Vašek Hrdlička

Archivační fórum pro vlákna přijatých zájemců o členství

Moderátor: PKS Praha

Pravidla fóra
Toto je dočasné archivační fórum pro odkládání vláken přijatých zájemců o členství. Vlákna sem přesouvá PKS Praha.
Zrušení archivu bude zváženo ve chvíli kdy začne kvalitně fungovat systém Evidence členů.
Zamčeno
Vaclav.Hrdlicka
Místní předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 253 poděkování
Dostal poděkování: 77 poděkování

Vašek Hrdlička

Příspěvek od Vaclav.Hrdlicka »

Ahoj.

Předem se omlouvám, že představení není zrovna stručné, ale když už jdu se svou kůží na trh...

Jmenuji se Vašek Hrdlička, je mi 36 a narodil jsem se v Praze, kde vyjma 5 let strávených studiem v Hradci Králové, žiji celý život. Od svých 10 let bydlím na Lužinách, a jakožto absolvent Gymnázia Jaroslava Heyrovského jsem na Třináctce strávil i podstatnou část svého života středoškolského.

Vzděláním jsem sociální pedagog, ale vyjma příležitostné dobrovolnické činnosti jsem se po skončení studia pracovně pohyboval mimo tento obor. Konkrétně mne posledních cca deset let živí telekomunikace, a to jeden z velkých telekomunikačních operátorů, kde pracuji na pozici na rozhraní business a technology.

S přibývajícími léty a životními zkušenostmi cítím, že víra v to, že se změní místo a země, kde žiji k lepšímu, aniž bych se o to aktivněji zasadil sám, je sice možná projevem chvályhodné víry v obecné člověčí dobro, ale zároveň je projevem naivity, neboť v důsledku je takový přístup právě tím, co změně k lepšímu vůbec nepomáhá. I když musím přiznat, že v posledních letech a měsících jsem našel řadu pozitivních ostrůvků, které mi naději na změnu přece jen dávají (za všechny uvedu: Rekonstrukce státu, pražští Piráti, Kverulant, Martin Jaroš, NFPK atp.). A možná právě pro jejich (Váš) pozitivní vliv, který už nezřídka přinesl i konkrétní výsledky, našel jsem v sobě znovu chuť angažovat se aktivněji ve věcech veřejných a víru, že takové počínání má smysl, protože může přinést konkrétní výsledky.

Doposud se moje počínání ve věcech veřejných omezuje na příležitostnou komunikaci s místním úřadem či státními firmami a na šíření získaných informací ve svém nejbližším okolí. Přístup k informacím i možnosti skutečně zásadnějších změn jsou ale v tomto případě omezené, a tak bych se rád ve svém počínání posunul někam dál. Rád bych v tomto směru získal lepší know-how a společně s tím ideálně i možnost ovlivňovat veřejné věci přímo. Jakým směrem? Pokusil jsem se ve svých myšlenkách srovnat a na papíře zformulovat, v duchu jakých hodnot a zásad vlastně ve svých občanských aktivitách jednám, a jakým způsobem bych tedy jednal v případě svých aktivit politických:

Byl bych rád, kdyby se v politice na jakékoliv úrovni více používal zdravý rozum. Troufám si říct a doufám, že všechno ostatní, co považuji za další pilíře své politické, respektive občanské orientace, z něj svým způsobem vychází.

Slušnost, úcta, tolerance, respekt, dobromyslnost, poctivost - Bez ohledu na národnostní, náboženskou, rasovou, politickou či jakoukoliv jinou příslušnost je láska k bližnímu generacemi ověřeným receptem pro zdravou společnost a život v míru, bezpečí a sociální pohodě.

Transparentnost a informace
- Jestliže je politika služba občanům, není jediný důvod, pro který by občané neměli mít snadný způsob kdykoliv zkontrolovat, je-li tato služba vykonávána k jejich konkrétnímu prospěchu. Finanční toky, smlouvy, záznamy ze zasedání, hlasování, koncepční dokumenty atd. Existující zákonný nárok vnímám jako pouhý předpoklad. V informační společnosti 21. století není nutné, aby se každý jeden občan formou písemných žádostí pídil po základních informacích, které mu (a všem ostatním) mohou jeho zastupitelé zpřístupnit "na pár kliknutí".

Odbornost a osvědčená praxe - Řešením většiny společenských otázek i ryze praktických problémů a úkolů se dlouhodobě zabývá řada odborníků, škol, firem... Inspiraci či přímo vzor lze také nacházet v jiných společnostech - blízkých i vzdálených, v současnosti i minulosti. Byl bych rád, kdyby byla v politice přijímána co možná nejčastěji právě rozhodnutí postavená na takovýchto základech, namísto dilentatismu a klientelismu.

Trvalá udržitelnost a odkaz potomkům - Nemusím být ekonom, abych viděl, že naše ekonomika je postavena především na kontinuálním růstu produktivity, respektive produkce. Ze své podstaty tak vyžaduje od společnosti lidem i přírodě škodlivý nadměrný konzum. Domnívám se, že posilování opravdu lokální ekonomiky by mohlo být jednou z možných cest ke skutečné prosperitě a mohlo by výrazně přispět k návratu ekonomické i sociální rovnováhy. Jedná se koneckonců svým způsobem o model, který tu úspěšně fungoval po většinu trvání lidské civilizace.

Vzdělání a výchova - Ať už je představa o ideální společnosti jakákoliv, cesta k jejímu naplnění není záležitostí jedné generace. Je to cesta, která - doufejme - nikdy neskončí. Logicky jsou to tedy především naši potomci, kteří mohou naše představy vědomě i nevědomě přivádět k životu. Úkolem dneška, chceme -li změnit svět k lepšímu, je zasazovat se v rámci svých možností o dostupnost kvalitního vzdělání, ale především o výchovu v duchu módu "být", namísto "mít".

