KF ÚsK 1/2017 Zasedání krajského fóra v Ústí nad Labem

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Zamčeno
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

KF ÚsK 1/2017 Zasedání krajského fóra v Ústí nad Labem

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Svolávám zasedání krajského fóra na sobotu 21. 1. 2017 do restaurace Praha v Ústí nad Labem od 15:30 do 21:00 s Miroslavem Brožem jako organizátorem.

Po ukončení zasedání zde bude umístěn zápis.

Program zasedání se sestavuje zde. Od teď do 14. 1. 2017 15:30 navrhujte body zasedání. (Pokud nepožadujete, aby se o věci hlasovalo, podávejte klidně do začátku zasedání, ale čím dříve, tím lépe.)

Nezapomeňte uvést předpokládanou dobu pro rozpravu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvek:
Miroslav.Broz

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 2889
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1908 poděkování
Dostal poděkování: 3381 poděkování

Re: KF ÚsK 1/2017 Zasedání krajského fóra v Ústí nad Labem

Příspěvek od Michal.Ketner »

Navrhuju to posunut o neco driv a o neco driv skoncit. Pak uz neni moc dobry spojeni vecer. :fet:

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: KF ÚsK 1/2017 Zasedání krajského fóra v Ústí nad Labem

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Michal.Ketner píše:Navrhuju to posunut o neco driv a o neco driv skoncit. Pak uz neni moc dobry spojeni vecer. :fet:
Domluv s organizátorem leda, pak mi to případně předejte, ale nechci zase zbytečně dělat zmatky.

Navrhuji body
  • „Představení zájemců o členství a přijímání nových členů“ (bez usnesení, 90 minut),
  • „Volby do Poslanecké sněmovny 2017 obecně“ (bez usnesení, 30 minut),
  • „Organizace primárních voleb pro volby do Poslanecké sněmovny 2017“ (bez usnesení, 30 minut),
  • „Rozpočet krajského sdružení na rok 2017“ (bez usnesení, 30 minut).

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Miroslav.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 350
Registrován: 01 čer 2010, 09:22
Profese: sociální pracovník
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 118 poděkování
Dostal poděkování: 328 poděkování

Re: KF ÚsK 1/2017 Zasedání krajského fóra v Ústí nad Labem

Příspěvek od Miroslav.Broz »

Ahoj,

prosím nemějte strach z relativně pozdního konce schůze. Schůze bude rozdělena do několika (3) bloků oddělených pauzami. Poslední blok je věnován už "jen" společenské zábavě, vzájemnému poznávání, neformálním diskuzím. Vše podstatné by mělo být prodiskutováno do cca. 19:00

Kopíruji sem text z facebookové události:

V sobotu 21. ledna 2017 proběhne schůze Pirátů a Pirátek Ústeckého kraje.

sejdeme se v 15:30 hodin v salonku ústecké restaurace Praha.

Schůze bude rozdělená do celkem tří bloků:

První blok 15:30 - 17:00 - stranická část schůze, na které je podstatná účast členů strany

- diskuze rozpočtu kraje na rok 2017
- diskuze primárních voleb
-diskuze k novým uchazečům o členství

(pauza)

Druhý blok 17:30 - 19:00 - část schůze otevřená veřejnosti, všem Pirátským fanouškům, příznivcům, zájemcům o pirátství, minulým i budoucím pirátským kandidátům

- S.W.O.T. analýza krajského sdružení v Ústeckém kraji ve volebním roce

- debata volební kampaně - cíle, vize, nápady, jak to zrealizovat

- diskuze možných kandidátů

-diskuze Jak aktivizovat Piráty v kraji a dovést jejich kandidáty do sněmovny

(pauza)

Třetí blok 19:15- 21:00 - opět otevřeno pro veřejnost - společenská zábava , hudba , tanec, zpěv

* schůze se zúčastní kapitán Pirátů Ivan Bartoš

* Krajské schůze budou v roce 2017 probíhat jednou měsíčně, příští, únorová schůze, bude v Žatci

link na facebookovou událost schůze je zde: http://www.facebook.com/events/372410589781993/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Broz za příspěvek:
Frantisek.Navrkal
"Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic, protože si myslí, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné" E. Burke
Uživatelský avatar
Miroslav.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 350
Registrován: 01 čer 2010, 09:22
Profese: sociální pracovník
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 118 poděkování
Dostal poděkování: 328 poděkování

