Evidence kontaktů a schůzek

Informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.


Zamčeno
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Roman.Kucera »

Dnes jsem po ukončení veřejné presentace krátce pohovořil s radním ČRo Šafaříkem. Probírali jsme nezávislost médií, srovnali situaci v ČRo a ČT a návrh iniciativy "Svobodu médiím".

Nikdo nic nikomu nedal, ale mají tam v automatu kafe za bůra, ano fakt za 5 Kč!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Kopriva, Filip.Krska, Tomas.Vymazal
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Radek.Holomcik
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 900
Registrován: 07 srp 2014, 16:47
Profese: Člověk
Dal poděkování: 433 poděkování
Dostal poděkování: 2020 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Radek.Holomcik »

Dnes jsme se mezi 16:00 a 17:30, spolu s Jiřím Hlavenkou (zeleno-pirátský lídr v krajském zastupitelstvu) a Janou Drápalovou (mj. naší koaliční zastupitelkou a členkou krajského Výboru pro regionální rozvoj) sešli v brněnském kampusu s Mgr. Radkem Galouskem. Je to odborník na problematiku cestovního ruchu. Diskutovali jsme o chystané podobě programu destinačního managementu v Jihomoravském kraji. Na toto téma budeme zítra jednat na krajské Komisi pro cestovní ruch a moc mě zajímal názor "z druhého břehu", tedy pohled člověka vně krajský úřad, protože podoba, jakou kraj a další zapojené subjekty navrhují, budí celou řadu pochybností a otázek.

Přijaté výhody: "oponentní" názor k chystanému programu destinačního managementu oblastí v JmK
Poskytnuté výhody: Nic
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holomcik za příspěvky (celkem 6):
Frantisek.Kopriva, Ondrej.Kallasch, Jiri.Ulip, Vojtech.Pikal, Filip.Krska, Tomas.Vymazal

Radek Holomčík

Někdo z JmK

tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Na počátku byl stvořen vesmír. Spoustu lidí to naštvalo a většinou se to považovalo za chybný krok." Douglas Adams

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10309
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Od včerejška řeším s Andrejem Babišem via SMS setkání nad tématem vojenské rozvědky. Snažím se zajistit ministra Stropnického a Beouna. Na případné setkání, by šel se mnou Ondřej Profant.Vstupy konzulutujeme také s Janem Vobořilem (IuRe) a Janem Simkaničem (SPIR). Pokud nedojde k setkání na této platformě v tomot týdnu, i přesto bych chtěl s AB probrat několik věcí - rozkladová komise k hazardnímu zákonu - proč mu na to neskočíme, centrum sdílených služeb, kauza Bém v Praze a postup AK, vojenská rozvědka - mají už nakoupenou technologii a proto zákon a dalíš. Budu informovat.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10309
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ivan.Bartos »

3 schůzky

Úterý 15.2. jsem se setkal

V 17:00 s Kryštofem Kozákem v Radosti FX http://www.petprocent.cz

Bavili jsme se o politice a náladách ve společnosti obecně. Představil mi svoji vizi. Řešili jsme problematiku "monotematických stran". Vysvětlil jsem mu, že v podobné iniciativě vidím další tříštění už tak rozdrobené alternativní volby proti tradičním stranám, ANO a TOP09. Nabídl jsem mu spolupráci s Piráty. Předal kontakt na Václava Fořtíka.
Přijaté výhody: 0
Poskytnuté výhody: Zaplatil jsem outratu cca 200,-

V 18:30 jsem se v naší pirátské baště (Pivnice Demínka - 30 stabilních hlasů pro Piráty) účastnil akce ke vzniku klubu za zachování hospodské tradice - kouření v tomto podniku.
Akce se zúčastnil také na pozvání majitele senátor Kubera. Zcela mimo program akce jsme se bavili o možných krocích ve věci novely Autorského zákona, která nyní bude procházet Senátem. Bylo tam TV Barrandov a asi budu v záběru. Aktivně jsem nevystupoval.

Přijaté výhody: tlačenka a sekaná v rámci občerstvení od podniku
Poskytnuté výhody: nechal jsem v Demínce jednu pirátskou vlajku ze soukromých zásob a merchandise pro hosty

Ve 20:00 jsem se setkal v areálu TV Nova s Jakubem Horákem (marketér a stratég, mozek alternativního hnutí Nevím).
Předmětem setkání bylo představení Pirátské strany a jejího programu, politická debata a odborná debata nad kampaněmi politických stran v ČR (tonalita, styl, online apod.). http://neovlivni.cz/jak-prodavat-politi ... kub-horak/. Jakub se zajímal o plány Pirátů ve věci voleb 2017, neb byl aktivně osloven via email ve věci výběrového řízení na manažera kampaně a ta ho zaujala. Zvažuje, zda se do výběrového řízení nezúčastnit. Ukázal jsem mu veřejné materiály z výstupů volebního štábu.

