Mezinárodní vztahy - program pro volby do PSP 2017

Moderátor: Resortni tym EZO

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Evropská unie, zahraničí, obrana. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 7033
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9168 poděkování
Dostal poděkování: 9217 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mezinárodní vztahy - program pro volby do PSP 2017

Příspěvek od Martin.Shanil »

Zdenek.Hrib píše:já myslel, že místo EU dotací na Babišovo hnízdo se má z EU peněz platit ta celoevropská armáda :D
i když - to už je mi mileší hnízdo než tanky.

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Republikový výbor
Příspěvky: 2041
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice/Praha 4
Dal poděkování: 7701 poděkování
Dostal poděkování: 3289 poděkování

Re: Mezinárodní vztahy - program pro volby do PSP 2017

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Adam.Zabransky píše:2) Alespoň řádově vyčíslit, co to podle vás znamená "rozumná výše" celoevrospkého základního příjmu, kolik by to stálo a kdo/z čeho by to zaplatil.
Nejdřív k tomu budeme muset přesvědčit vládu a najít nějaký kompromis. S tou pak budeme muset jít na evropskou úroveň, kde z toho v tom lepším případě zase vzejde nějaký jiný kompromis. Řádově by to měly být stovky eur, ale je před námi tolik nejasností a variant a budeme tak malou silou, že zůstat u vágního "rozumného" je imho nejlepší možnost. Narozdíl od vlády nebo EK nemáme ani úřednický aparát, který to může důkladně rozpracovat.
Tomas.Martinek píše:Ten celounijni základní příjem je hlavní věc, co je v daném programu zajímavá.
Myslím, že to má větší smysl než debatovat pouze o základním příjmu v ČR, který je nyní mnohem větší utopie.
Podepisuju.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Peksa, Alexandr.Mansurov
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
člen RV
člen MS Českobudějovicko, host v MS Praha 4
792446700

Uživatelský avatar
Filip.Mezera
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 166
Registrován: 24 srp 2017, 17:59
Profese: Datový analytik
Bydliště: Pardubicko
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 228 poděkování

Re: Mezinárodní vztahy - program pro volby do PSP 2017

Příspěvek od Filip.Mezera »

Roman.Kucera píše:Dobře, co jsou to teda ty hybridní hrozby?
Jestli je to údajná placená armáda trolů na fejsbůku, tak je to k smíchu. Naše mezinárdní politika spočívá v boji proti neexistujícímu nepříteli?
Tajný služby vysílají dezinformace asi od dob strého Říma. způsob se podřizuje dostupné technologii. Byli to poslové s podvrženým pergamenem, letáky shazované z letadel, pak stratosférických balónů, pak elektromagnetické vysílání, podpahovky ve filmech, přílepky do zásilek, pak řetězové emaily a teď fejsbůk.
Fejsbůk se svými algoritmy, které nikdo nezná (kromě Cukroušovy kliky). Algoritmy, které dokážou měnit "náladu" a pomocí nichž se dělají pokusy na lidech. Bylo to dokázáno. Ty pokusy dělají Američani na lidech z celého světa, včetně ČR. Tajné služby celého světa se snaží vejít do těchto algoritmů, aby mohly šířit dezinformace taky svoje, ne jenom ty americké Cukroušovy.
A vy mi tady blábolíte něco o Rusácích, kteří přes fejsbůk ovlivňujou volby v celém světě. Zamysli se nad tím.
Tohle mají bejt ty hybridní hrozby?
Podívej se do vlákna ČÚTI, dost chytří lidi tam na to vyslovujou jasný názor. Dezinformace zmizí, když zmizí zamlčování a překrucování. Když se Kolíně masově znásilňuje a média o tom mlčí, je ZÁKONITÝ, že lidi těm médiím přestanou věřit a vrhnou se na alternativní média, kde zjistěj, že se nemlčí. A je na 20 let vystaráno. Celá generace ztratila důveru v oficiální média. Tu jsou ty vaše hybridní hrozby.
Nebo to je něco jinýho? Co teda?

----Edit------
Globální oteplování do programu klidně dám, protože se to dá změřit a bylo to vědecky změřeno.
Až někdo definuje a vědecky změří hybridní hrozby, ať jsou v pirátském programu. Do tý doby jen přes mou mrtvolu!

To, co píšete je hodně zavádějící. Gerasimova doktrína - tedy ruský způsob vedení války není výmysl západu, ale skutečná doktrína zveřejněná ve vojensko-průmyslovém kurýru generálem Gerasimovem. Kdysi jsem měl i originální odkaz, případně ho můžu i najít, ale je to vcelku zbytečné (v češtině třeba zde: http://www.vojenskerozhledy.cz/kategori ... a-lotyssko).
S placenými troly se dá setkat a celkem spolehlivě se dají poznat. Velmi špatně reagují na "staročeštinu", prostě proto, že ji jakožto nenativní češtináři neznají. Je jich celkem hodně, mimochodem jejich práci tuším taktéž někdo popsal. Pro Rusko je to velmi levný a výkonný nástroj na to, jak zasáhnout západ. Ten přitom, jakožto demokratický celek reaguje na tyto hrozby pomalu (podobně jako reagovalo Československo pomalu na Hitlerovy slovní útoky).
Máte pravdu v tom, že zametání problémů pod koberec je problém, který se nakonec vždy objeví. Německo není až takový problém, jako spíš Švédsko, kde to přeci jen s určitou vstřícností přehnali.
A pokud myslíte, že Facebook manipuluje... Mohl by manipulovat daleko víc. Něco o tom vím. Daůelo víc ale manipulují média jako Parlamentní listy, Sputnik, Mafra,...
"No to už dál nejde," vydralo se z dědy Janečka. "To přece je zvrhlost! Vidíš, to mají z toho, že řežou všechno možné z kostí! Nám taková nestydatost jakživa na mysl nepřišla, protože z pazourku by to ani nešlo udělat - Tam to vede! To jsou ty jejich vynálezy! Pořád budou něco vymýšlet, pořád budou něco nového zavádět, až všechno zhuntují a zničí - A já říkám," zvolal pračlověk Janeček v prorockém osvícení, "že dlouho to už trvat nebude!" Karel Čapek, Kniha apokryfů

Odpovědět

Zpět na „Zahraničí“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti