Mimořádný přezkum RV 13/2017

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Jsem

PRO
41
38%
PROTI
59
55%
zdržuji se
8
7%
 
Celkem hlasujících: 108 - Celkem hlasů: 108

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5254
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7637 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Ja bych prosil do toho KK uz netahat, vlakno se ji nijak netyka - KK se vyjadri dnes.

Trvam na tom, ze KK nedostala relevantni prilezitost se vyjadrit (ale to neni zadne poruseni predpisu, ten to neuklada). Trvam na tom, ze se o to na jednani RV pokusil predseda RK, ale nebyl vyslysen (to taky neni poruseni predpisu, ale je to pripsatelne k tizi tem, kdo to ignorovali).
A technicky pro Iva (abych doplnil, co uz jsem napsal)
- o predbezne opatreni lze pozadat pouze pri stiznosti
- stiznosti musi predchazet pokus o smir
- nejsem v KK sam
- politicke hry nehraju, jen se drzim principu. Do rozpravy jsem (omylem) zasahl az pri hlasovani, nepovazoval jsem za fer v tom pokracovat, kdyz bezi hlasovani (a vsechny argumenty uz navic zaznely od Frantiska). Od te doby to resime, protoze rozhodci rad ma taky proste svoje nalezitosti.

Ja osobne vubec nezkoumam to, jestli ten panel je nebo neni dobry napad (to by prave byla politicka hra, navic tomu nerozumim a marketing je pro me z velke casti sproste slovo), zkoumam jen to, jestli byly poruseny predpisy. A v tomhle pripade podle me docela dobre predpisy. Uprime nechapu snahu nekterych neco lamat nasilim pres koleno, kdyz to ma naprosto pruchozi normalni cestu. To vyberko by stalo radove mene casu i penez, nez tenhle exces.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Petros.Michailidis

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

CC (od přiděleného zpravodaje KK)

https://redmine.pirati.cz/issues/6081
Návrh smíru Kontrolní komise Republikovému výboru

Republikový výbor dne 11. dubna 2017 odhlasoval "Záměr na online panel - r.h.1.k." (RV13/2017)
Republikový výbor schvaluje záměr Republikového předsednictva na realizování online panelu společností Perfect Crowd s.r.o. v celkové maximální výši 75 020,- Kč. Cena byla Janem Podhajským - členem strany a expertem z oboru - porovnána s obvyklými cenami na trhu a vyhodnocena jako výborná.
¨
Pro schválení dalo hlas 11 členů RV post501211.html#p501211
Kontrolní komise konstatuje, že uvedeným hlasováním byl porušen předpis:
§ 6 Výběrová řízení
(1) Na zakázku s celkovými náklady nad 50 000 Kč musí tým vypsat veřejné výběrové řízení ve dvou fázích:
protože uvedená zakázka převyšuje částku 50 000 Kč a současně nebylo prokázáno, že je na místě uplatnit nevyhlášení výběrového řízení podle odst. 2
(2) Výběrové řízení na zakázku podle odstavce 1 se nevyhlašuje, pokud proběhl výběr jiným předepsaným způsobem nebo to nedává smysl (např. jde o místo obsazené volbou, rozšíření nájmu v jednom objektu apod.). Použití této výjimky podléhá předchozímu souhlasu příslušného schvalujícího orgánu a musí být předem oznámeno kontrolní komisi.
Kontrolní komise vyzývá Republikový výbor, aby své hlasování revokoval a dbal na dodržování uvedeného předpisu.
Návrh usnesení RV
RV ruší usnesení RV13/2017 ze dne 11. dubna 2017.
Tato výzva je pokusem o smír, dle rozhodčího řádu. Pokud nebude akceptována, bude KK nucena podat stížnost RK ve veřejném zájmu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Novy, Ljuba.Polakova, Tomas.Durco, Ondrej.Kotas

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34600
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017

Příspěvek od Petr.Vileta »

Dalibor.Zahora píše:CC (od přiděleného zpravodaje KK)

https://redmine.pirati.cz/issues/6081
A co se stanem, pokud se mimořádný přezkum dostane před CF a to bude hlasovat stejně, jako to dopadlo v RV? Já jen, jestli mám změnit hlas na PRO. :?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Lenka.Kozlova

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21689
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5189 poděkování
Dostal poděkování: 12547 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017

Příspěvek od Lukas.Novy »

Petr.Vileta píše:A co se stanem, pokud se mimořádný přezkum dostane před CF a to bude hlasovat stejně, jako to dopadlo v RV? Já jen, jestli mám změnit hlas na PRO.
CF nemuze hlasovat stejne jako to dopadlo v RV. Muze but rozhodnuti RV zrusit nebo ho nechat byt, nemuze ho potvrdit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Rostislav.Reha, Ondrej.Kotas, Vojtech.Pikal, Alexandr.Mansurov

