Konkurz na nové fórum

Místo pro pracovní vlákna projektů, které nezastřešuje žádný stranický orgán. Pokud pro práci na projektu potřebujete založit několik vláken, založte je zde a do vnitrostranické diskuze přidejte jedno informační vlákno s odkazy.

Moderátoři: next_ghost, Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Toto je sekce pro pracovní vlákna. Obecná diskuze bez konkrétního praktického cíle sem nepatří. Pro pracovní vlákna platí jediná podmínka: Cíl projektu musí být v souladu s Pirátskými ideály. Dodržujte prosím pravidla fóra.

Zásady moderace
  • Nepracovní vlákna budou přesunuta do Vnitrostranické diskuze.
  • Diskuze v pracovních vláknech, která nesouvisí s příslušným úkolem, bude na požádání oddělena do samostatného vlákna ve Vnitrostranické diskuzi.
  • Pokud je z procedurálních důvodů třeba vlákno zamknout, bude na požádání zamčeno. Procedurální podmínky pro zamčení vlákna určuje zakladatel vlákna v úvodním příspěvku.
  • Žádná jiná moderace nebude prováděna.
Odpovědět
Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17802 poděkování

Re: Konkurz na nové fórum

Příspěvek od Martin.Kucera » 09 dub 2017, 20:50

Lukas.Novy píše:
To je "moderátorské" řešení derailu, Vojta by patrně chtěl "čtenářské/uživatelské".
Naopak, tohle by standardne mohli udelat vsichni, zakazano by to meli jenom na jednani, kde se o stejnou vec musi postarat predsedajici.
Obávám se, že by to vedlo k nadměrnému množení vláken. Ale nezavrhuju to, jen by to chtělo důkladně otestovat možné důsledky než by došlo ke globálnímu nasazení.
Ondra.kl píše:Mluvím o hodnocení příspěvků
Aha, to tuším zamítl Krtek jako technicky nerealizovatelné.
Ondra.kl píše:a uplatňování moderace v alespoň trochu dostatečném rozsahu.
To bylo odmítnuto? Tady je IMHO spíš pes zakopaný jinde - ač máme možnost decentralizované lokální moderace, tak lokální moderátoři se buď o moderování nestarají, anebo se bojí (a já se jim nedivím), že moderace vyvolá megaflame.
A globmodi samozřejmě nemůžou permanentně kontrolovat celé fórum.
Ondra.kl píše:BTW toho globálního admina mi prosím vem, už dlouho nemám motivaci cokoli dělat.
Done.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Moravec, Rostislav.Reha
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22132 poděkování
Dostal poděkování: 19028 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 09 dub 2017, 21:00

Frantisek.Navrkal píše:Když už tak ne Disqus, ale Isso.
Hmm, tam mi na první pohled vadí diskutující jménem Anonym. Má toho tam nějak moc ;) Chápu, že založit si falešný profil na FB je na pár kliknutí, ale ten můžu na Disqusu zablokovat a ten troll si bude muset zakládat další a další profily, což ho může časem přestat bavit.
next_ghost píše:Podívej se na ten Disqus pořádně. Třídění podle data funguje jenom na počáteční příspěvek každého stromečku. Datum poslední odpovědi ve stromu se nebere v potaz. Takže 5 minut stará odpověď na 2 dny starý příspěvek klidně může skončit někde na 10. stránce vlákna.
Jo takhle ;) No já nějak necítím potřebu číst 5 minut starou odpověď na 10 dnů starý příspěvek. Ale pokud by tě to vysloveně zajímalo, stačí k tomu příspěvku něco napsat sám a pak ti chodí upozornění mailem (pokud si to nastavíš). Mě naopak vadí, když někdo do prvního příspěvku (ve stromu) napíše jen "to je blbost" a pak bych několik týdnů neustále viděl nové a nové reakce na tenhle jeho trolling.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Martin.Kucera

Příspěvek od Martin.Kucera » 09 dub 2017, 21:22

Petr.Vileta píše:
Hmm, tam mi na první pohled vadí diskutující jménem Anonym. Má toho tam nějak moc ;) Chápu, že založit si falešný profil na FB je na pár kliknutí, ale ten můžu na Disqusu zablokovat a ten troll si bude muset zakládat další a další profily, což ho může časem přestat bavit.
I tady může do mnoha fór psát nepřihlášený diskutující jménem Návštěvník. Koneckonců když má třeba někdo nějaký jednorázový dotaz, proč ho nutit aby se registroval?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Marek.Necada, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 09 dub 2017, 22:08

Martin.Kucera píše:
Petr.Vileta píše:
I tady může do mnoha fór psát nepřihlášený diskutující jménem Návštěvník. Koneckonců když má třeba někdo nějaký jednorázový dotaz, proč ho nutit aby se registroval?
Otázka je, jestli je to dobře. Mnohé diskusní platformy umožňují více druhů registrace. Jménem a heslem, mailem a heslem, přes FB, G+, Twitter, MojeID, atd. Diskutér si může vybrat, jak se tam přihlásí, ale nemůže tam psát kdejaký troll nebo robot. A ReCaptcha asi také nechceme, že ne? Nebo fakt chceme, aby do některých částí fóra mohl psát úplně kdokoliv?