Můj pohled na Prahu 13 - Třináctku, na které bych se rád s Piráty více angažoval, považuji v rámci města za hezké místo k životu. Myslím si, že řada věcí se tady na samosprávní úrovni dělá dobře, ale samozřejmě mi chybí pohled zevnitř, takže nedokážu posoudit, nakolik realita odpovídá ekonomickým a technickým možnostem.

Jelikož už ale na třináctce žiju déle než čtvrtstoletí, díval jsem se a dívám na život zde z různých perspektiv. Dříve z pohledu dospívajícího a studenta, nyní z perspektivy otce od rodiny s jedním školákem, jedním batoletem a manželkou provozující na třináctce živnost. Pravidelně tedy na třináctce vystupuji v řadě rolí a situací. Mezi ty nejčastější asi patří role rodiče, zákazníka restaurací, obchodů a služeb, amatérského sportovce, návštěvníka kulturních akcí i příležitostného muzikanta, chodce, řidiče, pej skaře, ale především člověka, který by chtěl i v místě svého bydliště najít kvalitní veřejný prostor pro trávení běžného volného času.
V některých případech jsou z mého pohledu podmínky víceméně ideální (např. sport), v jiných oblastech bych rád viděl řadu věcí jinak. A proto jsem vlastně tady...

S nástupem Pirátů na Magistrát i do zastupitelstva mojí městské části jsem začal věřit, že Pirátská strana není jen úzce profilovanou komunitní stranou, která je spíše životním stylem, ale především seriózním politickým subjektem, za kterým jsou vidět pozitivní výsledky, ale hlavně obdovská vůle a snaha. Navíc subjektem takovým, který je pro mne v tuto chvíli jediným, za veřejné spojení s nímž bych se nemusel stydět.

Rád bych touto cestou nabídl Pirátům sebe, tedy svůj čas, energii a chuť pokusit se i jejich jménem měnit politické prostředí a život v jedné z pražských městských částí v duchu výše uvedených hodnot.

Z praktického hlediska se domnívám, že bych mohl nabídnout a využít následující:
- zkušenost z komerčního prostředí, díky které jsem se naučil hledat způsoby řešení namísto důvodů, proč něco nejde a dívat se na věci také pohledem nákladové efektivity
- být tím, kdo aktivně věci tlačí a řeší
- slušné organizační schopnosti a smysl pro detail
- analytické myšlení a trpělivost
- obstojnou práci s psaným i mluveným slovem i něco kreativity

Tak a je to venku. Teď berte, nebo nechte bejt :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Hrdlicka za příspěvky (celkem 6):
Ondrej.Profant, Jan.Lipavsky, Roman.Kucera, Mikulas.Ferjencik, Robert.Magni, Adam.Zabransky
Místopředseda MS Piráti Praha 13
Předseda zastupitelského klubu Praha 13
https://wiki.pirati.cz/lide/vaclav_hrdlicka

Tomas.Murnak
Předseda místního sdružení
Profese: softwarový operátor
Dal poděkování: 360 poděkování
Dostal poděkování: 246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vašek Hrdlička

Příspěvek od Tomas.Murnak »

Ahoj Vašku,

přivítáme tě na nejbližší schůzi na Praze 13 kam tento příspěvek po dohodě přesouvám.

Tomáš
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Murnak za příspěvek:
Ondrej.Profant
Tomáš Murňák,
předseda MS Praha 13,
zastupitel ZHMP

E-mail: tomas.murnak@pirati.cz
Profil: https://praha.pirati.cz/lide/tomas-murnak/
Facebook: https://www.facebook.com/tomas.murnak

Michaela.Krausova
Předseda místního sdružení
Profese: Studentka hledající smysl na FHS
Dal poděkování: 365 poděkování
Dostal poděkování: 515 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Krausova »

Ahoj, Vašku,

děkuji za Tvé představení i chuť nám pomoci. Rádi se s Tebou potkáme příští čtvrtek na schůzi pražských Pirátů, koná se na adrese Řehořova 19 v Pirátském centru na Žižkově od 18h, facebooková událost zde: https://www.facebook.com/events/686262481539605/ .

V současnosti sestavuje různé týmy, v rámci kterých budeme zpracovávat i volební program pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny a Tvé nápady se nám mohou hodit.

Když budeš mít chvilku, budu ráda, když vyplníš i náš Pirotazník, abychom mohli najít nejlepší možnost spolupráce https://goo.gl/forms/cwStZ7iJKZ5qAErs1

Těším se na viděnou :)

Míša
Fórum - soap opera Pirátské strany OFFTOPICVám nahradí vše, o co ve svém životě přicházíte. Na fóru můžete psát všechno. Získáte spoustu nepřátel, se kterými se budete moci celé dny urážet a důmyslně dovádět k šílenství. Umožníme Vám víc než jen sledovat hromadná spojenectví znepřátelených skupin pomstychtivých uživatelů, ale dokonce se budete moci tohoto dobrodružství účastnit - ZADARMO.

Vaclav.Hrdlicka
Místní předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 253 poděkování
Dostal poděkování: 77 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Hrdlicka »

Ahoj Míšo.

Děkuji za zprávu. Dotazník jsem vyplnil, ale tento čtvrtek bohužel nemohu :(

Jsem v kontaktu s Tomášem Murňákem z MS Praha13, se kterým se sejdeme ve středu 9.11.

Brzy naviděnou

Vašek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Hrdlicka za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Michaela.Krausova
Místopředseda MS Piráti Praha 13
Předseda zastupitelského klubu Praha 13
https://wiki.pirati.cz/lide/vaclav_hrdlicka

Zamčeno

Zpět na „Přijatí zájemci Praha“