CF 10/2017 Odvolání Ivo Vašíčka z funkce garanta

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9135 poděkování
Dostal poděkování: 9154 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 10/2017 Odvolání Ivo Vašíčka z funkce garanta

Příspěvek od Martin.Shanil » 02 dub 2017, 18:53

Tibor.Vansa píše:Ivův vliv na voliče SPD a Komunistů je podáván jeho zastánci jako jeho klad. Netočil bych se pořád na Tlustém, kdyby mi to Ivo tak neusnadňoval. Přece po mne nemůžete chtít, abych nevyužíval politickou stupiditu a tvrdohlavost soupeře, a informoval o všem úplně korektně a vyváženě. Zvlášť proti Ivovi. S Tlustým byly dvě schůzky, na kterých se ukázalo, že jeho potencionální přínos je nula a ještě je to ..., který si chce pozornost zajistit smlouvou. Od té doby se Ivo s nikým nesešel. Je mi jedno, jestli ho z toho dokumentu nechtěl odstranit Jakub nebo Ivo. Prostě tam i přes moje protesty zůstal. Podám RP návrh stanoviska, upřesňující vztah strany s VT, aby už nikoho nenapadlo jej nazývat poradcem nebo partnerskou osobností.
hele piráti se strašení komunismem nebojí. To možná platí na čtenáře blesku. A k tomu jak se zmínila Maria o vyhození sebemenší zmínky o ZP z finančního programu: Jistě je ti známá varianta financování ZP nárůstem DPH. Nejde o nic jiného, než o přesun daňové zátěže do spotřeby. Obava o potlačení ZP se už ukazuje čím dál reálnější. Nejdřív RV odmítlo dát nějakou kačku na vypracování studií, tedka píšete program, ve kterém je pro ZP čím dál menší prostor. Mimochodem víš o tom, že CF si odhlasovalo, že program bude psán tak, aby ZP podporoval?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 8):
Lenka.Wagnerova, Janek.Wagner, Maria.Vasickova, Dalibor.Zahora, Tibor.Vansa, Marek.Necada, Dominika.Michailidu, Roman.Semik

Maria.Vasickova
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: terapeut energetické psychologie
Dal poděkování: 1737 poděkování
Dostal poděkování: 1570 poděkování

Příspěvek od Maria.Vasickova » 02 dub 2017, 22:56

Tibor.Vansa píše:
Ivan.Bartos píše:Tvůj džihád se rozjel poměrně ve velkém a koukám, že každá věc se ti hodí do krámu, ale objektivitu v tom již dávno nevidím.
Nechtěl jsem vést nějaký džihád, nebo za každou cenu tlačit svoje návrhy. Na žádném z nich netrvám. Snažil jsem se když něco kritizuji, přinášet i konstruktivní protinávrhy. Založil jsem členskou anketu, bod s nejvíce hlasy Štěpán velmi kvalitně zpracoval. Analýzu jsme ukazovali i Ivanov a líbiIa se mu. Ivo anketu označil za trapárnu, kterou se nehodlá řídit. Štěpánův návrh, který měla být reakcí na tiskovku premiéra, označil za kravinu, a nechápe, proč bychom k ní měli vydávat tiskovou zprávu. Založil jsem tedy členský podnět, doufaje že k více než 30 hlasům touto formou bude mít Ivo větší respekt. Správně podle pravidel jsem měl jít nejdříve před RV. Ok, ale Vojtovi (předsedajícímu podnětu) jsem slíbil, že znění podnětu přeformuluji tak, aby se hlasovalo o návrhu k RV. Navíc jsem si na setkání CF obešel členy RV a získal dost hlasů na to, abych postup přes členský podnět nepotřeboval, a nechal jsem ho spát. Podnět jsem sepsal a nasdílel ostatním. Nečekal jsem ale, že vznikne podnět na odvolání Iva z RP ani že na to Petr bude reagovat svým podnětem, což s nikomu předem neřekl. Myslím, že přispívat do diskuze jak selhává jako člen RP tím, že popíšu jak selhává i jako garant, bylo naprosto relevantní. I když poslední příspěvek s obviněním ze lži jsem tam dávat neměl.
Slyšela jsem dost, abych si udělala obrázek v čem je problém, a stačilo by na to pár vět. Vlastně i jenom na jednu. Tibor Vansa potřebuje prosadit svůj návrh. Důležité je, že asi má dost kamarádů, kteří ho podpoří. Tak to vidím a rozumím tomu. Tibora Vansu neznám, Iva ano. Tiborovým návrhům nerozumím. Tomu, co navrhoval Ivo, rozumět dokážu.
Ale v této věci mohu být obviněna ze střetu zájmů. Sama za sebe mohu říct, že vyjadřuji jenom to, co chápu. Tibor píše příliš mnoho slov, aby obhájil to, co chce prosadit. Laik se k tomu nutně otočí zády, protože ho to unaví, číst mnoho slov o něčem, čemu nerozumí. Všeho moc, škodí. Zabývám se tématem spíše z pohledu emocí, a tím je fakt, z nějakého důvodu, přebito. Asi jsem mimoň, ale nikdy jsem neobcházela funkcionáře strany, abych prosadila nějaký návrh. Příčí se mi to. Mám za to, že pokud je můj návrh dobrý, tak se prosadí sám. Strana na to má v celku efektivní mechanizmy. Takže tak.
Předsednictvo MS Slovácko

