CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Michal.Ketner
Rozhodčí komise
Profese: student logiky
Dal poděkování: 1747 poděkování
Dostal poděkování: 2652 poděkování

Re: CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Michal.Ketner » 29 bře 2017, 12:57

Michal.Horak píše:
Yossi píše:
mě se vždycky líbilo, že jsme tak trochu mimo pravo-levé vidění, mimo západo-východní vidění, atd...
A Vašíček zajišťuje, že Piráti jsou taky mimo pravda-lež vidění. :)
Pravda a lež je relativní pojem podle toho , komu člověk zrovna fandí, o tom se tu celou dobu dohadujeme, tak si nech tyhle kecy.

Jo napriklad pravdivost tautologii je taky relativni. Mg
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvek:
Yossi
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1
GM/IT/MU/S/CS/P/SS d--- s+:+ a? C++++ U++ P+ L++ E--- W++ N* o-- w--- K+++++ O- M-- V- PS+++ PE-- Y ++ PGP+ t+ 5+ X+ R+++ !tv b+++ DI- D+++ G++++ e h+ r-- z*
------END GEEK CODE BLOCK------

Ales.Sura
Člen KS Praha
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Dal poděkování: 1813 poděkování
Dostal poděkování: 2831 poděkování

Příspěvek od Ales.Sura » 29 bře 2017, 13:28

Lukas.Hejduk píše:Proto budu hlasovat pro odvolání a můžou se stát dvě věci:
1) buď se ukáže, že podobný názor je většinový a Iva (už) většina lidí v RP nechce a pak tam asi nemá, co dělat
2) ukáže se, že má pořád v PP-CZ zásadní podporu a pak s tím nemám problém. Říká se tomu demokracie.
Ale abych hlasoval pro setrvání někoho, kdo to imho dělá blbě a s kým nesouhlasím jenom proto, že možná zastupuje nějakou část strany, možná přitahuje nějaké voliče, možná by to vypadalo blbě navenek...to jste upadli ne?
Mě se "líbí" jak nikdo nemá problém v rámci stranické demokracie uznat, že Ivo má stranickou podporu. Ale je to "trochu" v rozporu s tím, že tohle je už třetí odvolávačka na Iva v krátkých časových odstupech. Spíš mi to přijde tak, že hold budeme Iva dokola odvolávat navzdory jeho stranické podpoře a úspěchu u voličů až nám to jednou snad vyjde. Anebo ho prostě znechutíme natolik, že sám odstoupí - výzvy k "demokratické" rezignaci jsou v tomto vlákně také k nalezení. :(
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Martin.Shanil
Aleš Sůra - můj pirátský Jabber je momentálně Obrázek, PGPID: 9C1B3043
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2157 poděkování
Dostal poděkování: 17396 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 29 bře 2017, 13:44

Ales.Sura píše:Ale je to "trochu" v rozporu s tím, že tohle je už třetí odvolávačka na Iva v krátkých časových odstupech.
V tomto předsednictvu teprv druhá, a ta předchozí byla v prosinci 2016, před třemi měsíci (což je doba během které se dá napáchat ledacos).
Předtím byla odvolávačka v říjnu 2015, tedy rok a dva měsíce před tou prosincovou, což už vůbec není krátký odstup.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Rostislav.Reha, Jan.Hrubes
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Lukas.Hejduk
Člen KS Vysočina
Profese: Bookmaker v sázkové kanceláři
Dal poděkování: 396 poděkování
Dostal poděkování: 626 poděkování

Příspěvek od Lukas.Hejduk » 29 bře 2017, 13:45

Ales.Sura píše: Mě se "líbí" jak nikdo nemá problém v rámci stranické demokracie uznat, že Ivo má stranickou podporu. Ale je to "trochu" v rozporu s tím, že tohle je už třetí odvolávačka na Iva v krátkých časových odstupech. Spíš mi to přijde tak, že hold budeme Iva dokola odvolávat navzdory jeho stranické podpoře a úspěchu u voličů až nám to jednou snad vyjde. Anebo ho prostě znechutíme natolik, že sám odstoupí - výzvy k "demokratické" rezignaci jsou v tomto vlákně také k nalezení. :(
Já ty podněty nevyvolávám, ale faktem je, že třeba jedním z výstupů toho posledního pokusu o odvolání (okolo Nového roku) bylo, když Ivo napsal, že se pokusí více krotit, více konzultovat svoje postupy a výstřelky a že je to pro něj cenná zpětná vazba (tuším, parafrázuji; třeba si to pamatuji špatně). Teď to tak podle dalších popsaných ústřelků nevypadá. To jen proč se třeba ten podnět opakuje.

