KF SčK 4/2017 - Dovolba čela kandidátky (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Předsedající, Krajsti predsedajici

Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5500 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF SčK 4/2017 - Dovolba čela kandidátky (rozprava)

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Vážené krajské fórum,
zahajuji jednání o dovolbě čela kandidátky ve Středočeském kraji pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v roce 2017.

V řádné volbě byla navolena 4 ze 6 čelních míst, tudíž je nutné ve volbě čela pokračovat. Nyní tedy volíme 2 lidi (pozice 5 a 6 na kandidátce).

Doba pro přihlašování poběží do 12. 4. 2017 22:00.

Kandidát musí mít aktuální prezentaci na webu a ve své kandidátské řeči by měl uvést, jak chce funkci vykonávat a jaké pro ni má předpoklady.

Rozhodující hlasování se bude konat na Internetu od 13. 4. 2017 cca 22:00 do 17. 4. 2017 22:00. Mezi jednotlivá kola hlasování se tato doba rozloží rovným dílem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvek:
Zuzana.Dohnalova
Uživatelský avatar
Petr.Prochazka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 503
Registrován: 31 bře 2013, 22:04
Profese: Dispečer mezinárodních vlaků
Bydliště: Nymburk, Hrnčířova 1927
Dal poděkování: 665 poděkování
Dostal poděkování: 773 poděkování

Re: KF SčK 4/2017 - Dovolba čela kandidátky (rozprava)

Příspěvek od Petr.Prochazka »

Vážení členové a vážené spolupředsednictvo. Tímto navazuji na svou kandidaturu na čelo kandidátky a rád bych se účastnil dovolby. Mou kandidátskou řeč a motivaci najdete tady:

krajske-forum-stredocesky-kraj-f406/kf- ... ml#p497635

Doplním snad jen to, že se velmi těším na další poctivou a pernou práci pro pirátskou stranu v jakékoli podobě a na jakémkoli místě na kandidátce. Primárně pak v komunálních volbách.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Prochazka za příspěvky (celkem 4):
Frantisek.Kopriva, Dalibor.Zahora, Lenka.Kozlova, Lenka.Wagnerova
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich
Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: KF SčK 2/2017 - Kandidátka do sněmovních voleb (rozprava

Příspěvek od Petra.Smutna »

Máme nějaké vhodné kandidáty nestraníky? V každém případě i já poprosím neúspěšné kandidáty z první volby, aby se opět přihlásili. Děkuji
Oznámení moderátora:
Přesunuto do správného vlákna.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: KF SčK 2/2017 - Kandidátka do sněmovních voleb (rozprava

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Už před prvním kolem primárek jsme psal, že se hlásím na posty 5 a níže, takže pokud nebudou vhodnější místní kandidáti, hlásím se...
Oznámení moderátora:
Přesunuto do správného vlákna.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 6):
Dalibor.Zahora, anonym2064, Dominika.Michailidu, Zuzana.Dohnalova, Alexandr.Mansurov, Lenka.Kozlova
Denys.Luksik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4
Registrován: 11 úno 2016, 17:21
Profese: Student, fotbalový trenér
Dostal poděkování: 21 poděkování

Re: KF SčK 4/2017 - Dovolba čela kandidátky (rozprava)

Příspěvek od Denys.Luksik »

Taky se opět hlásím, na místa 5 a výše
Tito uživatelé poděkovali autorovi Denys.Luksik za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Zuzana.Dohnalova, Frantisek.Kopriva, Alexandr.Mansurov, Lenka.Kozlova
Uživatelský avatar
Antonin.Schejbal
Místní předsednictvo
Příspěvky: 149
Registrován: 04 kvě 2016, 21:46
Profese: student
Dal poděkování: 42 poděkování
Dostal poděkování: 158 poděkování

Re: KF SčK 4/2017 - Dovolba čela kandidátky (rozprava)

Příspěvek od Antonin.Schejbal »

Ahoj!

Také se hlásím do dovolby.

Pokusím se krátce představit a napsat čemu bych se chtěl věnovat. O politiku a celkově dění kolem sebe jsem se začal více zajímat po návratu ze studií na střední škole ve Švýcarsku, kde jsem si uvědomil, kde jsme a kde bychom mohli být.

V případě, že bych se dostal do sněmovny zaměřil bych se na témata jako kultura, zahraniční politika nebo lidská práva (sám dobrovolničím v jedné lidskoprávní organizaci). Kromě toho bych se soustředil na oblast tělovýchovy a sportu (v současné době studuji management sportu). I když se jedná u Pirátů spíše o méně důležité, věřím, že pokud chceme fungovat jako regulérní strana, neměli bychom žádné téma zanedbat a být připravení na všech frontách.

Kromě toho ve volném času věnuji DJingu, pořádání koncertů a multižánrového festivalu a začínám podnikat se stolními fotbálky.

