Konkurz na nové fórum

Místo pro pracovní vlákna projektů, které nezastřešuje žádný stranický orgán. Pokud pro práci na projektu potřebujete založit několik vláken, založte je zde a do vnitrostranické diskuze přidejte jedno informační vlákno s odkazy.

Moderátoři: next_ghost, Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Toto je sekce pro pracovní vlákna. Obecná diskuze bez konkrétního praktického cíle sem nepatří. Pro pracovní vlákna platí jediná podmínka: Cíl projektu musí být v souladu s Pirátskými ideály. Dodržujte prosím pravidla fóra.

Zásady moderace
  • Nepracovní vlákna budou přesunuta do Vnitrostranické diskuze.
  • Diskuze v pracovních vláknech, která nesouvisí s příslušným úkolem, bude na požádání oddělena do samostatného vlákna ve Vnitrostranické diskuzi.
  • Pokud je z procedurálních důvodů třeba vlákno zamknout, bude na požádání zamčeno. Procedurální podmínky pro zamčení vlákna určuje zakladatel vlákna v úvodním příspěvku.
  • Žádná jiná moderace nebude prováděna.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11499 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurz na nové fórum

Příspěvek od Lukas.Novy » 09 dub 2017, 00:21

Petr.Vileta píše:třeba plochá, dále nestruktuuralizovatelná vlákna
Ano a proto jsou zde mozne citace a odkazy na prispevky. To si u vlaknitych diskusi nemuzes dovolit. Povazuji to za hlavni vyhodu.

System citaci byl mimochodem ve verzi 3.2.x docela vyznamne vylepsen.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvky (celkem 2):
Janek.Wagner, Michaela.Skokanova
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 11551
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 4986 poděkování
Dostal poděkování: 17470 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurz na nové fórum

Příspěvek od Jakub.Michalek » 09 dub 2017, 00:24

Díky Pavlovi, který se toho ujal, zde dávám popis aktuálního stavu ze své perspektivy včetně otázek, které by bylo dobré zodpovědět.
Popis aktuálního stavu:

Platné usnesení celostátního fóra je zde
hlasovani-celostatniho-fora-f475/6-2013 ... 16308.html

a nějaké snahy o jeho naplnění jsou zde:
verejna-vyberova-rizeni-f572/http-www-p ... ml#p238211
podatelna-republikoveho-predsednictva-f ... ml#p304551
post467792.html#p467792

Česká pirátská strana prošla historicky velkým zlomem v roce 2013, kdy se zvýšil její počet tak, že přestala fungovat jako jedna tlupa viz podrobně příloha k výroční zprávě za rok 2016 https://docs.google.com/document/d/10ZB ... uBd24/edit# . Prosím opravdu si to přečtěte, jsou to 2 stránky, a zamyslete se nad tím. Tato skutečnost brání náboru a efektivnímu zapojení nových členů. Stav současného internetového fóra dlouhodobě považuji za problémovou složku fungování strany (viz vnitrostranicka-diskuse-f75/problemy-pi ... ml#p447398)

Od roku 2016 se cíleně snažíme stranu strukturovat do týmů (viz koncepce https://redmine.pirati.cz/projects/po/w ... komunikace a seznam týmů https://www.pirati.cz/pripoj-se/tymy/#).

V principu jsou tři typy týmů:
1) Krajská a místní sdružení, která dávají dohromady lidi z některé oblasti,
2) Orgány strany a odborné týmy (např. republikové předsednictvo, finanční odbor, zahraniční odbor apod.)
3) Týmy pro programovou oblast (např. vzdělávání, vnitro, justici apod.)
Potřebujeme, aby se do práce týmů mohli snadno zapojit noví lidé.

Z toho vyplývá, že hledáme komunikační kanál, kde budou moci efektivně tvořit jednotlivé týmy, kde budou moci lidi/týmy navzájem interagovat a jedno místo pro řešení celostátně významných všeobecně důležitých otázek, případně pro obecnou diskusi o společenských tématech. Je žádoucí, aby se v těchto diskusích mohla ve větší či menší míře angažovat veřejnost.

