Koncepce: Web

Technický odbor působí v oblasti správy, údržby a vývoje technických systémů strany a jejích technických zařízení a poskytuje servis ostatním orgánům strany.

Moderátor: Odbor - technicky

Odpovědět
Jan.Kohler
Člen KS Liberecký kraj
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: Koncepce: Web

Příspěvek od Jan.Kohler » 30 dub 2015, 13:13

Ondrej.Profant píše:Myslím, že ok. Velkou výhodou je, že každý hračička si může s Jekyllem vyhrát (a nemusí řešit děsivou strukturu šablon jako třeba v Drupalu). A náročnost pro TO je také minimální. Navíc to povede k vytváření jednoduchých JS utilitek, což je také pozitivní.
Jsou zajištění ti hračičkové s dostatkem času v každém kraji? Co když hračička skončí, přijdou noví lidé, zase je budeme muset neustále něco učit. Ale spíše mám strach z toho, že pokud to nebude standardní, tak to bude někde polomrtvé, podobně jako se nám nechtělo používat WIKI.... Na toto myslet, i když alternativy jsou, takže i když bude tento systém, tak věřím, že se dokážeme přizpůsobit a vymyslet nějaké "přemostění", které neovlivní centrální ani krajské weby a zároveň to otevře dveře dalším aktivním členům, kteří by mohli přispívat a tvořit obsah.

Když vezmu svou Mámu, a chtěl bych ji požádat o vložení článku na tomto novém konceptu, tak co si myslíte že se stane?

Děkuji Standovi za rozeslání infa do všech krajů.
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |

Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Dal poděkování: 13215 poděkování
Dostal poděkování: 7205 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Profant » 23 dub 2016, 13:11

V Praze jsme nový web spustili: https://praha.pirati.cz/

Samozřejmě má své chyby. Ladíme. Nicméně základ je dobrý a SČK teď testuje nasazení vlastní instance. SČK to bude mít jednoduší, neb připravují web předvolební, zatímco my v Praze jsme již řešili strukturu fungujícího kraje, rozděleného do oblastí, PKS vs zastupitelé, pirátské centrum etc.

Na CF jsem to prezentoval.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 4):
Frantisek.Kopriva, Stanislav.Stipl, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal
profant.eu, poslanec

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 22141 poděkování
Dostal poděkování: 10369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 23 dub 2016, 17:28

Web hezkej, jedna věc co postrádám - chybí mi na titulce třeba feed zastupitelů (ci prazskych piratů) ze sociálních sítí (twitter). Odkazy na účty na sociálních sitích jsem nenašel ani nikde jinde, ani v kontaktech. Stalo by za to doplnit.
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Profant » 21 kvě 2016, 14:08

Při diskusi mě, Standy Štipla a Zdeňka Kubala jsme se shodli, že statický web je nejlepší řešení pro landing page (prezentace) jak krajů tak celostátní.

Proto jsem vykopl: podatelna-medialniho-odboru-f229/novy-c ... 34089.html (žádám MO ať připraví design a TO to pak oživíme)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 2):
Stanislav.Stipl, Petr.Vileta
profant.eu, poslanec

Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Profant » 01 čer 2016, 11:40

V souvislosti s přechodem na jekyll se musí vyřešit docuwiki. Kde jsou stále krajské prezentace a mate to uživatele. Samozřejmě tam zatím zůstanou ty části, které nemají náhradu. Nicméně např. pražská prezentace je zbytečná. Bylo by však dobré převést TZ, stanoviska a další obsah. Ideálně tedy rovnou převést do nové podoby (markdown). Našel by se tu někdo kdo by to např. u té Prahy vytahal?

Úkol zní: Stáhnout všechna TZ z https://www.pirati.cz/regiony/praha/tis ... ravy/start a převést do markdownu. Samozřejmě ideálně se zachováním veškerých metadat.

Nicméně uvítám pomoc i jen z části problému.

Na krajích si to alespoň nacvičíme na celostátní překlopení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvek:
Vojtech.Pikal
profant.eu, poslanec

Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec
Dal poděkování: 4985 poděkování
Dostal poděkování: 17425 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Michalek » 01 čer 2016, 21:43

Mám u sebe lokálně nějaký konvertor dw -> md