Noví garanti - zpětná vazba a připomínkování dokumentů

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4076 poděkování
Dostal poděkování: 15005 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Noví garanti - zpětná vazba a připomínkování dokumentů

Příspěvek od Ivan.Bartos » 13 pro 2016, 21:39

Martin.Kucera píše: Protože kdybyste se o to pokusili, zjistili byste, že vám to skřípe.
Hele, tohle je už asi desátej stejnej příspěvek. My jsme teď dva dny ke všemu řešili, kde je teda chyba, a když tady od tebe čtu neustálou rotaci na tom, že jsem zrušili co funguje a něco rozbořili, tak už fakt nevim..žádné xtra kompetence garant nikdy neměl. Kdokoliv připravil stanovisko a dávalo hlavu a patu, tak se s ním pracovalo garant negarant. Ostatně tak to probíhá stále. Akceptuju špatnou komunikaci, a to jsme si vyříkali a reflektovali. Prosímtě Martine nevyráběj další a další haluz a pseudo byro problémy a nevymýšlej dopady tam, kde nejsou. CHápu že se ti tento systém nemusí líbit, ale argumentuj jednoduše resp. řekni naférovku, co se ti na ňom nelíbí a nevymejšlej "kam všude to dopadá". Vetšina historických garantů je přes půl roku s propadlým mandátem. Moc lidí se na garanty nehlásilo a museli jsem je lovit (ne volit). Všechny od té doby jsme jako RP jmenovali. Kromě několika garantů činnost příliš nikdo nenaplňoval. To není výtka ale fakt. Jako poslednímu spravedlivému jsem ti chtěl závěrem sdělit, že třeba takový seznam ganratů, je tak torchu v tvé gesci, a že by byl updatovaný...https://www.pirati.cz/garanti/start takže takový next_ghost...tam vůbec nebyl. Jeho opomenutí mě mrzí, ale když se o něj opíráš jako o rukojmý, já se ptám, proč v seznamu není? Neptám. Je to jedno, protože to není relevantní k naší komunikaci, ale ani k tvým výtkám.
Vysvětlení a revokaci za RP jsem předložil CF a ve vnitrostranické diskusi.
Doporučuji sledovat jednání RP minimálně ve formě zápisů a na schůzích (třeba RV), na kterých už je člověk přítomen i na mumble dávat pozor. Vyřešilo by to řadu pozdějších nedorozumění. Díky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17647 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 13 pro 2016, 22:23

Ivan.Bartos píše:CHápu že se ti tento systém nemusí líbit, ale argumentuj jednoduše resp. řekni naférovku, co se ti na ňom nelíbí a nevymejšlej "kam všude to dopadá".
Sakrapráce vždyť v post480371.html#p480371 píšu, co se mi na tom nelíbí. Sorry, jasněji to asi napsat neumím.
Ivan.Bartos píše:Jako poslednímu spravedlivému jsem ti chtěl závěrem sdělit, že třeba takový seznam ganratů, je tak torchu v tvé gesci, a že by byl updatovaný...https://www.pirati.cz/garanti/start takže takový next_ghost...tam vůbec nebyl. Jeho opomenutí mě mrzí, ale když se o něj opíráš jako o rukojmý, já se ptám, proč v seznamu není? Neptám.
Za prvé garanti-g220.html a tam next_ghost je.
Za druhé jsem si dohledal časové souvislosti a zařazoval ho Tobias v době, kdy jsem byl na dovolené (ano, to mě sice jako vedoucího nezbavuje odpovědnosti, na druhé straně kdybych měl u každého úkolu detailně kontrolovat, jestli byl splněn naprosto přesně, tak bych je rovnou mohl plnit sám, že... času by to leckdy zabralo asi tak stejně).
Za třetí to, že máme i po sedmi letech natolik debilní systém, že se každá změna ve funkci musí aktualizovat na X místech, fakt není moje odpovědnost.
Za čtvrté jste ho jmenovali v srpnu, tak byste si to po čtyřech měsících mohli ještě pamatovat, zvlášť když během nich byl velice aktivní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

next_ghost
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: programátor
Dal poděkování: 1417 poděkování
Dostal poděkování: 4990 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od next_ghost » 13 pro 2016, 23:14

Ivan.Bartos píše:My jsme teď dva dny ke všemu řešili, kde je teda chyba,
A asi budu mluvit za všechny, když vám teď řeknu, že jste nepochopili vůbec nic. Podle vysvětlení jste totiž došli k závěru, že jste celou kauzu měli spustit sami o pár hodin dřív.