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés

Tibor.Vansa
Garant programového bodu
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 221 poděkování
Dostal poděkování: 718 poděkování

Příspěvek od Tibor.Vansa » 03 dub 2017, 09:04

Martin.Shanil píše:
Tibor.Vansa píše:Ivův vliv na voliče SPD a Komunistů je podáván jeho zastánci jako jeho klad. Netočil bych se pořád na Tlustém, kdyby mi to Ivo tak neusnadňoval. Přece po mne nemůžete chtít, abych nevyužíval politickou stupiditu a tvrdohlavost soupeře, a informoval o všem úplně korektně a vyváženě. Zvlášť proti Ivovi. S Tlustým byly dvě schůzky, na kterých se ukázalo, že jeho potencionální přínos je nula a ještě je to ..., který si chce pozornost zajistit smlouvou. Od té doby se Ivo s nikým nesešel. Je mi jedno, jestli ho z toho dokumentu nechtěl odstranit Jakub nebo Ivo. Prostě tam i přes moje protesty zůstal. Podám RP návrh stanoviska, upřesňující vztah strany s VT, aby už nikoho nenapadlo jej nazývat poradcem nebo partnerskou osobností.
hele piráti se strašení komunismem nebojí. To možná platí na čtenáře blesku. A k tomu jak se zmínila Maria o vyhození sebemenší zmínky o ZP z finančního programu: Jistě je ti známá varianta financování ZP nárůstem DPH. Nejde o nic jiného, než o přesun daňové zátěže do spotřeby. Obava o potlačení ZP se už ukazuje čím dál reálnější. Nejdřív RV odmítlo dát nějakou kačku na vypracování studií, tedka píšete program, ve kterém je pro ZP čím dál menší prostor. Mimochodem víš o tom, že CF si odhlasovalo, že program bude psán tak, aby ZP podporoval?
Díky za rozumný dotaz. Financování ZP bez navýšení DPH se opravdu neobejde. Není to ideální, ale DPH lze alespoň nastavit přiměřeně sociálně - nejnižší sazba pro potraviny, léky, a další základní potřeby, nejvyšší pro luxusní zboží, a střední pro vše ostatní. Ivův návrh jde ale opačným směrem - zdražil by převážně potraviny a základní zboží. Můžeš to kompenzovat snížením DPH pro tuto kategorii, ale pak z toho nemáš ten zdroj financování pro ZP. Všechny studie, které jsem na financovatelnost ZP četl, navrhují řešení, která jsou v otevřené ekonomice obtížně realizovatelná, a vyžadují celoevropské řešení, na národní úrovni chtějí jít spíše cestou omezených experimentů. Na celoevropské úrovni by ZP byl z ekonomického pohledu realizovatelný a i smysluplný. Rád dám do programu větu
Prosazujeme zavedení celoevropského jednotného a nepodmíněného základního příjmu.
To jsem si schopen v klidu obhájit. Napsal bych i svůj pohled na komunismus, ale i podporovatelé mi vyčítají moc písmenek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tibor.Vansa za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Peksa, Marek.Necada, Rostislav.Reha

Martin.Shanil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 03 dub 2017, 09:24

