Evidence kontaktů a schůzek

Informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.


Zamčeno
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Už jsme s ním telefonoval a ještě budu, pokusím se s ním sejít příští týden v Liberci nebo Praze, pokud u jednání někdo chce být, napište mi to, schůzku sice předem zveřejním, ale může to být v řádu hodin, takže když budu vědět zájem předem, jsem schopen dát avízo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Hajek, Roman.Semik, Vojtech.Pikal, Filip.Krska
Uživatelský avatar
Pavel.Hajek
Příspěvky: 501
Registrován: 29 čer 2014, 13:07
Profese: učitel
Dal poděkování: 503 poděkování
Dostal poděkování: 1076 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Pavel.Hajek »

Dne 23. srpna 2016 proběhla ve Vršovicích schůzka Pirátů z Prahy 10 (Richterová, Hájek, Mikoláš) s několika neřády kolem zastupitelky Komrskové, SZ a TOP09, kteří budou zřejmě v dohledné době ze svých stran vyloučeni pro dlouhotrvající podvratnou činnost spočívající v kritice svých Alma mater za kolaboraci se zatuchlým carských režimem na Praze 10.

Mluvilo se o vyšetřování v řadě kauz ÚMČ P10, o možnostech užší spolupráce na komunální úrovni a jejich případném zapojení do struktur Pirátů či Vlasty.

Přijaté/poskytnuté výhody: Útratu v hospě si každý platil sám a určitě se znovu uvidíme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Hajek za příspěvky (celkem 5):
Frantisek.Kopriva, Ondrej.Profant, Vojtech.Pikal, Filip.Krska, Josef.Kadlecek
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Telefonický kontakt
2x jsem telefonoval s Janem Korytářem ohledně pirátské podpory jeho kandidatuře do Senátu, v telefonu jsem naznačil naši spojitost podpory s následnou spoluprací v parlamentních volbách. To nevyloučil, ale oznámil mi, že podobnou nabídku již má (tiskem proběhla nabídka Stropnického na vytvoření širšího bloku, kde by měli být i Piráti), vzhledem k tomu, že jsme se nebyli schopni domluvit na vhodném nejbližším termínu osobní schůzky, domluvili jsme se, že se sejde s Ivanem a probere možnou podporu do Senátu přímo s ním.
Já ho mírně tlačil do pizice - Piráti nabízejí Změně (a pár dalším) volitelná místa na kandidátce do parlamentu a pokud na nabídku přistoupíte (+ další blízké subjekty), tak vlastně nabízíme jistotu projití do sněmovny - nevěří, že to dáme.

Dojem z rozhovoru (částečně přímo zaznělo, částečně jde o dojem) - jako bývalý Zelený dává přednost koalici s nimi, za podporu kandidatury bude rád, ale nebere to jako netnost pro své zvolení. Byl by rád za vytvoření širokého bloku středolevých sil do voleb do parlamentu - pravděpodobně by šlo o něco jako "čtyřkoalice II.". Nevěří, že do krajů projdou Piráti (Zelení...) samostatně a i dle výsledků z krajských voleb by se případně rozhodl (Změna), jak to bude s těmi parlamentními ...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 7):
Mikulas.Ferjencik, Pavel.Hajek, Frantisek.Kopriva, Petr.Vileta, Marek.Necada, Filip.Krska, Olga.Richterova
Uživatelský avatar
Lukas.Blazej
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 775
Registrován: 24 lis 2010, 18:04
Bydliště: Ústí nad Labem - centrum
Dal poděkování: 888 poděkování
Dostal poděkování: 1369 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Lukas.Blazej »

Podle Jakubova úvodního příspěvku sem patří i kontakty jiných subjektů, které chtějí zjistit od našich představitelů informace. Podle PřL to sem sice nespadá, ale jak znám ústecké KF, byl bych bez napsání do týdne u KK :)
30. 8. jsem se v kavárně nedaleko jeho redakce sešel s Ondřejem Kundrou z Respektu. Schůzku jsem inicioval já odesláním TZ do redakce, zbytek byl v jeho režii. Nejdřív jsme si povídali o ruských špionech v ČR, ale brzy jsme přešli k důvodu schůzky, čímž bylo zhruba hodinové probrání podkladů pro tenhle článek. Jak si můžete přečíst, nedopadlo to špatně.

