CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Martin.Duska
Člen KS Praha
Příspěvky: 251
Registrován: 27 zář 2014, 00:05
Profese: Politolog
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 553 poděkování

Re: CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Martin.Duska »

Pane Vašíčku, já jsme váš post zcela záměrně dohnal do extrému. Jste provokatér a chápu že je třeba hejtit věci které vás štvou. Opravdu tomu rozumím. Nicméně nikdy nenapíšete svoje věci tak, aby bylo jasné co tím myslíte. To dovysvětlujete až později kdy to vyvolá rozruch. Tak buď svoje věci pište tak, aby bylo jasné co máte na mysli nebo si skryjte fb pro svou bublinu. Texty nemají neverbální komunikaci. Nikdo nemá šajn zjistit jak to myslíte a každý si tam vyloží co má v hlavě. Já samozřejmě vím jak jste to myslel neboť to později dovysvětlil na fb, nicméně je otázka zda opravdu stojíme za takovou publicitu které vaše obraty vyvolávají. Nemám sebemenší chuť cokoliv měnit na něčích názorech, žijeme ve svobodné společnosti. Jen se zamyslete, zda vaše záseky přispívají k mediálnímu obrazu pirátů jaký by chtěli mít. Novináři a lidi na internetu neznají piráty osobně, a přesně na takovýhle texty čekaj aby mohli rozjíždět teorie (negativní) o tom co jsou piráti zač a proč se jich bát.

Berte to jako dobrou radu v rámci mediální komunikace. Co co jsem z toho vyfabuloval je ještě slabej potenciál co se z toho dá vyždímat ;)

http://reportermagazin.cz/a/izr4B/pirat ... ign=pirati
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Duska za příspěvky (celkem 8):
Giuseppe.Maiello, Frantisek.Navrkal, Petr.Vyhnal, Marek.Necada, Rostislav.Reha, Pavel.Moravec, Tom.Adamec, Pavel.Reimann
„Každé skutečné dobrodružství vzniká nárazem fantazie na skutečnost.“ Karel Čapek
Uživatelský avatar
Giuseppe.Maiello
Člen KS Praha
Příspěvky: 351
Registrován: 23 čer 2014, 21:52
Profese: Vysokoškolský učitel
Bydliště: Praha-Klánovice
Dal poděkování: 1117 poděkování
Dostal poděkování: 527 poděkování

Re: CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Giuseppe.Maiello »

Martin.Duska píše:Pane Vašíčku, já jsme váš post zcela záměrně dohnal do extrému. Jste provokatér a chápu že je třeba hejtit věci které vás štvou. Opravdu tomu rozumím. Nicméně nikdy nenapíšete svoje věci tak, aby bylo jasné co tím myslíte. To dovysvětlujete až později kdy to vyvolá rozruch. Tak buď svoje věci pište tak, aby bylo jasné co máte na mysli nebo si skryjte fb pro svou bublinu. Texty nemají neverbální komunikaci. Nikdo nemá šajn zjistit jak to myslíte a každý si tam vyloží co má v hlavě. Já samozřejmě vím jak jste to myslel neboť to později dovysvětlil na fb, nicméně je otázka zda opravdu stojíme za takovou publicitu které vaše obraty vyvolávají. Nemám sebemenší chuť cokoliv měnit na něčích názorech, žijeme ve svobodné společnosti. Jen se zamyslete, zda vaše záseky přispívají k mediálnímu obrazu pirátů jaký by chtěli mít. Novináři a lidi na internetu neznají piráty osobně, a přesně na takovýhle texty čekaj aby mohli rozjíždět teorie (negativní) o tom co jsou piráti zač a proč se jich bát.

Berte to jako dobrou radu v rámci mediální komunikace. Co co jsem z toho vyfabuloval je ještě slabej potenciál co se z toho dá vyždímat ;)

http://reportermagazin.cz/a/izr4B/pirat ... ign=pirati

Moc hezký psáno Martine, ale neměli bychom my sami ukazovat novináře, že máme z nich strach. Resp, oni potřebují psát, a Vašíček je téma, jak je téma Bartoš. Vypadá, že za chvíli budu i já, pokud pořad si zastávám Iva... :fet:

Před několika lety také Barta byl téma, pak Babiš. Hlavně proti Babišovi se psal a píše se hodně, a on stále je vítězem... A koneckonců je to koncepce našého volebního manažera (prezentoval to na fóru...)

