Diskuse (nejen) nad financováním PirateSpaceu

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse (nejen) nad financováním PirateSpaceu

Příspěvek od Petr.Vileta »

Robert.Cuma píše:celý si to odhalil. PSB je špinavá plesnivá díra, všude prach, nablito, pavučiny a nikdo sem nechodí.

teď vážně - myslíš si, že tady pět lidí z PKS Jmk veřejně lže a všechno, co píšeme v usnesení jsme si vymysleli? blbče.
Nemyslím si, že veřejně lžete.
Schůze KS JmK
věřím vám
Cca 1x za 2 týdny setkání krajského MO
věřím vám
Workshopy k náborovým aktivitám (prakticky každý týden)
prakticky? :? mírně pochybuji, ale třeba jen nemáte přesnou statistiku ;)
Workshopy k aktivitě legalizace konopí (prakticky každý týden)
dtto
Workshopy k připravované sérií videí o zvyšování počítačové gramotnosti ve vztahu k bezpečnosti na internetu (několikrát do měsíce)
hmm, nějaké hotové video by nebylo?
Workshopy k přípravě podzimní akce Piratekk a Billion Marijuana March (zatím 2x, v plánu pravidelně)
marihuana, tomu věřím ;)
Pracovní schůzky k projektu “Piráti aktivistům” (momentálně trošku spí, do konce února to bylo co dva týdny)
spí - věřím
Poznávací a motivační rozhovory se zájemci o členství / dobrovolnické zapojení (téměř každý týden)
a členové přibývají? :?
Pracovní schůzky k výkopu jihomoravské kampaně (zatím jen 2x, budou pravidelně)
tichá kavárna by nestačila?
Školení stranických předpisů (zatím 1x, plánujeme opakovat po čtvrt roce)
1x - věřím
Meeting point brněnského radního (1x týdně, občas nějaký rozhovor pro média)
a nemohl by něco přispět radní? On je uvolněný nebo ne? Má nějaký nárok na úhradu nákladů ze strany města?
Programová školení (připravujeme)
připravujeme - věřím vám ;)
Diskuzní tréninky (pro TOP 5-7 kandidátů, připravujeme)
dtto

Potřebu skladovat věci uznávám. Pokud jich máte hodně a jsou rozměrné, nikdo si to domů nevezme.

Uznávám, že jsem vám to kdysi poněkud zašmodrchal, ale ono to vaše "zadání" na změnu rozpočtu bylo také pěkně zašmodrchané. Momentálně to nemůžu najít a nemám na to čas, ale udělám si ho a najdu to.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21689
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5189 poděkování
Dostal poděkování: 12547 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse (nejen) nad financováním PirateSpaceu

Příspěvek od Lukas.Novy »

Petr.Vileta píše:Uznávám, že jsem vám to kdysi poněkud zašmodrchal, ale ono to vaše "zadání" na změnu rozpočtu bylo také pěkně zašmodrchané. Momentálně to nemůžu najít a nemám na to čas, ale udělám si ho a najdu to.
Pravda je takova, ze JMK v tom neni samo, vsechny kraje to maji blbe, akorad to jeste neprasklo.

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse (nejen) nad financováním PirateSpaceu

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Včera jsem se o PirateSpace a prakticky o fiancnování krajských center bavil s Ivo Vašíčkem. Po dohodě věc znovu otevřeme na RP.
Chceme věc řeši skutečně koncepčně, abychom nenaráželi na čerpání rezervy a měli na smysluplnnou mechnaiku.
Více info brzy.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Robert.Cuma
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1294
Registrován: 05 čer 2012, 11:57
Profese: manažer
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1392 poděkování
Dostal poděkování: 2882 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse (nejen) nad financováním PirateSpaceu

Příspěvek od Robert.Cuma »

Petr.Vileta píše: Uznávám, že jsem vám to kdysi poněkud zašmodrchal, ale ono to vaše "zadání" na změnu rozpočtu bylo také pěkně zašmodrchané. Momentálně to nemůžu najít a nemám na to čas, ale udělám si ho a najdu to.
zadání bylo zcela v pořádku, nechápu tvoje uvozovky... fakt nešlo o nic složitého - pouze se byrokratickou férovkou převedli prostředky alokované pro KS Jmk pro rok 2015 do roku 2014.

