CF 3/2017 - Dovolba kontrolní komise

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26170
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36934 poděkování
Dostal poděkování: 30069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 3/2017 - Dovolba kontrolní komise

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Mno, považuji za nesmyslné teď do komise nějaké kandidáty zvolit a pak je třeba za týden odvolat.

Takže navrhuji jednání přerušit (zamikat se nemusí, jen se nebude nic dělat) do 26.3. včetně, s tím, že pak se jednání obnoví a lhůty se stanoví znovu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Jan.Lipavsky, Frantisek.Navrkal, Jan.Novak

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 3/2017 - Dovolba kontrolní komise

Příspěvek od Marek.Necada »

Vojtech.Pikal píše:Mno, považuji za nesmyslné teď do komise nějaké kandidáty zvolit a pak je třeba za týden odvolat.

Takže navrhuji jednání přerušit (zamikat se nemusí, jen se nebude nic dělat) do 26.3. včetně, s tím, že pak se jednání obnoví a lhůty se stanoví znovu.
Jsem proti, pokud/dokud nebude na stole platný návrh na zahájení jednání o odvolání.

(Ačkoliv proti záměru převolit celou KK věcně nic nemám, připadá mi poněkud zvláštní, že s podnětem na odvolání Adam přijde poté, co jsou sesbírány všechny nominace a jednání bylo dokonce prodlouženo. Fakt nechápu tohle uvažování. Kdyby to udělal před dvěma týdny nebo před týdnem, neřeknu ani popel.)
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Ondrej.Kallasch
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2047
Registrován: 02 říj 2010, 13:37
Profese: Integration Developer
Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
Dal poděkování: 2523 poděkování
Dostal poděkování: 2104 poděkování

Re: CF 3/2017 - Dovolba kontrolní komise

Příspěvek od Ondrej.Kallasch »

Děkuji, shrneme si situaci.

Vojtěch Pikal navrhl přerušit jednání do doby, než bude jasné jak to s KK dopadne.
Marek Necada s návrhem nesouhlasí. Poprosím tedy navrhovatele Vojtu Pikala založit členský podnět a získat pro svůj návrh podporu skupinou členů. Pravděpodobně pokud návrh získá podporu budeme o něm hlasovat před samotnou dovolbou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kallasch za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Dalibor.Zahora

Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva MČ Praha 22

Uživatelský avatar
Martin.Duska
Člen KS Praha
Příspěvky: 251
Registrován: 27 zář 2014, 00:05
Profese: Politolog
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 553 poděkování

Re: CF 3/2017 - Dovolba kontrolní komise

Příspěvek od Martin.Duska »

Potvrzuji svou kandidaturu.
Kontrolní komise kontroluje dodržování předpisů a jejich výklad. Rád bych pracoval v teamu který bude schopen jasně vyargumentovat svá rozhodnutí, vyhnout se slovíčkaření. Zejména letošní rok bude klíčové aby tato organizace fungovala plně ve spolupráci s rozhodčí komisí.

Vítr do plachet
Naposledy upravil(a) Martin.Duska dne 20 bře 2017, 19:44, celkem upraveno 1 x.
„Každé skutečné dobrodružství vzniká nárazem fantazie na skutečnost.“ Karel Čapek
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 3/2017 - Dovolba kontrolní komise

Příspěvek od Michael.Polak »

Děkuji za nominaci, ale jde o funkci, se kterou je spojená především velká odpovědnost. Samozřejmě, vzhledem k našemu programu budeme pod obrovským tlakem veřejnosti a médií, pokud jde o schopnost uhlídat aspoň naše vlastní procesy uvnitř naší strany a jít v tomhle případě vzorem těm institucím, kterým chceme sami kázat. S tím, jak třeba dostaneme víc peněz za volby, bude kontrolní komise čelit stále více podnětům na zkontrolování nějakých výdajů, na druhé straně.. a já v tomhle rozhodně nebudu ochoten přijmout roli bílého koně, pokud budu zvolen.

