Evidence kontaktů a schůzek

Informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.


Zamčeno
Janek.Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3215
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3870 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jednání se zástupci ODS o pedagogické komoře

Příspěvek od Janek.Wagner »

V rámci přípravy iniciativy pro založení Pedagogické komory jsme se s Radkem Sárközi dnes na pozvání 1. místopředsedkyně ODS Alexandry Udženiji (http://www.ods.cz/profil/aleksandra-udzenija) sešli v Centru pro občanské svobody (http://obcanskesvobody.cz/) ve Vysočanech společně s Václavem Klausem ml. (expert ODS pro školství http://www.ods.cz/profil/9246-vaclav-klaus) Vyměnili jsme si názory na možnou roli Pedagogické komory a na řešení problémů ve vzdělávání.

V cca hodinové diskusi jsme se zaměřili především na pojmenování a vymezení negativních faktorů působících na vzdělávací systém: nekoncepčnost, podfinancování, byrokratizace, inkluze, role RVP a jeho změn, role ředitelů atd. Václav Klaus hájil liberální postoj například odmítnutím případného povinného členství v Pedagogické komoře, Alexandra Udženija kromě jiného poukázala na různé přístupy zřizovatelů vůči školství v MČ Prahy, my jsme zdůrazňovali potřebu reprezentativního zástupce pedagogické obce vůči MŠMT i zřizovatelům.

Poskytnuté výhody: žádné
Přijaté výhody: výtisk časopisu Šifra (https://www.casopis-sifra.cz/)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janek.Wagner za příspěvky (celkem 5):
Zdenek.Hrib, Filip.Krska, Radek.Holomcik, Vojtech.Pikal, Radek.Simkanic
Janek.Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3215
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3870 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jednání v PSP o pedagogické komoře

Příspěvek od Janek.Wagner »

V rámci přípravy iniciativy pro založení Pedagogické komory včera, tedy 6. 4. od 14 do 17.20, mě s Radkem Sárközi v prostorách poslanecké sněmovny přijali k jednání:
  1. Mgr. Petr Kořenek (ČSSD, člen Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu, http://www.psp.cz/sqw/detail.sqw?id=6212)

    V cca hodinové diskusi jsme si vyměnili názory na způsob přípravy komory, my jsme zdůrazňovali podporu vzniku zdola, Petr Kořenek zdůrazňoval roli MŠMT, důraz na kvalitu učitelské profese a obtížnou pozici iniciativy jako spolku. Petr Kořenek přislíbil, že bude iniciovat kulatý stůl v prostorách sněmovny k problematice v červnu.
  2. Mgr. Antonín Seidel (z kanceláře ministryně školství, oddělení parlamentní a vládní agendy)

    Připojil se ke konci jednání na pozvání Petra Kořenka, slíbil zajistit schůzku s paní ministryní k projednávanému tématu (paní ministryně se na nás usmála a zamávala, jednala u vedlejšího stolu)
  3. Mgr. Nina Nováková (TOP 09, členka Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu, http://www.psp.cz/sqw/detail.sqw?id=6176)

    Ve více než dvouhodinové diskusi jsme probrali kromě tématu Pedagogické komory řadu problémů regionálního i vysokého školství. Nina Nováková přislíbila podporu záměru kulatého stolu a pozvala k prezentaci na jednání k problematice genderu ve vzdělávání 19. dubna mě, Radka Sárközi a Lenku. Zajímavé byly její otázky na aktuální odbornou spolupráci Pirátů s ANO resp. ministrem financí (vysvětlil jsem, že návrhy a připomínky nejsou zpravidla akceptovány) a na povolební spolupráci ANO s Piráty (kterou jsem nekomentoval).

    EDIT: Padla i zmínka o termínu parlamentních voleb: přelom září a října (je to možné?).
Poskytnuté výhody: žádné
Přijaté výhody: presso a minerálka Mattoni
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janek.Wagner za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Pikal, Ivo.Vlasaty, Radek.Simkanic, Filip.Krska
Uživatelský avatar
Radek.Holomcik
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 900
Registrován: 07 srp 2014, 16:47
Profese: Člověk
Dal poděkování: 433 poděkování
Dostal poděkování: 2020 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Radek.Holomcik »

Sešel jsem se dneska od 19:00 s Vítem Kalvodou, v brněnské kavárně Ponava. Vítek se věnoval dlouhá léta ochraně spotřebitelů na finančních trzích (pojištění, spoření a taky akcie atd.). Diskutovali jsme o otázkách legislativního nastavení této části trhu a netransparentnosti součsného fungování. Lehce nejistě (je poměrně dost vytížený) nabídnul do budoucna zájem konzultovat s tímto spojené otázky. Případná další spolupráce se bude odvíjet od jeho časových možností. Ozve se mi.

