Evidence kontaktů a schůzek

Informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.


Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Petr.Vileta »

Dne 21.10.2016 jsme se já a Vladimír Vápeník setkali s iniciátorem petice proti EET v jeho čajovně ve Šťáhlavicích. Podiskutovali jsme o EET a zesilování státního dohledu vůbec a o možnostech podpory petice ze strany Pirátů. Následně jsem se poptal RP na redmine, zda se k tomu postavíme i jinak, než jako mrtvý brouk obvykle. ;)

Přijaté výhody: Vápeník jeden čaj, já jedno kafe.
Poskytnuté výhody: nějaké pirátské propagační předměty (placky, zapalovač, propisky, samolepky)

P.S. Pokud byste někdo chtěl podepsat petici sám za sebe, tak stáhnout, vytisknout, podepsat a odeslat pozemní poštou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Filip.Krska, Vojtech.Pikal

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26171
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36936 poděkování
Dostal poděkování: 30070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Včera 25.10. jsem se společně s Milošem Zmeškalem sešel se zástupci SZ a ProOlomouc, aby se projednali možnosti politické spolupráce na obci, kraji i v Parlamentu.

Za ProOlomouc byl přítomen novopečený krajská zastupitel Petr Daněk a olomoucký zastupitel Tomáš Pejpek.
Za SZ Ondřej Plachý, Hana Vacková, František Kocourek, Luboš Šavrňák a nový olomoucký zastupitel Richard Kořínek.

Na místní úrovni jsme se bavili o opoziční spolupráci a zejména o naší kauze se zveřejňováním zápisů z představenstva DPMO.
Na krajské se diskutovali možnosti obsazování komisí, přičemž jsme ProOlomouc potvrdili že naše návrhy jsme již posílali STAN na krajské úrovni a tady u stolu to nemá cenu moc řešit. SZ se taky přihlásili, že by nějaké místa v komisích chtěli, kdyby byla nouze o lidi.
ProOlomouc už byly o možnost spolupráce v parlamentních volbách osloveni STAN i Stropnickým a asi to čekájí i od nás.

ProOlomouc tlačí na zahájení předvolebních vyjednávání ke komunálním volbám dříve než po parlamentních, protože to už bude pozdě.

Na lokální úrovni bylo zmíněno, že by se spolupráce mohla odehrávat přímo, osobně na úrovni jednotlivých kauz.

Jinak nic.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Filip.Krska, Olga.Richterova

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Ahoj,

včera jsem se zúčastnil jednání kulatého stolu na ústavně právním výboru poslanecké sněmovny, kde jsem lobboval proti oslabování zákona o registru smluv. Účastnilo se mimo členy UPV ještě asi cca 20 dalších lidí z ministerstev, vedení státních firem, právních kanceláří i municipalit. Co se průběhu týče, tak nutno podotknout, že názor o nutnosti prolamování zákona o RS prostřednictvím výjimek pro podnikající povinné subjekty byl v menšině a já měl dobře našprtané argumenty, které k tomu zpracovali lidi z Frank Bold, navíc tam byl také Oldřich Kužílek, takže jsme se krásně doplňovali a celkový dojem je takový, že všechny argumenty proti registru jako takovému byly úspěšně vyvráceny a většina argumentů proti zveřejňování hodnoty zakázky a pro novezilaci zákona byla vyvrácena taky. Pro zajímavost asi jediný pozměňovák, který tam rezonoval jako opodstatněný, byl pozměňovák poslance Karamazova, který řeší neuveřejňování smluv o nakládání s výbušninami.

Přijaté výhody: kafe a neperlivá voda
Poskytnuté výhody: žádné

Dále jsem se včera zúčastnil konference Participace 21, kterou pořádala Janečkova D21. Nebyl to asi úplně lobbistický kontakt, i když jsem se tam s řadou lidí bavil (převážně o PaRo). Řešila se tam participace v různých směrech, pokud máte někdo zájem, tak klidně můžu zprostředkovat poznámky. Švadla tam byl taky, tak když tak může doplnit.

