PaRo XX/2016 Financování soudních poplatků ve sporech vzešlý

Archivní fórum pro historická speciální jednání a postupy celostátního fóra


Zamčeno
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

PaRo XX/2016 Financování soudních poplatků ve sporech vzešlý

Příspěvek od Tobias.Esner »

projekt: soudy_soudy_soudy
řešitel: Lukáš Blažej
příslušný výkonný orgán: Mediální odbor
zahájení: 2016-05-02
ukončení: 2016-12-31
minimum prostředků: 5000.00
maximum prostředků: 20000.00

Přihláška

Popis:
Projekt sleduje nejen prosazování pirátského programu (zejména částí Transparentní organizace a Právní stát), ale i ochranu práva na informace garantovaného čl. 17 Listiny základních práv a svobod. Na počátku všech sporů je žádost o informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím. Konkrétní žaloba se bude odvíjet od postupu povinného subjektu, půjde většinou o žalobu proti rozhodnutí, žalobu na ochranu proti nečinnosti, zásahovou žalobu, případně se budu domáhat vrácení bezdůvodného obohacení po zaplacení nákladů požadovaných povinným subjektem. Výdaje v tomto projektu budou placeny oproti výzvě soudu.

Výzva k podpoře:
S Piráty jsem již jednou uspěl u Nejvyššího správního soudu. Mnoho požadovaných informací nezískám, protože nemám na zaplacení soudních poplatků. Při úspěchu se straně peníze z tohoto projektu vrátí.
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: PaRo XX/2016 Financování soudních poplatků ve sporech vz

Příspěvek od Tobias.Esner »

Prosím příslušný výkonný orgán o souhlas
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14661
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12033 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PaRo XX/2016 Financování soudních poplatků ve sporech vz

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Souhlasím, řešitele žádám o součinnost s psavci mediálního odboru, abychom mohli dané kauzy prezentovat veřejnosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
Tobias.Esner, Lukas.Blazej

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Lukas.Blazej
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 776
Registrován: 24 lis 2010, 18:04
Bydliště: Ústí nad Labem - centrum
Dal poděkování: 890 poděkování
Dostal poděkování: 1369 poděkování

Re: PaRo XX/2016 Financování soudních poplatků ve sporech vz

Příspěvek od Lukas.Blazej »

Dovolím si sem nakopírovat popis projektu, který vysvětluje, o co vlastně jde. Políčko „Veřejně prospěšný účel projektu“ není vhodné zaměňovat s popisem.
Při přípravě bodu do zastupitelstva (http://tinyurl.com/h9hjvfh) jsem požádal příspěvkové organizace o prověrky účetních závěrek. Musel jsem platit tisíce za jednostranné kopie, protože elektronická podoba údajně není k dispozici a „skenováním svazků o celkovém počtu 99 listinných stran by příspěvková organizace vytvořila 99 souborů, ve kterých by bylo jen obtížně možné se vyznat a hrozilo by pomíchání stránek z jednotlivých účetních závěrek“. Magistrát nesdělí odměny vedoucích odborů, protože je dostatečně seznámen s judikaturou NSS, ale neztotožňuje se s ní. Česká pošta neposkytne znění smlouvy uzavřené s Magistrátem města Ústí nad Labem, protože podléhá obchodnímu tajemství. Městská akciovka Metropolnet se necítí být povinným subjektem. Podobné případy jsou v Ústí nad Labem na denním pořádku. Magistrát využívá toho, že soudy jsou nákladné a dlouhé, tudíž si je nemůžu dovolit a odmítá žádosti už jen proto, že jsem je podal já (pro kontext např. http://tinyurl.com/hm2qzfp či http://tinyurl.com/zjl78pr). Tento projekt mi umožní se proti několika vybraným rozhodnutím bránit u soudu. Výsledné rozsudky poslouží nejen k získání požadovaných informací, ale i k mediální propagaci Pirátů. Žalovaným nebude vždy Magistrát města Ústí nad Labem, ale v každém případě půjde o spor, na jehož počátku byla žádost o informace. Pokud bych narazil na zajímavý případ, může být v jednom případě žalobcem i jiná osoba (např. http://tinyurl.com/h7prslo).

Spolupráce s MO je popsána jako podmínka projektu (Vždy po vydání posledního rozhodnutí v jednotlivé věci budou podklady předány MO, aby mohl případně vydat tiskovou zprávu.), medializace před vydáním rozhodnutí bude otázkou konkrétních případů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Blazej za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Ferjencik, Michaela.Vodova
Tel. 778702712
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26227
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30172 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PaRo XX/2016 Financování soudních poplatků ve sporech vz

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

projekt získal 11700,-
položka zde: https://www.pirati.cz/fo/hospodareni201 ... /231161060

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Lukas.Blazej
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 776
Registrován: 24 lis 2010, 18:04
Bydliště: Ústí nad Labem - centrum
Dal poděkování: 890 poděkování
Dostal poděkování: 1369 poděkování

Re: PaRo XX/2016 Financování soudních poplatků ve sporech vz

Příspěvek od Lukas.Blazej »

a1.jpg
3000 Kč za první vyhraný spor jsem vrátil do rozpočtu strany. A to jsem ještě ani nestihl dočerpat :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Blazej za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Ferjencik, Vojtech.Pikal
Tel. 778702712
Zamčeno

Zpět na „[Archiv]“