KF JčK 14/2016 - Dovolba předsednictva - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Romana.Klimesova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: herečka
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 121 poděkování

Re: KF JčK 14/2016 - Dovolba předsednictva - rozprava

Příspěvek od Romana.Klimesova » 12 říj 2016, 23:11

.. tak se tedy tímto hlásím ;) ..
.. rozhodla jsem se,že budu pro Piráty makat " do roztrhání těla" .. a zodpovědně..co mi síly budou stačit.. ;) ..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Romana.Klimesova za příspěvky (celkem 3):
Ludek.Blaha, Jana.Kolarikova, Josef.Soumar

Lukas.Kolarik
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 192 poděkování
Dostal poděkování: 732 poděkování

Příspěvek od Lukas.Kolarik » 14 říj 2016, 20:01

/ registruji přihlášení Romany Klimešové /
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------
Předseda Jihočeského kraje.
Předseda MS Strakonicko.
tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil

Jan.Novak
Kontrolní komise
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 1656 poděkování
Dostal poděkování: 1365 poděkování

Příspěvek od Jan.Novak » 31 říj 2016, 11:53

Ahoj,
již delší dobu uvažuji, že bych do předsednictva JčK kandidoval. Dle mého názoru by bylo nejvhodnější, kdyby předsednictvo rezignovalo a navolilo se zcela nové, s kompletním dvouletým mandátem. Lukáš Kolářík by dle mého názoru měl být předsedou i nadále. Ovšem vyvolávat toto "násilně" (pomocí členského podnětu) dělat nechci.
Myslím, že pro funkci v předsednictvu by člověk mít určitou vizi a cíl čeho by rád dosáhl, předkládám tedy tu svou. Nejedná se jen o mé nápady, mnoho jich již padlo na různých setkáních a schůzích v poslední době.

Dle mého názoru by všichni členové předsednictva měli splňovat pár základních bodů:
- Aktivní znalost fóra, předpisů a vnitrostranických postupů.
- Ovládání veškerých stranických systémů, které jsou pro výkon funkce třeba (zj. redmine).
- Piráti již existují již dost dlouho na to, aby byli dobře napojeni na další složky strany (jak na další regiony, tak odbory a republikové instituce).
- Mít zkušenosti z výkonu jiných vnitrostranických funkcí (v mém případě KK, a předsednictví MS).
- Mít známou pirátskou minulost a viditelný kus práce (vně i vnitrostranicky) za sebou.
- Komunikativnost, reprezentativnost a (co největší) časová flexibilita.
Myslím, že všechny tyto body splňuji.

Nyní moje vize toho, čeho bych rád v předsednictvu dosáhl, respektive co bych ve spolupráci se zbývajícími členy chtěl zavést:
- Částečnou profesionalizaci JčK (na plnou nemáme peníze). Myslím, že je bezpodmínečně nutné, aby jsme měli placené pozice. V rámci volebních kampaní by to měly být minimálně tři pozice. Práce pro Piráty stojí mnoho času, který by šel využít jinak, například tím, že si člověk vydělá na chleba a bydlení.
(a) Začal bych v předsednictvu vytvořením funkce pověřeného místopředsedy, který by měl na starosti běžnou administrativu, chod předsednictva a komunikaci s veřejností/dalšími politickými stranami/médii. Přesný popis jeho práce, povinností a finanční stránky věci by měl vzniknout naší diskuzí, výchozí body by měly vycházet ze stejné funkce v rámci republikového předsednictva (nyní zastává Vojta Pikal). Funkce může být i plovoucí (např.: v době voleb budeme mít pravděpodobně placené krajské koordinátory, pověřený místopředseda se jím může stát, a pověřené místopředsednictví bude mít někdo jiný).
(b) Vytvoření placeného týmu, který by se staral o krajské Pirátské listy (či byl rovnou krajským mediálním odborem), které by měly vycházet čtvrtletně, pravidelně, bez ohledu na volební cyklus (samozřejmě, že číslo před volbami musí být dobře načasované). Zde bych postupoval tak, že nejprve se vytvoří nějaký základní tým, který mezi sebou vytvoří nějakou vizi, kterou pak předloží zbytku KF.
(Třetí pozice bude krajský koordinátor, který se již plánuje v rámci republiky)
- Až bude předsednictvo kompletní, chci iniciovat vzájemnou fyzickou schůzku všech členů KP na které by měla vzniknout vize dalšího směřování, plán funkčnosti a podobně. Tedy zj. bych tam chtěl prosadit výše popsanou funkci pověřeného místopředsedy, kterou bych svým případným zvolením považoval za relevantní a chtěnou členskou základnou. Na schůzce by měl ideálně vzniknout tým, kdy by měli jednotliví členové rozdělené role na kterých by spolupracovali s pověřeným místopředsedou, případně by ho zastupovali, nebo by v rámci své působnosti působili s ním, či ho v případně nejvyšší nutnosti nahradili (např.: pov. míst. započne jednání s jiným politickým subjketem - např. pro spolupráci v senátních volbách - později se připojí i předseda, v době kdy bude šance na reálný kladný výsledek jednání).
- Chci iniciovat jednání týkající se voleb do Senátu za dva roky. Jednak potřebujeme na republikové úrovni klub, druhak má naše KS nízký rozpočet (letošní byl navýšen kvůli volbám, jinak se pohybujeme podstatně níž). Potřebujeme tedy kandidáta, který má reálnou šanci uspět - a na to musíme spolupracovat s jinými politickými subjekty.
- Zasadím se o další rozvoj místních sdružení, respektive pokrytí nepokrytých krajů a podpořím rozšíření stávajících MS.
- V komunálních volbách stojím o co největší autonomii jednotlivých MS při utváření kandidátek (tzn. např. i když budu považovat nějakou volební koalici za nerozumnou, tak pokud nebude vyloženě obskurní, tak jí dám v předsednictvu zelenou).
- Budu prosazovat upřímnost, dělám to tak u Pirátů od počátku, občas z toho mám problémy, ale považuji to za nejčestnější a nejlepší řešení.
- Chci naše sdružení co nejvíce stmelit a vytvořit z něj co nejlépe fungující kompaktní tým (čehož bych rád dosáhl skrze vytvoření několika různých týmů, které se budou starat o jednotlivé části chodu KS).