Poskytnuté výhody: Nafocený spis a doplňující informace k policejnímu zásahu
Přijaté výhody: Zaplacení útraty (kafe)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Blazej za příspěvky (celkem 4):
Filip.Krska, Frantisek.Navrkal, Petr.Vileta, Tomas.Vymazal
Tel. 778702712
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26197
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36973 poděkování
Dostal poděkování: 30110 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Dnes (5.9.2016) jsem si volal s místním představitelem SZ Františkem Kocourkem poté, co jsem se od pátku naháněli mobily.

1) Jsme se bavili, jestli nějak řešit, že Dominika Kovaříkova, lídrině našeho komunálního projektu Občané pro Olomouc kandiduje za TOP09 na 12. místě do kraje. Přesvědčil jsem ho, že dokud se neobjeví nějaké použití společné značky, nebo tak něco, že netřeba dělat vlny, my taky kandidujem proti sobě, tak co. Ale že je blbé, že jsem se o dozvěděli až tak pozdě.

2) Ptal se jak je to s tím příspěvkem nebo co jsme chtěli ty peníza na Obranu práva schromažďovat se proti DSSS. Tak jsem říkal že to pošoupnu.

3) Vyjádřil zájem se někdy s Hanou Vackovou zastavit na naší schůzi, tak jsem řekl že pravděpodobně čtvrtek pravděpodobně pivnička.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Filip.Krska, Jakub.Nepejchal, Tomas.Vymazal

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10309
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ivan.Bartos »

6.9. jsem se setkal v budově Poslanecké sněmovny (Sněmovní 4) s europsolancem Polčákem nad tématem navýšení výběru OSA za repordukovanou hudbu a aktivity startostů.
Měl se účastnit i předseda SATN p. Gazdík, ale měl nějaké hlasování.
Informace k tématu
- shoda v základních věcech výběru
- vysvětlení vztahu Pirátů k autorskému zákonu
- demonstraci před OSA nepořádá STAN ale Sdružení místních samospráv ČR (cca 1500 obcí, členové i starostové ANO či ODS)
- na demonstraci vystoupíme a podpoříme ji podle přístupu MO u nás
- p. Polčák pošle materiály a zpracujeme je dle zvážení MO)
Informace mimo téma
- bavili jsme se nezávazně o vyhlídkách v krajských volbách a možnosti spolupráce na krajích po jejich proběhnutí (nevyloučil jsem spolupráci :-))
- bavili jsme se rámcově o dalších volbách 2017, kde jsem primárně odkazoval prohlášení RP o plánovaných volbách do PS 2017 a opět si vyslechl, že Matěj Stropnický vykládá, jak jdeme spolu (pokud ne aktivně, stále si to řada lidí myslí a podle mě to živí)
Next steps: posílám email p. Polčákovi
Přijaté výhody: kafe a cola
Nabídnuté výhody: náš pohled na věc může zaznít na demonstraci neb OSA je zlo
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 8):
Jan.Lipavsky, Jakub.Nepejchal, Filip.Krska, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal, Lukas.Blazej, Alexandr.Mansurov, Tomas.Vymazal
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34662
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31613 poděkování
Dostal poděkování: 25715 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Petr.Vileta »

Dnes jsme se při rozdávání Pirátských listů (Lukáš Bartoň, Petr Vileta, Jan Hutter) potkali s opodál se propagujícími socany. Chtěl jsem jim jít dát naše noviny, ale prý "to je blbý nápad". Takže nakonec přišel kandidát ČSSD na hejtmana, pan Josef Bernard, za námi. OFFTOPICJak je to o té hoře a Mohamedovi? :) Krátce jsme pohovořili na téma: politická konkurence nebo koaliční partner (?), zavedení transparentních účtů kraje a o podobnostech či odlišnostech našich programů.