Přijaté výhody: voda, nové vhledy
Poskytnuté výhody: 0
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 10):
Jiri.Ulip, Radek.Holomcik, Filip.Krska, Vaclav.Fortik, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal, Tomas.Vymazal, Olga.Richterova, Zdenek.Hrib, Ivo.Vlasaty
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1920
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 760 poděkování
Dostal poděkování: 2247 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Lukas.Barton »

Jsem v kontaktu od ledna s místními podnikateli z Plzně 10- Lhota (Šedinová a Charvát), se kterými řeším kauzu odpadních vod ve Lhotě.
Včera jsem se setkal s místostarostou Stoda panem Koča, který je zvolen za nezávislé s podporou Stan. Pokecali jsme, navzájem jsme se přesvědčili, že si vyhovujeme. Navrhl jsme ho jako nezávislého do volby čelních kandidátů do sněmovních voleb a pravděpodobně budeme v budoucnu spolupracovat i dále. V obou případech byla za mě uhrazena útrata jednoho piva a čaje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Barton za příspěvky (celkem 6):
Filip.Krska, Vojtech.Pikal, Tomas.Vymazal, Radek.Holomcik, Olga.Richterova, Ivo.Vlasaty
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

V úterý 21.2.2017 jsem se na základě sjednané schůzky Lydii Bartošovou sešel v kavárně LA CASA BLŮ s Petrem Chalušem a Hanou Chalušovou z Fóra rodičů.
Schůzka trvala cca 4 hodiny a diskutovali jsme o našem programu v oblasti vzdělávání. Setkání se neslo v přátelském duchu, byť jsme na sebe celkem křičeli - většinou ovšem z důvodů akustiky kavárny a nikoli nepřekonatelných programových rozdílů. Debatu lze shrnout do jejich snahy prosadit do našeho programu trochu společenské odpovědnosti za páchání dobra a mé snahy nechat na občanech, aby si páchali co na sobě páchat chtějí. Obtížně se popisuje v čem je rozpor v cílech, neboť cíle a ideální stav byl velmi podobný, co se trochu liší je, jak, s čím a kým ideálního stavu dosáhnout.
Slíbil jsem zapracovat (navrhnout týmu)
bod týkající se ČŠI - ČŠI by se mohla změnit z represivního orgánu na instituci informativní a poradenskou(nutno naformulovat)
bod deklaratorní - o cílech vzdělávání v souvislostech celospolečenských - sociální prostupnost, budování komunity, občanská angažovanost... (nutno naformulovat)
Oni slíbili poslat body vylepšující náš program (popř. volební sliby)
V podstatě se jim náš program líbí a v podstatě není vyloučeno, že nás budou volit...

Přijaté výhody: Informace + vypil jsem dva černé čaje a ty si i zaplatil
Poskytnuté výhody: Informace
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 5):
Lydie.Bartosova, Petr.Vileta, Filip.Krska, Ivan.Bartos, Ivo.Vlasaty
Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1626
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1063 poděkování
Dostal poděkování: 3288 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

22.2.2014 jsem se sešel s Alenou Jančíkovou, prezidentkou České asociace paraplegiků (vozíčkáři), která je i v týmu poradců prezidentského kandidáta Horáčka. Námět na schůzku vzešel od Ivana Bartoše.

Předmětem setkání bylo získat vhled do specifického segmentu zdravotní i sociální péče o pohybově postižené, ale reálně jsme řešili jen tu zdravotní péči. Závěr je ten, že jejich náměty jsou v pirátském programu pro zdravotnictví rámcově adresovány a doplnit je potřeba jen oblast "zdravotnických prostředků" (pomůcek). Konkrétní řešení ve vztahu k vozíčkářům budou zmíněny v navazujících detailnějších dokumentech, protože program má omezený rozsah.

Dále jsme zjistili, že Piráti mohou být paraplegikům prospěšní již nyní. Ve PSP byla právě dnes schválena ve třetím čtení novela zákona o pojistném na veřejné zdravotní pojištění, která počítá s vylepšením přerozdělení vybraného pojistného mezi pojišťovnami. Nyní se přerozděluje podle věku a pohlaví (pojišťovna dostane víc na sterého muže než na mladou ženu) a mělo by se navíc přerozdělovat dle chronických nemocí (pojišťovna dostane víc na diabetika než na nediabetika). Tato novela zajistí, že nyní ztrátoví chroničtí pacienti přestanu být pro pojišťovnu čistou zátěží (dosud otravný hmyz se tak změní ve chtěného klienta), což je chtěný stav. Jde o systém tzv. Pharmacy cost groups (PCG). Problém je v tom, že novela předpokládá, že se ta chronická nemoc u pacienta určí pro účely přerozdělení v informačním systému pojišťovny pouze dle léků konzumovaných pacientem. Chronický stav vozíčkářů ale není definován konzumací konkrétní lékové skupiny, ale potřebou specifických zdravotnických prostředků (věci co nejsou léky - eg. vozíky, cévky, pleny, ...). Cestou senátního PN přes "pirátské" senátory tedy zkusíme doplnit do zákona možnost definovat chronický stav nejen užívanými léky, ale i zdravotnickými prostředky. Půjde jen o možnost, kterou by pak ještě musela využít exekutiva při definici těch skupin chronických nemocí ve vyhlášce, takže i při kladném výsledku nebude dobojováno, ale mít to v zákoně je to podmínka "sine qua non".