Na kampaň si mohu najít čas a počítám s tím, že se zúčastním mnoha výjezdů.

Pokud máte otázky, rád na ně odpovím :P

Díky,

Tony
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonin.Schejbal za příspěvky (celkem 5):
Alexandr.Mansurov, Dalibor.Zahora, Frantisek.Kopriva, Lenka.Kozlova, Zuzana.Dohnalova
Uživatelský avatar
Jan.Lukasek
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 95
Registrován: 08 bře 2017, 12:07
Profese: zemědělský podnikatel
Dal poděkování: 121 poděkování
Dostal poděkování: 74 poděkování

Re: KF SčK 4/2017 - Dovolba čela kandidátky (rozprava)

Příspěvek od Jan.Lukasek »

Ahoj piráti,

hlásím se na dovolbu do kanditátky

hlásím na 5.a 6. místo v kandidátce. Vystudoval jsem VOŠ - obor zemědělský manažer, kde tématem absolventské práce bylo využití konopí v lékařství. Poté jsem absolvoval Politologii a mezinárodní vztahy na Západočeské univerzitě, kde jsem získal titul bakaláře. Umím plynně anglicky a španělsky, částečně německy. V současné době podnikám v zemědělské výrobě v Kmetiněvsi, kde jsem místostarostou. Je mně 37 let. Touha změnit věci v politice se ve mně objevila již za studia na VOŠ. Pirátská strana je nejlepším nástrojem a má potenciál uskutečnit změny slibované v programu. Ve předvolební kampani se mohu plně aktivizovat. Nabídnu k dispozici automobil pro případné potřeby. V PSP ČR bych rád zasedal v zahraničním výboru, mezinárodní politika je mým koníčkem. Kampaň se již rozjela, jak jste si všimli u konkurence. ČSSD a premiér Sobotka s poradami nové agentury začaly velice agresivní kampaň, viz. dopis Sobotky na interpelace Babišovi. Na takovou kampaň český národ není zvyklý. Češi mají rádi svůj klid a jsou velice opatrní. Proto musíme vést klidnou a asertivní kampaň, která upoutá pozornost zábavností. Předvolební kampaň vedu vážně, již jsem aktivizoval kamarádku DJ, která by zdarma zahrála na putovním festivalu, vřele bych ji doporučil, je hudebně velmi nadaná a pracuje pro Seznam.cz. Druhým nápadem je vydávání krátkého pirátského komiksu, který by byl schopen namalovat můj kamarád po dodání obsahu. Pirátská strana musí být vidět na všech médiích, máme málo peněz, ale internet bude naše zbraň, která nám pomůže zvítězit. Proto jsem v mediálním výboru. V případě dosažení Poslanecké sněmovny bych se nebránil účasti na vládě, ale za přísných podmínek. Záleží kolik mandátů získáme a jaká bude naše pozice ve vyjednávání a jak moc půjde zkrotit Big brothera.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lukasek za příspěvky (celkem 4):
Frantisek.Kopriva, Lenka.Kozlova, Dalibor.Zahora, Zuzana.Dohnalova
Uživatelský avatar
petrchalus
Krajský zastupitel
Příspěvky: 136
Registrován: 26 srp 2013, 23:06
Profese: konzultant ve vzdělávání
Bydliště: Praha 11 a Vidlákova Lhota, Benešov, Středočeský kraj
Dal poděkování: 83 poděkování
Dostal poděkování: 242 poděkování

Re: KF SčK 4/2017 - Dovolba čela kandidátky (rozprava)

Příspěvek od petrchalus »

Ahoj,

přihlašuju se jako aktivní příznivec Pirátské strany na kadidátku, více o mě v profilu https://wiki.pirati.cz/lide/petr_chalus

Co můžu udělat pro Pirátskou stranu:
Jako do jisté míry úspěšný a trochu i profláklý aktivista - předseda organizace http://www.forum-rodicu.cz, která se zasazuje o demokratický hlas rodičů ve věcech, které se jich týkají, můžu přitáhnout další voliče k Pirátům. Třeba tím, že přispěju k obrazu Pirátů jako hnutí, které přitahuje lidi aktivně usilující o demokratičtější zemi, o participaci v nějaké oblasti a daří se jim i něco ovlivnit a měnit. Dobrovolně bez jakéhokoli nároku na spoluautorství jsem v posledních týdnech pomáhal s programovým bodem Pirátů "vzdělávání" (to je oblast, která rozumím a která mě i živí - viz můj profil) a část mých myšlenek byla využita. Účastnil jsem se aktuálních debat Pirátů ke vzdělávání i jednal přímo s vedoucími této sekce, online i osobně (i vlastně pirátských debat o vzdělávání, jsem se účastnil i před několika lety). Podporoval jsme Piráty při posledních volbách do Prahy, pomáhal s kampaní Ladislavu Kosovi (bydlím na Praze 11 a zároveň žiju a nejspíš i více budu žít ve Středočeském kraji na Benešovsku). I letos bud s radostí pomáhat s kampaní, protože Piráty považuju za těměř jedinou naději v současném politickém spektru. Angažuju se, protože si plně uvědomuju o kolik moc jde v následujích volbách, takže ze strachu z různých starých i nových politiků a za nimi skrytých zájmů, co mají šanci se dostat do parlamentu, a z možného následného už fatálního odstavení lidí od vlivu na svět, ve které žijí, tak díky tomu panickému strachu :D dám do kampaně Pirátů co nejvíc můžu.