Poskytnuté výhody: jedny Pirátské listy.
Přijaté výhody: propagační tiskoviny ČSSD.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Ales.Jakl, Filip.Krska, Vojtech.Pikal

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Janek.Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3215
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3870 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Janek.Wagner »

Včera jsem se zúčastnil prezentační části jednání poradního týmu pro Strategii digitálního vzdělávání do roku 2020 na MŠMT. Po tomto jednání jsme měli od cca 17 hodin neformální jednání s politickým náměstkem MŠMT za KDU-ČSL Mgr. Jaroslavem Fidrmucem, kterého se zúčastnil Petr Naske, předseda Jednoty školských informatiků, a její člen Mgr. David Hawiger.

Předmětem jednání bylo připomínkové řízení materiálu o financování nepedagogických pracovníků v regionálním školství (jde o stanovisko školských asociací a Jednoty školských informatiků ohledně podpory a financování ICT správců a administrátorů).

Dále jsme dostali informace o stavu řešení opatření Strategii digitálního vzdělávání do roku 2020 ohledně konektivity škol a školských zařízení (14miliardový projekt na podporu digitální infrastruktury v gesci MPO), zejména v souvislosti s výzvami IROP na řešení Infrastruktury škol a požadovanými parametry konektivity. Zde náměstek Fidrmuc vyjádřil podporu otevření dat Českého telekomunikačního úřadu o digitálních sítích.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janek.Wagner za příspěvek:
Filip.Krska
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10309
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ivan.Bartos »

V sobotu 8.10 jsem se setkal s Matějem Stropnickým, Monikou Horákovou a následně i s Ladislavem Kosem po 22:00 v café Neustad. Probírali jsme výsledky voleb a strategii pro druhé kolo senátních voleb. V hodnocení naší spolupráce jsem byl zdrženlivý a s výhledem k budoucí spolupráci odmítavý. Potvrdil jsem naše původní stanovisko o postupu Pirátů 2017 ve volbách a volných míst na kandidátce. Další možné setkání nad zhodnocením výsledků voleb jsem navrhl po naší datové analýze výsledků voleb. U jednání byla přítomná i Lydie.
Výhody přijaté i nabídnuté 0.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 2):
Filip.Krska, Dalibor.Zahora
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Stanislav.Stipl
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 2067
Registrován: 04 úno 2012, 23:32
Profese: programátor
Dal poděkování: 1584 poděkování
Dostal poděkování: 3193 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Stanislav.Stipl »

V neděli 9. října se Michal Kudrnáč (krajský předseda SZ) neformálně setkal se zástupci TOP09. Koalice ČSSD+TOP09+ODS+KoaliceKHK+STAN se zdá být hotová, o naší účasti v ní se neuvažuje, ale mluvili o případné roli konstruktivní opozice.

V neděli 9. října se náš vyjednávací tým ve složení Martin Hanousek, Martin Jiránek, Michal Kudrnáč, Stanislav Štipl setkal v hotelu Grand v HK s vyjednávacím týmem ANO vedeným Klárou Dostálovou. Byli dost zklamaní chováním poslankyně ANO, která kandidovala za STAN a patrně podpoří koalici bez účasti ANO. Mluvili jsme o případné spolupráci v koalici nebo v opozici. Není moc pravděpodobné, že by se ANO podařilo sestavit koalici. Spolupráce v opozici je možná. Přijaté výhody: káva.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Stipl za příspěvky (celkem 3):
Filip.Krska, Roman.Kucera, Dalibor.Zahora

test

Zamčeno

Zpět na „Povinně zveřejňované informace“