Tibor.Vansa píše:
Martin.Shanil píše:
Díky za rozumný dotaz. Financování ZP bez navýšení DPH se opravdu neobejde. Není to ideální, ale DPH lze alespoň nastavit přiměřeně sociálně - nejnižší sazba pro potraviny, léky, a další základní potřeby, nejvyšší pro luxusní zboží, a střední pro vše ostatní. Ivův návrh jde ale opačným směrem - zdražil by převážně potraviny a základní zboží. Můžeš to kompenzovat snížením DPH pro tuto kategorii, ale pak z toho nemáš ten zdroj financování pro ZP. Všechny studie, které jsem na financovatelnost ZP četl, navrhují řešení, která jsou v otevřené ekonomice obtížně realizovatelná, a vyžadují celoevropské řešení, na národní úrovni chtějí jít spíše cestou omezených experimentů. Na celoevropské úrovni by ZP byl z ekonomického pohledu realizovatelný a i smysluplný. Rád dám do programu větu
Prosazujeme zavedení celoevropského jednotného a nepodmíněného základního příjmu.
To jsem si schopen v klidu obhájit. Napsal bych i svůj pohled na komunismus, ale i podporovatelé mi vyčítají moc písmenek.
EU vyžaduje dvě sazby DPH. to je jeden zádrhel. a DPH je spíš degresivní. proto se snažím obhájit progresivní zdanění obratu. Nebo tlačit na více sazeb dph a jít tak ale proti EU. pohledy na komunismus nikoho rozumného už 20 let nezajímaj. teda nikoho, kdo z toho nechce jen demagogicky třískat politický zisk.

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 18372 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 03 dub 2017, 09:33

Martin.Shanil píše:EU vyžaduje dvě sazby DPH. to je jeden zádrhel.
Takže když máme aktuálně tři, je to proti EUpředpisům?
Martin.Shanil píše:pohledy na komunismus nikoho rozumného už 20 let nezajímaj.
Dokud existují komunistické strany a dokonce mají poslance, proč by nikoho rozumného neměly zajímat pohledy na komunismus?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Skokanova, Pavel.Moravec, Pavel.Reimann
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Martin.Shanil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 03 dub 2017, 09:47

Martin.Kucera píše:
Martin.Shanil píše:EU vyžaduje dvě sazby DPH. to je jeden zádrhel.
Takže když máme aktuálně tři, je to proti EUpředpisům?
Dokud existují komunistické strany a dokonce mají poslance, proč by nikoho rozumného neměly zajímat pohledy na komunismus?
Podle současných pravidel EU nesmí být základní sazba DPH nižší než 15 procent a členské státy mohou uplatňovat jednu či dvě snížené sazby, které však nesmí být nižší než pět procent.

Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6926 poděkování
Dostal poděkování: 9073 poděkování

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 03 dub 2017, 10:12

Existuje shrnuti k te pozici EU na DPH a jeste plny text

Nejsem pravnik a nemam moc cas to detailne sledovat, ale muj dojem pri pohledu "z ponorky a byla kalna voda" byl, ze Ivuv navrh je proti duchu teto smernice, viz:
...
(7) Společný systém DPH by měl, přestože sazby a osvobození od daně nejsou zcela harmonizovány, vést k neutralitě v hospodářské soutěži v tom smyslu, že obdobné zboží a služby na území každého členského státu nesou stejné daňové zatížení bez ohledu na délku výrobního a distribučního řetězce.
...
Tudiz pripadna tuzemska firma danena timto zpusobem by IMO mela slusnou sanci vymoci si zruseni Ivovych danovych zakonu pred Evropskym soudnim dvorem co by diskriminacnich (protoze dan z obratu je neco, co delsi distribucni retezce IMO tresta). Pevne doufam, ze ma Ivo dobre pravne osetrene, aby se neco takoveho nestalo, protoze druha strana si pravni analyzu nepochybne udela, aby nas roznesla na kopytech (pokud to projde).

Jinak, technicka, clanek 98 rika, ze uplatnovat lze 1 az 2 snizene sazby. U zvysenych (jak navrhoval Tibor) problem neni (resp. ja ho nevidim).

Nez me zase nekdo obvini ze zaujatosti resp. spiknuti proti chudakovi Ivovi, podotykam, ze jsem proti jakemukoli navrhu na dan z obratu silne zaujaty. Nevidim duvod, proc bychom meli trestat podnikatele s vysokym obratem a nizkou marzi. Jak se takova vec jednou zavede (at uz pod zaminkou boje proti korporacim nebo z jakehokoli duvodu), driv nebo pozdeji to dopadne i na drobne podniky. A tvrde to dopadne na prodej novin a podobne cinnosti, kde se to "musi rychle tocit". Ve finale na tom stejna vydelaji ty velke podniky, ktere si drzi cely vyrobni retezec pod jednou strechou...