Fakt si myslíte, že během zásadních rozhodnutí o zbytku strany stačí dělat jenom to, co vám výslovně nařizují předpisy?
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 4460 poděkování
Dostal poděkování: 4588 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 13 pro 2016, 23:58

Ivan.Bartos píše:Vetšina historických garantů je přes půl roku s propadlým mandátem. Moc lidí se na garanty nehlásilo a museli jsem je lovit (ne volit). Všechny od té doby jsme jako RP jmenovali. Kromě několika garantů činnost příliš nikdo nenaplňoval. To není výtka ale fakt.
Ja bych rekl, ze to vytka je...a dobra vytka. Obratil bych se s ni na...PO? To neexistuje...tak na RP? Ouch...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvek:
Petr.Bajgar
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

Vaclav.Hrdlicka
Místní předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 200 poděkování
Dostal poděkování: 74 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Hrdlicka » 14 pro 2016, 00:01

Ivan.Bartos píše:
Vaclav.Hrdlicka píše:Milé předednictvo, přijměte čerstvý pohled od Piráta, který je s Vámi pár týdnů...

Ať už byla kauza Garantů/ Stínových ministrů procedurálně správně nebo ne, minimálně komunikačně jde z mého pohledu o docela nemalý fail. Svědčí pro mne o tom fakt, že mezi seriózními kritiky se nacházejí předsedové kontrolní komise nebo administrativního výboru, členové rozhodčí komise a hlavně i samotní Garanti. Z mého (byť laického) pohledu tedy spíše Piráti znalí, kteří navíc předkládají racionální argumenty, přičemž na ně ne vždy dostali konkrétní odpovědi.

Jako řadovému členovi Pirátské strany, takové jak jsem si ji představoval (a v jakou zatím stále věřím), by se mi asi v tuto chvíli nejvíc líbilo, kdyby:
- Se kompetentní orgán (Kontrolní komise?) vyjádřil k procedurální správnosti odvolání garantů (a koncepce a volby) stínových ministrů, který by se dal repostovat a použít I pro oficiální stanovisko RP
- RP by si dalo práci (případně tím někoho pověřilo) a:
o posbíralo z hlavních vláken všechny relevantní výtky a dotazy a písemně je zodpovědělo
o sestavilo seznam odkazů na usnesení, rozhodnutí a hlavní vlákna atp. a publikovalo
- RP by udělalo písemné, ideálně video prohlášení, kde by stručně vysvětlilo, posypalo si popel na hlavu a odkázalo na výše uvedené sebrané odpovědi a odkazy
- RP zveřejnilo z relevantních jednání audio-video záznamy, které se –pevně věřím- pořizují, když kvůli tomu programově “buzerujeme” radnice.
- RP nastartovalo tento bod znovu
- RP pověřilo mediální odbor vytvořením např. polopatičtějích instruktážních youtube videí (Průvodce aktivního Piráta) s informacemi kde co sledovat, odebírat, Redmine atp.
(Třeba by to pomohlo nejen nováčkům, jako jsem já)

RP, nezklamnte mne, prosím! Přímá demokracie, jakkoliv s sebou nese i nevýhody, byla jedním z hlavním důvodů, proč jsem se rozhodl spojit s Piráty své jméno a věnovat komunální práci pod jejich jménem nemálo času. Díky
Hele nic ve zlém. Umím i kotrmelec a předpokládám, že celé RP by dokázalo i zatančit.

Hlavní výtky jsme zatím zodpověděli. Na věci dále pracujeme. Chybu v necitlivé komunikaci uznali.

Nevím, jestli třeba víš, že většině garantů skončilo období někdy v únoru 2016 a další garanti byli RP pověřeni, nikoliv voleni...to jen aby se neopakovalo, že někdo škrtnul dvě desítky lidí - funkčních garantů. Což jen vysvětluje, jak to je, a neomlouvá komunikaci vůči například next_ghostovi.

