Odvolání republikového předsednictva

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Požaduji svolání jednání celostátního fóra k projednání odvolání republikového předsednictva

Ano
27
24%
Ne
80
70%
Zdržuji se
7
6%
 
Celkem hlasujících: 114 - Celkem hlasů: 114

Jakub.Stacke
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 739
Registrován: 21 dub 2012, 09:27
Profese: Obchodní cestující
Bydliště: zlín
Dal poděkování: 568 poděkování
Dostal poděkování: 822 poděkování

Re: Odvolání republikového předsednictva

Příspěvek od Jakub.Stacke »

Myslíte že ten Tlustý do KSČ v roce 1988 vstoupil z přesvědčení? A v roce 1991 do ODS z téhož důvodu?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Stacke za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Josef.Kadlecek, Janek.Wagner, julie.nova
Prostě Stacke
77nula157333
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2135
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Odvolání republikového předsednictva

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Milí moji, vážení přátelé OFFTOPICa to i ti, kteří myslí, že trpím destruktivní duševní chorobou či měl bych stát po bok Giordanu Brunovi,

nemyslím, že vhazování widlí mezi Piráty teď, když se rozjíždí kampaň předvolební, je dobrý nápad.

Sámo - ti, kdož mají teď máslo na hlavě, by se měli chytnout za čumák a říci - omlouvám se, bylo to přes čáru. Páč, když se tohle bude opakovat, stane se z toho norma a to není jev vhoden strany s demokratickými základy. To bychom se mohli rovnou rozpustit mezi babouše, či komouše (i když ti už se taky prsí jakousi svou vnitřní demokratúrou).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Robert.Magni, Rene.Vanecek
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání republikového předsednictva

Příspěvek od Petr.Vileta »

Josef.Kadlecek píše:
Petr.Vileta píše:... Klausismus-tunelismus už jsme tu měli, netřeba nikoho z té bandy zvát mezi Piráty. ...
Nabyl jsem dojmu, že by se z Tlustého měly vytahat info co se ekonomiky týká.? Nikoli to tahat mezi Piráty. Nic víc nic míň. Ale možná jsem blbě čet...
Pepo, nemyslím si, že by Tlustý rozuměl ekonomice. Možná tomu trochu rozuměl Klaus, Kočárník, Dlouhý, snad i ten Kalousek, ale je to banda prospěchářů a hrabošů a
1) není jisté, že by nám nemohl radit blbě, protože tomu nerozumí
2) není jisté, že by nám nemohl radit blbě, protože nás chce znemožnit
3) není jisté, že by nás to samo o sobě u voličů "zabilo"

Chápu, že někteří Piráti nechápou, že když někdo 10x kradl, není moc chytré mu dávat jedenáctou šanci, pokud někdo 10x zmlátil manželu, není moch chytré mu věřit, že to neudělá znovu a pokud 10x předvedl, že mu jde jen o jeho prospěch, není moc chytré ho považovat za nezištného přítele, který nám chce pomoci. Lidská povaha je prý formovatelná zhruba do puberty a Tlustému už je 61. Je to starý pes a toho novým kouskům nenaučíš. ;) Tahle stará ODSácká parta je už jednou pro vždy zařazená do škatule, jsou "jasný" a nikdo s tím nehne. Kdo by tohle neviděl, je buď záškodník nebo hlu ... naivní. Raději 100 Matějů Stropnických, než jednoho Tlustého. :P
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 7):
Dominika.Michailidu, julie.nova, Robert.Magni, Rene.Vanecek, Petr.Bajgar, Mikulas.Peksa, IvanF

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Janek.Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3215
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3870 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání republikového předsednictva

Příspěvek od Janek.Wagner »

Petros.Michailidis píše:Jenom malou poznámku k vytěžování Tlustého. To si fakt někdo tady myslí, že Tlustý rozumí ekonomice? No, že si to může myslet Ivo, tomu rozumím. Ten ji rozumí asi tak jako Tlustý. Takže si mohou klidně notovat.
A zeptal se už někdo Iva, odkud Tlustého zná?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janek.Wagner za příspěvky (celkem 3):
julie.nova, Robert.Magni, Petr.Bajgar
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15006 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání republikového předsednictva

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Můj názor na situaci ohledně RP

Obecně: RP jako celek má extrémní problémy s komunikací. Někdy možná až reálný odklon od jádra našich straníků (tím fakt nemyslím Krtka apod, ale např. next_ghosta, Marka Nečadu apod, což jsou konstruktivní lidé). Také vím, že komunikovat s některými jedinci je téměř nemožné, ale není třeba je provokovat, což se opakovaně děje.