Doporučuji, abyste si současné fórum http://forum.pirati.cz a jeho aktuální fungování vyzkoušeli na vlastní kůži sami. Dosud to funguje tak, že v podstatě každý může psát cokoliv kamkoliv, centrálně fungující moderátoři nezvládají řešit nebo se v důsledku shit-stormů bojí řešit velké množství urážek a osobních útoků. Na internetovém fóru je skupina cca 15 lidí, kteří upřednostňují absolutní svobodu slova, což snížilo úroveň pod mateřskou školku (v ní jsou určitá pravidla chování) a vedlo k tomu, velká část členů již internetové fórum používá pouze k hlasování, velký počet témat končí flamem, thread derailem, spamem apod. Technické funkcionality jako skrývání nepřátel nefungují.

Někteří uživatelé cíleně získávají pozornost pomocí četných samoúčelných příspěvků, které se zobrazují ve feedu nových zpráv. Tito uživatelé často kibicují ostatní a skutečně pracující dobrovolníci jsou jimi často znechuceni, takže zvažují odchod. Velká většina skutečně fungujících týmů se dávno přesunula do uzavřených skupin na facebooku. Z osobních setkání s členy vnímám, že velká část bere fórum jako věc, která vyvolává závislost, je neefektivně stráveným časem a nevede ke smysluplnému řešení problémů a lepší organizaci. Internetové fórum bylo též v minulosti zahlceno požadavky (např. na proplacení faktury apod.) - které se zobrazovaly v nových příspěvcích a vyvolávaly diskuse následně prodlužující reakční dobu a oslabující schopnost strany plnit základní úkoly v důsledku zahlcení námitkami - tento problém byl částečně vyřešen s přesunem podatelen na redmine https://redmine.pirati.cz/projects/ps/wiki/Podatelna

Otázky

Z toho vyplývají otázky, které bychom měli zkonzultovat:

1. Je pro potřeby interní komunikace Pirátů internetové fórum vůbec vyhovující nástroj? Nedošlo v důsledku vývoje k přesunu angažovaných lidí na sociální sítě? Existují vhodnější způsoby efektivní online komunikace pro tak velkou polodobrovolnickou organizaci jako je Pirátská strana, které mají velký počet regionálních poboček? Chceme mít smysluplné, efektivní a reprezentativní online diskuse s pokud možno konsensuálním, stručným a pevným výstupem a nevíme, jak toho docílit.

2. Je vhodnější pokračovat v použití současného systému internetového fóra založeného na phpbb anebo zvolit jiný, třeba modernější systém (např. nodebb)?

3. Jakým způsobem zajistit, aby komunikační platformu nemohl zahltit jeden hyperaktivní destruktivní jedinec? Jaké jsou možnosti nasazení reputačního systému a samoregulace fóra v případě vybraného technického nástroje (např. moderace zakladatelem vlákna). Jak se postavit k destruktivním komentářům, které odrazují dobrovolníky, a urážlivým komentářům, které velmi pravděpodobně odrazují ženy od angažování se u Pirátů?

4. Uvědomte si, že v rámci Pirátů působí cca 50 různých týmů, některé z nich mohou mít až 80 členů. Vedle toho do společné diskuse mají přístup všichni členové. Jaké je doporučené nastavení platformy, aby nově příchozí nebyli zahlceni, aby si člověk mohl nastavit sledované týmy (obory či agendy Pirátů), aby týmy měly možnost projednávat své věci veřejně i interně a aby se do některých debat (např. o odborných otázkách) mohla zapojit veřejnost?

5. Jak by měly fungovat jednotlivé týmy (nastavení oprávnění) a jak by mělo být nastaveno centrální místo - např. pro jednání všech členů na veřejném fóru, vnitrostranická či členská diskuse?

6. Jaké zvolit nástroje (právní, technické apod.) pro řešení případů urážení, šíření pomluv a sporů o moderaci (+ zakládaní nových a nových vláken k uzavřené věci)? Má moderovat zakladatel vlákna, moderátor týmu nebo globální moderátor? Je to technicky realizovatelné?

7. Není veřejná prezentace internetového fóra politické strany na úkor jejích volebních šancí? Jak vhodným způsobem skloubit transparentnost a důvěrnost některých informací?