Přijaté výhody: 2x kafe, jablečný džus, obložený chleba, večeře formou švédského stolu
Poskytnuté výhody: zprostředkování přístupu k brněnským zásadám PaRo (které jsou ale veřejné), jinak nic
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvky (celkem 7):
Jiri.Ulip, Filip.Krska, Mikulas.Ferjencik, Tomas.Vymazal, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal, Olga.Richterova

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ivan.Bartos »

2 záznamy naráz:

Na základě jednání RP, RV a ankety o postupu v rámci sestavovaných koalic pro volby 2017

clenske-ankety-f637/anketa-jak-chceme-k ... 35287.html

jsem dnes 8.11:2016

a) Telefonicky informoval pana Polčáka (STAN) o statusu a preferovaných variantách s tím, že ani případná forma volebního subjektu u nás není ve hře. Od STAN by taková nabídka mohla ještě přijít (osobní pocit). Zatím nebyla na stole.

b) Navečer jsem se sešel na Praze 11 k avizované schůzce s panem Jiřím Štylerem (starosta MČ Praha 11) Hnutí za P11 a Matějem Stropnickým (SZ), kde jsem oboum prezentoval východiska stranické diskuse, ankety i předchozích jednání.

Oba dva apelovali na nutnost spolupráce. Pragmaticky jsem odkazoval na naše závěry. MS navrhuje další jednání na půdorysu podporované varianty 1, kterou si tak trochu zaměňuje s variantou volebního subjektu, což je můj pocit.

Ačkoliv jsem zdůraznil, že je rozdíl mezi samostatnou variantou 6 a otevřenými kandidátkami 1 minimální, shodli jsme se, že mu ještě doručím závěrečné stanovisko RV. Dále jsem ho ujistil, že pro mě osobně jsou preferované právě tyto varianty a právě ve formě, v jaké jsou definovány a jejich zmírnění nebudu žádným způsobem tlačit, k čemuž v RP vůle rozhodně není, u RV jsem ji nezaznamenal a anketa hovoří jasně, protože...a to už jsme probírali.

Pan Styler projevil zájem vystoupit případně v této věci na RV, což nechám na RV, jehož jednání jsou otevřená.
Zároveň jsem upozornil na to, že v rámci naší strategie oslovování partnerů v tomto chceme mít rozhodnuto co nejdříve. Po schválení strategie RV se jim znovu ozvu.

Poskytnuté výhody: 0
Přijaté výhody: nealko pivo, káva, pepsicola
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 5):
Filip.Krska, Vojtech.Pikal, Frantisek.Kopriva, Jan.Lipavsky, Olga.Richterova
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5500 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Včera po panelové diskusi "Evropské krize", pořádané Diem25, jsme se ještě zdrželi v Café Kampus s Matějem Stropnickým a dvěma dámami (řadové členky) od Zelených. Kromě nezávazného pokecu jsme řešili i případné spojení, o které Zelení velmi stojí a považují ho za jedinou možnost, jak dostat Zelené a Piráty do Sněmovny. Tlumočil jsem totéž, co Ivan v úterý, tedy naši nezávaznou, avšak dost jasnou anketu. Matěj říkal, že s tím vedení Zelených nemá problém a dalo zelenou variantě "Zelení na samostatné kandidátce Pirátů", přičemž Matěj je pověřený se to pokusit vyjednat. Budou chtít sestavit kandidátky metodou zip (a mít lídra v Praze nebo SčK) a v kampani prezentovat naše značky rovnocenně. Také byla nadhozena možnost mít za společného lídra nezávislou osobnost.

Říkal jsem jim celou dobu, že já osobně jsem otevřený diskusi a apriori tuto variantu nezatracuju, ale že nevím, jaký ohlas to vyvolá u Pirátů. Doporučil jsem mu, aby kromě jednání s Ivanem a Jakubem prezentoval konkrétní návrhy i tady na pirátském fóru a zkusil si to tady obhájit v diskusi. Matěj slíbil, že připraví nějaký nástřel a bude ho Pirátům prezentovat.

Žádné přijaté ani poskytnuté výhody.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvky (celkem 9):
Jan.Lipavsky, Dalibor.Zahora, Alexandr.Mansurov, Jakub, Vojtech.Pikal, Jakub.Nepejchal, Vit.Simral, Filip.Krska, Tomas.Vymazal

Pirátský profil |< >| Engagement manager datově-analytických projektů |< >| začínající bubeník |< >| člen RT EZO & Lidská práva |< >| Emeritní politik, věčný aktivista

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Frantisek.Kopriva píše:Včera po panelové diskusi "Evropské krize", pořádané Diem25, jsme se ještě zdrželi v Café Kampus s Matějem Stropnickým a dvěma dámami (řadové členky) od Zelených. Kromě nezávazného pokecu jsme řešili i případné spojení, o které Zelení velmi stojí a považují ho za jedinou možnost, jak dostat Zelené a Piráty do Sněmovny. Tlumočil jsem totéž, co Ivan v úterý, tedy naši nezávaznou, avšak dost jasnou anketu. Matěj říkal, že s tím vedení Zelených nemá problém a dalo zelenou variantě "Zelení na samostatné kandidátce Pirátů", přičemž Matěj je pověřený se to pokusit vyjednat. Budou chtít sestavit kandidátky metodou zip (a mít lídra v Praze nebo SčK) a v kampani prezentovat naše značky rovnocenně. Také byla nadhozena možnost mít za společného lídra nezávislou osobnost.

