KF Pha 24/2016 Nominace celostátního lídra

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha

Tobias.Esner
Administrativní odbor
Profese: člen Oblastní výkonné rady ČČK Praha 7
Dal poděkování: 5005 poděkování
Dostal poděkování: 3751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF Pha 24/2016 Nominace celostátního lídra

Příspěvek od Tobias.Esner » 02 pro 2016, 11:46

Vážené KF,

tímto zahajuji jednání pro nominaci krajskou na celostátního lídra voleb do PSP
Republikové předsednictvo

vyzývá všechny uchazeče o pozici celostátního lídra Pirátů pro volby do Poslanecké sněmovny 2017, aby požádali o nominaci krajské sdružení, v jehož čele chtějí kandidovat, do 5. 12. 2016
§ 22 Sněmovní volby

(1) Celostátní fórum volí celostátního lídra. Zvolený celostátní lídr si vybere krajské sdružení, ve kterém bude kandidovat z těch, od kterých obdržel nominaci a oznámí to příslušnému krajskému předsednictvu.

https://www.pirati.cz/rules/vr#snemovni_volby
Hlasování o nominaci proběhne od 6/1/2017 do 8/1/2017 tak aby do 10/1/2017 byla nominace doručena CF

(uprava času bude provedena)

Nyní prosím kandidáty o přihlášení
Přihlášení Kandidáti:
778 7O2 713,
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich

Tobias.Esner
Administrativní odbor
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 24/2016 Nominace celostátního lídra

Příspěvek od Tobias.Esner » 02 pro 2016, 11:46

Předmět: Žádost o nominaci na celostátního leadera pro volby 2017
Ivan.Bartos píše:Zdravím všechny,

chtěl jsem vás požádat o nominaci za vaše krajské sdružení do volby celostátního leadera pro nadcházející boj o Poslaneckou sněmovnu v r. 2017.

Historicky jsem Piráty vedl ve všech velkých volbách. Zda to bylo dobře či špatně, nechám na vašem zvážení v rámci hlasování o udělení vaší nominace.

Myslím, že jsem v rámci celostátní kampaně do voleb pro Evropský parlament (která je podle mě velmi podobná roli leadera pro nadcházející volby) i přes všechny mé chyby dosáhl pro Piráty dobrého výsledku v rámci rozpočtu i možností, které tenkrát byly.

Ve volební kampani 2017 hodlám v rámci vedení i volebního týmu věnovat veškerý čas po dobu 5 měsíců této činnosti na úkor civilního zaměstnaní.

Jsem přesvědčen že se nám výsledek „těsně před branami“ podaří letos s dobrou strategií pokořit a ve volbách společným silami uspějeme.

Žádám tímto o zvážení vaši podpory. Celostátní podporu chápu jako důležitý prvek k potvrzení mých kompetencí ve věci vedení Pirátů do této, podle mě zatím nejtěžší bitvy, která nás čeká.

Díky za váš čas i elán, který i po krajských volbách dle mého názoru přetrvává.

Ivan
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tobias.Esner za příspěvek:
Robert.Magni
778 7O2 713,
___

Pavel.Hajek
Místní předsednictvo
Profese: učitel
Dal poděkování: 390 poděkování
Dostal poděkování: 640 poděkování

Příspěvek od Pavel.Hajek » 02 pro 2016, 20:47

Albertu Einsteinovi se připisuje výrok
Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky.
Jelikož si myslím, že to platí i v politice, tak bych byl velmi rád, kdyby se o pozici celostátního lídra a současně pražského lídra ucházel Jakub Michálek.

Za současného stavu považuji naše proniknutí do sněmovny za velmi nepravděpodobné. Jedinou šanci vidím v tom, že konkurenci něčím zaskočíme. Nový lídr, jiná rétorika, zaměření na jiného voliče? Něco zásadního musíme vymyslet.

Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Dal poděkování: 2288 poděkování
Dostal poděkování: 5413 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael.xChaos.Polak » 03 pro 2016, 13:58

Já jsem od začátku podporoval, abychom nebyli organizace, ve které na jednu funkci (či "příležitostnou pozici", jako je "volební leader") kandiduje jen jediný kandidát. Takže podporuji, aby "primárky", ve kterých vybereme volební leadera, byly autentické, a aby v nich soupeřily výrazné osobnosti - ne "zjevný leader" vs. nějaký nevýrazný protikandidát "aby se neřeklo".