Nejhorší je, že se RP snaží vystupovat jednotně. A tímpádem si na sebe všichni berou celou odpovědnost. Což je kolegiální, ale antidemokratické. Myslím si, že kdyby RP lépe reportovalo i o svých chybách (které jsou normální!!! Všichni děláme chyby.), tak by bylo lépe příjimano.

Jednotlivý členové (rozklíčováno dle osobní zkušenosti):

Ivan: Při práci má mentalitu firemního projekťáka. Což je na spoustu věcí vhodné (např. řízení placených lidi), ale je to úplně na nic vůči dobrovolníkům. Nejspíš to také souvisí s tím, že se většina věcí dělá na poslední chvíli a pak není na nic čas. Je výborný lídr a i předseda - jen musí mít místopředsedy, kteří mu pomohou doplnit nedostatky.
Vojta: Z mé strany bez připomínek.
Martin: Neviditelný, což znamená, že pokud je sebelepší, tak to nemá vliv.
Jakub: Opět je skvělým lídrem, avšak stejně jako Ivan se občas neumí ohlížet na následky. Též má tendenci projekťáckého zjednodušení lidí (součástka, co udělá úlohu). Opět je potřeba doplnit / vyvážit ho lidmi, které mají jiná nadání. Myslím si, že vůči členům by měl lépe empaticky vnímat, co se lidé snaží říci a meně rozebírat co říkají. Každý prostě neformuluje exaktně.
Ivo: Chce být rebel, ale podle mě úplně špatně. Jeho druh rebelství se k Pirátům vůbec nehodí. Fakt nejsme strana, která se má profilovat fanaticky / konspiračně antiamerikanisticky / vykopávači mrtvol. Naopak všeobecně jsme strana věcných argumentů a konstruktivních řešení. Ideálně pochopitelných pro běžné lidi. Zvláště přišerné je to v kontrastu s tím, že Ivo v rámci Brna a JMK zastává významené volené (či politicky obsazené) funkce a o těch není slyšet.

Závěr: předsednictvo by potřebovala nejméně 2 aktivní lidi s citem pro komunitu a zapojování dobrovolníků. A mělo by lépe své kroky konzultovat tak, aby nevyznívaly jako např. stínová vláda. Popřípadě neměly by se stávat úlety jako pokus o svolání RV 2 dny předem - to je prostě výsměch.

Ivo je zajímavá postavička na párty, možná rozumí byznysu (neměl jsem příležitost posoudit), ale rozhodně nereprezentuje to, co si já pod Piráty představuji.

Proti odvolání. Ale prosím RP, aby se kritice nesmálo, raději se poučte. OFFTOPICRP jako celek nemá náhradu. Pokud by se tu objevili 3-5 kvalitních kandidátů, kteří by do toho chtěli jít, tak by to bylo úplně něco jiného.

PS: Nevadí mi mít radikální tvář (strana geeků, strana stahovačů, strana hypertransparence). Ale ta tvář musí dávat smysl a být reálná. Mě se zdá, že výroky Ivoše a činny RP z nás opravdu dělají byro-autistickou stranu. Já chci stranu technooptimistickou, která děla data driven politiku. Problém nejspíše je, že RP se mermomocí brání nálepce geeků až z toho občas byrokracie vzejde jako "lepší" cesta.

