Usnesení o výměně garanta pro životní prostředí

Fórum pro vážná jednání členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Moravskoslezsky kraj

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování krajského fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Jednáním předsedá zpravidla krajské předsednictvo.
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Profese: Překladatel, administrativec
Dal poděkování: 1887 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Usnesení o výměně garanta pro životní prostředí

Příspěvek od Michal.Gill » 03 bře 2017, 08:15

Ahoj všem,
na středeční schůzi bylo dojdeno k závěru, že současná garantka programového bodu Dana Balcarová není pro danou pozici optimální pro nedostatek zkušeností v dané oblasti. Bylo proto dohodnuto, že budeme pomocí krajským fórem odhlasovaného apelu na RP požadovat výměnu garantky a převedení gesce životního prostředí do sféry MSK coby nejpostiženějšího regionu.

Pro hlasování je třeba tento apel formulovat, nadhazuji tedy, jak bych to udělal já:

"Krajské fórum Moravskoslezského kraje tímto vyzývá Republikové předsednictvo České pirátské strany k činnosti ve věci neadekvátního stavu programového bodu Životní prostředí. Jsme přesvědčeni, že jeho garantka, Dana Balcarová, není pro svůj nedostatek zkušeností v této oblasti vhodnou volbou pro tento programový bod. Vzhledem k tomu, že je Moravskoslezský kraj co do stavu životního prostředí neoddiskutovatelně nejvíce postiženým regionem v České republice, a také proto, že je životní prostředí ústředním bodem našeho krajského programu, vyzýváme tímto Republikové předsednictvo k přidělení tohoto programového bodu do gesce našeho krajského sdružení, které mu bude věnovat soustavnou pozornost, která mu přísluší, uvede jej do prezentovatelného stavu a na post garanta tohoto bodu dosadí Jana Nezhybu, člena strany, který se v dané problematice orientuje pravděpodobně nejlépe."

Bylo by ideální s tím pohnout rychle a nechat to hlasovat hned s rozpočtem - pište úpravy, tohle je první nástřel, který jsem s nikým nekonzultoval.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 2):
Radek.Simkanic, Michal.Klus
Bc. Michal Gill • asistent pirátských radních Prahy 4 • zástupce vedoucí Zahraničního odboru • člen předsednictva a pokladník Pirate Parties International • regionální koordinátor slovenských Pirátů pro ČR • mobil +420 603 590 571 • pevná +420 261 192 200 • michal.gill@pirati.czmichal.gill@pp-international.netmichal.gill@praha4.czmichal.gill@smepirati.sk

rst
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: ...
Dal poděkování: 668 poděkování
Dostal poděkování: 598 poděkování

Re: Usnesení o výměně garanta pro životní prostředí

Příspěvek od rst » 03 bře 2017, 08:29

Také bych se přikláněl k výměně garanta tohoto bodu, ale v té výzvě musíme zdůraznit fakta. To, že myslíme, že má nedostatek zkušeností a máme nejvíce znečištěný region u RP nemůže obstát. Musíme jim předložit fakta, důvody proč chceme prosadit našeho experta na tuto pozici. Projedem co prosazuje současný garant, co nám tam chybí a představíme co navrhuje náš kandidát, to je podle mě jediná možnost jak uspět.
Tito uživatelé poděkovali autorovi rst za příspěvek:
Radek.Simkanic

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4075 poděkování
Dostal poděkování: 14912 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 03 bře 2017, 09:14

Přátelé, píšu sem zde, protože se to týká našeho jmenování Dany jako garantky a předpokládám, že tento váš apel budeme muset v rámci RP v njebližší době řešit.

Předem chci zdůraznit, že toto pověření bylo učiněno po zralé úvaze.

Kompetence "garanta" není pouze věcí obsahu tématu (a zde nezpochybňuji, že je Honza erudovanější než Dana), ale třeba i stylu komunikace, konsensualita při tvorbě programového bodu, trpělivost, schopnost naslouchat, aktivní politická činnost ve zvolené funkci a za mě také absence "maniakálnosti" v přístupu, kterým Dana má skutečně navrch.

S Honzou Nezhybou mám osobně dle mého názoru dobrý vztah a pamatuji si společné začátky v Pirátech.