Problém nebude tedy teď, protože za každou virtuální nadávku, máš ve životě 10 tolik lajků ve formě hlasy do uren velebných. Co bude potom (co budou Piráti zvolení), je samozřejmě problém, který ani já neumím odpovědět....
Tito uživatelé poděkovali autorovi Giuseppe.Maiello za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Ivan.Bartos píše:Tady mi to přijde, jako když se někdo chce rozejít s holkou, se kterou sice x let normálně žil, ale ona byla vlastně od začátku špatná, což tedy vzhledem k opakovanému zvolení Ivoše do RP i jeho úspěchuv krajských volbách, asi tak uplně pravda není.
To není moc přiléhavá analogie, protože Ivo se takhle neobratně projevuje dlouhodobě. Stejně tak jako byl opakovaně volen, tak byl i opakovaně odvoláván. Kdysi jsem to považoval taky za nějaké lokální excesy, které jsem byl ochotný odpustit s tím, že se časem polepší, ale ona se situace vůbec nemění, proto jsem teď jasně pro odvolání. Teď jsme víc mediálně exponovaní, což je obecně určitě dobře, ale Ivovy rádoby nadsazené provokativní hlášky nám taky o to víc škodí. Ivo prostě není schopný nebo ochotný se této nové situaci přizpůsobit.
Ivan.Bartos píše:Řada, dle mého názoru, skutečně problematických aktivit se totiž se shovívavostí normálně přechází.
...
Já s Ivo Vašíčkem svádím konstatně boje a málokdy si dá vysvětlit, proč to či ono je neadekvátní. Pokud je ovšem hlavním argumentem pro odvolání jeho demagogie či práce-nepráce se zdroji či subjektivita výkladu, zaráží mě, že je spor veden podobnými prostředky. Protože výstupy Vašíčka sleduju jak zde tak v online, mohu řadu jeho chyb popsat naprosto přesně, zároveň však vím, že věci, které zaznívají zde v rámci diskuse, pracují s postupy, které se sami aktéři sporu snaží kritizovat.
„A vy zase bijete černochy!“

Jestli tu někdo s podobným postavením ve straně jako Ivo dělá podobný faily, tak by mě zajímalo kdo a jaký. Možná tak Giuseppe, ale ten aspoň není v RP, navíc tu Iva spíš hájí, takže na něj asi nenarážíš.
Naposledy upravil(a) Frantisek.Navrkal dne 27 bře 2017, 15:06, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Jaroslav.Nemec

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Giuseppe.Maiello
Člen KS Praha
Příspěvky: 351
Registrován: 23 čer 2014, 21:52
Profese: Vysokoškolský učitel
Bydliště: Praha-Klánovice
Dal poděkování: 1117 poděkování
Dostal poděkování: 527 poděkování

Re: CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Giuseppe.Maiello »

Martin.Duska píše:
4) Už nevím jak víc poukázat na absurditu jeho sdělení, nemohl by si proboha ten fb aspoň uzavřít jen pro přátele? Moc prosím

Ano, a jak víte, to bude jeden z bodu strategii našeho volebního stratégy. Vašíček je de facto relativně uzavřen na FB, jako každý z nás. Okruh přátel I.V. je ovšem jiný co má Jakub Michálek, třeba. A on u většiny svých lidi je ovšem úspěšní (jinak by byl blázen). Napadlo Ti, kolik ztratíme voličů, nejenom, protože dokážeme, že jsme rozhádaný, ale také protože typický volič Vašička, už piráty nebude volit (a těžko získáme tvrdý jádro zelených nebo topákům, kteří piráty nikdy nevolil, a teď kecájí na FB)

Problém nastane, když se posuneme z jedné bubliny do druhé, protože ta pirátská realita je taková... Já mám mezi přáteli, třeba Štětina, a to je co dodat... :fet:
Otázka je: ty kteří utočí na I.V. volili by piráty, pokud on by nebyl?
Nebo opačně. Ti, kteří mi psali, že už nebudou volit piráty, protože se nelíbilo projev pirátky na Klárově, během evropského dne, chtěli opravdu volit piráty?
A na závěr, i kdyby chtěli opravdu původně nás volit, kolik je řvounů na FB a kolik je voličů?
Myslím si, že čísla ani se nedají srovnat, tak jsou odlišná...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Giuseppe.Maiello za příspěvky (celkem 3):
Petr.Tkadlec, Roman.Kucera, Ondrej.Kallasch
Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2337
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2220 poděkování
Dostal poděkování: 3182 poděkování