Co chci ovlivnit:
Je to svět vzdělávání(1), svět práce(2) a je to participace lidí na rozhodování(3).
1) Prosazuji více než 15 let změny ve školství, vím určitě, že se jde vzdělávat tak, aby se člověk rozvíjel celostně, dokázal se orientovat ve světě, v životě, znal sám sebe, uměl být plně v kontaktu s druhými lidmi, věřil si a dokázal měnit svět kolem sebe. Jde tak učit a dokonce jde, aby takové vzdělávání zažili všichni. Konkrétně vystupuji proti podobě vzdělávání jako vyrábění z lidí nizkovalifikovaný strojů, proti vzdělávání jako soutěži o tituly vytvářející namyšlenou pseudoelitu, proti ponižování dětí a rodičů lidmi v roli "zástupců institucí", proti neparticipativní centralizaci, která vidí lidi jenom jako čísla ve statistikách a chce je měřit a určovat jim jakým směrem se můžou nebo nemůžou vzdělávat, proti alibismu vzdělávací politiky, kdy nikdo nakonec nemá za nic odpovědnost a kde se nakonec neúspěch hází na hlavu mladých nadějných lidí, které vzdělávací systém buď demotivuje nebo i nespravedlivě vyřazuje.
2) Usiluji o pochopení práce jako činnosti, která člověka rozvíjí, a pokud už dělá bohužel otrockou práci, která je z podstaty nerozvíjející, pak by mu mělo být umožněno se rozvíjet mimo práci (ne aby po směně padnul na hubu a druhej den znova). S tím souvisí, že jako práce by měla být uznána i jakákoli smysluplná činnost prospěšná druhým a společenství. Česká republika by se měla radikálně zaměřit na investice, které vytvářejí kreativní a kvalifikované pracovní příležitosti (a ne sklady a montovny). Každý člověk by měl během svého profesního život mít dostupné další vzdělávání, prostor pro rozvoj, poradenství (být podpořen v naplnění jeho profesních snů). Plně věřím tomu, že lidé, kteří naplno jdou v práci za svým snem (ne ve smyslu zmanipulvaných zaměstnaců manažerem) budou automaticky vytvářet víc bohatou zemi spíš než strategie jít na ruku zájmům nadnárodního průmyslu, který milostivě vytvoří pár pracovních míst.
3) Jsem aktivista ve svém okolí, v práci, v neziskovém sektoru, v každé situaci na ulici, na internetu. Aktivista za právo o věcech mluvit, podílet se na rozhodování v každé situaci. Přidávám se do mnoha kampaní a mám vyzkoušené, že jde i ovlivňovat politická rozhodnutí například prostřednictví občanského srdužování rodičů a jde to jinde. To, co u nás zoufale chybí, je plná participace lidí na věcech, které se jich přímo týkají. Čím dál více zákonů umožňuje snižovat prostor pro participaci, vytváří se uměle dojem "odbornosti" a "výlučnosti", jako by byly oblasti, do kterých může mluvit jen někdo. To, že čím dál méně svět okolo nás můžeme ovlivňovat je fikce, a vím jak těžké je se odnaučit jí věřit.

Pokud jste dočetli až sem i prohlédli můj profil tak moc díky :-)

Petr
https://wiki.pirati.cz/lide/petr_chalus
Tito uživatelé poděkovali autorovi petrchalus za příspěvky (celkem 5):
Lenka.Kozlova, Dalibor.Zahora, anonym2064, Zuzana.Dohnalova, Jakub.Vaclavovic
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 4/2017 - Dovolba čela kandidátky (1. kolo)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Nejde měnit hlas.
Oznámení moderátora:
Dotaz přesunut z hlasovacího vlákna
Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5500 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 4/2017 - Dovolba čela kandidátky (1. kolo)

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Dalibor.Zahora píše:Nejde měnit hlas.
Oznámení moderátora:
Dotaz přesunut z hlasovacího vlákna
To je OK, JdŘ to neupravuje a já ten checkbox nezaškrtávám.
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“