Re: KF ÚsK 1/2017 Zasedání krajského fóra v Ústí nad Labem

Příspěvek od Miroslav.Broz »

Možnost ubytování/přespání v Ústí nad Labem

je možné v Ústí přespat. Kdokoli, kdo by o tuto možnost měl zájem, ať se mi ozve
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Broz za příspěvek:
Frantisek.Navrkal
"Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic, protože si myslí, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné" E. Burke
Uživatelský avatar
Miroslav.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 350
Registrován: 01 čer 2010, 09:22
Profese: sociální pracovník
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 118 poděkování
Dostal poděkování: 328 poděkování

Re: KF ÚsK 1/2017 Zasedání krajského fóra v Ústí nad Labem

Příspěvek od Miroslav.Broz »

zápis:

Krajská schůze Pirátů a Pirátek , 21.1.2017 , restaurace Praha , Ústí n.L. , start:15:52

Přítomni: František Navrkal , Bára Kočková-Přibylová, Vladimír Charvát, Pavel Bažant, Zdeněk Štěpánek, Mikuláš Peksa, František Kindl, Janek Wágner, Roman Urban , Aleš Stibal

František Navrkal zahájil schůzi.

bod I – finanční rozvaha na rok 2017

František dává kontext: pro minulé volby jsme dostali mimořádný příspěvek 50 000,- od RV, nad běžný rozpočet. Republikové předsednictvo se tento příspěvek snažilo získat zpět, někteří (V. Pikal) si myslí, že naše krajské sdružení dluží 50 000,- centrále (viz. zápis z rv)
Dotaz (Mikuláš Peksa) na Františka – jestli je 50 000,- uvedeno v návrhu rozpočtu
František: myslím, že ne
Janek Wagner: jednání o rozpočtu je zmatené, zatím je k dispozici jen návrh pro prahu, o návrhu na ústí panuje nejasno
Dotaz (Zdeněk Štěpánek) na Františka: Snaží se centrála v Praze, abychom měli peníze, nebo nás chce torpédovat
František: myslí, že ne, že je to celé jen o zamotané byrokracii, systémových překážkách tohoto typu
František: předpokládaný rozpočet - z minulého roku máme možná výsledek z minulého roku kolem 20 000,- , to jsou jisté peníze. Potom do rozpočtu můžeme spekulativně zanést předpokládané příjmy na 2017. podle analýzy finančního odboru 19 616,- (příspěvek na činnost) + 292 819,- (za hlasy při výsledku 3,3 %) + 4000,- členské příspěvky
Rozpočet na základě těchto neúplných dat je těžké sestavit, je to vysoce spekulativní
František zahajuje diskuzi
Janek Wagner: pozor na cashflow , aby nedošlo k přečerpání kasy, hodně moc záleží na RV, který o rozpočtu rozhoduje
František: příjmy jsou kalkulovány na základě velmi konzervativního odhadu (3,3% hlasů) , dostaneme-li méně, bude to pro naše finance špatné, dosáhneme-li vyššího výsledku, bude to pro finance krajského sdružení dobré
Míra Brož: sděluje informaci , že by se měl zástupce krajského sdružení měl určitě zúčastnit zasedání RV v Olomouci (28.1.), kde snad dojde ke schválení celostátního rozpočtu a potom bude moct být snadno schálen rozpočet kraje
Janek Wágner: není to pravda, máme autonomii

František – je několik variant - konzervativní, tj. neutrácet peníze, které nemáme jisté a nechat utrácení až peníze bude mít jisté, tj. po volbách , druhá varianta je mít (zatím) deficitní rozpočet, tj.. používat peníze, které snad dostaneme po volbách

Janek: bude sestavovat oba návrhy - konzervativní i spekulativní

Zdeněk: doporučení FO je?

František: podle analytických podkladů (tj. odhad 3,3 %)

Míra: od jakého výsledku dostáváme příspěvek za hlasy?