Snažil jsem se, abych nenapsal svůj klasický elaborát, takže zde skončím. :) Ještě mám na srdci jednu věc - jednou mi bylo upřímně (čehož si cením) řečeno, že se bojí toho, že bych byl na náboru, protože bych mohl být na ty lidi příliš drsný. Tady bych jen rád upozornil, že se sice umím naštvat a s někým se pořádně pohádat, ale nejsem přece idiot. Před novými lidmi se chovat umím a s lidmi s kterými se pohádám se zpětně dokážu zcela normálně bavit. Nejsem typ člověka, co by chtěl být nepřítelem dokonce života. Občas se naštvu a mám nějaký ten výlev, ale jsem si jistý, že jsem reprezentativní a na nováčky, či jiné členy nebudu působit zle, nebo že bych je odrazoval.

Velmi rád uvítám otázky, interpelace, cokoliv.
Díky za pozornost
Honza
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Zbynek.Konvicka

Jan.Novak
Kontrolní komise
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 1656 poděkování
Dostal poděkování: 1365 poděkování

Příspěvek od Jan.Novak » 31 říj 2016, 12:06

V některých KS, ale i MS, je dobrým zvykem, že kandidáti do funkcí čelí palbě otázek jak od zbylých členů, tak od protikandidátů. Schopnost věcně argumentovat a postavit se otázkám čelem, stejně jako reagovat na dotazy v rozumném časovém intervalu může pomoci ukázat zda se dotyčný na funkci hodí. Proto bych se rád zeptal svých protikandidátů (budu vycházet z toho co jsem zmínil ve své kandidátské řeči):

Pro všechny kandidáty (případně i pro další kandidáty):
- Jaká je vaše vize v předsednictvu? Jakou v něm vidíte svou pozici? Co v něm chcete prosadit?
- Čemu by jste se chtěli primárně věnovat ve výkonů funkce místopředsedy?
- V současné době se v RV projednává změna stanov (EDIT: neprojednává se zatím v RV, ale v pracovní skupině a až pak půjde k RV), víte o ní? Četli jste jí? Máte k ní nějaké výhrady? Jakou změnu považujte za nejzásadnější? Která se Vám líbí nejvíce? Všimli jste si přidání nějaké nové restrikce oproti současnému stavu?
- Jak jste na tom s redmine?
- Jak jste na tom (přibližně v časem)?

Pro Michala: V předsednictvu již nejsi nováčkem, jak by jsi zhodnotil svá předchozí působení?
Pro Romanu: Co Tě vedlo k tomu se přihlásit do této volby?

(Vzhledem k tomu, že u nás není úplně běžné kontrolovat fórum, tak pomocí FB oba spolukandidáty upozorním na své otázky, aby byla šance diskuzi alespoň trochu rozjet)

Josef.Soumar
Krajské předsednictvo
Profese: finančník, zastupitel
Dal poděkování: 210 poděkování
Dostal poděkování: 189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Soumar » 31 říj 2016, 17:22

Honzo, překvapil jsi mě, přihlásil jsi se výrazně dříve, než jsem si poznačil do kalendáře, kdy konec dovolby je 4.11. o půlnoci a já se chtěl ve 22:00 podívat, jestli se přihlásíš, tak za to máš palec nahoru.