Re: CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Jakub.Backa »

Giuseppe.Maiello píše:
Martin.Duska píše:
4) Už nevím jak víc poukázat na absurditu jeho sdělení, nemohl by si proboha ten fb aspoň uzavřít jen pro přátele? Moc prosím

Ano, a jak víte, to bude jeden z bodu strategii našeho volebního stratégy. Vašíček je de facto relativně uzavřen na FB, jako každý z nás. Okruh přátel I.V. je ovšem jiný co má Jakub Michálek, třeba. A on u většiny svých lidi je ovšem úspěšní (jinak by byl blázen). Napadlo Ti, kolik ztratíme voličů, nejenom, protože dokážeme, že jsme rozhádaný, ale také protože typický volič Vašička, už piráty nebude volit (a těžko získáme tvrdý jádro zelených nebo topákům, kteří piráty nikdy nevolil, a teď kecájí na FB)

Problém nastane, když se posuneme z jedné bubliny do druhé, protože ta pirátská realita je taková... Já mám mezi přáteli, třeba Štětina, a to je co dodat... :fet:
Otázka je: ty kteří utočí na I.V. volili by piráty, pokud on by nebyl?
Nebo opačně. Ti, kteří mi psali, že už nebudou volit piráty, protože se nelíbilo projev pirátky na Klárově, během evropského dne, chtěli opravdu volit piráty?
A na závěr, i kdyby chtěli opravdu původně nás volit, kolik je řvounů na FB a kolik je voličů?
Myslím si, že čísla ani se nedají srovnat, tak jsou odlišná...
Tady trefně o splašcích* v Pirátské straně Bouška:
http://reportermagazin.cz/a/izr4B/pirat ... HdqXpPQ.99

*cílovce pana Vašíčka.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Backa za příspěvek:
Giuseppe.Maiello
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Petros.Michailidis
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 923
Registrován: 01 úno 2012, 15:35
Profese: programátor analytik
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 1148 poděkování
Dostal poděkování: 1780 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Petros.Michailidis »

Michaela.Skokanova píše:
Ales.Sura píše:Pro členství v EU nebo NATO nemáme žádné stranické stanovisko. Nebo mi něco uteklo?
Takže trestat Iva za to, že s těmito organizacemi nesympatizuje je nesmysl. Já sám podporuji tyto organizace pouze do té míry, kdy jsme bráni jako rovnocenní partneři a nejedná se o diktaturu "těch velkých" nebo "pár (ne)mocných."
Ostatně máme v programu přímou demokracii, takže počítám, že podobně zásadní otázky by se rozhodovali v referendu. A tam si opravdu nejsem jist jak by to dopadlo.
Stanovisko se tvori.
A Iva nikdo "netresta za nazor".
Pavel.Moravec píše:Opakuji: tento podnět není o pirátském postoji k NATO. Tento podnět je o demagogii a lžích místopředsedy strany.
A to bude stanovisko nějaké skupiny? Kdo ji vytvoří? Jak bude stanovisko prezentováno?
Petros Michailidis
tel: 777 897 146
otec dvou Pirátek (to je dobrá kvalifikace, ne?)
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Marek.Necada »

Teda tady se to rozjelo. Tak já sem taky prsknu nějaké moudro. A hezky proti větru.
Giuseppe.Maiello píše:Vašíček je de facto relativně uzavřen na FB, jako každý z nás.
Ale jdi... I když chápu, že mříže závislosti ve vlastní hlavě jsou mnohdy horší než ty skutečné z oceli. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Ondrej.Profant
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26171
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36936 poděkování
Dostal poděkování: 30069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Petros.Michailidis píše:
Michaela.Skokanova píše: Stanovisko se tvori.
A to bude stanovisko nějaké skupiny? Kdo ji vytvoří? Jak bude stanovisko prezentováno?
Předpokládám, že bude předloženo ke schválení republikovému výboru, podobně jako to bylo u odkazovaného stanoviska o uprchlících.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Navrkal, Michaela.Nepejchalova

