Jednání o nominaci členů do kontrolní komise

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Uživatelský avatar
Michaela.Krausova
Člen KS Praha
Příspěvky: 288
Registrován: 20 říj 2010, 22:02
Profese: Studentka hledající smysl na FHS
Bydliště: Žižkoff
Dal poděkování: 410 poděkování
Dostal poděkování: 574 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jednání o nominaci členů do kontrolní komise

Příspěvek od Michaela.Krausova »

Ahoj,

zahajuji jednání o nominaci členů do dovolby kontrolní komise za KS Praha. Prosím uchazeče, kteří by se chtěli do volby přihlásit a mají o nominaci od KS Praha zájem, aby se představili a napsali pár slov o sobě, svých zkušenostech a dovednostech, kterými mohou komisi pozvednout.

Více informací o dovolbě najdete v Ondrově příspěvku.

Děkuji a těším se na spolupráci!

Míša

OFFTOPICPokud je vlákno založené v chybné části fóra, pokud nemám pravomoc jednání vyhlašovat, pokud je zde jakékoliv jiné pravidlo, o kterém nemám ponětí a právě jsem ho porušila, mrzí mě to - někdo to udělat musel
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Krausova za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Navrkal, Jakub.Michalek, KarelS
Fórum - soap opera Pirátské strany OFFTOPICVám nahradí vše, o co ve svém životě přicházíte. Na fóru můžete psát všechno. Získáte spoustu nepřátel, se kterými se budete moci celé dny urážet a důmyslně dovádět k šílenství. Umožníme Vám víc než jen sledovat hromadná spojenectví znepřátelených skupin pomstychtivých uživatelů, ale dokonce se budete moci tohoto dobrodružství účastnit - ZADARMO.
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21719
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5231 poděkování
Dostal poděkování: 12560 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání o nominaci členů do kontrolní komise

Příspěvek od Lukas.Novy »

Kde je podpora clenu pro zahajeni jednani?

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Martin.Duska
Člen KS Praha
Příspěvky: 251
Registrován: 27 zář 2014, 00:05
Profese: Politolog
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 553 poděkování

Re: Jednání o nominaci členů do kontrolní komise

Příspěvek od Martin.Duska »

Ahoj.
Jmenuji se Martin Duška.
Jsem členem pražské organizace. V současné době se připravuji na ukončení magisterského studia. Předchozí školu jsem měl základy práva, kde jsem získal určité poznatky o výkladu stanov.
V kontrolní komisi bych chtěl získat další vhled do pirátské strany.
Práci bych vykonával podle náplně kontrolní komise, v začátky v poradě s členy kteří tuto funkci vykonávají delší dobu a mají zkušenosti. Orgán kontrolní komise vnímám jako civilizovanou formu řešení sporů.

Vítr do plachet :-)
Naposledy upravil(a) Martin.Duska dne 05 bře 2017, 23:28, celkem upraveno 1 x.
„Každé skutečné dobrodružství vzniká nárazem fantazie na skutečnost.“ Karel Čapek
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1652 poděkování

Re: Jednání o nominaci členů do kontrolní komise

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Martin.Duska píše:Ahoj.
Jmenuji se Martin Duška.
Jsem členem pražské organizace. V současné době se připravuji na ukončení magisterského studia. Předchozí školu jsem měl základy práva, kde jsem získal určité poznatky o výkladu stanov.
V rozhodčí komisi bych chtěl získat další vhled do pirátské strany.
Práci bych vykonával podle náplně rozhodčí komise, v začátky v poradě s členy kteří tuto funkci vykonávají delší dobu a mají zkušenosti. Orgán rozhodčí komise vnímám jako civilizovanou formu řešení sporů.

Vítr do plachet :-)
Toto je nábor do kontrolní komise, abys nebyl překvapen ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvky (celkem 2):
Martin.Duska, Marek.Necada

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Janek.Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3215
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3870 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání o nominaci členů do kontrolní komise

Příspěvek od Janek.Wagner »

Martin.Duska píše:Orgán kontrolní komise vnímám jako civilizovanou formu řešení sporů.
Možná by bylo nejlepší nejprve si přečíst organizační řád:
§ 18 Kontrolní komise

(1) Kontrolní komise je kontrolním orgánem strany, dohlíží na hospodaření a dodržování obecně závazných právních předpisů a předpisů strany.

