Mimořádný přezkum RP #4030 - stínová vláda

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Požaduji mimořádný přezkum rozhodnutí RP #4030 o nahrazení garantů stínovou vládou

Anketa končí za 12 pro 2016, 13:58

ANO
59
83%
NE
7
10%
zdržuji se
5
7%
 
Celkem hlasujících: 71 - Celkem hlasů: 71

Uživatelský avatar
next_ghost
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3239
Registrován: 21 dub 2009, 18:03
Profese: programátor
Dal poděkování: 1433 poděkování
Dostal poděkování: 5131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádný přezkum RP #4030 - stínová vláda

Příspěvek od next_ghost »

Ivan.Bartos píše:Ohlášení je poměrně strohé...ale zjednodušování do rovniny "předsednidstvo odmávlo JM něco?"
Prosím pracujeme s fakty.
Takže krátké shrnutí faktů: Dneska ráno jsem se ve Vlákně úlevném dozvěděl, že pozice garanta programového bodu Internet už od včerejška neexistuje. Vojta Pikal teprve potom začal na Redmine řešit, jestli už to garantům někdo oznámil. Garantem jsem byl bez 2 dnů přesně 4 měsíce. Přiznávám bez mučení, že jsem té funkci nevěnoval svůj veškerý volný čas, ale urgentní věci jsem řešil. Před hlasováním RP se mnou nikdo nekonzultoval, jestli mám něco rozpracovaného ani jak bude příprava volebního programu ohledně Internetu pokračovat dál v rámci nové struktury garantů/stínové vlády.

Připadá to někomu normální?

Beru to tak, že RP mě osobně tímhle rozhodnutím a související nekomunikací jako garanta poslalo do prdele. Pokud se tohle rozhodnutí v rámci přezkumu zruší a funkce garanta programového bodu Internet se tím obnoví, obratem podám rezignaci. Pod současným předsednictvem prostě jakákoliv dobrovolnická činnost nemá smysl.

Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Mimořádný přezkum RP #4030 - stínová vláda

Příspěvek od Martin.Kucera »

Po třech hodinách od založení už je podpora pro rozeslání, IMHO to je docela jasný signál.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 9):
Ivan.Bartos, Antonin.Zapletal, Robert.Magni, Janek.Wagner, Dalibor.Zahora, Petr.Vileta, anonym2064, Petr.Bajgar, Ivan.Mikolas

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádný přezkum RP #4030 - stínová vláda

Příspěvek od Ivan.Bartos »

next_ghost píše:
Ivan.Bartos píše:Ohlášení je poměrně strohé...ale zjednodušování do rovniny "předsednidstvo odmávlo JM něco?"
Prosím pracujeme s fakty.
Takže krátké shrnutí faktů: Dneska ráno jsem se ve Vlákně úlevném dozvěděl, že pozice garanta programového bodu Internet už od včerejška neexistuje. Vojta Pikal teprve potom začal na Redmine řešit, jestli už to garantům někdo oznámil. Garantem jsem byl bez 2 dnů přesně 4 měsíce. Přiznávám bez mučení, že jsem té funkci nevěnoval svůj veškerý volný čas, ale urgentní věci jsem řešil. Před hlasováním RP se mnou nikdo nekonzultoval, jestli mám něco rozpracovaného ani jak bude příprava volebního programu ohledně Internetu pokračovat dál v rámci nové struktury garantů/stínové vlády.

Připadá to někomu normální?

Beru to tak, že RP mě osobně tímhle rozhodnutím a související nekomunikací jako garanta poslalo do prdele. Pokud se tohle rozhodnutí v rámci přezkumu zruší a funkce garanta programového bodu Internet se tím obnoví, obratem podám rezignaci. Pod současným předsednictvem prostě jakákoliv dobrovolnická činnost nemá smysl.
Adresoval jsem to v předchozím příspěvku. Koncept koordinátorů/garantů/stínové vlády (pojďme si hrát na slovíčka) neznevažije ničí práci a nevyjímá nic z agendy, kterou lidé dělají dobrovolně a řada z nich dobře (a řada špatně nebo vůbec). Nahrazení garantů nebylo směřováno osobně proti tobě, ani jako nějaký odstřižení. Zde vidím chybu v naší komunikaci. Opět, kritici byrokracie se najednou ozývají, že bumážka a bez ní se nedá nic dělat. Týmy podporujicí programové části jsme po konzultaci a po předložení RV stavěli směrem ke konceptu stínové vlády. Pokud je výklad (a zde jsem to zaznamenal i v akci OPL) takový, že je někdo odříznut, tak je to výklad chybný a podle mě zbytečně emotivní. Rozhodně to takto myšleno nebylo, nicméně koncept garantů se z pohledu počtu obsazených programových bodů a skutečného dodávání náplně práce garantů neosvědčil, což se řeší přes rok a něco a kroky k jeho změně byly doskutovány dlouho a potvrzeny řadou jednání zde i na různých úrovních sjezdů Pirátů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Robert.Magni
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5254
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7637 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádný přezkum RP #4030 - stínová vláda