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2429
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10859 poděkování
Dostal poděkování: 4881 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Oznámení moderátora:
Offtopic oddelen sem a napominam vsechny zucastnene, vcetne tech neoddelenych, toto vlakno neni pro debaty historiku. Dekuji.
Oznámení moderátora:
EDIT: Napominam Martina Dusku za vulgarismus a prosim vsechny, aby se vyjadrovali k veci a slusne. Na to ostatni tu mame jina vlakna.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Navrkal, Ondrej.Kallasch

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Michal.Horak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 922
Registrován: 29 říj 2013, 17:57
Profese: IT (database & system administrator)
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 779 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Michal.Horak »

Marně jsem několikrát upozorňoval, že společnost je brutálně polarizovaná a že bychom to měli nějak řešit. I na CF mi bylo řečeno , že to zvládnem. Tato vnitrostranická štvanice na Ivo Vašíčka je důkazem, že to nezvládáme , ale vůbec ani trochu. O co mi jde. Podle zde použité logiky vlastně škodí všichni Piráti, kteří kdy někde presentovali svůj názor a to už ať verbálně na nějakém fóru nebo fyzicky účastí na nějaké demonstraci.
Rozdíl je jenom v tom, že podle toho, na kterém jsou pólu rozdělené společnosti, tak samozřejmě Pirátům škodí u protipólu.
Nevím , kde samozvaní soudci Ivo Vašíčka vzali tu jistotu, že voliči Pirátů musí být jenom vítači, pravdoláskaři a enviromentální intoši. Na druhém pólu je mnohem početnější elektorát voličů z řad čtenářů Blesku (jak jsme je nazvali v jiném vlákně) a těm rozhodně Vašíčkovo názory nevadí takže logicky Pirátské straně nemohou u nich škodit. Já bych naopak podle stejné logiky vnitrostranicky stíhal každého , kdo kdy byl na nějaké sluníčkářské demonstraci za přijímání ilegálů , protože hrubě poškodil stranu u voličů na protipólů a jsem nucen poslouchat ve svém okolí kecy jak jsou Piráti nevolitelní , protože jsou to pitomí vítači a sluníčkáři. A odvolává za to snad někdo někoho? Než mě tady zase někdo nazve Okamurovcem nebo snad dokonce náckem, chci upozornit, že jenom ukazuju, že ten protipól tady je , ne že s ním bezvýhradně souhlasím.
V jednom musím dát autorovi článku v tom reportérovi http://reportermagazin.cz/a/izr4B/pirat ... -cernovous za pravdu.
Společnost je nesmiřitelně rozdělená a Piráti momentálně nemají na to ji sjednotit, takže si asi budou muset vybrat. Pokud dojde k odvolání Ivo Vašíčka je to jasný signál, na kterou stranu Piráti směřují, ale pak musí počítat s tím, že tu druhou stranu budou mít proti sobě. Volební aritmetika je v tomto případě naprosto jednoduchá.
Pak mám pro vás další objev , valná většina těch dolních 10 mil. (schválně jsem použil Zemanův citát jako takový dloubanec pod žebro :lol: ) takže valná většina těch dolních 10 mil. rozhodně nepíše a ani nesdílí ani jinak se neprojevuje na FB, protože ho prostě nemá, takže ohánět se Vašíčkovou škodlivostí odkazováním na FB je total mimo mísu.
Na závěr chci říci , že opravdu nedoporučuji Ivo Vašíčka odvolávat, protože by to neskutečně uškodilo věrohodnosti Pirátské strany coby vnitřně liberální a názorově pluralitní komunity. Piráti se potřebují dostat do parlamentu , aby zatočili s OSA , aby zatočili s korupcí, aby legalizací zatočili s farmaceutickou mafií atd. a těch 0,0 % enviromentálních intošů a sluníčkářů ji tam fakt nedostane, tak si to dobře rozmyslete.
A těm , kteří tu budou hořekovat, že se mají doprošovat hlasů čtenářů Blesku za cenu pošlápání svých ideálů, mohu jenom vzkázat, že opravdu někdy účel světí prostředky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Horak za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Radek.Strouhal, odis
Předseda Piráti Písecko
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“