http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=7&t=715&rss-cz=3

Přijaté výhody: sklenice vody a využití (bezbariérové) toalety
Poskytnuté výhody: nabídka využití senátního PN k tisku 715 s výhledem zvýhodnění pojišťoven s paraplegiky přes "pirátské" senátory
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvky (celkem 9):
Vaclav.Fortik, Jan.Lipavsky, Frantisek.Navrkal, Petr.Vileta, Filip.Krska, Vojtech.Pikal, Ivan.Bartos, Olga.Richterova, Ivo.Vlasaty
Uživatelský avatar
Milos.Zmeskal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 976
Registrován: 11 črc 2012, 21:31
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 986 poděkování
Dostal poděkování: 952 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Milos.Zmeskal »

22.2. 2017 v 8:00

Za Piráty: Miloš Zmeškal, Petr Lysek
Za kraj: MUDr. Oto Košta Ph.D., Mgr. Martin Štainer, Ph.D. (tajemník)

Setkání proběhlo hladce, i když nálada na kraji není úplně optimální. Vyjádřili jsme mu podporu v boji proti mafiánským struktůrám v Ano. Pan Košta toho měl dost na srdci. Nastínil nám situaci v Ano, v podstatě je to tak, jak asi víte z médií, nemá smysl se o tom sálodlouze rozepisovat. Primárně mu vadí to, že s ním nebylo jednáno na rovinu. Na funkci hejtmana nelpěl, ale bylo mu před volbama řečeno že se s ním počítá a že není jen nastrčená figura. Po volbách začala část ANO pracovat na jeho odstranění z funkce.

Co se týká jeho budoucnosti, sám neví, jak bude pokračovat. O Pirátech v této souvislosti jsme se nebavili, nebyl na to čas ani vhodná příležitost.

Spolupráci s Piráty se do budoucna určitě nebrání, pokud mu předložíme konkrétní návrhy, můžeme se znovu sejít a prodiskutovat jej. Nastínili jsme, že se chceme podílet na transparenci kraje. Máme se obracet na výše zmíněného tajemníka.

Zajímavé je to, že 27. 2. se koná Zasedání Zastupitelstva kraje, kde se má jednat o jeho odvolání. Hlasování nemá být tajné, což je samozřejmě proti základním principům demokracie. Další věc je přímý přenos, který má být spuštěn až po tomto bodě. Poradili jsme mu, ať si přinese vlastní záznamové zařízení a přenos si zajistí sám, což si prý udělá. Popřípadě pak můžeme pomoci se zveřejněním záznamu.

Blaťáka nepovažuje za dobrého novináře. (jemmně řečeno)

Přijaté výhody:
Káva a voda z kohoutku 2x

Poskytnuté výhody:
kromě rad s přenosem a návrhu spolupráce žádné

Po domluvě přidáno do registru až po zasedání, kde ho měli odvolat (a odvolali) tedy 27.2. 2017
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milos.Zmeskal za příspěvky (celkem 5):
Marek.Necada, Filip.Krska, Josef.Kadlecek, Vojtech.Pikal, Ivo.Vlasaty
"Společnost mě nenávidí a já nenávidím ji. Její pravidla mě omezují, hodlám je porušit." James Cole
XOLK! XOLK! XOLK!

OFFTOPIC
73I 464 9IO
fb.com/milhauzz18
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21724
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5265 poděkování
Dostal poděkování: 12569 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Lukas.Novy »

Milos.Zmeskal píše:Zajímavé je to, že 27. 2. se koná Zasedání Zastupitelstva kraje, kde se má jednat o jeho odvolání. Hlasování nemá být tajné, což je samozřejmě proti základním principům demokracie.
Vubec.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Ferjencik, Marek.Necada

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12339
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5384 poděkování
Dostal poděkování: 20692 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Včera jsem byl na párty, kde jsem se bavil mj. s Dominikem Ferim. Je to milej kluk. Shodli jsme se, že je v našem společném zájmu, aby se mladí lidé více zajímali o politiku a že by bylo dobré, kdyby mladí politici v Česku mezi sebou více spolupracovali. Tak uvidíme, třeba se to někam posune, až budeme mít čas.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 4):
Filip.Krska, Josef.Kadlecek, Olga.Richterova, Tomas.Vymazal

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Zamčeno

Zpět na „Povinně zveřejňované informace“