To, že k nominaci dojde, bylo asi veřejným tajemstvím, mě osobně jsi překvapil tedy opravdu jen tím, že budu mít čas si to pročíst a položit Ti pár otázek. Dnes to již nestihnu, zítra se k tomu dostanu.

Zatím :arrow:
Josef Soumar, místopředseda Jihočeského kraje, zastupitel města Písku

Lukas.Kolarik
Poslanec Parlamentu ČR

Příspěvek od Lukas.Kolarik » 31 říj 2016, 22:27

/ registruji přihlášení Jana Nováka /
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
Předseda MS Strakonicko.

Simon.Kostadinov
Krajské předsednictvo
Profese: Technik JE
Dal poděkování: 132 poděkování
Dostal poděkování: 181 poděkování

Příspěvek od Simon.Kostadinov » 01 lis 2016, 19:16

Zdravím Jihočeské pirátstvo,

rozhodl jsem se kandidovat na post místopředsedy. Věřím, že se nemusím nikterak dlouze představovat, jelikož mě většina z vás již zná, tak to vezmeme stručně (nechci vás unudit elaborátem jako kolega nade mnou).
Jmenuji se Simon Kostadinov, je mi 21 let, jsem student, člen strany skoro rok. Jsem členem MS Českobudějovicko a zároveň člen RV za kraj. Dále ještě občasná činnost v ZO.

Co nabízím:
Znalost předpisů, ovládání systémů strany, zkušenosti z RV, většinou moře času a dobrou komunikaci.

Čeho chci dosáhnout:
Především bych se rád pokusil o zaktivnění aktuální předsednictva (nemyslím tebe Kolis). Zlepšit komunikaci mezi členy předsednictva tím, že bych se pokusil zavést mumble porady alespoň jednou za měsíc a docílit toho, abychom v kraji začali pracovat jako jeden tým.

Odpovědi na Honzovo otázky:
1. Psáno o odstavec výše.
2. Rozhodně bych se chtěl věnovat nadcházejícím volbám a tím bychom nepodcenili přípravu. Pomoc nováčkům a zapojení členů, kteří budou mít chuť a elán i do jiných stranických orgánů. Samozřejmě bych se podílel i na administrativě (vyhlašování schůzí, hlasování, žádosti o proplacení atd.)
3. Prvotně díky za edit :), Vím o ní, četl jsem jí, měl jsem výhrady (byly již zapracovány). Za mě nejzásadnější změna a zároveň ta, která se mi líbí je "Týmové fungování", pokud tento organizační řád projde hlasováním samozřejmě vás s prací v týmech seznámím na zasedání kraje při pravidelné rubrice "Okénko z RV". Ano všiml jsem si restrikce a to té, že nyní může rozhodčí komise na návrh předsednictva vyloučit člena ze sdružení(Samozřejmě to nebude formou nic neděláš jdeš z kola ven, ale je to spojené s porušováním předpisů a narušováním činnosti strany.)
4. Ačkoliv jsem nerad za přesunutí podatelen na systém redmine, tak s ním nemám problém.
5. Jelikož jsem student, tak mě tíží čas prakticky jen při zkouškovém období. Jinak mám moře času.

To je ode mě prozatím vše, na případné další dotazy rád odpovím.

Ahoj :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simon.Kostadinov za příspěvek:
Jan.Novak
Bc. Simon Kostadinov
Místopředseda KS Jčk, člen ZO
739928808

Lukas.Kolarik
Poslanec Parlamentu ČR

Příspěvek od Lukas.Kolarik » 03 lis 2016, 23:22

registruji přihlášení Simona Kostadinova
Předseda MS Strakonicko.

Josef.Soumar
Krajské předsednictvo
Profese: finančník, zastupitel
Dal poděkování: 210 poděkování
Dostal poděkování: 189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Soumar » 03 lis 2016, 23:39

Dobrý den

dovoluji si kandidovat na post místopředsedy JčK.

Vzhledem k tomu, že mé názory jsou poměrně konzistentní, pragmatické, věčné a podložené, je má kandidatura podobná té minulé:

krajske-forum-jihocesky-kraj-f408/volba ... ml#p428724

... s rozdílem, že k volbám do kraje poznačuji rok 2020 a také informaci, že se jedná o kandidaturu na pozici místopředsedy, kdy plně respektuji pozici současného předsedy kraje pana Lukáše Koláříka.

Děkuji

Josef Soumar
Josef Soumar, místopředseda Jihočeského kraje, zastupitel města Písku

Simon.Kostadinov
Krajské předsednictvo
Profese: Technik JE
Dal poděkování: 132 poděkování
Dostal poděkování: 181 poděkování

Příspěvek od Simon.Kostadinov » 04 lis 2016, 19:00

Otázky pro Pepu: Proč si nespolupracoval na kampani do kraje a jsi aktivní až teď? Proč si nebyl na kandidátce?
Bc. Simon Kostadinov
Místopředseda KS Jčk, člen ZO
739928808

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“