Co říct k Sýrii

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Odbor - zahranicni

Ales.Jakl
Místní předsednictvo
Profese: řidič kamionu
Dal poděkování: 1887 poděkování
Dostal poděkování: 2123 poděkování

Re: Co říct k Sýrii

Příspěvek od Ales.Jakl » 08 dub 2017, 07:03

USA zaútočí protiprávně, bez mandátu OSN na Sýrii z lodí ve Středozemním moři. Sýrie v odvětě potopí pár amerických lodí a USA aktivuje článek 5 o společné obraně NATO. A najednou je ČR ve válce s půlkou světa.... a to je právě ta největší demence!

Používání lidských štítů a obětování vlastních lidí pro mediálně-politické účely je standartní postup islamistů z posledních 5 let....vrtění psem.

OFFTOPICTrestné činy proti míru a válečné trestné činy
§ 405a
Agrese
Kdo v postavení, které mu umožňuje vykonávat kontrolu nad některým státem nebo řídit jeho politické anebo vojenské akce, v rozporu s ustanoveními mezinárodního práva plánuje, připravuje, zahájí nebo provede útočný čin, který spočívá v použití ozbrojené síly takovým státem proti svrchovanosti, územní celistvosti nebo politické nezávislosti jiného státu nebo v použití ozbrojené síly takovým státem jakýmkoli jiným způsobem neslučitelným s Chartou Organizace spojených národů a který svou povahou, závažností a rozsahem zakládá zjevné porušení Charty Organizace spojených národů, bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až dvacet let nebo výjimečným trestem.
§ 406
Příprava útočné války
Kdo připravuje útočnou válku, na které se má podílet Česká republika, a tím přivodí pro Českou republiku nebezpečí války, bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až dvacet let nebo výjimečným trestem.
§ 407
Podněcování útočné války
(1) Kdo veřejně podněcuje k útočné válce, na které se má podílet Česká republika, takovou válku propaguje nebo válečnou propagandu jinak podporuje, bude potrestán odnětím svobody až na pět let.
(2) Odnětím svobody na dvě léta až deset let bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 na shromáždění, které podléhá oznamovací povinnosti, nebo
b) spáchá-li takový čin tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.
(3) Příprava je trestná.
§ 408
Společné ustanovení
Přípravou a podněcováním útočné války není jednání související
a) s vyhlášením válečného stavu, hrozí-li, že bude Česká republika napadena, nebo je-li třeba plnit mezinárodní smluvní závazky o společné obraně proti napadení,
b) s účastí České republiky v obranných systémech mezinárodní organizace, jíž je Česká republika členem,
c) s vysláním ozbrojených sil České republiky mimo území České republiky nebo s pobytem ozbrojených sil jiných států na území České republiky, s kterými vyslovuje souhlas Parlament České republiky nebo vláda České republiky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Jakl za příspěvky (celkem 2):
Roman.Kucera, Ales.Sura
Člen MS Tachovsko

Mačo pikčur

Co je? Co je? Cojecojecoje!

Nebuď tak netrpělivý, neřekla jsem NE..

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9563 poděkování
Dostal poděkování: 17203 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 08 dub 2017, 09:28

Tohle nám sice nepomůže k vydání stanoviska, ale rozhodně si tuhle vynikající analýzu přečtěte.
https://vlkovobloguje.wordpress.com/201 ... ke-bazine/
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Jan.Lipavsky
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1009 poděkování
Dostal poděkování: 1431 poděkování

Příspěvek od Jan.Lipavsky » 08 dub 2017, 10:28

Ales.Sura píše: Viník chemického útoku nebyl prokázán
Jako pokud máte problém odsoudit Assada za jeho zločiny, pak zjevně nevíte, co to jsou lidská práva.
Ales.Sura píše: Asad je zvolený prezident,
LOL, v té zemí je 5 let občanská válka, jestli jste si nevšiml..

Pirátská stanoviska by opravdu neměla vznikat tak, že budeme papouškovat oficiální postoje stran zapojených do konfliktu (Rusko, USA).