Svoji hyperaktivitou nás tenkrát v tématu doslova válcoval, což on ani Piráti, kteří nestíhali, nenesli, pokud se pamatuji, uplně nejlépe, vzhledem k tomu, že ŽP je sice všeprostupující téma, ale není to téma, na kterém se v první řadě profilujeme ve smyslu: Piráti - protože jsou super v otázce životního prostředí.
Podobně to bylo třeba u Míry Brože a aktivit týkající se boje proti náckům. Obojí mělo takový drajv, že jsme mohli kldině být dnes velmi úspěšná ekologická antifašistcická iniciativa (hyperbola)

Nyní jsme o nějakých 6-7 let starší a všichni dospělejší - obsah, ač zachován, konečně dostává i formu vybalancované práce a jak se kruh uzavírá, jednáme na workshopech v pohodě jak v otázkách ŽP, na jedné straně, tak na druhé straně Míra Brož koordinuje Ústecký kraj.

Přesto jsem přesvědčen, že volba Dany z řady důvodů byla vhodná. Kolize potřeby MSK a celostátní politiky Pirátské strany je dle mého názoru virtuální.
Pokud někdo bude prezentovat problematiku životního prostředí v rámci MSK, bude to zcela určitě Honza a předpokládám, že tomu bude opdovídat místo na kandidátce kraje.

Fakta, o kterých píše Radim, mě skutečně zajímají a doufám, že jste zároveň o věci s Danou mluvili, protože by mi to přišlo fér v první řadě.

S Honzou jsme dnes krátce telefonoval a o svém záměru sem napsat mu řekl, včetně toho, proč si myslím, že naše volba byla správná.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Michaela.Krausova
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 4434 poděkování
Dostal poděkování: 4558 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 03 bře 2017, 09:41

Ivane, my jsme byli tak daleko, ze se na to chtel Honza vykaslat uplne a fakt stalo dost usili to nejakym zpusobem urovnat. Bylo to predmetem poslednich dvou schuzek a probrali jsme to dukladne (skoda Radime, ze tam nechodis).
Situace je takova, ze 80-90% programu napsal on. Dana ma asi reprezentativnejsi vystupovani a je vam v Praze dostupnejsi, ale tim to konci - odborne se tolik neorientuje, nema na tu oblast ani dostatek casu a neni schopna o ni hovorit (aniz by ji to nekdo predzvykal). To neni honeni ega, to jsou strizlive kalkuly. Ovzdusi (neco co nas v MSK pali jako TOP1) bylo z programu v ramci kraceni vyhozeno uplne a zbytek jsou formulace, kterym nikdo moc nerozumi.
Dostanete na stul altrnativni verzi programu, na ktere kluci ted budou pracovat. Zaroven je vule MSK (a o ni se ted bude hlasovat, aby to bylo oficialni) aby Honza mel v ramci tohoto volebniho programu vetsi slovo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 3):
Radek.Simkanic, Ondrej.Polansky, Jaroslav.Nemec
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

rst

Příspěvek od rst » 03 bře 2017, 09:55

Rosťo neboj já to sleduju jak se dá a Honzovu zprávu o zvažování odchodu jsem taky zaregistroval. Jak jsem psal, přikláním se ke změne na.postu garanta a reagoval jsem těmi fakty na navrhovaný text od Michala.
Krajské schůze jsou ve středy, což jsem několikrát informoval, že pro mě je den, kdy se nemůžu zúčastnit. Pokud by byly nějaké další dny, kdy se koná nějaká schůze, nebo debata, tak bych rád přišel, pokud bych měl možnost. O tom ale nikde žádná zmínka není.

Ivan.Bartos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 03 bře 2017, 09:56

Rostislav.Reha píše:Ivane, my jsme byli tak daleko, ze se na to chtel Honza vykaslat uplne a fakt stalo dost usili to nejakym zpusobem urovnat. Bylo to predmetem poslednich dvou schuzek a probrali jsme to dukladne (skoda Radime, ze tam nechodis).
Situace je takova, ze 80-90% programu napsal on. Dana ma asi reprezentativnejsi vystupovani a je vam v Praze dostupnejsi, ale tim to konci - odborne se tolik neorientuje, nema na tu oblast ani dostatek casu a neni schopna o ni hovorit (aniz by ji to nekdo predzvykal). To neni honeni ega, to jsou strizlive kalkuly. Ovzdusi (neco co nas v MSK pali jako TOP1) bylo z programu v ramci kraceni vyhozeno uplne a zbytek jsou formulace, kterym nikdo moc nerozumi.
Dostanete na stul altrnativni verzi programu, na ktere kluci ted budou pracovat. Zaroven je vule MSK (a o ni se ted bude hlasovat, aby to bylo oficialni) aby Honza mel v ramci tohoto volebniho programu vetsi slovo.