8. Jak prosazovat kulturu, že mnohem důležitější je něco reálně udělat (např. si vzít na sebe nějaký úkol, třeba organizaci akce) než jen diskutovat či kibicovat. Aby pozornost byla odměna. Jak strhávat pozornost na aktuálně nebo celostátně důležité věci? Je přes komunikační platformu vhodné zadávat úkoly (jak nastavit vztah k existujícímu projektovému systému)?

9. Jak omezit vznik nekonečných vláken a bezobsažných příspěvků a efektivně zajistit destilaci či kompilaci užitečných věcí z fóra do shrnutí vlákna, které může být podkladem pro rozhodnutí (např. s využitím wiki, gamifikace apod.).

10. Jak účinně získat zpětnou vazbu a podporu členů pro prosazení změn, které jsou nezbytné - doporučení vyplývají z výše uvedených otázek?

11. Jak jednostranně šířit aktuální a podstatné věci o celostátním / lokálním fungování strany / týmu, aby členi a příznivci byli informováni v jednom kanále, na který jsou zvyklí?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Moravec, Vit.Jurasek, Jindrich.Bartek
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 27368
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: živnostník, programátor
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 22477 poděkování
Dostal poděkování: 19154 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurz na nové fórum

Příspěvek od Petr.Vileta » 09 dub 2017, 00:36

Lukas.Novy píše:
Petr.Vileta píše:třeba plochá, dále nestruktuuralizovatelná vlákna
Ano a proto jsou zde mone citace a odkazy na prispevky. To si u vlaknitych diskusi nemuzes dovolit. Povazuji to za hlavni vyhodu.

System citaci byl mimochodem ve verzi 3.2.x docela vyznamne vylepsen.
Já naopak systém citací považuji za horší. Velmi často se stává, že někdo neumí citaci použít a pak text vypadá celý jako jeho, nebo naopak původního autora. Také často lidé vytrhují kusy vět z kontextu. Pokud se ve vlákně vyskytnou různá podtémata, a jsou na to různé reakce v různý čas, pak je vlákno velmi nepřehledné.

Příklad:
A: já bych se věnoval facebooku.

B:
já bych se věnoval facebooku.
Navrhuji raději Google+.

C:
Navrhuji raději Google+.
G+ je fajn.

A:
G+ je fajn.
G+ je na prd.

D: Facebook je proprietární sračka.
Jak vidíš, diskutuje se přeskáčku o Google a FB a člověk ztrácí souvislosti. Mě připadá mnohem lepší mít vzájemné reakce ohledně FB v jednom rozbalovacím příspěvku, kde uvidím jméno autora, titulek (nebo i celý text příspěvku) a počet reakcí, případně i kladné/záporné hodnocení.

Jo a v neposlední řadě citace zvyšují spotřebu místa. Ne na disku, ale na stránce, takže musíš zbytečně scrollovat, i když chceš něčí příspěvky jen přeskočit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Vit.Jurasek
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11499 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurz na nové fórum