1.požádali jsme o změnu rozpočtu RP, RP předložilo RV
podatelna-republikoveho-predsednictva-f ... 25105.html
2. RV schválil
hlasovani-republikoveho-vyboru-f578/pre ... 25337.html
3. KF Jmk schválilo
krajske-forum-jihomoravsky-kraj-f411/zm ... 25533.html
3.KF Jmk schválilo výdaj na volební kampaň do Senátu
krajske-forum-jihomoravsky-kraj-f411/sc ... 25534.html
4. byla podána žádost FO a proplacena
https://wiki.pirati.cz/fo/vydaje/fo_248_2014

zadání tedy nebylo nijak "zašmodrchané". naopak - vše proběhlo se souhlasem PKS, KF, RP, RV a FO a přesně podle předpisů.

pokud je něco "zašmodrchané", tak je to výsledovka KS Jmk z roku 2014., kterou přikládám. KS Jmk je od řádku 300 dále.

reálné výsledky KS Jmk v roce 2014 jsou po přepočítání CZK 13253.38, výsledovka nám ovšem připisuje výsledek CZK 260478,08.

naše reálné výdaje a příjmy v roce 2014 jsou jasně doložené zde (jsou o dost jiné, než údaje ve výsledovce):

https://wiki.pirati.cz/fo/hospodareni20 ... rava/start

když jsem ti ušetřil práci s hledáním - můžeš jako bývalý vedoucí FO sdělit, kdo vytvořil výsledovku 2014 a na základě jakých podkladů?

díky.
Přílohy
2014_vysledovka_po_strediscich_analyticky_konecna.ods
(78.28 KiB) Staženo 49 x

Róbert Čuma

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21689
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5189 poděkování
Dostal poděkování: 12547 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse (nejen) nad financováním PirateSpaceu

Příspěvek od Lukas.Novy »

Aaaaa, tady je ten slavny dokument, ktery Vileta sfalsoval ;) Podklady odmita vydat, jelikoz by se to hnedka prokazalo.

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: Diskuse (nejen) nad financováním PirateSpaceu

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Petr.Vileta píše:a nemohl by něco přispět radní? On je uvolněný nebo ne? Má nějaký nárok na úhradu nákladů ze strany města?
Já samozřejmě loni přispíval (na PSB od dubna, kdy jsme prostor začali provozovat, celkem cca 20 tisíc za provoz a vybavení OFFTOPICPirátům obecně pak dalších 15 litrů na online marketing a 5 litrů na offline marketing během kampaně a sehnal jsem pro stranu zdarma serverový rack v hodnotě přeś 10 000 Kč, který je nyní v PSB umístěn a provozován) a pravidelně přispívám i letos obdobnou částkou (ze svého - žádný nárok na úhradu nemám). Podotýkám ovšem, že zde se bavíme pouze o provozu, což nejsou ani zdaleka jediné náklady, které PSB vyžaduje a byl bych velmi nerad, kdyby výstupem této situace bylo "radní má prachy, tak ať to zaplatí".

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21689
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5189 poděkování
Dostal poděkování: 12547 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse (nejen) nad financováním PirateSpaceu

Příspěvek od Lukas.Novy »

Ten rack bys mel zanest jako nefinancni dar.

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse (nejen) nad financováním PirateSpaceu

Příspěvek od Petr.Vileta »

Robert.Cuma píše:když jsem ti ušetřil práci s hledáním - můžeš jako bývalý vedoucí FO sdělit, kdo vytvořil výsledovku 2014 a na základě jakých podkladů?

díky.
No kdo to asi mohl vytvořit? Účetní. Já jsem mu předával podklady, on účtoval a předával mi výsledovky. Teď na to nemám čas, dělám svoje daňové přiznání, ale v dubnu si to celé zpětně projdu, dohledám i příspěvky na fóru a tak. A můžeš mi ty říct, proč jste neprotestovali hned, když jste objevili tu chybu? Tedy alespoň si na žádný protest nevzpomínám, ovšem bylo to před více než dvěma roky a mohl jsem zapomenout.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: Diskuse (nejen) nad financováním PirateSpaceu

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Petr.Vileta píše:A můžeš mi ty říct, proč jste neprotestovali hned, když jste objevili tu chybu?
Samozřejmě jsme protestovali, já osobně jsem na to upozorňoval hned několikrát. Loni jsme ty peníze ani nerozpočtovali.

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21689
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5189 poděkování
Dostal poděkování: 12547 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse (nejen) nad financováním PirateSpaceu

Příspěvek od Lukas.Novy »

Petr.Vileta píše:No kdo to asi mohl vytvořit? Účetní.
Mno to je ale smula, ze s nim strana nema smlouvu, ze? Tedy je to tvoje odpovednost. Pochybuju, ze se za tebe ucetni postavil a rekl, ze ty upravy ve vysledovace provedl on.

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Odpovědět

Zpět na „Jihomoravský kraj“