Tohle jsem chtěl říct především. Ale abych nemohl být, obviněn, že formální podporou více kandidátů jen kryji svojí neochotu prozradit, koho bych podpořil (na čemž by mimochodem nebylo nic špatného a nedivím se nijak členům, kteří se toto budou chtít nechat pro sebe!)...

Pokud se probojuji na kandidátní listinu ve volebním kraji Praha (předpokládám, že proběhnou nějaké formální primárky, a jinak úplně nulové výsledky co do preferenčních hlasů jsem nikdy neměl), tak předpokládám, že větší šance bych měl na kandidátce, kterou by (v Praze) vedl Jakub Michálek. Ať už si sám můžu myslet cokoliv, tak jednoduše je to osobnost přijatelnější pro mojí "cílovou skupinu", nemůžu si pomoct...

Pozor - to pořád neznamená, že Jakub Michálek musí být celostátním leaderem, nebo že celostátní leader musí kandidovat v Praze! Nicméně, podpořil bych volebního leadera pro celou ČR i podle toho,koho se rozhodne nasadit jako leadera pražské kandidátky (ať už by nasadil sebe, nebo někoho jiného)

Toto jde zobecnit i takto: ať nominovaní kandidáty na leadery jasně uvedou, koho si představují jako výrazné tváře Pirátů v jednotlivých volebních krajích (a to prosím bez ohledu na to, jakým způsobem by to pak třeba potvrzovala či blokovala krajská sdružení, apod. .. nejde o to, jestli tam ten člověk fakt bude, ale o to, koho tam kdo vůbec zná a jak ho naopak vidí místní a zbytek CF)
604 282398 | Jabber: x@j.cz | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
@xchaos@mastodon.social | člen MS Praha 6 | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel

Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec
Dal poděkování: 4986 poděkování
Dostal poděkování: 17470 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Michalek » 03 pro 2016, 14:19

Ahoj, díky všem za důvěru, moc si jí vážím. Naším společným cílem je, abychom ve všech krajích maximálně uspěli, aby se netříštily síly a táhli jsme za jeden provaz. Proto bych nerad spálil energii na vnitrostranické kandidatuře na celostátního lídra, tím spíše, když mě tato role neláká, protože je s ní spojena obrovská práce při mediálním vystupování, objíždění republiky a kontakt s voliči. Já bych se raději soustředil na to, co se snažím dělat dobře, tj. práce v Praze, kde bych rád kandidoval v čele kandidátky, strategii, získání těch nejlepších lidí a organizaci drobné mravenčí práce, která je třeba pro úspěch. S Ivanem jsem o tom mluvil, Ivan si hodlá v případě nominace celostátním fórem vybrat Středočeský kraj a já ho na celostátního lídra podporuji, protože ho znám léta (včetně jeho předností a rezerv) a jsem přesvědčen, že má nejlepší předpoklady nás do parlamentu skutečně dovést. ;) Ne všechna práce je vidět, ale Ivan není jen známý ksicht a opravdu patří mezi lidi, kteří tuhle bárku táhnou.
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Jiri.Janecka
Člen KS Středočeský kraj
Profese: právník
Dal poděkování: 414 poděkování
Dostal poděkování: 2209 poděkování

Příspěvek od Jiri.Janecka » 05 pro 2016, 23:58

Omlouvám se, že jsem svůj příspěvek zadal do všech vláken, která jsem našel. Činím tak z procesní opatrnosti, kdyby se naši velitelé nakonec přece jen rozhodli, že nějakého lídra potřebujem, aby se nestalo, že bych termín nebo to správné vlákno propásnul.
Tedy žádám krajská sdružení o projednání mé nominace na celostátního lídra do parlamentních voleb 2017.
Vážím si Ivanovy práce pro stranu, ale obávám se, že je schopen zmobilizovat vždy jen ty stejné voliče. A počet těchto voličů, jak jsme si již několikrát ověřili, je pro vstup do sněmovny nedostatečný. Ivan je symbolem strany, zajisté v dobrém, ale bohužel i v tom horším. Pod jeho vedením nikdy nepřesvědčíme voliče mimo zavedený okruh, že nejsme jenom protestní stranou jednoho, maximálně několika málo témat.

