CF 19/2016 Volba celostátního lídra do PSP

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 19/2016 Volba celostátního lídra do PSP

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Lenka.Wagnerova píše:Já čekám na odpověď od Ivana...
Lenko, měl jsem sice již závěrečnou řeč, takže teď již čekám na vůli Johna Silvera (vlákno moc nesleduju, protože kromě vyjjímek je to zase platground) ale rád odpovím.

a) V příapdě zvolení leaderem budu od května převážně řešit volební štáb a parlamentní tým. RP je chápáno jako kolektivní orgán se zastupitelností. Nejsem si vědom, že bych v současném nastavení měl nějakou specifickou roli, jinou než kdokoliv z lidí z RP. Administrativu například řeší výhradně Vojta. Navíc, a to je zásadní rozdíl mezi tím "co bylo" a tím "co je", v současné době kromě šarvtárek na foru se Piráti organizačně konsolidují, tedy nepředpokládám, že bych musel třeba s O. Profantem řešit dodávky TO, honil FO za nezpracované platby nebo si musel sám psát tiskové zprávy či obhajovat záměry, které standardně předschvalujeme s RV. Delegování funguje a provozní věci se stále ladí.

b) Myslím si, že kompetentnost lidí v Pirátech díky zkušenostem a aktivnímu zapojení značně stoupla. Ve "své závěrečné řčií" výše jsem o tom psal. Dlouhodobě je výběr vždy koznultován s MO. Budu rád, a věřím v to, když volební kampaň vyprofiluje a dá vyniknout každému, kdo svým výstupem (nemusí být profi, ale musí mít obsah a řídit se "klíčem") i erudicí přidá Pirátům plusové body. Mám osobně trochu strach, aby ovšem jinými aktivitami následně Piráty zase nepotrhával, což se historicky bohužel dělo (např. Martin Brož jako bývalý šéf MO, apod.)

Ostatně za Piráty jen v poslední době vystupovala v televizi třeba Vašíček, Jana Balcarová, Giuseppe a další.

(Jinak věc se má tak, že když si specifické téma nikdo za své nebere, tak většinou na něm dělá, kdo může, takže když si vezmeme třeba teď rozvědku, stále mi z toho leze nejvíce Profant a já. V případě poslaneckého procesu novelizace AZka a našich 11 pozměňováků, Jakub, já a Roj, který chodí na PSko.)

Předpokládám angažovanost nových garantů, starých garantů, lídrů v krajích, krajských zastupitelů a dalších dle rozhodnutí MO a konzultací v rámci volebního štábu i MO (leader, MO, RV...). Základem je ovšem vždy to, zda člověk téma zvládne, zda je připraven, zda věci rozumí a má relevantní náboje, když chce kritizovat, zda to chce řešit (velmi často se setkáme s tím, že se tam někomu nechce, nemá čas, je na horách). Na tom se doufám shodneme.
Pěkný den
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Kaderavek.sen, Lenka.Wagnerova, rst, Vojtech.Pikal
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2452
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Profese: ucitelka,psycholozka
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4813 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování

Re: CF 19/2016 Volba celostátního lídra do PSP

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

V rámci vzdělávacího okénka - může mi někdo odpovědět, jestli položení otázky kandidátovi patří do rozpravy, či nikoli? Sice jsem položila otázku až po "závěrečném slovu", ale myslím, že bych odpověď dostat mohla, ba měla. Aspoň ze slušnosti, žejo... Ale možná s pletu.
Budu ráda za každou odpověď. Děkuji.

Jinak si myslím, že je Krtek skvělý pedagog, důslednost je základem úspěchu, i když (nebo spíš právě proto), že je otravná. Mimochodem je fakt trapný, když lidi, kteří vystupují za Piráty (ano, to je ta zkratka), nemají tušení, jak se ta strana jmenuje...

EDIT: psali jsme s Ivanem zároveň, děkuji za odpověď. Taky přeju hezký den a hlavně konzistentnost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Wagnerova za příspěvky (celkem 3):
Ivan.Bartos, Vojtech.Pikal, Janek.Wagner
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: CF 19/2016 Volba celostátního lídra do PSP

Příspěvek od Martin.Kucera »

Lenka.Wagnerova píše:V rámci vzdělávacího okénka - může mi někdo odpovědět, jestli položení otázky kandidátovi patří do rozpravy, či nikoli?
Jo, patří, rozprava končí se zahájením hlasování.
Lenka.Wagnerova píše:Jinak si myslím, že je Krtek skvělý pedagog, důslednost je základem úspěchu, i když (nebo spíš právě proto), že je otravná.
Skvělý pedagog by IMHO doplnil vysvětlení, co je problematického na používání špatné zkratky. (Tj. když někomu s žádostí, ať něco udělá/nedělá též vysvětlíš proč, stoupne tím šance, že si to zapamatuje a bude se tím řídit i v budoucnu.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Dana.Balcarova, Jan.Nezhyba

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: CF 19/2016 Volba celostátního lídra do PSP

Příspěvek od Martin.Kucera »

Hlasování zahájeno - hlasovani-celostatniho-fora-f475/cf-19- ... 35741.html
A protože předsedající je již online, prosím o kontrolu a další kroky (SZ členům).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Lydie.Bartosova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 556
Registrován: 29 led 2012, 01:43
Profese: vychovatelka
Bydliště: Praha 2
Dal poděkování: 940 poděkování
Dostal poděkování: 1388 poděkování

Re: CF 19/2016 Volba celostátního lídra do PSP

Příspěvek od Lydie.Bartosova »

Dominika.Michailidu píše:
Martin.Kucera píše: Ty čekáš od Krtka konstruktivní přístup?


