Podávání žádostí

Finanční odbor plánuje finance strany, spravuje transparentní účet, vede transparetní účetnictví, dohlíží na toky peněz ve straně, sestavuje účetní uzávěrku, spolupracuje s finančním auditorem a zpracovává výroční finanční zprávu.

Moderátoři: Kancelar strany, Financni tym

Pravidla fóra
Toto fórum slouží pro diskuse související s finančním týmem, např. náměty a připomínky k jeho činnosti, u kterých předpokládáte delší diskusi. Na každý podnět založte nové téma.
  • Oznámení a dotazy prosím vkládejte do podatelny
  • Můžete používat i odkazy do jiných fór, pokud nejsou uzavřená.
  • Moderování tohoto fóra provádí výhradně vedoucí finančního týmu, nebo jím pověřený spolupracovník.
  • Po vyřešení nebo vyčerpání diskuse se po několika dnech téma zamyká. O opětovné odemknutí můžete požádat soukromou zprávou.
Pro proplacení financí si podejte žádost, jiné podněty podávejte do podatelny, ale napřed zkuste, jestli na to není návod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Podávání žádostí

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Copak to zase máme za pirátské vylepšení?
3 vstupy do podatelny, jeden nemá vkládání témat, druhý má, ale do SZ mi napíše P. Vileta, že tu je třetí (platný) způsob Readmine, kam se ale zase nemůžu přihlásit, takže, co s tím... a proč ten druhý není teda zamknutý?
Zkuste to konečně udělat tak, aby se žádost podala z jednoho místa a ne, že vyplním žádost, následně hledám na podatelně FO, kam to hodit a ještě mám vedoucímu FO pro jistotu házet odkaz do SZ - NA TO FAKT NEMAM KOULE...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kolek za příspěvek:
Jakub.Michalek

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: Podávání žádostí

Příspěvek od Martin.Kucera »

Co myslíš tím druhým vstupem?
Podatelna už je hezkých pár měsíců na redmine, odkaz na ni je v horní liště fóra. Pokud tam přejdeš kliknutím na něj, postupuješ podle tamních pokynů (přihlášení přes PirateID) a přesto se nemůžeš přihlásit, budeš to muset řešit s TO.
Ondrej.Kolek píše:Zkuste to konečně udělat tak, aby se žádost podala z jednoho místa a ne, že vyplním žádost, následně hledám na podatelně FO, kam to hodit a ještě mám vedoucímu FO pro jistotu házet odkaz do SZ - NA TO FAKT NEMAM KOULE...
Se stávajícími technickými systémy se bohužel zatím postupu "vyplněná žádost na wiki a následně ji hospodář oznámí v podatelně FO (což zároveň funguje jako podpis hospodáře na žádosti)" nevyhneme. Potřebujeme tu specializovanou aplikaci, která umožní zkrátit to na jeden krok (tedy v případě, že žádost vyplní hospodář).

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12343
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5385 poděkování
Dostal poděkování: 20706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podávání žádostí

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Ahoj, je to velký problém a řeší to i předsednictvo, takže jsem rád, že to podání od členů potvrzují.
1) Pokud jde o problémy s přihlášením do redmine, zkus se spojit s Martinem a on ti pomůže.
2) Prozatím by bylo rozumné dát do žádosti něco jako "žádost je hotová" a "žádost je v přípravě" a nevyžadovat separátní další podání na redmine. Vedoucí odboru by si tak mohl zobrazit pouze hotové žádosti a jinými se nezabývat. Dostatečným dokladem hotové žádosti by bylo, že ji podal hospodář nebo pod ni dal svůj podpis (viz tlačítko podpisu). To bohužel vzniklo kvůli tomu, že Petr Vileta požadoval ještě samostatné potvrzení na foru, což pro změnu zaplevelilo fórum, aniž by nějak zvýšilo věrohodnost podpisu.
3) Víme, že potřebujeme dlouhodobé zlepšení žádostí, takže Ondra Profant připravuje napojení na účetní systém, aby byl systém pouze jeden systém v provozu, což by mělo fungovat od nového roku. Také připravujeme zavedení krajské sítě koordinátorů, aby proškolený koordinátor s hmotnou odpovědností měl samostatně na starosti proplácení drobných výdajů a aby hospodaření s penězi bylo blíže krajskému vedení a vedoucí centrálního finančního odboru nebyl zavalen.