Ale i kdyby se opakoval jen tak z nudy, tak pořád je to tak, že já vnímám jako postavené na hlavu (a principiálně špatně), pokud bych hlasoval pro setrvání někoho, koho si v RP nepřeji. Tyhle apely ve stylu 'pojďme udržet stranu diverzifikovanou i za cenu toho, že budu hlasovat pro kandidáty se kterýma nesouhlasím' je imho špatně prostě.
+420 777 212 272
Bydlím aktuálně v Brně-Žabovřeskách.

Michal.Horak
Místní předsednictvo
Profese: IT (database & system administrator)
Dal poděkování: 210 poděkování
Dostal poděkování: 581 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Horak » 29 bře 2017, 13:55

Yossi píše:
Že jste Vy sám osobně selhal a rezignoval na hledání pravdy, je mi samozřejmě líto, ale patrně to již nezměním, byl bych ale rád, aby na to pod vlivem lží a manipulací pana Vašíčka nerezignovali i jiní lidé, kteří ještě mají naději naučit se kritickému přístupu k informacím.
A není zrovna to, co předvádí Ivo Vašíček kritický přístup k informacím, kterými nám servilní mainstream má tendenci vymývat mozek?

EDIT: Samozřejmě pokud nevycházím z toho tradičního předpisu, článek 1) ČT24 má vždycky pravdu , článek 2) pokud pravdu nemá platí článek jedna v plném rozsahu
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Horak za příspěvek:
Martin.Shanil
Předseda Piráti Písecko
4.místopředseda PKS Jč

Yossi
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 402 poděkování
Dostal poděkování: 558 poděkování

Příspěvek od Yossi » 29 bře 2017, 14:01

A není zrovna to, co předvádí Ivo Vašíček kritický přístup k informacím, kterými nám servilní mainstream má tendenci vymývat mozek?
Není, on prostě jen sprostě lže. Důkazů máme v tomhle threadu "neúrekom".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Yossi za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Novy, Petr.Bajgar, Jan.Hrubes
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 21738 poděkování
Dostal poděkování: 18736 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 29 bře 2017, 14:19

Michal.Horak píše:A není zrovna to, co předvádí Ivo Vašíček kritický přístup k informacím, kterými nám servilní mainstream má tendenci vymývat mozek?
Bývaly doby, kdy Československý rozhlas a Československá televize vysílali zprávy pravdivé (o sportu), skoro pravdivé (o počasí) a pak ty ostatní. To ovšem neznamenalo, že Svobodná Evropa nebo Hlas Ameriky měli automaticky pravdu. Když naši v zimě vysílali, že mírně sněží a silničáři to zvládají, tak štvavé vysílačky hlásaly, že u nás zkolabovala veškerá doprava. Pravda byla taková, že padaly trakaře, ve městech MHD jezdila, většina vlaků také, ale krajské a okresní silnice byly zcela nesjízdné. Takže půl dopravy v Československu zkolabovalo.

No a dnes je to pořád nějak podobně, jen s opačným znaménkem. ČT šíří vládní propagandu (ať vládne ODS nebo ČSSD, nebo Zemanova úřednická vláda), ostatní TV šíří zájmy svých vlastníků a proruské weby šíří propagandu Kremlu. Rozdrobená Evropa je samozřejmě pro Rusko výhodná geopoliticky i ekonomicky. Takže kritický přístup k informacím si člověk může uchovat hlavně tak, že nedává přednost výhradně jedněm zdrojům na úkor druhých. Základem každé kvalitní demagogie je, mít v každém lživém odstavci alespoň jednu větu pravdivou. ;)

Čtete AZ247, tam to všechno je. Ostatně už v záhlaví webu mají jasně napsáno "Nikdo nám nediktuje, o čem smíme lhát" :lol: OFFTOPICPokud by to někomu nedošlo, je to obdoba Infobadenu
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 7):
Vojtech.Pikal, Michal.Horak, next_ghost, Frantisek.Navrkal, Lenka.Kozlova, Jan.Hrubes, Alexandr.Mansurov
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Tibor.Vansa
Garant programového bodu
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 217 poděkování
Dostal poděkování: 708 poděkování

Příspěvek od Tibor.Vansa » 29 bře 2017, 14:25

Martin.Smida píše:Bojím se, že to bude vypadat, že jsme se pochcali strachy a příště budeme říkat jenom to, co od nás média očekávají.
Tak proč pak předseda strany v těch médiích lže, že pro nás pracuje tým 6-8 ekonomů, kteří mají zkušenosti z velkých firem? Proč na rovinu neřekně, že Ivo programový bod s nikým externě nekonzultoval, protože to není diplomka. Teda s vyjímkou Vlastimila Tlustého, se kterým jeho koncepci přepravil. Že se chceme zeptat na názor guvernéra ČNB, ale ještě zvažujeme, jestli nám to hlasy voličů SPD přinese, nebo ne? Proč to musím formulovat takto ostře, abych na tento evidentní rozpor dostal odpověď? Proč se nejde lidsky dohodnout, a takový tým vytvořit? Nemusí být složený jen z ekonomů, určitě by tam měli být zastoupen i lidský pohled obyčejného člověka, někoho ze sociálním cítěním. Já jen nechci, aby měl Ivo možnost cokoliv, co nevymyslí on, schodit ze stolu s tím, že je to kravina.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tibor.Vansa za příspěvky (celkem 2):
Petr.Bajgar, Jan.Hrubes