Přijaté výhody: pivo Mazák 11,8°z Dolních Bojanovic a spousta zajímavých informací (pivo jsem obdržel, jelikož jej Vít zapomněl namarkovat a já zaplatit)
Poskytnuté výhody: žádné

EDIT: Upravena přijatá výhoda
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holomcik za příspěvky (celkem 6):
Filip.Krska, Petr.Vileta, Jiri.Ulip, Zdenek.Hrib, Frantisek.Kopriva, Jakub.Nepejchal

Radek Holomčík

Někdo z JmK

tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Na počátku byl stvořen vesmír. Spoustu lidí to naštvalo a většinou se to považovalo za chybný krok." Douglas Adams

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10309
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ondřej Krátky - Liftago

Příspěvek od Ivan.Bartos »

11.4.2017 jsme se sešli na výzvu Ondřeje Krátkého (Liftago) na pracovní večeři v 18:00 v restauraci Koloniál na Praze 1 (Mikluáš, Ivan, Ondřej Krátký).

Reagovali jsem tak na kritiku nepřesné komunikace problematiky sdílené ekonomiky a situace v byznysu taxi služeb, přepravních služeb, apod.

Vyjasnili jsme si naše postoje.

Deklarovali jsme zájem Pirátů o konzultace s libovolnými stranami, které řeší námi adresované oblasti a upozornili na naše limity politické i personální.
Vyvrátili jsme, dle mého názoru právem získaný dojem, že straníme určité službě.

Dohoda je následující:

V případě práce nad problematikou dopravy, sdílené ekonomiky a její aspekty ve službách tipu taxi, budeme otevírat širší debatu všemi směry.

Vhodná shrnutí dohody viz dnešní email od Ondřeje Krátkého, který po telefonické dohodě s ním (big spell!!!) cituji:
"díky Mikulášovi a Ivanovi za včerejší schůzku. Platí dohoda, že rád pošlu kritické poznámky na Vaše návrhy k tématům sdílená ekonomika nebo regulace městské přepravy. Úplně nejlepší by bylo nějaké společné (klidně online) forum, kde by Vaše návrhy mohli komentovat "klasické" taxislužby, Uber i my. Ale vím, že se musíte věnovat více tématům.."
Přijaté výhody: 0
Poskytnuté výhody: 0

Každej pěkně za svý.
PS Spaghetti alla Carbonara nic moc teda
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 7):
Vit.Fux, Mikulas.Ferjencik, Giuseppe.Maiello, Filip.Krska, Zdenek.Hrib, Frantisek.Kopriva, Ivo.Vlasaty
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5501 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Včera jsem se sešel v pražském Café Colore s Radkou Vladykovou, starostkou Jesenice za ANO (známe se z jedné debaty v loňské kampani).

Schůzku iniciovala ona, protože se jí ozval nějaký kluk s tím, že chce kandidovat v Jesenici v komunálkách. Paní Vladyková nám ho chtěla dohodit, aby kandidoval za nás. Ano, je to trochu bizár, že investuje čas do sestavování konkurenční kandidátky, ale postranní úmysly bych v tom nehledal. Nicméně než jsme se sešli, tak ho trochu prolustrovala a prý je ten kluk docela smažka a dělal by nám ostudu. Já jsem ji informoval, že v Jesenici nikoho nemáme a tím jsme to prozatím uzavřeli. Pak jsme mimo jiné diskutovali o PaRo a participaci občanů. Paní Vladyková sice poukazovala na možná rizika, ale zdála se mi téhle myšlence nakloněná, tak jsem ji poslal pro referenci odkaz na PaRo v Sadské a kontakt na Martina Shánila.

Přijaté výhody: ačkoliv jsem se urputně bránil, zaplatila mi kávu
Poskytnuté výhody: kontakt na Martina Shánila

Pirátský profil |< >| Engagement manager datově-analytických projektů |< >| začínající bubeník |< >| člen RT EZO & Lidská práva |< >| Emeritní politik, věčný aktivista

Uživatelský avatar
Stepan.Strebl
Člen KS Praha
Příspěvky: 338
Registrován: 16 lis 2016, 11:30
Dal poděkování: 441 poděkování
Dostal poděkování: 872 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Stepan.Strebl »

Čtvrtek 13. 4. 2017 Radost FX Lounge

Ve složení Ivan Bartoš, František Navrkal, Štěpán Štrébl jsme šli na oběd s Martinem Hausenblasem. Témata se týkala podpory Pirátů ve volbách do Sněmovny, Liftago a politické situace v ČR a v Ústeckém kraji.

