Idealisté

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Tibor.Vansa
Garant programového bodu
Příspěvky: 455
Registrován: 25 kvě 2016, 16:05
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 226 poděkování
Dostal poděkování: 761 poděkování

Idealisté

Příspěvek od Tibor.Vansa » 12 říj 2016, 00:30

Ahoj,

v ČSSD (nebo spíše mimo ni) se začíná formovat skupina, se kterou by bylo myslím velmi užitečné navázat spolupráci. Říkají si Idealisté a jsou to bývali mladí socani, kterým se ČSSD a jejich mládežnická organizace znechutila natolik, že se rozhodli, že si musí založit vlastní paralelní organizaci, aby mohli něco efektivně dělat. Oficiálně vznikli 2015/01, fakticky se dali dohromady během protestů po nepovedeném Lánském puči na Sobotku. Sami Idealisté se otevřeně hlásí k inspiraci Cobrynem v GB, prakticky jich je na to zatím málo (cca 100 aktivních členů). To se ale může snadno změnit, neboť se snaží aktivně přetahovat z mladých socialistů členy, hlavně ty nové ještě nezkažené. Jsou to většinou mladí vysokoškoláci, v ČSSD jich zůstává cca 40%, zbytek buď vystoupil, nikdy tam nebyl nebo je ČSSD odmítla příjmout.

Proč si myslím, že by s nimi Piráti měli spolupracovat:

1) Máme celkem dost společných zájmů. Jejich hlavní téma je změna struktury práce a zániku pracovních míst s příchodem uberizace a automatizace. Názory na školství jsou taky hodně podobné, pak třeba odpor proti TIPP, nebo různé aktuality (třeba potraty v Polsku). Programový bod Internet a IT teprve začínají řešit, ale jsem v pracovní skupině a myslím, že bude dost Pirátský. Jako hlavní programový rozpor bych viděl vyrovnaný rozpočet bez zadlužování vs. konec austerity.

2) Piráti teď hlavně potřebují nové aktivní lidi, ať už straníky nebo ne. Najít v ČR někoho, kdo se zajímá o politiku, a je ochoten něco smysluplného aktivně dělat, má čistý štít a ještě k tomu má názory blízké Pirátům, je skoro nemožné. A pokud se najde, je už většinou zaháčkován v Zelených, Svobodných apod. V Idealistech je hodně nestraníků a politických nováčků. Myslím, že by se tam určitě našli takoví, kterým se nebude chtít čekat na převrat v ČSSD a budou chtít něco lokálně dělat dříve. Navíc si myslím, že do počtu členů porostou o dost rychleji než my a v jiné sociální bublině.

3) Piráti se potřebují zbavit nálepky strany jednoho tématu, stahovačů a huličů. Potřebují nové velké téma. Jak psal správně xChaous,
Pirátská cílovka postupně dospívá a místo abstraktních svobod pirátit si hudbu a filmy (ale kdo má náladu na hudbu, když svět jde do háje?) stále častěji řeší základní existenční problémy (exekuce, utáhnout bydlení, intriky, potřebné k tomu udržet si dobře placené pracovní místo...).
Téma vzahu globalizace, uberizace a práce je podle mne jediné, které na toto reaguje a může dokázat přivést masu k volbám. Navíc se dobře hodí k Pirátskému brandu. Pokud si ho s námi veřejnost nebude jasně spojovat, přes 3,4 % se nikdy nedostaneme.

4) Nemyslím si, že by nás Sobotkovo náhlé nadšení pro Piráty nějak ohrožovalo, jde o image a trio Hašek,Škromach a Chovanec propagující svobodný internet bude stejně leda pro smích. Spíš bychom ho měli pořádně využít ke zviditelnění.