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 25272 poděkování
Dostal poděkování: 18373 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 29 bře 2017, 14:33

Michal.Horak píše:
Yossi píše:
mě se vždycky líbilo, že jsme tak trochu mimo pravo-levé vidění, mimo západo-východní vidění, atd...
A Vašíček zajišťuje, že Piráti jsou taky mimo pravda-lež vidění. :)
Pravda a lež je relativní pojem podle toho , komu člověk zrovna fandí, o tom se tu celou dobu dohadujeme, tak si nech tyhle kecy.
Pravda a lež, respektive fakta a alternativní fakta nemůžou být relativní pojmy. Jinak to můžeme rovnou zabali t úplně všichni.
Samozřejmě, ne vždy je pravda zjistitelná. Pravda musí bát dokazatelná a testovatelná.
A dobré, špatné, správné, zlé či hodné jsou relativní pojmy.
Oznámení moderátora:
Následná diskuze o relevantnosti dobra a znásilňování byla odělena do Vnitrostranické diskuze.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 6):
Michaela.Skokanova, Frantisek.Navrkal, kostej, Petr.Vileta, Lenka.Kozlova, Alexandr.Mansurov
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Lucia.Borka
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: v důchodu
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování

Příspěvek od Lucia.Borka » 29 bře 2017, 14:52

Vážení, dovolte mi, prosím, také promluvit, jako člověk, který se rozhoduje. Zkouším, kde co jde a zjišťuji, že to tady taky jde, tak jsem si říkala, že zde něčím přispěji.
Jsem si to tady pročítala skoro celé, jsem už člověk starší a upřímně, už jsem dlouho nevolila, protože si říkám, nemám koho. Tak jsem si nechala poradit od kamarádky, že prý, Piráti to letos dají. Proto jsem si nechala poradit i s registrací a procházím toto fórum. Když už ho máte veřejné.
Čtu si občas fb Ivana Bartoše a to mě vždycky nakopne, a když se pak podívám sem do fóra, tak klesnu jako pěna u piva. Všimla jsem na fb i několik jmen členů, kteří se tady podepisují pod - pro odvolání. Porovnávám to pak s tím, jak se kdo a kde vyjadřuje. Já vám nevím. Já si toho pána Vašíčka pamatuji z jedné diskuze u Jílkové. Působil na mě jako člověk, který má rozhled a ví o čem mluví. Jo, trochu působil neohrabaně, asi mu vadily kamery nebo světla. Jestli je to to, co členům této strany vadí, že se neumí chovat "dostatečně důstojně" na veřejnosti, tak by mohli možná své vrcholné představitele svěřit do rukou odborníkům, co učí politiky kolem veřejného projevu. On něčím takovým, pokud vím, prošel i pan bývalý předseda cssd, Jirka Paroubek a hodně to bylo poznat. Třeba by to pomohlo i této straně. Protože těch, kteří se nebojí veřejně říkat, co si opravdu myslí, je žalostně málo. Připadne mi, že ho tady chce několik lidí ztrestat za něco, co mu nemohou odpustit. Já nevím, sice nepamatuji invazi německých vojsk, ale těch sovětských moc dobře, a myslím, že invaze je invaze, ať tou nebo jinou armádou. A že jsme tu sovětskou v 1968 "všichni společně" považovali za bratrskou pomoc, je také pravda. A ta sovětská je dnes ruská, ta nacistická je dnes německá. Každou z nich máme zase rádi jinak. A za pravdu už popravili hodně lidí.
Tak já jenom, možná se někdo zamyslí nad tím, že by stačilo, kdyby pan Vašíček dostal něco jako "nový kabát", který bude mít reprezentativnější provedení. Třeba jenom potřebuje pomoct s výběrem. Vůbec, jak vás tak sleduji, tak si moc vzájemně nepomáháte. To je škoda. Dosáhli byste jistě mnohem více.
Snad jsem nikoho neurazila, a pomůžete mi v rozhodování o tom, koho ve volbách volit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucia.Borka za příspěvky (celkem 7):
Martin.Shanil, Martin.Jiranek, Ales.Sura, Ivan.Bartos, Maria.Vasickova, Roman.Kucera, Lydie.Bartosova

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“