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Petr.Vileta píše:
Dalibor.Zahora píše:CC (od přiděleného zpravodaje KK)

https://redmine.pirati.cz/issues/6081
A co se stanem, pokud se mimořádný přezkum dostane před CF a to bude hlasovat stejně, jako to dopadlo v RV? Já jen, jestli mám změnit hlas na PRO. :?
Necítím se zatím samostatně zcela kovaný v těchto otázkách, takže můj osobní názor je, že CF má nejvyšší legitimitu, vyšší než RV. Navíc po hlasování RV se objevily další nové informace - škoda, že se RV ani nepokusil je získat a zabývat se jimi. Tedy pokud by to odhlasovalo CF může to mít podobnou legitimitu jako změna předpisu. RV tuto legitimitu nemá.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34600
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017

Příspěvek od Petr.Vileta »

Lukas.Novy píše:
Petr.Vileta píše:A co se stanem, pokud se mimořádný přezkum dostane před CF a to bude hlasovat stejně, jako to dopadlo v RV? Já jen, jestli mám změnit hlas na PRO.
CF nemuze hlasovat stejne jako to dopadlo v RV. Muze but rozhodnuti RV zrusit nebo ho nechat byt, nemuze ho potvrdit.
Možnost "nechat být" zní lákavě. Měním hlas PRO přezkum. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Rostislav.Reha, Ondrej.Kotas

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30039 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Petr.Vileta píše:
Lukas.Novy píše:
Petr.Vileta píše:A co se stanem, pokud se mimořádný přezkum dostane před CF a to bude hlasovat stejně, jako to dopadlo v RV? Já jen, jestli mám změnit hlas na PRO.
CF nemuze hlasovat stejne jako to dopadlo v RV. Muze but rozhodnuti RV zrusit nebo ho nechat byt, nemuze ho potvrdit.
Možnost "nechat být" zní lákavě. Měním hlas PRO přezkum. ;)
Petře, prosímtě, nebuď debil. Do "nechat být" zbývá 7 dní když se přezkum nezahájí(=PROTI).
Pokud se přezkum zahájí, tak to potrvá nejméně do 1.5., než nastane "nechat být".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Lukas.Novy

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21689
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5189 poděkování
Dostal poděkování: 12547 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017

Příspěvek od Lukas.Novy »

1013857_10202367647585071_36284949_n.jpg
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Nepejchalova, Vojtech.Pikal, Vit.Fux, Rostislav.Reha

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2231
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3666 poděkování

Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Rostislav.Reha píše:A technicky pro Iva (abych doplnil, co uz jsem napsal)
- o predbezne opatreni lze pozadat pouze pri stiznosti
- stiznosti musi predchazet pokus o smir
Díky za vysvětlení. Jako laikovi OFFTOPIC(třeba mi ještě někdo vysvětlí, že dobrý důvod, aby to takhle zůstalo) mi připadá jako problém, že nemůžete předběžné opatření vydat ještě před pokusem o smír, tudíž navrhuji v RV jednání o změně předpisu. To sice nijak zvlášť nezlepší situaci, kdy KK trvá nějakých deset dní, než sama sobě podá OFFTOPIC(nebo jak to vlastně proběhlo, ještě se budu ptát níže) stížnost *ve veřejném zájmu*, ještě k tomu směšně (ne)vyargumentovanou, ale aspoň by před tím odpadlo těch 12 dní, které zabere zvolená procedura ultimativního *pokusu o smír*. Pěkně zahraná zdržovačka ;)
- politicke hry nehraju, jen se drzim principu. ... Ja osobne vubec nezkoumam to, jestli ten panel je nebo neni dobry napad (to by prave byla politicka hra, navic tomu nerozumim a marketing je pro me z velke casti sproste slovo), zkoumam jen to, jestli byly poruseny predpisy.
Tvoje nemístné politické zasahování spočívá v tom, že se snažíš vykládat předpis nikoliv striktně podle toho co v něm je, jak tvrdíš, ale podle principů, které si tam ty a někteří další promítáte (ani tu nikdo nedoložil, že to bylo obecně přijímaným záměrem při schvalování předpisu, abych třeba mohl uznat, že litera je sice dodržena, ale duch předpisu skutečně porušen byl). To z mého textu myslím bylo zřejmé, tak se nesnaž odvádět pozornost od mojí kritiky tvého politikaření k něčemu, co vůbec neřeším (jaký je tvůj názor za panel samotný).
Uprime nechapu snahu nekterych neco lamat nasilim pres koleno, kdyz to ma naprosto pruchozi normalni cestu. To vyberko by stalo radove mene casu i penez, nez tenhle exces.
Jestli budeš popotahovat třeba Mikuláše za to, že už to podepsal, přestože běží členský podnět, pro mě za mě klidně. I když jsem zvědavý, v jakém předpisu najdeš oporu tady. RV ale přes koleno nic nelámalo a v souladu s předpisem uznalo, že výběrko nedávalo smysl. Samozřejmě dává smysl i to, že chceš ty tvoje "některé" vyškolit a dokázat jim, že to mělo proběhnout po tvém, i když to předpisy nevyžadují. A že chceš dosáhnout toho, aby to skutečně stálo víc času a peněz. A aby to příště opravdu proběhlo podle vašcih představ. Byla by to tvoje věc, kdyby sis v procesu nebral jako rukojmí pověst KK a členy, které tím znechutíš. Tolik k tomu, kdo se dopouští excesu z mého pohledu...
Dalibor.Zahora píše:CC (od přiděleného zpravodaje KK)