Výhody a plnění: ŠŠ zaplatil za všechny oběd
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Strebl za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Kopriva, Ivo.Vlasaty, Filip.Krska
Uživatelský avatar
Radek.Holomcik
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 900
Registrován: 07 srp 2014, 16:47
Profese: Člověk
Dal poděkování: 433 poděkování
Dostal poděkování: 2020 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Radek.Holomcik »

Dnes jsme se (Tom Vymazal a já) sešli v brněnském Café Podnik od 9:00 s národním protidrogovým koordinátorem Jindřichem Vobořilem a jeho kolegy Klárou Kazelle Laušovou a Tomášem Sadílkem. Diskutovali jsme o zahraničních zkušenostech s dekriminalizací a regulací konopí. Výstupem jsou zajímavé informace o modelech legalizace/dekriminalizace v zahraničí.

Poskytnuté výhody: 0
Přijaté výhody: 0
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holomcik za příspěvky (celkem 6):
Petr.Vileta, Frantisek.Kopriva, Dalibor.Zahora, Jakub.Nepejchal, Ivo.Vlasaty, Filip.Krska

Radek Holomčík

Někdo z JmK

tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Na počátku byl stvořen vesmír. Spoustu lidí to naštvalo a většinou se to považovalo za chybný krok." Douglas Adams

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26194
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36970 poděkování
Dostal poděkování: 30103 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Aktuálně jsem lobován na fb opozičním zastupitelem a členem strany ProOlomouc, aby jsme se zapojili do akce za obranu legální existence ochranného pásma městské památkové rezervace Olomouc.
viz: http://www.kaol.cz/index.php/blog/sezna ... pr-olomouc
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Ivo.Vlasaty, Filip.Krska

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Janek.Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3215
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3870 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Janek.Wagner »

V rámci přípravy iniciativy pro založení Pedagogické komory jsem se spolu s Radkem Sárközi včera 18. dubna 2017 večer v kavárně Giuseppe 7 sešel s lobbistou Martinem Kunštekem a jeho ženou Janou. Obsahem zhruba dvouhodinové diskuse byla příprava strategie iniciativy pro předvolební a povolební období.

Přijaté výhody: Za všechny platil Radkem Sárközi, zkonzumoval jsem presso, zelený čaj a plněnou trubičku.

V rámci přípravy iniciativy pro založení Pedagogické komory jsem se dnes 19. dubna 2017 zúčastnil ve Sněmovně na pozvání poslankyně Niny Novákové (TOP 09) zhruba 2,5hodinového jednání pracovní skupiny Ženy napříč spektrem k tématu Škola pro všechny, kde se řešila genderová problematika ve školství. Úvodní prezentace Niny Novákové je na https://docs.google.com/presentation/d/ ... sp=sharing. Diskutovaly se různé aspekty stávajícího stavu feminizace školství a faktory, které ho ovlivnily a ovlivňují. Na jednání nás bylo cca 15, z toho tři muži (kromě mě Štěpán Drahokoupil z Open Society Fund a Kryštof Kozák z nové politické strany „5 procent pro vzdělávání“, jako jediný jsem vydržel až do konce).

Přijaté výhody: Dvě kávy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janek.Wagner za příspěvky (celkem 3):
Ivo.Vlasaty, Petr.Vileta, Filip.Krska
Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1626
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1063 poděkování
Dostal poděkování: 3288 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

Dneska 24.4.2017 v 9:45 - 11:15 jsem se sešel na Andělu s místopředsedou spolku Mladí lékaři - Martinem Kočím a řešili jsme otázku personálních problémů ve zdravotnictví.

probírali jsme v podstatě to, co prosazuje tento spolek dlouhodobě - viz http://www.mladilekari.com/2016/05/desa ... ni-lekaru/
představil jsem mu rámcově náš návrh programu zdravotnictví PSP 2017

prakticky všechny jejich zásadní náměty jsou v našem programu nějak podchyceny a jejich materiál se chystám využít jako jeden ze zdrojů pro tvorbu doplňkových vysvětlujících dokumentů k našemu heslovitému programu

Přijaté a poskytnuté výhody: 0
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvky (celkem 9):
Petr.Vileta, Frantisek.Navrkal, Filip.Krska, Vit.Fux, Adam.Zabransky, Ivo.Vlasaty, Olga.Richterova, Vojtech.Pikal, Lukas.Hejduk
Zamčeno

Zpět na „Povinně zveřejňované informace“