(2) Kontrolní komise přijímá oznámení a stížnosti na porušení předpisů včetně oznámení o podezření z korupce mezi představiteli strany, vyšetřuje stížnosti na porušení předpisů týkajících se činnosti strany a podává stížnosti ve veřejném zájmu podle rozhodčího řádu.

(3) Kontrolní komise má v rámci výkonu svých pravomocí na žádost přístup ke všem dokumentům, které členové a orgány strany při své činnosti vytváří a které se její činnosti týkají; ti jsou povinni je na požádání zpřístupnit a sdělit místo, na kterém se ukládají.

(4) Kontrolní komise má automaticky přístup do všech částí informačních systémů strany v režimu ke čtení, s výjimkou porad rozhodčí komise a obsahu soukromých zpráv, a dále k informacím o nastavení používaných systémů strany a informacím o tom, kdo a v jakém rozsahu má k těmto systémům přístup.

(5) Kontrolní komise je povinna podat jménem strany žalobu a trestní oznámení na člena statutárního orgánu strany, a to pouze tehdy, pokud jí to rozhodčí komise na základě projednané stížnosti uloží rozhodčím nálezem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janek.Wagner za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Martin.Duska
Člen KS Praha
Příspěvky: 251
Registrován: 27 zář 2014, 00:05
Profese: Politolog
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 553 poděkování

Re: Jednání o nominaci členů do kontrolní komise

Příspěvek od Martin.Duska »

pane Wágnere, organizační řád který předkládáte jsem samozřejmě četl. :-)
„Každé skutečné dobrodružství vzniká nárazem fantazie na skutečnost.“ Karel Čapek
Uživatelský avatar
Petr.Novotny
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 18
Registrován: 07 bře 2015, 16:47
Profese: student chemie
Dal poděkování: 14 poděkování
Dostal poděkování: 33 poděkování

Re: Jednání o nominaci členů do kontrolní komise

Příspěvek od Petr.Novotny »

Vážené pirátky, vážení piráti,

tímto motivačním dopisem bych se vám chtěl představit a uvést svoji kandidaturu do kontrolní komise.
Jmenuji se Petr Novotný, za měsíc mi bude 20 let a aktuálně přebývám v Brně. Moje zkušenosti s Piráty jsou poměrně pestré: v roce 2014 jsem se dostal do čela Mladých Pirátů, kde jsem se snažil zhruba jeden rok iniciovat (nějakou) aktivitu, která bohužel skončila na slabé členské základně. I přesto se mi podařilo podílet se na (spolu)koordinaci kampaně STOP TTIP v Brně, kde jsem pomáhal organizovat petiční stánky, navštěvoval akce pro veřejnost, roznášel letáky apod. Dále jsem se v roce 2015 za Mladé Piráty zúčastnil debaty politických mládeží v Olomouci na téma vysokého školství.
Poté následovalo období, které není tolik zajímavé z hlediska Pirátů, pro kandidaturu je však poměrně klíčové. Od roku 2015 jsem členem Asociace debatních klubů a aktivně „debatuji“, nyní již působím i jako lektor. Dva roky debatování mě naučily pohlížet na svět objektivně – vždy jsem otevřený tomu vyslechnout si všechny verze, najít argumenty a hodnoty pro obě strany konfliktu a vysvětlit, co je na dané věci v rozporu s pravidly, jakou takové pravidlo hraje roli a jak se chovat, aby byly naplněny cíle účastníků a zároveň byl postup legální (a legitimní).
K sobě samému bych pak dodal to, že v poslední době se velmi aktivně věnuji pedagogice – ve volném čase učím na základních školách (a na různých „denních centrech“ a domovech pro seniory) preventivně-výchovnou činnost. Mimo to pomáhám organizovat akce pro veřejnost, školy a tábory v oblasti ochrany životního prostředí a vztahu k přírodě.
Kromě zodpovědnosti a schopnosti jednat s lidmi a předávat jim informace mám i smysl pro povinnost, který považuji za poměrně klíčový.

Delší dobu jsem hledal způsob, jak bych mohl být Pirátům prospěšný a myslím si, že s kombinací mých zkušeností s Pirátstvím s objektivním myšlením, schopností jednat s lidmi a smyslem pro povinnost a „správnost“ jsem vhodným kandidátem do kontrolní komise, ve které bych mohl najít dobré uplatnění.