Honza
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lipavsky za příspěvky (celkem 3):
Homo Pyratus, Petr.Lysek, Michal.Klus

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 6913 poděkování
Dostal poděkování: 2681 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 08 dub 2017, 11:03

Jan.Lipavsky píše:
Ales.Sura píše: Viník chemického útoku nebyl prokázán
Jako pokud máte problém odsoudit Assada za jeho zločiny, pak zjevně nevíte, co to jsou lidská práva.
*pryč s právem, spravedlnost jsem já* :?:
se zase ocituju, ať to nemusim psát znova píše:Dodneška není prokázáno, kdo spáchal útok na východním předměstí Damašku v srpnu 2013, který byl spojený s podobnou mediální masáží, silnými prohlášeními západních politiků a skoro vedl k útoku na Sýrii. Nikdo s jistotou neví, co rebelové vyrabovali z vojenských skladů, předpokladá se, že minimálně chlorin používaly obě strany. V takové situaci a bez důkazů si nelze hrát na soudce a vojáky a někde zasahovat bez ohledu na mezinárodní právo.
https://en.wikipedia.org/wiki/UN_invest ... uta#Report
EDIT:
Roman.Kucera píše:Tohle nám sice nepomůže k vydání stanoviska, ale rozhodně si tuhle vynikající analýzu přečtěte.
https://vlkovobloguje.wordpress.com/201 ... ke-bazine/
Jestli někdo v Trumpovi viděl naději - a dokonce snad, že se svět začne řídit racionalitou - tak mám z jeho schopnosti analyzovat docela strach. Ale dobře, čtu dál...
Naposledy upravil(a) Ivo.Vlasaty dne 08 dub 2017, 11:21, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvek:
Vit.Jurasek
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Ales.Sura
Člen KS Praha
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Dal poděkování: 1823 poděkování
Dostal poděkování: 2844 poděkování

Příspěvek od Ales.Sura » 08 dub 2017, 11:12

Jan.Lipavsky píše:Pirátská stanoviska by opravdu neměla vznikat tak, že budeme papouškovat oficiální postoje stran zapojených do konfliktu (Rusko, USA).
Jestli něco, tak jsem navrhoval "papouškovat" vyjádření americké Pirátské strany. Nikoliv Ruska nebo USA.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvky (celkem 4):
Ivo.Vlasaty, Ales.Jakl, Petros.Michailidis, Giuseppe.Maiello
Aleš Sůra - můj pirátský Jabber je momentálně Obrázek, PGPID: 9C1B3043
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Jan.Lipavsky
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1009 poděkování
Dostal poděkování: 1431 poděkování

Příspěvek od Jan.Lipavsky » 08 dub 2017, 12:09

Ivo.Vlasaty píše:*pryč s právem, spravedlnost jsem já* :?:
Prosím netoč mě na jednom incidentu. Ta válka trvá 5 let, evidence vůči Damašku je dost (pokud ji někdo vidět nechce, pak ji samozřejmě nevidí).

Vlastimil.Efraim
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Profese: sekáč
Bydliště: Olomouc, Morava, CZ, EU, Země, Slunce, Mléčná dráha
Dal poděkování: 556 poděkování
Dostal poděkování: 1106 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlastimil.Efraim » 08 dub 2017, 16:32

Ales.Sura píše:
Jan.Lipavsky píše:Pirátská stanoviska by opravdu neměla vznikat tak, že budeme papouškovat oficiální postoje stran zapojených do konfliktu (Rusko, USA).
Jestli něco, tak jsem navrhoval "papouškovat" vyjádření americké Pirátské strany. Nikoliv Ruska nebo USA.
A US-PP nejsou snad americani?!? :D
OFFTOPICjen si te dobiram :D

Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6930 poděkování
Dostal poděkování: 9103 poděkování

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 08 dub 2017, 17:49

Rekl bych takto - proaktivne nic nevydavejme, tohle vlakno vzniklo na Ivanuv dotaz, co ma rikat, pokud by se ho nekdo ptal.

Z praktickeho hlediska mi prijde kontraproduktivni pokouset se produkovat nejaky text, protoze krize stale probiha. V tuhle chvili nevime, jestli Syrie resp. Rusko nezareaguji nejakym vlastnim odvetnym opatrenim. Pokud se zitra probudim s tim, ze zbloudile torpedo z "nezname" ponorky potopilo americky torpedoborec a pro zmenu Putin vyplazuje jazyk na Trumpa, nebudu se vubec divit.