František: velmi nízká hranice, snad 1,5%
František: kraj dostane 1/3 , tj. 33kč na hlas, na letošek je odhad cca. 9 000 hlasů

plénum: to dostaneme určitě víc

František: další příspěvek se dostává když překročíme 3% , potom bychom měli vyšší příjmy... při tom minimu 3% bychom dostali cca. 6 milionů na rok (celkově strana)

František: potom ještě existuje příspěvek na mandát... kdybychom získali poslance, dostaneme tento příspěvek

František: museli bychom pokořit hranici 7,2% , abychom získali za kraj poslance

Mikuláš Peksa: Jak vypadá diskuze ohledně prezidenstkých kandidátů? potom budou komunálky, náš rozpočet musí být s výhledem, abychom měli peníze i na další blížícíse kampaně

František: za sebe doporučuju zvolit kompromisni variantu mezi tou konzervativní a spekulativní.... ponížíme odhady , navrhneme si deficitní rozpočet cca. 50 000 ,- a tyto peníze potom jistě získáme...

František: ptá se na názory přítomných

část přítomných je pro kompromis, Mikuláš peksa a František Kindl lobují za spekulativní variantu, použít předpokládané příjmy na velkou kampaň

František: procedurálně bych schvalování rozpočtu navrhoval až po změně rozpočtových pravidel, novelizace zrovna probíhá

František: rozpočet lze později i upravit pomocí přijetí rozpočtového dodatku

František: rozpočet přijmeme po dokončení novelizace rozpočtových pravidel

bod II Primární volby

františek: krajské fórum sestavuje kandidátku , vetovat ji může RV

František: celkem je na kandidátce cca. 42 kandidátů, potřebujeme co nejúplnější kandidátku

František: na lídra navrhuji Mikuláše Peksu

František: kdo chce kandidovat na čelo kandidátky?

František: čelo v našem kraji je cca. 7 lidí


František: kandidátka by měla být geograficky i sociálně pestrá

Mikuláš: souhlasí s vedením kandidatury, informuje plénum o tom, že kandidoval na celostátního lídra... kdybychom se tam dostali a já byl zvolen, tak pro mě jsou priorita eu volby a kdybych v nich uspěl, tak položím mandát poslance a půjdu do europarlamentu. oznamuji to dopředu

františek: měli bychom mít na kandidátce lokální osobnosti ,

František: musíme zvolit taktiku, která nám přinese co nejvíce hlasů

16:40 pauza na kouření do 16:50

František - rozprava na fóru začne zítra, nebo dnes v noci

další bod je diskuze k novým uchazečům o členství

Roma Urban: představuje se plénu , 30 let z Mostu, dlouho žil v zahraničí, pracoval třeba na mpsv, v korporátu jako HR , dnes přišel hlavně proto, aby Piráti obkoukl, uvažoval i o Svobodných, kteří mu nesedli

dotazy z pléna: neodradili jsme tě? : neodradili

Mikuláš: uvažoval jsi o svobodných? víš že Piráti jsou třeba pro nepodmíněný základní příjem

Roman: něco se mu i Pirátů nelíbí, něco líbí, nepodmíněný příjem se mu nelíbí

Bára: jsi volič Pirátů? koho jsi volil v minulých volbách?

Roman: volil jsem podle svědomí, v mládí ods a potom svobodné

dotaz z pléna: co si myslíš o legalizaci drog

Roma: jsem pro plnou legalizaci všech drog

dotaz: co si myslíš o neutralitě internetu

Roman: jsem proti cenzuře, pro internet bez neomezení

František: jak se stavíš k přímé demokracii ?

Roman: jsem příznivcem...nelíbi se mi vnitrostranické intriky, které jdou někdy proti vůli voličů

Mikuláš: jaký je tvůj názor na eu federalizaci ? Piráti hlasovali proti vystoupení..

Roman: pro čr by to nebylo výhodné, vystoupit z eu, klady eu převažují ,

online dotaz (lukáš blažej) o co se zajímáš víc? o komunál, nebo o celostátní, nadnárodní politiku?

Roman: spíš o celostátní, nadnárodní

online dotaz (Míša Schw) : co si myslíš o uprchlících, o menšinách?

Roman:menšiny - jsou to lidé jako my, problém je s diskriminací , kterou odmítám

Roman: uprchlíci - nejde řešit jen na národní úrovni, je třeba to řešit na celoevropské úrovni

František: četl jsi naše stanovisko k uprchlické krizi?

Roman: nečetl

Zdeněk štěpánek: byl jsi politicky aktivní ve smyslu práce na kampani? chceš se zapojit do pirátské kampani?

