Komunismus pro bohaté?

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Lidska prava

Zamčeno
Oldrich.Fischer
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 153
Registrován: 26 zář 2013, 21:14
Profese: Konstruktér
Dal poděkování: 323 poděkování
Dostal poděkování: 131 poděkování

Komunismus pro bohaté?

Příspěvek od Oldrich.Fischer »

Komunismus pro bohaté?
V současnosti jsou dotace v zemědělství asi 5000 Kč na jeden hektar. Kdo má 30 hektarů, ten zaplatí asi 10 000 kč na daních. Když vůbec nemákne, tak mu zbyde asi 140 000 Kč. Ročně. Když mákne, tak má další zaručenej zisk. Když je trochu sucho, dostane prachy, jako kompenzaci že neměl maximální zisk. Když prší, dostane prachy jako doplatek až k předpokládanému maximálnímu možnému zisku na to, co vlastně udal, že chtěl jakoby pěstovat.
Jenom, co znám:
Krajinný trychtýř o průměru asi 6 až 8 kilometrů. Ve výpusti vesnice. Za ní byly po staletí pouze pastviny. Obvykle ob rok byly přívalovými deštěmi zaplaveny. Po zavedení odměn na získání orné půdy se tyto záplavové plochy předělaly na pole. Zároveň se pole rozšířily až skoro k vrcholům , původně zalesněných kopců. Též se v pole proměnily ve svazích situované tři rybníky. Po zavedení kombajnů zmizely ze svahů poslední meze. Koryto nejrizikovějšího potoka se narovnalo úplným vyžulováním. Leckde šíře tři metry a výše asi dva metry. Kde se voda v krajině chtěla zdržet, udělaly se meliorace. Když přijde přívalový déšť, tak zemina zůstane. Ale jenom dole, na návsi. Taková krajina se ovšem neobejde bez gigantických dotací na zavlažování a další odvodňování. Miliard se nedopočítáme.
Další ránu zemědělství dostalo nakousnutou a ani po čtvrt století nedodělanou pozemkovou reformou. Forma hospodaření, kterou je nutno vysvětlit i tuplovanému profesoru zemědělské fakulty, tj.: Hospodaření na pozemcích daných do „ prozatímního, ( zatím 25 let), bezplatnému pronájmu“, kdy původní vaše pozemky už nejsou vaše, avšak náhradní pozemky dosud nejsou vaše, je na hlavu. Pozemky, které dostali vlastně dědové, se budou převádět ne na syny, ale rovnou na vnoučata. Pokud bůch nedá, tak na pravnoučata. To ovšem nic nebrání tomu, aby drobní vlastníci pozemků nebyli neustále bombardováni nabídkami jak jednotlivců, tak nejrůznějšími společnostmi z celého státu, na jejich supervýhodný odkup. To se již téměř vyrovná akci jakou byl „Herbelife“, nebo v současnosti, lákání firmy Amazon. Hospodaření na polích ovšem funguje. V dohodách sousedů. Navzdory zákonům. Přestože se tento problém týká více jak dvou milionů občanů, tak ve vládě, parlamentu i senátu není bobřík, ale obr bobr mlčení. 20 let. Jeden poslanec: není politická vůle. Senátor: O tomto problému vůbec nevím. Pohled na hodinky. Už musím jít. Kolik prostoru, (kolik dní), ve všech médiích je věnováno jednomu kulichu na hlavu. Jednomu člověku. Pro problém milionů občanů se nenajde ani jedna minuta za řadu let.
Řadový občan dochází k přesvědčení, že obor zemědělství není řízen lidmi ,ale hrůznými
„ ďábly“. Zřejmě nezbyde nic jiného, než požádat o pomoc exorcisty, ( prý jich máme asi deset), aby ďábly konečně nějak odehnali.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Oldrich.Fischer za příspěvky (celkem 2):
Ales.Jakl, Josef.Kadlecek
Zamčeno

Zpět na „Svoboda projevu“