Jak bych si představoval spolupráci:
1) Idealisté nejsou politická strana, teď mají spíš formu think-thanku. Takže spolupořádání veřejných debat, medializace společných témat apod.
2) O volební spolupráci nebude z jejich strany určitě zájem a z naší to taky nedává smysl, max. lokálně jejich členi jako nezávislí na naších kandidátkách

Teď Idealisté připravují svůj první celostátní sjezd, který bude 26.listopadu v Praze. Když jsem se byl podívat minulou neděli na jejich členské schůzi, řešili ho tam a řešili i koho tam oficiálně pozvat (sjezd jako takový bude obecně otevřený pro veřejnost) Z ČSSD je oficiálně pozván jen Diensbier, Sobotka, Bělohradský, a řadoví členové ČSSD. Dále řešili hlavně Zelené, mají jako členy i pár jejich členů. Nakonec se dohodli, že je pozvou jen jako obyčejné účastníky, ne jako řečníky. Pak přišla řeč i na Piráty, které ale osobně moc neznají, tak jsem se nabídl, že zjistím, jestli by byl z naší strany zájem a pak by nám přišla oficiální pozvánka. V minulém předvolebním týdnu jsem to ale vůbec nestihl, ale když jse slyšel Sobotku, řekl jsem si, že Vám musím hned napsat.

Co si o tom myslíte? V neděli zase část Idealistů uvidím, tak bych s nima mohl zase něco probrat.

PS: Aby bylo jasno - v idealistech jsem jako příznivec, chtěl bych být i členem. Přihlásil jsem se tam do pracovní skupiny pro Internet. Jasně jsem tam ale řekl, že jsem Pirát a ČSSD je pro mne naprosto nevolitelná strana. Jsou s tím ok.

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec Evropského parlamentu
Příspěvky: 3949
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7027 poděkování
Dostal poděkování: 9595 poděkování

Re: Idealisté

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 12 říj 2016, 00:43

Zajímavé. Osobně bych se zašel podívat, vyžaduje to nějakou registraci?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Robert.Magni
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 10258
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 25685 poděkování
Dostal poděkování: 12240 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Idealisté

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 12 říj 2016, 07:54

Nějaká komunikace, selektivní kooperace s Idealisty je zcela v pořádku, ovšem tohle zcela určitě ne.
1) Idealisté nejsou politická strana, teď mají spíš formu think-thanku. Takže spolupořádání veřejných debat, medializace společných témat apod.
Jinak se zas bude řešit něco podobného jako aktuálně se Zelenými. Fakticky je to politická konkurence a přílišné sbližování s ní Piráty poškodí, protože jim bude znevěrohodňovat identitu, kterou stále musí posilovat a ne rozmělňovat.

A sice držím Idealistům v rámci ČSSD palce, ale moje povrchní sledování jejich aktivit zvenku je velmi kritické. Veřejný image - nemastní, neslaní, nezajímaví. Nevzpomínám si na jedinou veřejnou aktivitu, která by mě nějak zaujala. Navenek působí jako jako mladý ocásek ČSSD bez vlastního náboje. Zažil sem taky jednu debatu, kterou pořádali o Klinice a tam exceloval tip, kterej vypadal jak naklonovanej bafuňář, co má za sebou stoletou politickou kariéru, akorát, že je mu 25 let. To bylo strašný to vidět. :)

Abych to vyvážíl, co mě zaujalo, že u nich působí mladý lidi z vietnamský komunity. To zas klobouk dolu. A sorry za upřímnost. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Ivo.Vasicek, Ondrej.Profant, Robert.Magni, Ivo.Vlasaty
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Tibor.Vansa
Garant programového bodu
Příspěvky: 455
Registrován: 25 kvě 2016, 16:05
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 226 poděkování
Dostal poděkování: 761 poděkování