Příspěvek od Lukas.Novy » 09 dub 2017, 01:11

Jakub.Michalek píše:Doporučuji, abyste si současné fórum http://forum.pirati.cz a jeho aktuální fungování vyzkoušeli na vlastní kůži sami. Dosud to funguje tak, že v podstatě každý může psát cokoliv kamkoliv
Coz je dano pravy clena ze Stanov. Se s tim smir.
, centrálně fungující moderátoři nezvládají řešit nebo se v důsledku shit-stormů bojí řešit velké množství urážek a osobních útoků.
V podstate to schytava jenom krtek, to je pravda.
Na internetovém fóru je skupina cca 15 lidí, kteří upřednostňují absolutní svobodu slova
(7) Člen strany má právo
b) svobodně vyjadřovat své názory a obhajovat je, podílet se na projednávání vnitřních záležitostí strany,
Se s tim smir.
, což snížilo úroveň pod mateřskou školku (v ní jsou určitá pravidla chování)
To je subjektivni, podle me to tady bylo takovehle od zacatku. Naprosto standardni situace na internetu, ktere se proste nevyhnes, pokud chces komunikovat pres internet.
a vedlo k tomu, velká část členů již internetové fórum používá pouze k hlasování,
Opakovane vyvraceno.
velký počet témat končí flamem, thread derailem, spamem apod.
Otazky moderace jdou na hlavu AO, zmenou systemu to nezmenis, vsude to bude stejne.
Technické funkcionality jako skrývání nepřátel nefungují.
Funguji.
Někteří uživatelé cíleně získávají pozornost pomocí četných samoúčelných příspěvků, které se zobrazují ve feedu nových zpráv.
Tak asik k tomu maji duvod.
Tito uživatelé často kibicují ostatní a skutečně pracující dobrovolníci jsou jimi často znechuceni, takže zvažují odchod.
Mozna by nekibicovali, kdyz by jim nebylo upirana moznost se na praci v tymech podilet.
Velká většina skutečně fungujících týmů se dávno přesunula do uzavřených skupin na facebooku.
A zapisy zverejnujete kde?
Z osobních setkání s členy vnímám, že velká část bere fórum jako věc, která vyvolává závislost, je neefektivně stráveným časem a nevede ke smysluplnému řešení problémů a lepší organizaci.
Subjektivni nicim nepodlozeny pocit. Presne tohle se casto tvrdi prave o Facebooku.
Internetové fórum bylo též v minulosti zahlceno požadavky (např. na proplacení faktury apod.) - které se zobrazovaly v nových příspěvcích a vyvolávaly diskuse následně prodlužující reakční dobu a oslabující schopnost strany plnit základní úkoly v důsledku zahlcení námitkami - tento problém byl částečně vyřešen s přesunem podatelen na redmine https://redmine.pirati.cz/projects/ps/wiki/Podatelna
Tento problem byl vyresen implementaci systemu skupin na skryvani konkretnich casti fora, moznosti si dat uzivatele do nepratel a predevsim mute thread rozsirenim. Presun na redmine nevyresil nic krom toho, ze se spousta veci zametla pod koberec.
Jakub.Michalek píše: 1. Je pro potřeby interní komunikace Pirátů internetové fórum vůbec vyhovující nástroj? Nedošlo v důsledku vývoje k přesunu angažovaných lidí na sociální sítě? Existují vhodnější způsoby efektivní online komunikace pro tak velkou polodobrovolnickou organizaci jako je Pirátská strana, které mají velký počet regionálních poboček?
Za 8 let se vhodnejsi prostredky nepodarilo najit. Resp. ano. irc, jabber, mumble byly resenim na spousty problemu, Bohuzel byly po mem odstraneni z TO bud zruseny uplnene nebo zamerne zkripleny.
2. Je vhodnější pokračovat v použití současného systému internetového fóra založeného na phpbb anebo zvolit jiný, třeba modernější systém (např. nodebb)?
To neni samostatna otazka, ale ma vychazes z vysledku nejake analyzi.
3. Jakým způsobem zajistit, aby komunikační platformu nemohl zahltit jeden hyperaktivní destruktivní jedinec?