Programu tak, jak byl prezentován na úterním workshopu včetně terminologie a dikce, nyní nerozumí většina lidí, co tam byla a není napsán pro lidi. Zaznělo to tam většinově. Není to o honění ega. Eliminováni nežadoucích externalit. Legislativa urpauvující sahgfoahsbaslncblskdcblkas. Zásadní ... vsakování vody.. neví jak je myšleno. Mám pokračovat. A to si fakt myslím, že alespoň elementární znalosti o ŽP mám. Biomasu si asi nechceme zopakovat?
Stejně tak jsme cupovali program v eGovernemtnu. Jednotný API, agilní vývoj státních systému? Jako dobrý pro Piráty, ale co z toho člověk má, že.

Střízlivej kalkul. A nepiš "dostanete", pokud teda kurňa jsi členem Pirátský strany. Program vzniká konsensuálně. Každej se může zapojit. Tak neříkej "dostanete alterantivníL verzi. Pokud to bereš takhle, tak zreviduj veškerou svou dosavadní "kritiku" na téma "RP si něco připravuje bez ostatních" protože mě alterantivní verze programu napsaná "těma, kteří skutečně vědí" sice potěší, ale program je výsledkem činnosti týmu, který ho připravuje a je dodáván Pirátské straně jako celku, nikoliv RP. Ach jo. Stále dokola.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 03 bře 2017, 10:03

K Michalove navrhu - nemam s tim problem, je to dobre naformulovano. Pokud si toho RP neni vedoma, tak dostane ten alternativni program, coz budou jenom data.
A pokud to nebude chtit RP resit, tak je nalada takova, ze pujdeme za CF.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvek:
Radek.Simkanic

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 03 bře 2017, 10:04

Ivan.Bartos píše: A nepiš "dostanete", pokud teda kurňa jsi členem Pirátský strany. Program vzniká konsensuálně. Každej se může zapojit. Tak neříkej "dostanete alterantivníL verzi. Pokud to bereš takhle, tak zreviduj veškerou svou dosavadní "kritiku" na téma "RP si něco připravuje bez ostatních" protože mě alterantivní verze programu napsaná "těma, kteří skutečně vědí" sice potěší, ale program je výsledkem činnosti týmu, který ho připravuje a je dodáván Pirátské straně jako celku, nikoliv RP. Ach jo. Stále dokola.
Apel dostane RP, protoze RP je za jmenovani garantu odpovedna. Proto pisu "dostanete", ja v RP vazne nejsem :)

Ivan.Bartos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 03 bře 2017, 10:21

Rostislav.Reha píše:
Ivan.Bartos píše: A nepiš "dostanete", pokud teda kurňa jsi členem Pirátský strany. Program vzniká konsensuálně. Každej se může zapojit. Tak neříkej "dostanete alterantivníL verzi. Pokud to bereš takhle, tak zreviduj veškerou svou dosavadní "kritiku" na téma "RP si něco připravuje bez ostatních" protože mě alterantivní verze programu napsaná "těma, kteří skutečně vědí" sice potěší, ale program je výsledkem činnosti týmu, který ho připravuje a je dodáván Pirátské straně jako celku, nikoliv RP. Ach jo. Stále dokola.
Apel dostane RP, protoze RP je za jmenovani garantu odpovedna. Proto pisu "dostanete", ja v RP vazne nejsem :)
Psal si program, ne apel!!! Odpovídám na program ne apel.
Jinak již nyní je v programu otisknuta práce řady lidí (Punkie Šmída, lidi z workshopu apod.) Vypořádávají se třeba nové věci z úterka. Vím, že to dělá Danča a předpokládámm že v součinsoti s dalšími. Jak je v "alternativní verzi na které kluci makají" zohledněna dosavadní práce, nebo bude zahozena?
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

rst

Příspěvek od rst » 03 bře 2017, 10:49

Ivane právě tohle je ta věc co mi na Tobě vadí. My chceme v Msk něco RPčku navrhnout, teprve se rozbíhá diskuze a ty už nám ji setřeš hned v zárodku. Neberu ti právo se k věci jako předseda vyjádřit, ale vadí mi to, že hned nazačátku diskuze nám dáš jasně najevo, že nic nehodláš měnit, což může řadu lidí odradit od tématu, protože už je přeci předem rozhodnuto. Nech nás rozhodnou, zda a jaký návrh předložíme a pak to řeš v RP. To co děláš se opravdu nehodí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi rst za příspěvky (celkem 6):
Rostislav.Reha, Radek.Simkanic, Jan.Nezhyba, Jiri.Demel, Dominika.Michailidu, Jaroslav.Nemec

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Moravskoslezský kraj“