Dan z obratu tady byla za minuleho rezimu, ten to dopracoval, kam to dopracoval, takze tyhle stare ekonomicke recepty bych nechal spat a venoval se budoucnosti. OFFTOPICDeda mel knihkupectvi, na ktere vydelal prodejem novin. Pak prisli komunisti a mel po ptakach. Takze, Shanil, jdi se bodnout s tema kecama, ze to nikoho nezajima. #nevermore
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 5):
Michaela.Skokanova, Frantisek.Navrkal, Jindrich.Bartek, Petr.Lysek, Pavel.Moravec
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

Tibor.Vansa
Garant programového bodu
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 221 poděkování
Dostal poděkování: 718 poděkování

Příspěvek od Tibor.Vansa » 03 dub 2017, 14:43

Mikulas.Peksa píše: Nez me zase nekdo obvini ze zaujatosti resp. spiknuti proti chudakovi Ivovi, podotykam, ze jsem proti jakemukoli navrhu na dan z obratu silne zaujaty. Nevidim duvod, proc bychom meli trestat podnikatele s vysokym obratem a nizkou marzi. Jak se takova vec jednou zavede (at uz pod zaminkou boje proti korporacim nebo z jakehokoli duvodu), driv nebo pozdeji to dopadne i na drobne podniky. A tvrde to dopadne na prodej novin a podobne cinnosti, kde se to "musi rychle tocit". Ve finale na tom stejna vydelaji ty velke podniky, ktere si drzi cely vyrobni retezec pod jednou strechou...
Ne později, ale jako první přišel s daní z obratu Orbán, právě proto aby omezil protivládní (zahraniční) média. Celá problematika daně z obratu je popsána zde:
https://www.linkedin.com/pulse/tax-prog ... uela-matei
Je to delší, ale čitelné i pro laika se základy unijního práva. Problém s kritizováním Ivova návrhu je ten, že není jasné, co přesně chce. Původně chtěl tu daň z obratu na vše, teď ale rozdělil bod na dva
Ivo.Vasicek píše: -Podpoříme dodatečnou daň pro supervelké subjekty (banky, megařetězce, telekomunikace apod.)
-Daň z tržeb „megařetězců“ usnadní konkurenceschopnost malých prodejen.
Jak si představuje první bod neřekl vůbec, ten druhý chce realizovat podle vzoru Poláků, kteří jej zavedli 2016/11. EU sice křičela, ale prosadit to evidentně jde, a imho unijní právo jde i interpretovat tak, že to proti němu není. To nic ale nemění na tom, že je to prostě jen populistický návrh prosazený rétorikou proti zahraničnímu kapitálu, který nemá ale nějaké ekonomické racio. Tu hranici, od kdy se daň platí, Poláci stanovili přesně tak, aby tam spadly jen zahraniční řetězce, a Ivo na to jde stejně. V Čechách je jejich podíl na trhu ale ještě větší a žádný významný domácí řetězec tu není (ty menší myslím patří právě Polákům). Daňové břemeno tedy odnesou hlavně čeští spotřebitelé, ne zisky zahraničních firem.

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22467 poděkování
Dostal poděkování: 19149 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 03 dub 2017, 16:07

Martin.Kucera píše:
Protože tomu všichni ti zakuklení obdivovatelé dávají jiné názvy, Slovo komunismus už je tak profláknuté, že si ho málokdo dovolí použít. :)
Martin.Shanil píše:Podle současných pravidel EU nesmí být základní sazba DPH nižší než 15 procent a členské státy mohou uplatňovat jednu či dvě snížené sazby, které však nesmí být nižší než pět procent.
No a? Základní sazba bude 40%, první snížená 25% a na potraviny a léky 5%. Záměrně přeháním. ;)
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Martin.Shanil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 03 dub 2017, 19:49

Petr.Vileta píše:No a? Základní sazba bude 40%, první snížená 25% a na potraviny a léky 5%. Záměrně přeháním. ;)
docela ses trefil. tak by to mohlo i fungovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 2):
Lenka.Wagnerova, Petr.Vileta

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“