To zajistit nelze, protoze ten problem nezni, jak zajistit aby to nezahltil jedinec, ono totiz to, ze vystupuji pod jednim jmenem je jenom pohodlnost. Pokud se pokusite zmenit pravidla tak, ze to, co delam nebude moci delat jedinec, proste pouziji vice uctu. Krom toho, kdyz se rozhodne to, co cinim ja konat nejaka skupina, stale jste problem nevyresili.
Jaké jsou možnosti nasazení reputačního systému a samoregulace fóra v případě vybraného technického nástroje (např. moderace zakladatelem vlákna).
Milionkrat diskutovano, prokazatelne nerealizovatelne nebo v rozporu se stanovami.
`
Jak se postavit k destruktivním komentářům, které odrazují dobrovolníky, a urážlivým komentářům, které velmi pravděpodobně odrazují ženy od angažování se u Pirátů?
Moderace.
4. Uvědomte si, že v rámci Pirátů působí cca 50 různých týmů, některé z nich mohou mít až 80 členů.
Ale jejich seznam jaksi nikde neni. Zadny z nich nepublikuje vysledky a ani seznamy clenu tymu nikde nejsou. Gratulki.
Vedle toho do společné diskuse mají přístup všichni členové.
To plyne ze Stanov.
Jaké je doporučené nastavení platformy, aby nově příchozí nebyli zahlceni, aby si člověk mohl nastavit sledované týmy (obory či agendy Pirátů), aby týmy měly možnost projednávat své věci veřejně i interně a aby se do některých debat (např. o odborných otázkách) mohla zapojit veřejnost?
Kliknes na "Nastavit zobrazovana fora" a vyreseno.
5. Jak by měly fungovat jednotlivé týmy (nastavení oprávnění) a jak by mělo být nastaveno centrální místo - např. pro jednání všech členů na veřejném fóru, vnitrostranická či členská diskuse?
Viz Organizacni rad.
6. Jaké zvolit nástroje (právní, technické apod.) pro řešení případů urážení, šíření pomluv a sporů o moderaci (+ zakládaní nových a nových vláken k uzavřené věci)? Má moderovat zakladatel vlákna, moderátor týmu nebo globální moderátor? Je to technicky realizovatelné?
Moderovat ma moderator. Vsichni moderatori maji mit globalni pusobnost, aby nemohli mit ruzne casti ruzne uplatnovana pravidla. DIsciplynarni opatreni jsou predmetem diskuse jenom ve specialnim foru, ktere si musis stejne jako podpalubi explicitne zapnout.
7. Není veřejná prezentace internetového fóra politické strany na úkor jejích volebních šancí? Jak vhodným způsobem skloubit transparentnost a důvěrnost některých informací?
Tak tohle uz je normalni demontaz Piratstvi. Styd se fakt.
8. Jak prosazovat kulturu, že mnohem důležitější je něco reálně udělat (např. si vzít na sebe nějaký úkol, třeba organizaci akce) než jen diskutovat či kibicovat. Aby pozornost byla odměna. Jak strhávat pozornost na aktuálně nebo celostátně důležité věci? Je přes komunikační platformu vhodné zadávat úkoly (jak nastavit vztah k existujícímu projektovému systému)?
Napriklad tim, ze pokud ma nekdo zajem resit ukol a to dobrovolne, tak neni jeho nabidka odmitnuta a neni misto toho ukol zaplacen externi navic nekomu, kdo to stejne zmrsi.
9. Jak omezit vznik nekonečných vláken a bezobsažných příspěvků a efektivně zajistit destilaci či kompilaci užitečných věcí z fóra do shrnutí vlákna, které může být podkladem pro rozhodnutí (např. s využitím wiki, gamifikace apod.).
Nabidni takovy ukol dobrovolnikum.
10. Jak účinně získat zpětnou vazbu a podporu členů pro prosazení změn, které jsou nezbytné - doporučení vyplývají z výše uvedených otázek?
Nevim, co treba zadat nejakej panel?
11. Jak jednostranně šířit aktuální a podstatné věci o celostátním / lokálním fungování strany / týmu, aby členi a příznivci byli informováni v jednom kanále, na který jsou zvyklí?
Jednostranne? Bez feedbacku, klid na praci, padlovat a soupat nohama, klasika Michalek.