Takže to vidím celé především jako výzvu. Nebyl to nápad z mé hlavy, o nominaci jsem nežádal. Je to typická nevděčná role typu "někdo to dělat musí". Pokud dostanu šanci předvést na tom nějaké svoje osobní kvality (či nekvality), tak bych jí asi měl přijmout.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 8):
Vojtech.Pikal, Marek.Necada, anonym2064, Martin.Duska, Dominika.Michailidu, Petr.Vileta, Rostislav.Reha, Dalibor.Zahora

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Petros.Michailidis
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 923
Registrován: 01 úno 2012, 15:35
Profese: programátor analytik
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 1148 poděkování
Dostal poděkování: 1780 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 3/2017 - Dovolba kontrolní komise

Příspěvek od Petros.Michailidis »

Já tady svoji nominaci dál nechám ležet. OFFTOPICV koutě, budeš-li hodný , najdou tě.
Petros Michailidis
tel: 777 897 146
otec dvou Pirátek (to je dobrá kvalifikace, ne?)
Uživatelský avatar
Ondrej.Kallasch
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2047
Registrován: 02 říj 2010, 13:37
Profese: Integration Developer
Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
Dal poděkování: 2523 poděkování
Dostal poděkování: 2104 poděkování

Re: CF 3/2017 - Dovolba kontrolní komise

Příspěvek od Ondrej.Kallasch »

Petros.Michailidis píše:Já tady svoji nominaci dál nechám ležet. OFFTOPICV koutě, budeš-li hodný , najdou tě.
Prosím o přesné vyjádření příjámám / nepřijímám nominaci a chci kandidovat. Děkuji

Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva MČ Praha 22

Uživatelský avatar
Petros.Michailidis
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 923
Registrován: 01 úno 2012, 15:35
Profese: programátor analytik
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 1148 poděkování
Dostal poděkování: 1780 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 3/2017 - Dovolba kontrolní komise

Příspěvek od Petros.Michailidis »

Ondrej.Kallasch píše:
Petros.Michailidis píše:Já tady svoji nominaci dál nechám ležet. OFFTOPICV koutě, budeš-li hodný , najdou tě.
Prosím o přesné vyjádření příjámám / nepřijímám nominaci a chci kandidovat. Děkuji
Pravda pravdoucí. Já už žil v tom, že jsem nominaci přijal. A teď vidím, že nepřijal.
Takže nominaci přijímám a do volby jdu.
A s ohledem na probíhající procesy mající možný vliv na průběh tohoto vlákna tady svoji nominaci ponechávám ležet.
OFFTOPICTak, a teď už je to dokonalé.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petros.Michailidis za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Kallasch, Dalibor.Zahora
Petros Michailidis
tel: 777 897 146
otec dvou Pirátek (to je dobrá kvalifikace, ne?)
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: CF 3/2017 - Dovolba kontrolní komise

Příspěvek od anonym2064 »

tak pro sichr:
nominaci jsem dostal a nominaci přijímám a chci kandidovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Kallasch, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 3/2017 - Dovolba kontrolní komise

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Moje rozhodnutí kandidovat do kontrolní komise byla vyprovokována diplomaticky řečeno podivným začátkem nominací a faktem, že první část kandidátů byli doposud vlastně Pirátům zcela neznámé osoby. Případně osoby známé, ale jaksi kontroverzně. Což mě upřímně vyděsilo a dodnes jsem tento krok zcela nepochopil.

Za ta léta, co se u Pirátů pohybuji, jsem se naučil jednu věc, že pokud s něčím nesouhlasím, měl bych být schopen nabídnout alternativní řešení. V tom smyslu se cítím jako alternativní kandidát.

Má představa o práci KK? Neměla by to být inkvizice, ale ani papírový čert. Mám-li to personifikovat, mezi dvěma současnými názorovými proudy se cítím na pozici někde mezi současným šéfem KK Rosťou Řehou a jeho oponentem Adamem Skořepou. V ideální představě by kontrolní komisaři mohli být takovými Rytíři Jedi, abychom tomu dodali trochu romantiky a idealismu. On už ten název kontrolní komise je dost nuda a v rámci pirátských tradic by zasloužil vylepšení ;)

Dále, neplánuji kandidovat ve sněmovních volbách, takže práce v KK by mi neměla kolidovat s volebními aktivitami.

Můj profil, naleznete zde https://wiki.pirati.cz/lide/dalibor_zahora. Dotazy rád zodpovím.¨

P.S. Toto je kandidátská řeč. ;)
1lsp6c.jpg
Naposledy upravil(a) Dalibor.Zahora dne 22 bře 2017, 07:28, celkem upraveno 1 x.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“