Jsou tu jedinci, kteří oceňují i jiné přístupy. Didaktický přístup není přece špatná věc. Pravda, není nejrychlejší, ale výsledky jsou možná trvalejší než u tzv. konstruktivního.
to si asi pleteš didaktickej přístup s tím, když někoho "školíš" a jak psala Lenka o ostudě: ostuda a škodu nám dělaj jiný lidi, ne Dana Balcarová, nebo kdokoliv špatnou zkratkou! ahaaaa, tak to bylo o trapnosti, trapný je neumět říct: hele, používáš blbou zkratku, zkus tohle. nazdar čau.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lydie.Bartosova za příspěvek:
Dana.Balcarova
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26171
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36936 poděkování
Dostal poděkování: 30070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 19/2016 Volba celostátního lídra do PSP

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Děkuji vedoucímu za vysvětlení.

Napomínám všechny zůčastněné v debatě nad didaktikou.
Jelikož bylo zahájeno hlasování, rozprava končí, takže se prosím zdržte dalších výstupů.
(Přípustné jsou procedurální výstupy, pokud se objeví něco jiného budeme rozdávat disciplinární opatření a zamknu.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Ivan.Bartos, Mikulas.Peksa

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26171
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36936 poděkování
Dostal poděkování: 30070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 19/2016 Volba celostátního lídra do PSP

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Omlouvám se za zmatky.

Celostátním lídrem byl zvolen Ivan Bartoš: post485844.html#p485844

Prosím aby si z nominujících krajů(ÚsK, MsK, Vys, SčK, Pha, JmK, JčK, OlK, PlK) vybral ten, v němž bude jako lídr kandidovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Ivo.Vlasaty

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: CF 19/2016 Volba celostátního lídra do PSP

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Chtěl bych pogratulovat Ivanovi k funkci celostátního lídra. Volbu samozřejmě uznávám po všech stránkách jako platnou a budu jí respektovat. Ivanovi a straně zůstávám, jako člen i jako vedoucí ZO, i nadále v rámci svých možností k dispozici.

Moc díky všem, kdo mi dali hlas. Musím říct, že je to super pocit, a hodně to zavazuje, že se najde tolik těch, co mi důvěřujou.

A chtěl bych poděkovat celému Celostánímu fóru, včetně těch, kteří pro mě nehlasovali. Volební účast rozhodně předčila moje očekávání. Jsem rád, že téma volebního lídra vyvolalo takový zájem. Volby se blíží a zájem je to, co budeme potřebovat. :)
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 19/2016 Volba celostátního lídra do PSP

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Chtěl jsem poděkovat Mikuláši Peksovi zá férový challenge a všem, kteří nás nominovali a hlasovali, za důvěru.

Prosím, zůstaňte naladěni na dění v Pirátech.

Nejdůležitějšími kroky z pohledu voleb jsou nyní je aktualizace a příprava programu, která mohutně probíhá. Sobotní "Zahraničí" bylo v podání právě Mikuláše ukázkové včetně streamu. Včerejší "Kultura" byla co do účasti slabší, ale postupujeme. Dnešní "sociální workshop" také s tématem NZP (start pilotu ve Finsku či návrhuDelvaux-Stehres) v PiCe je kvůli nemoci přesunut na 24.1.

Je třeba do konce ledna dlouhodobý program aktualizaovat konsolidovat a co nejdříve předložit ke schválení a pak se soustředit na sestavování kandidátek a oslovování aktivních lidí s nabídkou spolupráce.

Z pohledu aktuálního dění v ČR se děje také mnoho věci, Je to nejen novelizace autoráku, kde se angažujeme s pozměňovacími návrhy (3. čtení), a který v nejhorší variantě vysosne z lidí, podnikatelů a ze státního rozpoču miliardu navíc, ale hlavně první kola čtení zákona o vojenské rozvědce viz http://www.rozvedka.cz, kde je třeba maximálně zamakat (ptejte se PO). Sledujte vlákna na Foru.

Apeluji také na RV (spolu s RP). Zde je třeba načíst, pozměnit, navrhnout a hlasovat klíčové věci: Rozpočet 2017, Organizační řád či Strategii po zapracovaných změnách.

Je toho hodně. Bude to tučný rok:-) Díky za vaši práci.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: CF 19/2016 Volba celostátního lídra do PSP

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Ivan.Bartos píše:...Sobotní "Zahraničí" bylo v podání právě Mikuláše ukázkové včetně streamu....
Sice budu off-topic, ale na tohle musím zareagovat. To Zahraničí nebylo jen v podání Mikuláše, ale podílela se na tom řada lidí ze ZO, PO a odjinud

Alex Mansurov
Barbora Hradečná
Franta Kopřiva
Franta Navrkal
Honza Lipavský
Honza Kodát
Honza Novák
Michal Jokeš
Tobias Esner

(Tobias je poslední, i když jídlo bylo skvělé, ale řadil jsem podle abecedy a doufám, že jsem na nikoho nezapomněl). A asi bych měl zmínit i přednášející zvenku, kteří nejsou Piráti, takže

Giuseppe Maiello
Jirka Šteg
Karolína Spurná
Michal Lebeduška

#StayTuned on #ZahranicniProgram

EDIT: Giuseppe je narozdíl od ostantích přednášjících Pirát, pochopitelně ;)
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“