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5559
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22543 poděkování
Dostal poděkování: 4546 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání republikového předsednictva

Příspěvek od Robert.Magni »

Ivo je důležitou součástí RP právě díky postojům a názorům,který pouští do světa. Bez něj bychom byli nevolitelný kavárenský sluníčka pro strašnou spoustu lidí. Je chyba svazáků,že hlásají,že kdo nehulí strýčka sama nastavuje konečník medvědovi.
Skutečnost je taková,že mezi východem a západem dnes žádný rozdíl není. A ani jedni nejsou naši přátelé.
Naposledy upravil(a) Robert.Magni dne 22 pro 2016, 12:34, celkem upraveno 1 x.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání republikového předsednictva

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Ondrej.Profant píše: Ivan: Při práci má mentalitu firemního projekťáka. Což je na spoustu věcí vhodné (např. řízení placených lidi), ale je to úplně na nic vůči dobrovolníkům. Nejspíš to také souvisí s tím, že se většina věcí dělá na poslední chvíli a pak není na nic čas. Je výborný lídr a i předseda - jen musí mít místopředsedy, kteří mu pomohou doplnit nedostatky.
Čeče, o tom musíme dát někdy řeč. Protože jestli si myslím, že mi něco fakt jde a funguje, tak je to právě práce v prostředí, kde lidi neberou peníze včetně motivace (a to paradoxně i v prostředí profesionálním). Ne každého lze ovšem motivovat a ne vždy je čas takto strávený alespoň částečně odpovídající výsledku. Furt mi příjde, že řadu věcí děláme společně jako friends.

Jen jaksi jak stárnu a věci se kupí, nemám čas se moc vykecávat. Bývaly doby, kdy jsem třeba prakticky s téměř každým ze strany věci řešil skoro soukromě-individuálně. To ovšem v rámci rostoucí agendy Pirátské strany prostě nejde. Fakt mě ten dojem docela překvapil. Tak doufám, že to není nějaký rozšířený dojem. I když je zase pravdou, že v tom tempíčku prostě není čas, když věci musí být udělány a všichni se baví, jak musí být udělány, aniž by existoval nějaký artefakt a plán, který se dá realizovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Ondrej.Profant, IvanF
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
next_ghost
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3239
Registrován: 21 dub 2009, 18:03
Profese: programátor
Dal poděkování: 1433 poděkování
Dostal poděkování: 5131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání republikového předsednictva

Příspěvek od next_ghost »

Robert.Magni píše:Je chyba svazáků,že hlásají,že kdo nehulí strýčka sama nastavuje konečník medvědovi.
Jestli si mám vybrat mezi Amerikou a Ruskem, tak volím silnou, samostatnou a jednotnou Evropskou unii.
Ivan.Bartos píše:
Ondrej.Profant píše: Ivan: Při práci má mentalitu firemního projekťáka. Což je na spoustu věcí vhodné (např. řízení placených lidi), ale je to úplně na nic vůči dobrovolníkům. Nejspíš to také souvisí s tím, že se většina věcí dělá na poslední chvíli a pak není na nic čas. Je výborný lídr a i předseda - jen musí mít místopředsedy, kteří mu pomohou doplnit nedostatky.
Čeče, o tom musíme dát někdy řeč. Protože jestli si myslím, že mi něco fakt jde a funguje, tak je to právě práce v prostředí, kde lidi neberou peníze včetně motivace (a to paradoxně i v prostředí profesionálním). Ne každého lze ovšem motivovat a ne vždy je čas takto strávený alespoň částečně odpovídající výsledku. Furt mi příjde, že řadu věcí děláme společně jako friends.

Jen jaksi jak stárnu a věci se kupí, nemám čas se moc vykecávat. Bývaly doby, kdy jsem třeba prakticky s téměř každým ze strany věci řešil skoro soukromě-individuálně. To ovšem v rámci rostoucí agendy Pirátské strany prostě nejde. Fakt mě ten dojem docela překvapil. Tak doufám, že to není nějaký rozšířený dojem. I když je zase pravdou, že v tom tempíčku prostě není čas, když věci musí být udělány a všichni se baví, jak musí být udělány, aniž by existoval nějaký artefakt a plán, který se dá realizovat.
Musím tě zklamat, ale Ondra Profant dokonale shrnul i můj vlastní dojem. Tvoje schopnost cokoliv řídit nesahá dál než k lidem, se kterými se pravidelně osobně scházíš.
Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvky (celkem 6):
Petr.Bajgar, Robert.Magni, Lukas.Novy, Marek.Necada, Dalibor.Zahora, Rostislav.Reha

Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání republikového předsednictva

Příspěvek od Ivan.Bartos »

next_ghost píše: Musím tě zklamat, ale Ondra Profant dokonale shrnul i můj vlastní dojem. Tvoje schopnost cokoliv řídit nesahá dál než k lidem, se kterými se pravidelně osobně scházíš.