Mimochodem, na CF jsem s Tebou diskutoval navrh meho system fungovani financni, rekl jsi, ze se na to podivas. Od te doby ticho po pesine.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
Michaela.Skokanova
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 4347
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr/vědec
Dal poděkování: 8349 poděkování
Dostal poděkování: 4834 poděkování

Re: Konkurz na nové fórum

Příspěvek od Frantisek.Navrkal » 09 dub 2017, 03:05

Stačí si vybrat: https://github.com/Kickball/awesome-sel ... and-forums

Zatím mi nejpřívětivější přijde asi ten humhub. Má to už i českou lokalizaci.
Flamewar does not determine who is right - only who is left.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 27368
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: živnostník, programátor
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 22477 poděkování
Dostal poděkování: 19154 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurz na nové fórum

Příspěvek od Petr.Vileta » 09 dub 2017, 03:30

Lukas.Novy píše:
Někteří uživatelé cíleně získávají pozornost pomocí četných samoúčelných příspěvků, které se zobrazují ve feedu nových zpráv.
Tak asik k tomu maji duvod.
To si jen někteří myslí.
Lukas.Novy píše:
Jakub.Michalek píše: 1. Je pro potřeby interní komunikace Pirátů internetové fórum vůbec vyhovující nástroj? Nedošlo v důsledku vývoje k přesunu angažovaných lidí na sociální sítě? Existují vhodnější způsoby efektivní online komunikace pro tak velkou polodobrovolnickou organizaci jako je Pirátská strana, které mají velký počet regionálních poboček?
Za 8 let se vhodnejsi prostredky nepodarilo najit. Resp. ano. irc, jabber, mumble byly resenim na spousty problemu, Bohuzel byly po mem odstraneni z TO bud zruseny uplnene nebo zamerne zkripleny.
Ani za tebe se nepodařilo najít nic lepšího než #chliv? :o Jako ten toho fakt hodně vyřešil.
Lukas.Novy píše:
8. Jak prosazovat kulturu, že mnohem důležitější je něco reálně udělat (např. si vzít na sebe nějaký úkol, třeba organizaci akce) než jen diskutovat či kibicovat. Aby pozornost byla odměna. Jak strhávat pozornost na aktuálně nebo celostátně důležité věci? Je přes komunikační platformu vhodné zadávat úkoly (jak nastavit vztah k existujícímu projektovému systému)?
Napriklad tim, ze pokud ma nekdo zajem resit ukol a to dobrovolne, tak neni jeho nabidka odmitnuta a neni misto toho ukol zaplacen externi navic nekomu, kdo to stejne zmrsi.
A pokud má někdo zájem řešit úkol, ale ten někdo nemůže být považován za důvěryhodného, ani kdyby měl podepsáno tisíc NDA? Málokdo už by ti věřil, že do systémů nevložíš nějaká svoje zadní vrátka nebo přinejmenším nějakou svoji "hračku" a`la vypatlator.js

No jo, důvěra je vzácné a křehké zboží. Těžké získat, snadné ztratit.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Příspěvky: 20180
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 26330 poděkování
Dostal poděkování: 19249 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurz na nové fórum

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 09 dub 2017, 04:06

Potřeby: Česká lokalizace, existující komunita a jistota budoucí podpory, stromová diskuze, možnost omezení některých práv(ankety, čtení?, přispívání) na některé skupiny uživatelů, komunitní moderace, +/- hodnocení příspěvků.

Jo, chtělo by to v úvodním příspěvku odkaz na pad, nebo něco se souhrnnem diskuze/požadavků.
Tahle diskuze se evidentně brzo rozpadne, dávám tomu tak stránku, ještě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Pavel.Moravec
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11499 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurz na nové fórum

Příspěvek od Lukas.Novy » 09 dub 2017, 09:39

Vojtech.Pikal píše:Potřeby: Česká lokalizace, existující komunita a jistota budoucí podpory, stromová diskuze, možnost omezení některých práv(ankety, čtení?, přispívání) na některé skupiny uživatelů, komunitní moderace, +/- hodnocení příspěvků.
Stromova struktura for nebo temat? A proc?
Jo, chtělo by to v úvodním příspěvku odkaz na pad, nebo něco se souhrnnem diskuze/požadavků.
Tahle diskuze se evidentně brzo rozpadne, dávám tomu tak stránku, ještě.
pad je mozno embedovat.
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Republikový výbor
Příspěvky: 15026
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9560 poděkování
Dostal poděkování: 17201 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurz na nové fórum

Příspěvek od Roman.Kucera » 09 dub 2017, 10:38

Pořád si myslím, že kdybychom si v roce 2010 začali psát evidenční a informační systém čistě na bázi PHP + db, dávno bychom ho měli a mohli bychom si ho upravovat, jak bychom chtěli.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, wajrou
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11499 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurz na nové fórum

Příspěvek od Lukas.Novy » 09 dub 2017, 10:49

Roman.Kucera píše:Pořád si myslím, že kdybychom si v roce 2010 začali psát evidenční a informační systém čistě na bázi PHP + db, dávno bychom ho měli a mohli bychom si ho upravovat, jak bychom chtěli.
Mohli, ale vsichni, ktere by tomu systemu rozumeli a dokazali by udelat zmeny by bud byly ze strany davno vystvany nebo by byl jejich zajem upravy provest je tupe odmitan.

A nemusime jit daleko. Na wki mame system pro podporu transparence a proplaceni. Delal ho mimo jine Vaclav Malek, vystvany. A implementaci navrhovanych uprav, ktere by zajistili, ze bude proplaceni bez problemu uz sem nebizel snad vsem, ale udelat to, to mi nikdo nedovoli.
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Pracovní prostor pro členské iniciativy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bara.Soukupova, Frantisek.Navrkal a 0 hostů