Bohužel ještě nejsem členem, čekám na nejbližší schůzi KS JmK.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Novotny za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Kopriva, Michaela.Krausova
Unjust laws exist; shall we be content to obey them? Or shall we be endeavour to amend them and obey them until we have succeeded? Or shall we transgress them at once?
-- H. D. Thoreau
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21719
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5231 poděkování
Dostal poděkování: 12560 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání o nominaci členů do kontrolní komise

Příspěvek od Lukas.Novy »

Lukas.Novy píše:Kde je podpora clenu pro zahajeni jednani?
Nebo to si tady kazdy jako muze svolat jednani jak chce?

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Michaela.Krausova
Člen KS Praha
Příspěvky: 288
Registrován: 20 říj 2010, 22:02
Profese: Studentka hledající smysl na FHS
Bydliště: Žižkoff
Dal poděkování: 410 poděkování
Dostal poděkování: 574 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání o nominaci členů do kontrolní komise

Příspěvek od Michaela.Krausova »

Děkuji Martinovi i Petrovi za představení a za nabídku pomoci! Jejich nominaci podporuji všemi 10. Osobně bych si ještě dovolila podpořit kandidaturu následujících Pirátů a Pirátky, protože si myslím, že by byli skvělou posilou pro náš tým. Budu ráda, pokud mou výzvu přijmete : )

Stella Valentová - dlouholetá příznivkyně Pirátů a nově i členka, které není lhostejná politická situace u nás a umí si poradit i s právnickými otázkami. Komisi by rozhodně prospělo mít mezi sebou milou, rozvážnou ženu, která dokáže nahlížet a řešit problémy lidsky.

David Satke - již několik měsíců příznivec Pirátů, zodpovědný, slušný, seriozní mladý muž, advokát, tedy ideální člověk, který by zmákl naše stranické předpisy a dokázal o jejich výkladu objektivně rozhodovat.

Tomáš Vích - příznivec Pirátů, který má tříletou zkušenost z dozorčí rady ČKA/obdoba pirátské KK/ a teď aktuálně dvouletou ze stavovského soudu ČKA/obdoba rozhodčí komise/, kam byl zvolen na valné hromadě komory architektů, činnost v KK by tak Tomášovi rozhodě nebyla cizí.

Karel Světnička - pokud se nepletu, student právnické fakulty, dlouholetý příznivec Pirátů se zkušenostmi z kontrolního úřadu, zn. ideál : ))

Po dohodě s předsedajícím Ondrou Kallaschem jsem zahájila hlasování o nominacích uchazečů do kontrolní komise.
Fórum - soap opera Pirátské strany OFFTOPICVám nahradí vše, o co ve svém životě přicházíte. Na fóru můžete psát všechno. Získáte spoustu nepřátel, se kterými se budete moci celé dny urážet a důmyslně dovádět k šílenství. Umožníme Vám víc než jen sledovat hromadná spojenectví znepřátelených skupin pomstychtivých uživatelů, ale dokonce se budete moci tohoto dobrodružství účastnit - ZADARMO.
Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2908
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3751 poděkování
Dostal poděkování: 5970 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání o nominaci členů do kontrolní komise

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Ahoj!
Jsem z postupu Michaely Krausové trochu zmatená..
[čas příspěvků uvádím podle času na foru]
5.3. v 23:03 Michaela Krausová založila vlákno "Jednání o nominaci členů do kontrolní komise", kde prohlašuje, toto vlákno za nominační vlákno KS Praha (aspoň dle mého posouzení)
Michaela.Krausova píše:zahajuji jednání o nominaci členů do dovolby kontrolní komise za KS Praha. Prosím uchazeče, kteří by se chtěli do volby přihlásit a mají o nominaci od KS Praha zájem, aby se představili a napsali pár slov o sobě, svých zkušenostech a dovednostech, kterými mohou komisi pozvednout.
6.3. v 00:02 se o nominaci přihlásil Martin Duška, který tak učinil dle vlastních slov na podnět od Michaely Krausové
6.3. v 13:51 Michaela Krausová navrhla další čtyři lidi
6.3. v 14:46 Michaela Krausová zahájila hlasování o nominaci KS Praha
Michaela.Krausova píše:tady hlasujeme za KS Praha o nominace kandidátů do kontrolní komise.
Jsou tohle teda nominace Michaely Krausové, nebo nominace KS Praha? Pokud to mají být nominace za KS Praha, nehodilo by se nechat na navrhování delší čas než 16 hodin, z čehož byla podstatnou část noc?

Díky za odpověď. :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, Martin.Duska

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“