Re: Idealisté

Příspěvek od Tibor.Vansa » 12 říj 2016, 11:09

spolupořádání veřejných debat, medializace společných témat apod. zcela určitě ne.
Takže veřejné debaty by jsi pořádal jen se skalními piráty? A mezi posluchače by směli taky jen členové strany, aby byl zaručený potlesk?
Piráti musí svojí identitu stále posilovat a ne rozmělňovat.
To je marketingový model vhodný pro Jehovisty, nebo exluzivní tabákový klub. Stoupnout si v metru, rozdávat pirátské listy, a čekat, až voličům konečně dojde, že schválení TIPP je to nejhorší, co se jim v životě může stát. Piráti musí svojí identitu rozšířit, aby se s nimi bylo schopno identifikovat větší množství voličů. Jenom u toho nesmí být moc populističtí, aby zůstali stále věrohodní.
nemastní, neslaní, nezajímaví
PS stojí jen o členy, kteří jsou dostatečně cool, mají alespoň jeden radikální názor, dred nebo jinou úchylku? Nebo chceme vyhrávat i jiné než studenské volby? Ač různorodost PS považuji za její velkvýhodu, několik "obyčejných" členů by se hodilo.
tip, kterej vypadal jak naklonovanej bafuňář, co má za sebou stoletou politickou kariéru,
Abych byl taky upřímný, ale kdybych soudil PS jen podle trollů, co potkám zde na fóru, asi bych taky rychle utek.

Každopádně díky za upřímnost
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tibor.Vansa za příspěvky (celkem 6):
Jan.Lipavsky, Mikulas.Peksa, Alexandr.Mansurov, Petr.Lysek, Michael.xChaos.Polak, Vit.Jurasek

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 21445
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 28521 poděkování
Dostal poděkování: 21988 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Idealisté

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 12 říj 2016, 13:14

Mimochodem, pokud vím, tak idealisté.cz se formují kolem Dienstbiera.
Pro doplnění obrázku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Robert.Magni
člen RP, AO, PO, ZO, FT;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 10258
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 25685 poděkování
Dostal poděkování: 12240 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Idealisté

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 12 říj 2016, 13:49

Hele, já chápu, že tě to nakrklo, ale ty sám nemáš ujasněnou politickou identitu, když tu lavíruješ mezi dvěma proudy, soudě dle tvé podrážděné reakce. A to nekritizuji, ale konstatuji (máš na to právo i je to subjektivně v pořádku). A většinu tvých reakcí přepaluješ ad absurdum. Každopádně posilovat identitu pirátů tím, že po "zelených Pirátech", vzniknou ještě oranžoví, to je prostě džouk ;)
tibor.vansa píše:
spolupořádání veřejných debat, medializace společných témat apod. zcela určitě ne.
Takže veřejné debaty by jsi pořádal jen se skalními piráty? A mezi posluchače by směli taky jen členové strany, aby byl zaručený potlesk?
Piráti musí svojí identitu stále posilovat a ne rozmělňovat.
To je marketingový model vhodný pro Jehovisty, nebo exluzivní tabákový klub. Stoupnout si v metru, rozdávat pirátské listy, a čekat, až voličům konečně dojde, že schválení TIPP je to nejhorší, co se jim v životě může stát. Piráti musí svojí identitu rozšířit, aby se s nimi bylo schopno identifikovat větší množství voličů. Jenom u toho nesmí být moc populističtí, aby zůstali stále věrohodní.
nemastní, neslaní, nezajímaví
PS stojí jen o členy, kteří jsou dostatečně cool, mají alespoň jeden radikální názor, dred nebo jinou úchylku? Nebo chceme vyhrávat i jiné než studenské volby? Ač různorodost PS považuji za její velkvýhodu, několik "obyčejných" členů by se hodilo.
tip, kterej vypadal jak naklonovanej bafuňář, co má za sebou stoletou politickou kariéru,
Abych byl taky upřímný, ale kdybych soudil PS jen podle trollů, co potkám zde na fóru, asi bych taky rychle utek.