Zaroven je nutne podotknout, ze o americkem utoku predem vedeli Rusove (a od nich Syrani) a rada americkych spojencu. Skody na tom letisti jsou, ale zrejme nejsou fatalni, pac se toho hodne povedlo odklidit vcas. Spis nez razantni imperialni agrese to vypada jako medialni divadylko s cilem predvest prezidenta Trumpa jako rozhodneho odpurce Rusu a reznika z Damasku. V kontextu domaciho Americkho vysetrovani vztahu mezi Trumpem a Rusy by to davalo smysl. Oni mohou byt s Putinem "domluveni", ze se budou jakoze hadat.

Radeji bych se moc nehlasil k Syrske verzi udalosti v Chán Šajchúnu. Sarin se - pokud vim - pouziva jako binarni chemicka zbran (dve neskodne latky se smichaji tesne pred utokem, jejich reakci vznika samotny jed). Jednou z tech latek je isopropanol, ktery je sam o sobe vysoce horlavy. Nevim, jak vypadaji syrske granaty na chemicky utok a jak jsou skladovany, ale nepripada mi pravdepodobne, ze by po zasahu skladiste "zpusobne" smichaly isopropanol s tim druhym reaktantem ve spravnem pomeru a pak otravily civilisty v blizkem okoli. Spis mi pripada pravdepodobne, ze proste shori, nebo shori vysledny sarin.

Vyrabet sarin a pak ho skladovat je nesikovne, protoze pri vyrobe vznika jako vedlejsi produkt kyselina fluorovodikova, ktera lepta vsechno (vcetne skla). Takze pripadny vyrobce by si ho musel pred uskladnenim pomerne slozite cistit. Nacistum se to za celou dobu druhe svetove nepovedlo rozjet v prumyslovem meritku (co jsem se docetl).

Po uskladneni je zivotnost sarinu 5-10 let (s rostouci teplotou zivotnost klesa). Samozrejme je mozne, ze to vyrobili tyden pred vypuknutim Arabskeho jara a 6 let valky pak preckalo na uzemi povstalcu skladiste sarinu, ktere nikdo nevyraboval a nepouzil (proti vlade, IS,...), a zaroven tam fungovala klimatizace atp., takze se to nerozlozilo. Vzhledem k tomu bordelu, co tam panuje, by me to osobne spis prekvapilo.

Uprimne receno mi pripadi podivne i Americke tvrzeni, ze Asad si ted, kdyz uz je "skoro za vodou" (Trump i jeho ministri jeste minuly tyden opakovali, ze ho nechteji svrhnout) zacal hrat na maleho chemika a jen tak z pleziru zacal plynovat civilisty, aby povstalcum udelal dobre P.R. (kdyz za nej prece podobnou praci udelaji Rusove konvencnima nebo termobarickyma, staci chvili pockat). Kdyby se nakonec ukazalo, ze tam ten sarin nejak dostali treba Turci, aby to cele roztrolili, asi bych se tomu uz nedokazal divit.

Kolem udalosti je proste momentalne hodne alternativnich faktu - takze bych na zadnou "verzi reality" nevsazel a pockal, ktera se ukaze jako pravdiva. Fakt nemusime strilet od boku. Vseobecny nahled typu "zabijeni lidi je spatne, plynovani deti jeste horsi a cizi zeme by se napadat nemely" asi mame a vic neni treba rikat.
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

Ales.Sura
Člen KS Praha
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Dal poděkování: 1823 poděkování
Dostal poděkování: 2844 poděkování

Příspěvek od Ales.Sura » 09 dub 2017, 11:54

Mikulas.Peksa píše:Rekl bych takto - proaktivne nic nevydavejme...
Souhlasím. Doufám jen, že budeme názorově konzistentní až Rusko použije prostředky vzdušné obrany a sestřelí nějakou tu americkou stihačku. Rusové opakovaně avizovali, že k tomu může dojít, takže o tom také všichni vědí. Navíc operují na území Sýrie na základě pozvání Asara (narozdíl od americké armády). Konflikt bude v té době dozajista nadále probíhat, takže i tento argument je platný. Škody na pozemních cílech pak budou ještě menší, takže vlastně bude ještě o důvod méně se k tomu proaktivně vyjadřovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, Vit.Jurasek
Aleš Sůra - můj pirátský Jabber je momentálně Obrázek, PGPID: 9C1B3043
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9563 poděkování
Dostal poděkování: 17203 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 09 dub 2017, 22:40

Já už jsem Trumpovi odpustil.Vypadá to, že divadýlko byl nejen Sarin, ale i ty Tomahawky.
http://leva-net.webnode.cz/products/ude ... -politiky/
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Odpovědět

Zpět na „Zahraniční odbor“