https://redmine.pirati.cz/issues/6081
Návrh smíru Kontrolní komise Republikovému výboru
...
Tato výzva je pokusem o smír, dle rozhodčího řádu. Pokud nebude akceptována, bude KK nucena podat stížnost RK ve veřejném zájmu.
Rád bych se lépe seznámil s procesy v KK, odpovědět mi může kdokoliv, kdo odpovědi zná. Předpokládal bych, že stížnost už existuje, jinak by Dalibor nebyl zpravodaj návrhu ke smíru. Nenašel jsem, že by ji podal někdo mimo KK, shodla se tedy na podání komise (kde to najdu ?) nebo to není třeba a může to udělat jednotlivec? Nebo se už předem Dalibor z pověření KK (kde to najdu ?) pokouší o smír, než stížnost podáte, vyšetříte a předáte ji RK? OFFTOPICA tohle vám opravdu trvalo tak dlouho? Hodilo by se mi orientovat se v tom, než začnu vyvozovat závěry z toho, že "pokus o smír" autoritativně konstatuje, že byl porušen předpis, aniž by se vypořádal s argumenty, které jsou známy přinejmenším Rosťovi jako předsedovi komise a Daliborovi jako zpravodajovi OFFTOPIC(oba diskusi zde viditelně sledujete a zapojujete se). Abych věděl, jakou tomu pokusu mám vlastně přikládat váhu...
Martin.Kucera píše:Hm, asi počítám jinak, ale Ivo tam má 5 odstavců, které se dají považovat za určené Rosťovi, přičemž na ten poslední nemá smysl reagovat, na ten první v podstatě taky ne, a na druhý a třetí Rosťa reaguje.
Že na některé podstatné věci prve neodpověděl nakonec myslím ukázal sám Rosťa. Honzo, prosím, ptej se k věci a ne obecně, když ti přijde, že na něco neodpověděl. Míšo, tobě vůbec nerozumím, co chceš říct. Tak bych apeloval, přestaňte flejmit o tom, co jsem napsal a Rosťa odpověděl, na základě momentálních nebo dlouhodobějších osobních sympatií a nesympatií, buďte věcní, díky.
Petr.Vileta píše:Možnost "nechat být" zní lákavě. Měním hlas PRO přezkum. ;)
A já zase, když jsem viděl *návrh na smír*, jsem změnil hlas zpátky na PROTI. Čistě impulzivně, ale dodatečně si to můžu racionalizovat tak, že když teda jde o zdržovačku, kterou nakonec ani posvěcení rozhodnutí v hlasování CF nezastaví, tak já ji ulehčovat nebudu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 4):
Petr.Vileta, Lenka.Kozlova, Mikulas.Ferjencik, Vojtech.Pikal

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34600
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vojtech.Pikal píše:Petře, prosímtě, nebuď debil. Do "nechat být" zbývá 7 dní když se přezkum nezahájí(=PROTI).
Pokud se přezkum zahájí, tak to potrvá nejméně do 1.5., než nastane "nechat být".
Jenže KK už do toho strčila čenich, prý ve veřejném zájmu, a dokonce "vyhrožuje", že když RV necouvne, předá to RK. A to celé bude trvat jak dlouho? A co když to nakonec RK stopne a bude nutné založit podnět na převálcováno stopky RK celostátním fórem?

Zkus mi to vysvětlit jako pro debily. :)

EDIT: moje změna hlasu z původního Zdržuji se na včerejší PRO a dnešní PROTI. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“