Každopádně díky za upřímnost
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec Evropského parlamentu
Příspěvky: 3949
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7027 poděkování
Dostal poděkování: 9595 poděkování

Re: Idealisté

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 12 říj 2016, 14:30

Dalibor.Zahora píše:Hele, já chápu, že tě to nakrklo, ale ty sám nemáš ujasněnou politickou identitu, když tu lavíruješ mezi dvěma proudy, soudě dle tvé podrážděné reakce. A to nekritizuji, ale konstatuji (máš na to právo i je to subjektivně v pořádku). A většinu tvých reakcí přepaluješ ad absurdum. Každopádně posilovat identitu pirátů tím, že po "zelených Pirátech", vzniknou ještě oranžoví, to je prostě džouk ;)
Technická, vzhledem k tomu, že jsme propaktovaní s DiEM, tak je tohle úplně v pohodě. Teda alespoň doufám, že Idealisté nenosí rudé hvězdičky a na brainstormingách neobhajují Marxe jako zdroj inspirace (protože i takové zjevy jde na sedánkách DiEM potkat).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 4):
Alexandr.Mansurov, Vojtech.Pikal, Ondrej.Profant, Ivo.Vlasaty
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 10258
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 25685 poděkování
Dostal poděkování: 12240 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Idealisté

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 12 říj 2016, 15:19

Tak to ovšem musí kontrovat, Marx je stále jeden z nejsilnější politických myslitelů a to kam se to sere, mu navrch dává za pravdu. Naopak současná česká ČSSD (a nejen ona viz nedávno SPD a její schválení CETA) je co by posluhovačka korporací, větší zlo než nějaký bolševický nostalgici.

A DIEM není primárně politická strana, Pekso Pekso... ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Robert.Magni
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Adam.Skorepa
Asistent poslance
Příspěvky: 4723
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6790 poděkování

Re: Idealisté

Příspěvek od Adam.Skorepa » 12 říj 2016, 15:26

Idealisté jsou z mého pohledu fajn, pomáhají u socanů šířit antiTTIP postoje. V nějakém základním kontaktu s nimi nevidím problém, naopak nám mohou pomoci se získáním dalších relevantních kontaktů pro prosazování našich záměrů. A když na to přijde... můžeme zkoušet lovit i my u nich. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvky (celkem 5):
Dominika.Michailidu, Tibor.Vansa, Ondrej.Profant, Ivo.Vlasaty, Michael.xChaos.Polak
Author Sensei Tyrant Pervert

Uživatelský avatar
Tibor.Vansa
Garant programového bodu
Příspěvky: 455
Registrován: 25 kvě 2016, 16:05
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 226 poděkování
Dostal poděkování: 761 poděkování

Re: Idealisté

Příspěvek od Tibor.Vansa » 12 říj 2016, 18:00

Máš pravdu, že jsem asi reagoval zbytečně tvrdě a svoji reakci dotáhl ad absurdum, ale tvrzení, že spolupořádání veřejné debaty na téma, které považujeme za důležité, by mohlo poškodit naši identitu, mi prostě absurdní příjde. A z téhle absurdní perspektivy jsem pokračoval dál.

Svoje politické názory mám myslím celkem srovnané a konzistentní, to že nedají jednoduše onálepkovat jako zelené, oranžové nebo bůhvíjaké, považuji za problém těch, kteří se snaží do těch škatulek každého zařadit, né můj. Škatulka piráta mne z nich vystihuje myslím nejlépe, a proto jsem zde. Chci aby PS rostla, a chci ji pomáhat aktivně hledat nové příznivce, členy a spojence. A hledám je přirozeně mezi lidmi, kteří mají podobné názory jako já.

Vím, že přílišné spojení se Zelenými a Dienbierovci by nás určitě poškodilo. Vím, že nemalá část voličstva PS je na ně alergická. Ale pro mne jsou to nejpřijatelnější koaliční partneři a rád bych budoval identitu PS, která s tím nebude mít problém. A myslím si, že existuje dost velká cílovka, pro kterou taková PS bude atraktivní.

Asi se pohybujeme v dost jiných sociálních bublinách, a cílovku PS vidíš někde jinde. Tak uvidíme, která představa přinese PS více nových členů. Good luck
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tibor.Vansa za příspěvky (celkem 7):
Mikulas.Ferjencik, Jan.Lipavsky, Dalibor.Zahora, Ivo.Vlasaty, Michael.xChaos.Polak, Vit.Jurasek, Tom Adamec

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host