Příspěvek od Rostislav.Reha »

next_ghost píše:Pokud se tohle rozhodnutí v rámci přezkumu zruší a funkce garanta programového bodu Internet se tím obnoví, obratem podám rezignaci. Pod současným předsednictvem prostě jakákoliv dobrovolnická činnost nemá smysl.
To je prece blbost - to je uchovani stavajiciho stavu, proti kteremu protestujeme.

Tohle prakticky nemuze dopadnout dobre. Pokud teda za "dobre" nechcete povazovat to, ze Pirati odvalaji RP, zignoruji voby do parlamentu a zkusi to nejak uplne nanovo bez aktualne rozumne vize. Druha moznost je nechat RP "klid na praci" a za rok zjistit, ze strana uz neexistuje (i kdyz bude mit svoje poslance v parlamentu). Nejak nevim, co je horsi, nelibi se mi ani jedno z toho.
Uvedomuje si RP, ze vede aktualne stranu tak, ze je naprosto primo zavisla na penezich od statu a bez nich prestane fungovat? Kolik jsou aktualni mesicni/rocni provozni naklady?

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2906
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 5968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádný přezkum RP #4030 - stínová vláda

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Ivan.Bartos píše:
Adresoval jsem to v předchozím příspěvku. Koncept koordinátorů/garantů/stínové vlády (pojďme si hrát na slovíčka) neznevažije ničí práci a nevyjímá nic z agendy, kterou lidé dělají dobrovolně a řada z nich dobře (a řada špatně nebo vůbec). Nahrazení garantů nebylo směřováno osobně proti tobě, ani jako nějaký odstřižení. Zde vidím chybu v naší komunikaci. Opět, kritici byrokracie se najednou ozývají, že bumážka a bez ní se nedá nic dělat. Týmy podporujicí programové části jsme po konzultaci a po předložení RV stavěli směrem ke konceptu stínové vlády. Pokud je výklad (a zde jsem to zaznamenal i v akci OPL) takový, že je někdo odříznut, tak je to výklad chybný a podle mě zbytečně emotivní. Rozhodně to takto myšleno nebylo, nicméně koncept garantů se z pohledu počtu obsazených programových bodů a skutečného dodávání náplně práce garantů neosvědčil, což se řeší přes rok a něco a kroky k jeho změně byly doskutovány dlouho a potvrzeny řadou jednání zde i na různých úrovních sjezdů Pirátů.
můžeš mi říct, co myslíš tou "akcí OPL"? a případně co je na ní chybného, nebo emotivního?
díky :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvky (celkem 3):
Rostislav.Reha, Robert.Magni, Marek.Necada

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Mimořádný přezkum RP #4030 - stínová vláda

Příspěvek od Martin.Kucera »

