RV 64/2016 - Volba zástupců do volebního výboru

Republikovému výboru je svěřena moc zákonodárná. Republikový výbor schvaluje stranické předpisy, programové dokumenty a kandidátní listiny.

Moderátoři: Republikovy vybor, Jednatele

Pravidla fóra
Do fóra mohou psát členové skupin Republikový výbor, Vedoucí orgánů, Garanti a Účastníci. Do skupiny Účastníci se přidává na základě oprávněné žádosti v podatelně RV nebo jednateli, eventuálně předsedajícímu. Jednáním předsedají Jednatelé eventuálně Předsedající.
Do fóra hlasování píšou jen členové republikového výboru a předsedající.
Giuseppe.Maiello
Garant programového bodu
Profese: Vysokoškolský učitel
Dal poděkování: 867 poděkování
Dostal poděkování: 448 poděkování

Re: RV 64/2016 - Volba zástupců do volebního výboru

Příspěvek od Giuseppe.Maiello » 13 led 2017, 08:58

Frantisek.Kopriva píše:Martin Jiránek získal podporu skupiny členů: Alexandr.Mansurov, Frantisek.Kopriva, Giuseppe.Maiello, Lenka.Kozlova.

Jelikož stále nemáme dostatečný počet kandidátů, tak jestli není nikdo proti, prodlužuji rozpravu a dobu pro přihlašování a sběr podpory do 30. 1. do 22:00. (Jelikož je stejně vznik volebního výboru vázán na schválení nového organizačního řádu, ke kterému běží rozprava právě do tohoto data.)
Souhlas
Tito uživatelé poděkovali autorovi Giuseppe.Maiello za příspěvek:
Martin.Jiranek

Jan.Lipavsky
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Analytik
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 1362 poděkování

Příspěvek od Jan.Lipavsky » 17 led 2017, 21:18

Zdravím,

kandiduji do volebního výboru.

Pro ty, co mne stále neznají, tak jsem kromě RV aktivní i v ZO, při přípravě programového bodu zahraniční vztahy (viz. nyní proběhlý piratecon) a na Praze 6.

Nad rámec stranických zásluh:
  • Pracoval jsem přímo v marketingu (reklamní agentura)
  • Studoval mezinárodní vztahy, což je politologický obor, který má k politické kampani velice blízko
Děkuji Honza

Frantisek.Kopriva
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec
Dal poděkování: 4703 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Kopriva » 17 led 2017, 21:26

Registruji podporu skupiny členů pro nominaci Giuseppeho: Frantisek.Kopriva, Jan.Lipavsky, Martin.Jiranek, Ondrej.Cesik

Registruji přihlášení Honzy Lipavského.
sněmovní profil |< >| veřejný kalendář |< >| Facebook |< >| Twitter

* místopředseda výboru pro evropské záležitosti
* jednatel republikového výboru Pirátů

Frantisek.Kopriva
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Kopriva » 22 led 2017, 21:09

Registruji podporu skupiny členů pro nominaci Honzu: Alexandr.Mansurov, Frantisek.Kopriva, Lenka.Kozlova, Michal.Gill, Petr.Tkadlec, Simon.Kostadinov

Frantisek.Kopriva
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Kopriva » 31 led 2017, 23:47

V původní verzi hlasování, a tudíž i rozeslané SZ, se objevila chyba - zařadil jsem možnosti E (předání CF k projednání v referendu) a F (odročení na jednání RV), ačkoliv se jedná o personální volbu, nikoliv usnesení. Chybu jsem opravil (děkuji Alexovi za upozornění) během několika minut dříve, než někdo další kromě mě odhlasoval. Takže jestli není nikdo proti, budeme v hlasování pokračovat.

Michal.Gill
Zahraniční odbor
Profese: Překladatel, administrativec
Dal poděkování: 1919 poděkování
Dostal poděkování: 1246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Gill » 01 úno 2017, 06:21

Vznáším námitku proti způsobu hlasování - na karvinském zastupitelstvu víc jak pět let nedělám nic jiného (dělám, ale to je vedlejší), než je napadání osobnostních hlasování veřejnou volbou, kdy radní přesně ví, kdo je volí a kdo si dovolil hlasovat jinak, než dostal zadáno. Proto požaduji hlasování tajné, jako tomu bylo snad u každé osobnostní volby za celou dobu, co jsem ve straně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 2):
Lenka.Kozlova, Lukas.Barton
Bc. Michal Gill • asistent pirátských radních Prahy 3 • člen předsednictva a pokladník Pirate Parties International • regionální koordinátor slovenských Pirátů pro ČR • mobil +420 603 590 571 • pevná +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czmichal.gill@pp-international.netgill.michal@praha3.czmichal.gill@smepirati.sk

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 10452 poděkování
Dostal poděkování: 16500 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 01 úno 2017, 10:58

Michal.Gill píše:Vznáším námitku proti způsobu hlasování - na karvinském zastupitelstvu víc jak pět let nedělám nic jiného (dělám, ale to je vedlejší), než je napadání osobnostních hlasování veřejnou volbou, kdy radní přesně ví, kdo je volí a kdo si dovolil hlasovat jinak, než dostal zadáno. Proto požaduji hlasování tajné, jako tomu bylo snad u každé osobnostní volby za celou dobu, co jsem ve straně.