Roman: jsem místopředseda spolku diahelp, dlouhodobě spolupracuju se senátorkou dernerovou ... navzájem se podporujeme.... pomáhali jsme jí s kampaní

Přišel David Polata a Michal Havránek

Lukáš (online dotaz): je to sdružení apolitické ?

Vladimír: sdružení diahelp na internetu vypadá velmi politicky... propaguje ods, dostává peníze od agrofertu atd

Roman: agrofert nám koupil zdravotní prostředky pro naše klienty, musíme žádat všude

Míra Brož: Dernerová, kterou diahelp podporuje je známá rasistka, útočí na menšiny, uprchlíky , stejně jako její rasistická strana Severočeši

Roman: Dernerová už za severočechy nekandiduje

další kandidát: Franta Kindl

krátké představení Franty Kindla: jsem důchodce, dřív jsem volik Zelené, ty se mi znelíbili... Mám rád Ivana Bsrtoše, tak pro mě byly Piráti volba , jsem z chomutova

bez otázek

další kandidát: Aleš Stibal , jsem programátor, It inženýr, jsem liberální demokrat, jsem z Litoměřic, rád programuju, mám svoje opensource projekty, zajímá mě šifrování a bezpečnost, rád čtu alternativní média, občas někam něco napíšu, v poslední době jsem zlevicovatěl

otázka z fóra: změkčení a zlrvicovatění přišlo s rodinou: ano, po založení rodiny mi došlo plno věcí, začal jsem být sociálně citlivější

Bod uzavřen

- zápis přebírá Mikuláš Peksa, ověřuje Ales Stibal

SWOT analýza KS ULK

- představení krajského koordinátora Míry Brože
zakládal v roce 2012 krajské sdružení
není člen, ale momentálně plcaený zaměstnanec

Politický kompas - liberalismus x autoritářství, ekonomická pravice x ekonomická levice
kam patří Adolf Hitler? (lehce doprava, hodně autoritář), Stalin hodně autoritář, hodně doleva, zakrelujeme dalsí
členové a příznivci se zakreslují, kde si myslí, že jsou v politickém kompasu

Strong (silné stránky)
bez škraloupu
idealisté
jsme inteligentní
obránci svobody
transparence
čestní
"lidovost", kontakt s realitou obyčejných lidí
vytrvalost
skvělý program
kreativita
svéráznost
cool značka
Weakness (slabiny)
neviditelnost/malá viditelnost
nálepka ajťáků, huličů, stahovačů
vnitřní rozhádanost
špatná komunikace
naivita, nezkušenost při jednání a v praktické politice
malá členská základna
málo peněz
Opportunities (příležitosti)
Vyosení, pořádání veřejných akcí
možnost oslovit Romské a Vietnamské komunity
agenda pro ženy-voličky - domácí porody, svoboda očkování, nástup do práce po mateřské
spolupráce s jinými organizacemi - smo, masky
Threads (hrozby)
osobní škraloupy
pasivita, neaktivita


Možné společné aktivity
Expedice Rakousko - možnost zapojit se do komunální kampaně v Grazu
Akce Rozvědka - demonstrace v únoru v Praze
PiSeCon - Pirátská bezpečnosntí konference v Mnichově (16.-18.2.)
Rick Falkvinge v Praze - budeme medializovat
Piráti do hospod - sbíráme dotazníky od lidí, co je štve
Odborná přednáška o bezpečnosti v souvilosti s vojenskou rozvědkou


Ústečáci: v Ústí není použitelný klub, ten nový (Džuganův) nebrat
Ivan: v ostré kampani do voleb je nutné maximalizovat zásah, před kampaní lze dělat menší akce a víc si s tím vyhrát, abychom si budovali vztahy
Míra: naše akce by měly cílit na získání dalších lidí, dobrovolníků atp.
kampaň by bylo možno dělat na univerzitě

Sběr kontaktů-přestávka do 1945

přednáška Ivana Bartoše

21:00 Konec jednání, začátek volné společenské zábavy
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Broz za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Navrkal, Mikulas.Peksa
"Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic, protože si myslí, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné" E. Burke
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: KF ÚsK 1/2017 Zasedání krajského fóra v Ústí nad Labem

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Děkuju za účast a pomoc s organizací. Ještě nechám chvíli vlákno otevřené, kdyby něco.

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“