Čus, vlánko není o mě, ale fakt nevím. Třeba denně řeším věci s lidma ze strany, které jsem i skoro rok neviděl (a často třeba s lidmi, který jsem nikdy neviděl) od PaRo, přes tiskové výstupy, schůze. Osobně se vídám aktivvně tak třikrát do měsíce s Ferdou stejně tak s Jakubem, jednou na chůzi se všema z Prahy, dvakrát v rámci nějakých workshopů, jeden event a jednou nebo dvakrát s RP. Aktivně komunikuji tak z cca 50-60 lidma ze strany, se kterými děláme různé věci (zda je řídím je otázkou), a to že bych se s nimi osobně vídal, je fakt blbost.
Když tak mi prosím soukromě písni, pokud ti to třeba za to stojí, jak jsi k tomuhle závěru dospěl. Možná je i otázkou, co si kdo představuje pod takovým pojmem řídit a zda lze vůbec třeba v rámci celostátní politiky něco takového u Pirátů realizovat.

A teď ne už o skills mých, ale obecně. Role RP je nějakým způsobem definována. Komunikace je v PS není dobrá a stejně tak i u RP. Nemyslím si však, že je to nějaká jednostranná blokace nebo tak něco. Věc je má jeden háček, že zatímco se směrem k RP věci sbíhají a dochází k prioretizaci a řadě oblastí k přeinformovanosti, směrem od RP se věci naopak rozebíhají a je tak ztrácen celkový pohled na to, čeho je již často velmi specifický "úkol" nebo informace součástí. Snaha neustále všem istribuovat kompletní obrázek selhává resp není v silách tento udržovat.

Stejně tak je zde jasná schýza v potřebách a povinnostech. Zatímco laksní přístup RP bývá označován za "hrubou nedbalost a závažné opomenutí", úkol vycházející z podstaty výkonu exekutivní funkce bývá někdy označen třeba jako "buzerace", "vmněšování se" ,"zneužívání postavení".

podle mě si nevybereš..stále hledáme optimální mix, leč v individuálních potřebách ani to nemusí být uspokojivé pro každého.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 4):
Marek.Necada, Robert.Magni, Jiri.Ulip, Jan.Kochert
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Odvolání republikového předsednictva

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Dospěl jsem k přesvědčení, že na odvolávání RP je pozdě. Hlavně však Pirátská strana prostřednictvím svých členů ještě nevyspěla do vyšší úrovně než jakou představují jednotlivci v dnešním RP. To prohlašuji i proto, že jsem dva z pěti členů RP osobně přijímal do PP-CZ.

Zatím si většina především mladých a nekonečně sebevědomých Pirátů viditelně není schopná ani představit natož pak uvědomit jak moc v politické činnosti selhávají a tím mrzačí i PP-CZ do pouhopouhé kašírované šarády společenství politiků.

Připadá mi až neuvěřitelné jak podlézavě-uboze umí I.B. škemrat o milost, aby nebyly zveřejňovány jeho slabiny kterýmy už sedum let omezuje vývoj a skutečné politické možnosti PP-CZ.

Ano I.B. není vhodným předsedou, ale je jediným kdo se vlýsal do přízně zdejších medií. Jenže politická strana potřebuje předsedu, který bude umět vyjednávat a ne někoho kdo si o sobě myslí, že umí vyjednávat. Potřebujeme někoho kdo povede lidi k tomu, aby ukázali svoje schopnosti a díky tomu pak rostli pro funkcí protože je budou schopni naplňovat činností a ne, že se nechají zvolit pro oblíbenost od pár kamarádíčků.

Pirátská strana prostě nemůže mít lepší předsednictvo než je ona sama. O naprostém nepochopení smyslu činnosti členů RP podle mého jistě naivního mínění svědčí i ankety k odvolávání jednotlivců z RP.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvek:
Robert.Magni
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“