Pokud chceš něco vysvětlovat, je zcela mimo mísu zároveň požadovat nějaké video či podobné opičárny se sypáním si popela na havlu?
Takže jsi to předem odsoudil, nebo se ptáš jak to bylo? Skutečně? Krok měl řadu chyb, nicméně jsme jednali v souladu s tím, co jsme deklarovali a opírali jsme se o předchozí rozhodnutí.

Je jasné, že ze všech meetingů RP není video nebo audio záznam stejně tak, jako není záznam ze všech KS schůzí, jednání RV a z řady dalších. Jednání, pokud je to možné, je veřejné, z každého je zápis. Míru transprarence tedy poskytujeme tak, jak to v určitou chvíli podmínky umožní a ano, strategické věci a porady veřejně jaksi neřešíme na facebooku ani tady na foru, protože jsou to věci pracovní a kritiku nápadu, když nemáš výsledek opakovaně "kritici" tahají ven jako závěr, rozhodnutí apod. Stejným způsobem je zcela účelově navenek prezentována atkivita "stínové vlády." Zcela úmyslně tak, aby vzbuzovala reakce podobné tvým.

Jak jistě pochopíš, nejsme full time zaměstnanci Pirátů, i když vlastně těch 5 hodinn v průměru denně dáváme (teda většina) tzn. nefunguje to, že tady zadáš dotaz, my se na všechno co děláme jak civilně, tak v Pirátech (protože agenda stále běží na x frontách) vybodneme a 5 hodin na mumble budeme řešit, co již řečeno bylo.

RP tento bod nastartuje znovu, protože jsme přesvedčeni, že v přípravě programu jiná cesta nevede k cíli, stejně tak jako v komunikaci našich ideí směrem k lidem tak, aby jim porozuměli.

Snad jsem tě nezklamal, i když emoce, které si do toho vložil v závěru, podle mě nejsou vůbec adekvátní tomu, co se řeší.
IBa
Díky za reakci, Ivane.

Chtěl jsem původně svůj příspěvek dokonce explicitně uvést jako "spíše emoční". Nakonec jsem to ale vyhodil, i když emoce tam samozřejmě zůstali. Ale je to celkem logické, protože příspěvek jsem napsal právě v reakci na emoce, které - zjevně nejen ve mne - okolnosti vyvolali.

Jako nováček jsem se snažil nenechat s sebou cloumat vášněmi na základě nějakého mého domnělého výkladu procedurální korektnosti předmětné události. Silněji na mne zapůsobily -jak jsem v příspěvku zmínil- spíše víceméně věcné reakce angažovaných Pirátů.

K Tvé otázce... Rozhodně jsem nic předem neodsoudil, to ve zvyku rozhodně nemám. Myšlenka, respektive funkce garantů, ať už jim budeme říkat jakkoliv, je samozřejmě důležitá. A není samozřejmě ani od věci udělat personální změny, pokud je to pro dobro věci a proběhne to podle jistých psaných i nepsaných pravidel. Jen mne prostě ze všech těch útržků v tu chvíli vyplývalo, že ani RP není schopno jednoznačného zdůvodnění. Viz třeba Ivův (Vašíčka) post:

"Mylně (za což se omlouvám) jsem předpokládal, že zainteresovaní se zúčastnili té změny a, že se "neobjevili" ti, kteří nechtěli. Ale jsem si téměř jist, že i kolegové to brali jako - už něco musíme navrhnout, ať se hneme a pak to doladíme."

Tys mne, zejména tou informací o dočasném pověření, vcelku uspokojil, co se o procedurální správnosti týče. Bohužel jsem ale včera nebyl ani při usilovné snaze schopen nikde najít "oficiální" shrnující komunikaci, kterou jsem proto poptal ve svém příspěvku. Přitom si myslím, ze by Ti (Vám) ve finále ušetřila spoustu času, který Vás staly reakce na příspěvky, které by (třeba v mém) případě vůbec nevznikly.

Závěrem ale musím říct, že jsi mne nezklamal. Jinde než u Pirátů by asi sotva stál nováčkův výkřik předsedovi za reakci. Vážím si toho o to víc, když teď na vlastní kůži při práci pro místní sdružení cítím, co to je za žrouta času a sil, dobrovolničit po práci a po rodinném životě ve věcech veřejných.