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: Podávání žádostí

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jakub.Michalek píše:1) Pokud jde o problémy s přihlášením do redmine, zkus se spojit s Martinem a on ti pomůže.
Se mnou určitě ne, pokud na stránce podatelen https://redmine.pirati.cz/projects/ps/wiki/Podatelna klikne na tlačítko Přihlásit se přes PirateID a přesto se mu nepovede přihlásit, nemám žádnou možnost zjistit, kde je problém.
Takže pokud výše uvedené nefunguje, je tím správným pomocníkem nejspíš Ondra Profant.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34747
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31652 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podávání žádostí

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jakub.Michalek píše:2) Prozatím by bylo rozumné dát do žádosti něco jako "žádost je hotová" a "žádost je v přípravě" a nevyžadovat separátní další podání na redmine. Vedoucí odboru by si tak mohl zobrazit pouze hotové žádosti a jinými se nezabývat. Dostatečným dokladem hotové žádosti by bylo, že ji podal hospodář nebo pod ni dal svůj podpis (viz tlačítko podpisu). To bohužel vzniklo kvůli tomu, že Petr Vileta požadoval ještě samostatné potvrzení na foru, což pro změnu zaplevelilo fórum, aniž by nějak zvýšilo věrohodnost podpisu.
Hele, to vzniklo kvůli tomu, že ze stránky na wiki se nedá jednoduše zjistit, kdo ji vytvořil a kdo ji naposledy editoval. A protože PraH říká
§ 16 Žádost o proplacení
3) Před rozhodnutím o žádosti finanční odbor zkoumá, zda výdaj odpovídá pravidlům hospodaření, zejména
a) zda byl výdaj schválen hospodářem organizační složky, která ...
tak jsem pomocí vyhlášky zavedl ohlašování v podatelně FO, protože tam je jistota, že zprávu psal konkrétní člověk. Tedy pokud mu nehacknuli účet, ale to je jiná písnička.

Jednokroková žádost bude fajn a chtěljsem ji už já, ale lnebyli lidi, co by doprogramovali důvěryhodné podepisování wiki stránky. Šlo by to dělat pouze přes FlexiBee, mám nápad jak a Alvarium nebyli proti. Případně SZ, protože ... víš co. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30167 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podávání žádostí

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Nerozumím - wiki má historii, z ní je jednoznačně vidět, kdo na konkrétní stránce provedl konkrétní změny.

Že to nevidíš na první pohled, ale musíš kliknout do menu mi nepříjde náročnější, než že podavatel tě musí honit po všech čertech.

Ať se tedy žádosti o proplacení někde zbírají podle vyplněného souhlasu hospodáře.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Jakub.Michalek

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34747
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31652 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podávání žádostí

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vojtech.Pikal píše:Nerozumím - wiki má historii, z ní je jednoznačně vidět, kdo na konkrétní stránce provedl konkrétní změny.

Že to nevidíš na první pohled, ale musíš kliknout do menu mi nepříjde náročnější, než že podavatel tě musí honit po všech čertech.

Ať se tedy žádosti o proplacení někde zbírají podle vyplněného souhlasu hospodáře.
Chtělo by to pole, které ani při editaci celé žádosti nepůjde přepsat a vždy tam hodí datum, čas a jméno editujícího. Pak by bylo podání v podatelně zbytečné.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7963
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15008 poděkování
Dostal poděkování: 8368 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podávání žádostí

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Petr.Vileta píše:Chtělo by to pole, které ani při editaci celé žádosti nepůjde přepsat a vždy tam hodí datum, čas a jméno editujícího. Pak by bylo podání v podatelně zbytečné.
Petře, ověřuješ si vůbec někdy to co píšeš? Wiki je založená na tom, že je tam transparentní historie. Viz třeba tato žádost: https://www.pirati.cz/fo/vydaje/fo_389_ ... =revisions

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34747
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31652 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podávání žádostí

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ondrej.Profant píše:
Petr.Vileta píše:Chtělo by to pole, které ani při editaci celé žádosti nepůjde přepsat a vždy tam hodí datum, čas a jméno editujícího. Pak by bylo podání v podatelně zbytečné.
Petře, ověřuješ si vůbec někdy to co píšeš? Wiki je založená na tom, že je tam transparentní historie. Viz třeba tato žádost: https://www.pirati.cz/fo/vydaje/fo_389_ ... =revisions
Tohle já samozřejmě vím a přes 3 roky jsem dělal vedoucího FO, ale jak uvidím "podpis" tady?
https://www.pirati.cz/fo/vydaje/fo_389_2016

Ne, nechci dělat Web -> Stránka -> Starší verze u každé žádosti, když jich mám před sebou dvacet a musím je vyřídit co nejrychleji. Musím si totiž stejně rozkliknout rozpočet, jestli na to jsou peníze, musím se podívat na přílohy atd. Ten "podpis" přímo ve wiki, generovaný nějakým pluginem a needitovatelný, by fakt dost pomohl. Ale stejně se snad od wiki ustoupí a použije se něco lepšího.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Podávání žádostí

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Díky za odpovědi.
Do Redmine jsem se už zaregistroval a funguje to. Čekal jsem automaticky Pirate ID, což fungovalo až po registraci v Úvodu...
Jenom zatím nikdo neřeší úkol .-)

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Odpovědět

Zpět na „Finanční tým“