Tobias.Esner
Administrativní odbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tobias.Esner » 06 pro 2016, 00:17

registruji dalšího zajemce
žádost byla podána včas
778 7O2 713,
___

Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Dal poděkování: 13316 poděkování
Dostal poděkování: 7275 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Profant » 06 pro 2016, 11:34

Jiri.Janecka píše:Omlouvám se, že jsem svůj příspěvek zadal do všech vláken, která jsem našel. Činím tak z procesní opatrnosti, kdyby se naši velitelé nakonec přece jen rozhodli, že nějakého lídra potřebujem, aby se nestalo, že bych termín nebo to správné vlákno propásnul.
Tedy žádám krajská sdružení o projednání mé nominace na celostátního lídra do parlamentních voleb 2017.
Vážím si Ivanovy práce pro stranu, ale obávám se, že je schopen zmobilizovat vždy jen ty stejné voliče. A počet těchto voličů, jak jsme si již několikrát ověřili, je pro vstup do sněmovny nedostatečný. Ivan je symbolem strany, zajisté v dobrém, ale bohužel i v tom horším. Pod jeho vedením nikdy nepřesvědčíme voliče mimo zavedený okruh, že nejsme jenom protestní stranou jednoho, maximálně několika málo témat.
Vždy strejné voliče? A proč nám tedy preference rostou?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 3):
Giuseppe.Maiello, Josef.Kadlecek, Lydie.Bartosova
profant.eu, poslanec

Jiri.Janecka
Člen KS Středočeský kraj
Profese: právník
Dal poděkování: 414 poděkování
Dostal poděkování: 2209 poděkování

Příspěvek od Jiri.Janecka » 06 pro 2016, 21:31

?

Pavel.Hajek
Místní předsednictvo
Profese: učitel
Dal poděkování: 390 poděkování
Dostal poděkování: 640 poděkování

Příspěvek od Pavel.Hajek » 12 pro 2016, 18:58

Ondrej.Profant píše:
Jiri.Janecka píše:Omlouvám se, že jsem svůj příspěvek zadal do všech vláken, která jsem našel. Činím tak z procesní opatrnosti, kdyby se naši velitelé nakonec přece jen rozhodli, že nějakého lídra potřebujem, aby se nestalo, že bych termín nebo to správné vlákno propásnul.
Vždy strejné voliče? A proč nám tedy preference rostou?
Preference u tříprocentních stran jsou vlastně více statistická odchylka než preference, tak bych se spíše bavil o konkrétních voličích, kteří nám to hodili a do budoucna plánují hodit:

Rok 2013 Volby do Poslanecké sněmovny:
výsledek 2,66% reálně 132 417 voličů

Rok 2014 Volby do Evropského parlamentu:
výsledek 4,78% reálně 72 514 voličů

Rok 2016 Volby do krajů + 2014 volby v hl. m. Praze:
výsledek 3,93% reálně 113 319 voličů
po očištění kandidátek o Stranu zelených:
cca výsledek 3,24% reálně 93 219 voličů

Za celou republiku tedy nemůžeme prokázat, že od voleb 2013 došlo k nárůstu reálných voličů. My ve skutečnosti ani nevíme, zda množiny z let 2014-2016 nejsou jen podmnožinou množiny voličů z roku 2013. Obávám se, že „skoky“ procent jsou záležitostí nízké volební účasti nebo výsledek aktivity skupinek Pirátů v jednotlivých okresech, které však mají jasné geografické omezení.

Pokud naší strategií nebude sázka na extrémně nízké procento volební účasti, tak
potřebných cca 250.000 voličů pro vstup do sněmovny zatím neexistuje ani výhledově.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Hajek za příspěvky (celkem 6):
Marek.Necada, Dalibor.Zahora, Jiri.Janecka, Lukas.Novy, Tomas.Murnak, Iveta.Pospisilova

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“