Říkal jsem jim celou dobu, že já osobně jsem otevřený diskusi a apriori tuto variantu nezatracuju, ale že nevím, jaký ohlas to vyvolá u Pirátů. Doporučil jsem mu, aby kromě jednání s Ivanem a Jakubem prezentoval konkrétní návrhy i tady na pirátském fóru a zkusil si to tady obhájit v diskusi. Matěj slíbil, že připraví nějaký nástřel a bude ho Pirátům prezentovat.

Žádné přijaté ani poskytnuté výhody.
Já si teda dovolím napsat zde, protože už mi kvůli "naivitě" Franty volali z druhé redakce. Stropáčovi neveř ani nos mezi vočima. By mě zajímalo, komu co zase vykládal. Já nějakej Zip se Zelenými nevidím ani v jedné variantě, protože primárky. RP, RV i anketně členstvo nic takovýho nechválilo. Piráti se Zelenými tak, jak si popsal není varianta na stole ani v nejmenším a předpokládám, že vzhledem k a, b, c a anketě a i o čem jsem se bavili na Pirateconu je poměrně jasný.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5500 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Ivan.Bartos píše:
Frantisek.Kopriva píše:Včera po panelové diskusi "Evropské krize", pořádané Diem25, jsme se ještě zdrželi v Café Kampus s Matějem Stropnickým a dvěma dámami (řadové členky) od Zelených. Kromě nezávazného pokecu jsme řešili i případné spojení, o které Zelení velmi stojí a považují ho za jedinou možnost, jak dostat Zelené a Piráty do Sněmovny. Tlumočil jsem totéž, co Ivan v úterý, tedy naši nezávaznou, avšak dost jasnou anketu. Matěj říkal, že s tím vedení Zelených nemá problém a dalo zelenou variantě "Zelení na samostatné kandidátce Pirátů", přičemž Matěj je pověřený se to pokusit vyjednat. Budou chtít sestavit kandidátky metodou zip (a mít lídra v Praze nebo SčK) a v kampani prezentovat naše značky rovnocenně. Také byla nadhozena možnost mít za společného lídra nezávislou osobnost.

Říkal jsem jim celou dobu, že já osobně jsem otevřený diskusi a apriori tuto variantu nezatracuju, ale že nevím, jaký ohlas to vyvolá u Pirátů. Doporučil jsem mu, aby kromě jednání s Ivanem a Jakubem prezentoval konkrétní návrhy i tady na pirátském fóru a zkusil si to tady obhájit v diskusi. Matěj slíbil, že připraví nějaký nástřel a bude ho Pirátům prezentovat.

Žádné přijaté ani poskytnuté výhody.
Já si teda dovolím napsat zde, protože už mi kvůli "naivitě" Franty volali z druhé redakce. Stropáčovi neveř ani nos mezi vočima. By mě zajímalo, komu co zase vykládal. Já nějakej Zip se Zelenými nevidím ani v jedné variantě, protože primárky. RP, RV i anketně členstvo nic takovýho nechválilo. Piráti se Zelenými tak, jak si popsal není varianta na stole ani v nejmenším a předpokládám, že vzhledem k a, b, c a anketě a i o čem jsem se bavili na Pirateconu je poměrně jasný.
Je mi líto, ale očividně se jedná o dezinterpretaci téhle neformální a náhodné schůzky (Matěj seděl v publiku, já byl panelista, oba jsme se na místě zdrželi bez úmyslu se spolu bavit). Podle mě formulace, které jsem použil ("případné spojení", "budou chtít [vyjednat]" či "byla nadhozena možnost"), jasně vypovídají o tom, že se celá konverzace nesla v duchu teoretizování a pocitů Zelených. Připomínám, že jsem Matějovi tlumočil totéž, co Ivan o pár dní dříve (a jeden příspěvek v tomto vlákně výše). Dokonce jsem ho odkázal zpět na Ivana (předsedu) a Jakuba (kolegu ze ZHMP a člena RP). V doporučení registrovat se na pirátském fóru nespatřuju nic špatného, to totiž může udělat kdokoliv. Nic víc neproběhlo. Abych to shrnul - příště se budu snažit použít exaktnější formulace v reportu, ale schůzku samotnou i report shledávám naprosto v pořádku.