Michale, vždyť to je naprosto bizarní postoj. U VOLENÝCH funkcionářů je naprosto nutné veřejné hlasování, jak si jinak jejich voliči mohou ověřit, že jsou spokojeni, případně nespokojeni se svou volbou?

Jinak představa, že tajné hlasování zajistí svobodu volby je tuplem bizarní. Ty si myslíš, že se toho odpadlíka zbytek nedomákne? Jestli je aspoň trochu slušnej, tak stejně nebude lhát při přímé otázce.

Fakt se zamysli, jak chceš zajistit, že bude volený funkcionář někoho reprezentovat, když bude hlasovat tajně...

(U řadových členů je samozřejmě tajná volba zásadní).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Frantisek.Kopriva
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Olga.Richterova
Republikové předsednictvo
Profese: překladatelka, lingvistka a poslankyně
Dal poděkování: 525 poděkování
Dostal poděkování: 979 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olga.Richterova » 01 úno 2017, 12:29

Můj argument proti veřejné osobnostní volbě je ten, že si to - všichni - pak hrozně pamatujou. Kdo je ke komu loajální, je základní instinkt - jsme přece jen "social animals". A tajnou volbou se to oslabí.

Souhlasím, že to nevyřeší mnoho, ale něco přece jen: lze se pouze domnívat. A fakt to myslím neotravuje vztahy tak moc, jako jasně viditelné "ten/ta je pro/proti mně".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Olga.Richterova za příspěvky (celkem 3):
Lenka.Kozlova, Michal.Gill, Lukas.Barton

Michal.Gill
Zahraniční odbor
Profese: Překladatel, administrativec
Dal poděkování: 1919 poděkování
Dostal poděkování: 1246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Gill » 01 úno 2017, 14:50

Mikulas.Ferjencik píše:Michale, vždyť to je naprosto bizarní postoj. U VOLENÝCH funkcionářů je naprosto nutné veřejné hlasování, jak si jinak jejich voliči mohou ověřit, že jsou spokojeni, případně nespokojeni se svou volbou?
Dovolím si tvrdit, že bizarním postojem je tu ten Tvůj. Vím, že v tomhle případě volíme s prominutím o hovně (lidech v pitomém volebním výboru), ale tajnost osobnostního hlasování je snad obecný princip, od nejmenších zastupitelstev po Prahu, od CF po RV. Nechápu, jak mám veřejně označit, koho ze tří lidí preferuji ve veřejné volbě, tedy napsat A, B nebo C. Je to v rozporu s mým naprosto elementárním vnímáním demokracie. Opakuji - aktuálně hlasujeme "o hovně", ale jestli si stejně jako Ty teď do budoucna někdo zdůvodní, proč by sněmovní volby měly být veřejné a každý volič by měl přede svědky sdělit svůj hlas ústně předsedovi volební komise, bude pak snad můj postoj chápat více lidí tady.

Je-li volba zásadní, jak píšeš, jen u řadových členů, pak z toho vyvozuji, že když zastupitelstva veřejně volí radnice, Tobě to nevadí? Tys nikdy neviděl stranu v kterémkoli zastupitelstvu tak svázanou strachem o vlastní posty nebo zaměstnání rodinných příslušníků na magistrátu, navíc přiškrcenou veřejnou volbou starosty a radních, že hlasovala jako jeden muž pouze ve 100% případů? Já ano, věř mi, že toto je přesně karvinská ČSSD - vydírání a vyhrožování. Ano, je jasné, že odpadlík se asi proflákne i jinak, než svým hlasováním, ale tajná volba mu dává alespoň nějakou možnost odporu, zatímco veřejná mu nedává ani možnost zdržet se.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Barton, Lenka.Kozlova
Bc. Michal Gill • asistent pirátských radních Prahy 3 • člen předsednictva a pokladník Pirate Parties International • regionální koordinátor slovenských Pirátů pro ČR • mobil +420 603 590 571 • pevná +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czmichal.gill@pp-international.netgill.michal@praha3.czmichal.gill@smepirati.sk

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 6801 poděkování
Dostal poděkování: 2482 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 01 úno 2017, 15:00

Tenhle spor už tu jednou byl, J.Kadeřavek v něm obhajoval v případě osobností volbu tajnou /tenkrát šlo o jednatele RV, myslím/ od té doby jsem názor nezměnia, souhlasím s Michalem a Olgou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Barton, Michal.Gill, Frantisek.Navrkal

Zamčeno

Zpět na „Republikový výbor“