Ivan.Bartos píše:Příště si vezmu do CinemaCafe v Mariánkách a k Vojtovi domů diktafon. Nezaznělo nic, co by kdokoliv nemohl slyšet. Nemám problém od příště mít celé jednání jako nahrávané, akorát mám trochu strach, že se se tím posouváme dále k byrokratizaci a naprostý formalizaci pirátskýho života, kdy jak řeknu "hovno", tak to bude každej rozmazávat po sociálu přesně jako se to děje teď a zcela bez kotnextu, jako je to v tomto vlákně. Ale jak jsem řikal, nemám s tím problém, pokud to pomůže vyvrátit zcela očividný lži a nařčení, který zde jsou. Prosím, až příětě budeš podávat další podnět, odzdrojuj v úvodu vlákna a jednání, kde se řešila celostátní volba garantů, kde byl členský podnět, předkládanou strategii k RV, a další vlákna, aby zde nevznikal pocit, že jsme si něco v pátek vymysleli. Děkuji
Ivane pls nepleť si tlačítka Upravit a Citovat (ježto RP patří mezi předsedající, tk to tlačítko Upravit holt mít musí). Děkuji.
To, že garanti byli převedeni pod plnou kontrolu RP jsem v úvodním příspěvku psal.
To, že jste touhle změnou jednak vyházeli i některé aktivní stávající garanty a druhak tam naopak najmenovali i lidi, na nichž rozhodně nepanovala vnitrostranická shoda, je jiná věc.
Taky bych od tebe rád znal odpověď na post479777.html#p479777
Ivan.Bartos píše:koncept garantů se z pohledu počtu obsazených programových bodů a skutečného dodávání náplně práce garantů neosvědčil, což se řeší přes rok a něco a kroky k jeho změně byly doskutovány dlouho a potvrzeny řadou jednání zde i na různých úrovních sjezdů Pirátů.
A co vás vede k myšlence, že se to po změně z "programové body" na "stínová ministerstva" zlepší? Vzhledem k tomu, že AFAIK není zakázáno aby jedna osoba byla garantem více programových bodů, tak úplně stačilo k programovým bodům s neobsazenými/nefunkčními garanty přidělit garanty funkční. Protože stejně teď musíte stávající programové body rozhodit pod jednotlivá "stínová ministerstva".

A k tomu nahrávání bych ještě připomněl, že jednání stranických orgánů mají být pokud vím veřejná (a jejich případné uzavření je nutno předem řádně zdůvodnit).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Robert.Magni, Dalibor.Zahora, Jan.Novak, Radek.Simkanic, Ivo.Vlasaty

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádný přezkum RP #4030 - stínová vláda

Příspěvek od Robert.Magni »

OPL už začalo vyjednávat s ministrem zdravotnictví - díky Jance za rychlou akci ,ale Internet je problém - má rozjetý ústup Pirátů od evoleb a tam potřebuje pravomoci garanta,jinak celé to vlákno bude k ničemu.
Vezme RP na sebe zodpovědnost za změnu programového bodu ? Ministra informatiky jste totiž nezvolili.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 2889
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1908 poděkování
Dostal poděkování: 3381 poděkování

Re: Mimořádný přezkum RP #4030 - stínová vláda

Příspěvek od Michal.Ketner »

lol kdyz clovek jehoz usudek je zalozenej prevazne na emocich jednajicich pres percepci smyslu a je to emocni attention whore zacne rikat ze jednam emotivne tak me to pobavi :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvek:
Robert.Magni

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Janek.Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3215
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3870 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádný přezkum RP #4030 - stínová vláda

Příspěvek od Janek.Wagner »

Rostislav.Reha píše:Tohle prakticky nemuze dopadnout dobre. Pokud teda za "dobre" nechcete povazovat to, ze Pirati odvalaji RP, zignoruji voby do parlamentu a zkusi to nejak uplne nanovo bez aktualne rozumne vize. Druha moznost je nechat RP "klid na praci" a za rok zjistit, ze strana uz neexistuje (i kdyz bude mit svoje poslance v parlamentu). Nejak nevim, co je horsi, nelibi se mi ani jedno z toho.
Uvedomuje si RP, ze vede aktualne stranu tak, ze je naprosto primo zavisla na penezich od statu a bez nich prestane fungovat? Kolik jsou aktualni mesicni/rocni provozni naklady?
Ono to už dopadlo špatně. Z Ivana se stal maskot a velrybář Jakub ovládl stranu. RV je zřejmě už nefunkční, KF jsou po volbách vyčerpané. Timing mu vychází.

Místo restartu tu máme R.I.P.

Členové, rozlučte se s přímou demokracií, máme tu nového Vůdce.
Janek.Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3215
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3870 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádný přezkum RP #4030 - stínová vláda

Příspěvek od Janek.Wagner »

Martin.Kucera píše:
Ivan.Bartos píše:Příště si vezmu do CinemaCafe v Mariánkách a k Vojtovi domů diktafon. Nezaznělo nic, co by kdokoliv nemohl slyšet.
Si děláš z členů (píp), předsedo! Máme stranický systém mumble a každej chytrej telefon má záznam zvuku. Už před lety jsme požadovali povinnost nahrávek všech jednání. Jenomže vy už žádnou kontrolu ze strany členů NECHCETE!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janek.Wagner za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Dalibor.Zahora, Petr.Bajgar
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“