Samozřejmě RP má v této věci u mě plnou důvěru a rázný postup podporuju všemi deseti. :) Jen nesklouznout k syndromu Ovčáčka - čím víc dementuješ, tím víc pozornosti to přiláká. Takže jedna TZ "Nejdeme v koalici se SZ" a dost. :D
Naposledy upravil(a) Frantisek.Kopriva dne 15 lis 2016, 11:53, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Vymazal, Ivo.Vlasaty

Pirátský profil |< >| Engagement manager datově-analytických projektů |< >| začínající bubeník |< >| člen RT EZO & Lidská práva |< >| Emeritní politik, věčný aktivista

Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Tlumočil jsem totéž, co Ivan v úterý, tedy naši nezávaznou, avšak dost jasnou anketu. Matěj říkal, že s tím vedení Zelených nemá problém a dalo zelenou variantě "Zelení na samostatné kandidátce Pirátů", přičemž Matěj je pověřený se to pokusit vyjednat. Budou chtít sestavit kandidátky metodou zip (a mít lídra v Praze nebo SčK) a v kampani prezentovat naše značky rovnocenně.
Sorry, ale v těch třech větách je naprosto zjevný rozpor - pokud jsi mu tlumočil ankety, tak těžko mohl říci, co řekl nebo pochopil něco jinak a jiného.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Kopriva, Tomas.Vymazal
Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5500 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Vaclav.Fortik píše:
Tlumočil jsem totéž, co Ivan v úterý, tedy naši nezávaznou, avšak dost jasnou anketu. Matěj říkal, že s tím vedení Zelených nemá problém a dalo zelenou variantě "Zelení na samostatné kandidátce Pirátů", přičemž Matěj je pověřený se to pokusit vyjednat. Budou chtít sestavit kandidátky metodou zip (a mít lídra v Praze nebo SčK) a v kampani prezentovat naše značky rovnocenně.
Sorry, ale v těch třech větách je naprosto zjevný rozpor - pokud jsi mu tlumočil ankety, tak těžko mohl říci, co řekl nebo pochopil něco jinak a jiného.
Já ale netvrdil, že v tom rozpor není. :) Nemůžu za to, jak si anketu Matěj vyložil. Já pouze reportoval, co jsem říkal já a co říkal on. A taktéž nemůžu za to, jak Matějovy interpretace interpretují média. :D

Omlouvám se všem, koho to uvádí do rozpaků, ale já se tu jen snažím dodržovat náš předpis o lobbistických kontaktech a dle nejlepšího vědomí a svědomí reportovat, co se odehrálo. Za obsah ručím po "věrohodnostní" stránce, ne po logické. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvky (celkem 4):
Filip.Krska, Vit.Simral, Tomas.Vymazal, Ivo.Vlasaty

Pirátský profil |< >| Engagement manager datově-analytických projektů |< >| začínající bubeník |< >| člen RT EZO & Lidská práva |< >| Emeritní politik, věčný aktivista

Uživatelský avatar
Olga.Richterova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 746
Registrován: 12 čer 2009, 20:40
Profese: expertka na sociální politiku/poslankyně
Bydliště: Vršovice, Praha 10
Dal poděkování: 716 poděkování
Dostal poděkování: 2044 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Olga.Richterova »

Protože jsem členkou Komise majetkové a nebytových prostor, volal mi občan se svou žádostí týkající se od obce pronajatého prostoru. Slíbila jsem mu, že zkontroluju, zda je jeho žádost v podkladech pro komisi kompletní. Konzultovali jsme, že pokud se chce jednání osobně zúčastnit, musí svou žádost poslat písemně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Olga.Richterova za příspěvky (celkem 3):
Filip.Krska, Vojtech.Pikal, Tomas.Vymazal

Kontakt: nejlépe SMS či zpráva přes Signál nebo WhatsApp nebo Zulip. - Čtrnáctidenní osobní dopisy zde: www.olgarichterova.cz - Pirátská expertka na sociální a rodinnou politiku a trh práce.

Zamčeno

Zpět na „Povinně zveřejňované informace“