Takže ještě jednou díky a mnoho zdaru

Vašek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Hrdlicka za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Jakub
Místopředseda MS Piráti Praha 13
https://wiki.pirati.cz/lide/vaclav_hrdlicka

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 496 poděkování
Dostal poděkování: 2709 poděkování

Příspěvek od Ondra.kl » 14 pro 2016, 13:41

Rostislav.Reha píše:Ja bych rekl, ze to vytka je...a dobra vytka. Obratil bych se s ni na...PO? To neexistuje...tak na RP? Ouch...
... nemělo by takové zásadní věci (aspoň podle některých) řešit CF?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
Martin.Shanil

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4076 poděkování
Dostal poděkování: 15005 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 14 pro 2016, 13:47

Ondra.kl píše:
Rostislav.Reha píše:Ja bych rekl, ze to vytka je...a dobra vytka. Obratil bych se s ni na...PO? To neexistuje...tak na RP? Ouch...
Komedie. RP to s posvěcením CF a RV řešilo. Rosťo, netoč se v kruhu. Za volené představitele jaksi zodpovídají ti kteří je volí. Šéfy odborů lidé nechtějí dělat, protože vidí, co se komukiliv, kdo si něco vezme dobrovolně na starost, forum komando dokáže vytočit za masakry:-)
RP může motivovat, úkolovat, ale dodávají konkrétní lidé.
A jinak řada lidí funguje jako garanti všeho a funguje to. Jiní fungují jako garanti povídání na foru...
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 6851 poděkování
Dostal poděkování: 2631 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 15 pro 2016, 14:03

Ivan.Bartos píše:
Martin.Kucera píše: Protože kdybyste se o to pokusili, zjistili byste, že vám to skřípe.
Hele, tohle je už asi desátej stejnej příspěvek
Se nediv. Já mám taky pocit neustálýho zlehčování a vykrucování (nejenú ze tvé strany. Chápu, že proti některým příspěvkům se musíš hájit. Pak ale taky musíš srozumitelně říct, kde jste chybu udělali nebo mohli jednat lépe. Já vím, že možnosti RP jsou taky časově omezený. A jako obhajobu to beru - pokud budu mít pocit, že bereš vážně kritiku na svou hlavu. Ale když se budeš bránit konstruktivní kritice, ona se bude vracet (pokud se na to konstruktivní kritici nevybodnou a nezačnou taky ničit). Dokud nebudu mít pocit, že si to připouštíš, asi je třeba to opakovat. Třeba pojedenáctý.

Systém garantů byl nefunkční. Ale plnohodnotně jej nahradit garanty podle vládních resortů je chyba.
Martin.Kucera píše:Jenže ne u každého bodu to takto přiřadit jde, navíc vy jste se o to ani nepokusili, jen jste prohlásili, že nové rozdělení plně nahrazuje současný systém garantů (aniž byste uvedli, kam tedy jednotlivé body nově spadají). Protože kdybyste se o to pokusili, zjistili byste, že vám to skřípe.
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: učitel
Dal poděkování: 1035 poděkování
Dostal poděkování: 994 poděkování

Příspěvek od Ludek.Blaha » 15 pro 2016, 21:27

Ivan.Bartos píše:Za volené představitele jaksi zodpovídají ti kteří je volí.
1. Kde to najdu ve stanovách?
2. Jak je to při tajném hlasování?
3. A to i v rovině trestně právní?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 4460 poděkování
Dostal poděkování: 4588 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 15 pro 2016, 23:40

Ivan.Bartos píše:
Ondra.kl píše:
Komedie. RP to s posvěcením CF a RV řešilo. Rosťo, netoč se v kruhu. ..
Ale ja se tocim v kruhu. A porad je to stejna pisnicka. Ja ti nevycitam, ze nemate lidi na garanty. Ja ti vycitam, ze nemate PO, ktere by se o stranu staralo (a ty lidi na garanty a dalsi ti naslo nebo vypestovalo) a vsechny prachy se cpou do MO, protoze ... ale to uz bych se zase tocil v kruhu. Muzes mit PR jake chces, kdyz to bude stat na par lidech, tak to stacit nebude. My jsme samozrejme vsichni super samorosti, ale...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 6):
Petr.Bajgar, Dalibor.Zahora, next_ghost, Pavel.Moravec, Janka.Michailidu, Ivo.Vlasaty
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“