OFFTOPICJá mám prostě už spoustu let psychický blok jednat s anonymy.
Já: "A ty jsi kdo?"
On(a): "Na tom nezáleží."
Já: "Asi ne, tak se měj jak chceš." a odcházím v dál.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Martin.Kucera

Příspěvek od Martin.Kucera » 09 dub 2017, 22:15

Petr.Vileta píše:Nebo fakt chceme, aby do některých částí fóra mohl psát úplně kdokoliv?
Ano, IMHO fakt chceme, aby do některých částí fóra (třeba té veřejné poradny) mohl psát úplně kdokoliv.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Pavel.Moravec, Lukas.Novy, Dominika.Michailidu, Marek.Necada, Rostislav.Reha, wajrou

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 09 dub 2017, 22:56

Martin.Kucera píše:
Petr.Vileta píše:Nebo fakt chceme, aby do některých částí fóra mohl psát úplně kdokoliv?
Ano, IMHO fakt chceme, aby do některých částí fóra (třeba té veřejné poradny) mohl psát úplně kdokoliv.
A je někde nějaká anketa nebo dokonce hlasování kolik z nás to chce?

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9527 poděkování
Dostal poděkování: 17135 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 09 dub 2017, 23:05

Veřejná poradna, kam nejde psát bez registrace, není veřejná poradna.
Ale ohledně filosofie "Stromová/lineární" je odpověď jednoduchá: OBOJÍ, jak si to nastaví uživatelka.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Marek.Necada, next_ghost, wajrou
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 10 dub 2017, 00:41

Roman.Kucera píše:Veřejná poradna, kam nejde psát bez registrace, není veřejná poradna.
Ale ohledně filosofie "Stromová/lineární" je odpověď jednoduchá: OBOJÍ, jak si to nastaví uživatelka.
Tak jasně, třeba tady je to nezbytné http://www.alkoholik.cz/zavislost/konta ... vstev.html a naše poradna tedy také. Ovšem to by bylo asi tak všechno, kam bych pouštěl anonymy. Nejde mi o nějaké uzavření před světem, ale víš jak dopadají weby, kam dokáže psát robot. Inzeráty na viagru a tak. Způsobů nějakého opravdu velice mírného znesnadnění je spousta. Třeba přezdívka a mail, poslat mu nějaký aktivační hash a dokud to neodklikne v obdrženém mailu, tak se to nezobrazí. Po týdnu/měsíci nečinnosti se to samo smaže.

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 497 poděkování
Dostal poděkování: 2723 poděkování

Příspěvek od Ondra.kl » 10 dub 2017, 08:18

Martin.Kucera píše:
Ondra.kl píše:a uplatňování moderace v alespoň trochu dostatečném rozsahu.
To bylo odmítnuto? Tady je IMHO spíš pes zakopaný jinde - ač máme možnost decentralizované lokální moderace, tak lokální moderátoři se buď o moderování nestarají, anebo se bojí (a já se jim nedivím), že moderace vyvolá megaflame.
A globmodi samozřejmě nemůžou permanentně kontrolovat celé fórum.
Odmítnuto ... mno co já se pamatuju, tak tu byly 2 - 3 záchvěvy snahy o vážnou moderaci ... a všechny byly udolány několikadenním flamewarem. Za takové situace se nedivím že se nikomu nechce s kůži na trh do moderace se téměř nikdo nehrne.

Jinak řečeno ... díky obecné nevoli k moderaci a jejímu minimálnímu výskytu utekli uživatelé tam kde si mohou moderovat sami.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Petr.Vileta, Pavel.Moravec

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 25899 poděkování
Dostal poděkování: 18878 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 10 dub 2017, 10:04

Lukas.Novy píše:Coz takhle zavest tag, ktery by fungoval podobne jako citace, ale kdyz bys ho pouzil, doslo by k vytvoreni noveho vlakna, citovany prispevek by byl zkopirovan vcetne autora, v odeslanem prispevku by se vyminenil OFFTOPICza [quote] a byl by pridan taky. V puvodnim vlaknu by v prislusnem prispevku byla oznacena cast nahrazena odkazem na nove vlakno. Mozna trochu poladit, ale vyresi to tvuj problem?
[/quote]
Jestli je to na mě, teoreticky jo. Nevím nakolik by to uživatelé dokázali využívat správně.
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Odpovědět

Zpět na „Pracovní prostor pro členské iniciativy“