Úprava znění programového bodu - Zdravotnictví

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Žádám, aby CF projednalo uvedené návrhy změn programového bodu

Ano
45
51%
Ne
36
40%
Nevím
8
9%
 
Celkem hlasujících: 89 - Celkem hlasů: 89

Uživatelský avatar
Zdenek.Frolec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 592
Registrován: 28 říj 2013, 16:02
Profese: IT technik pro MU Kyjov.
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 217 poděkování

Re: Úprava znění programového bodu - Zdravotnictví

Příspěvek od Zdenek.Frolec »

Olga.Richterova píše:Návrh změny podporuju mj. z toho důvodu, že mám osobní / rodinné zkušenosti s nepříjemnými autoimunitními onemocněními a bohužel je dnes přes různé zveřejněné dokumenty zjevné, že řada těch, které náš stát platí jako nezávislé odborníky, paralelně přijímá peníze od farma firem. Nemám tedy důvěru, že dnešní systém založený na strachu z pokut a represivních opatření je motivovaný ušlechtilým zájmem o veřejné zdraví.
Píšu sem ale především kvůli jiné věci: považuju za zcela nepirátské, ale i obecně odpudivé, jakými urážkami zde Lukáš Nový a Zdeněk Frolec napadají názory odlišné od toho svého. Jestli se někdo divil, proč máme malé ženské zastoupení, tak v tomhle vlákně je odpověď. Proč by tohle měl někdo dobrovolně snášet jen kvůli své snaze o diskuzi? Dokud si nevyřešíme jako piráti otázku vzájemné komunikace založené na úctě, důvěře, a samozřejmě i kritickém zkoumání, je celkem irelevantní, jaké názory si na co schválíme. Tohle je totiž základ. A bez něj nemáme jen hliněné nohy, ale bahno všude, kam se podíváš. A to se dlouhodobě nedá dobře zvládnout.

Znovu opakuji dementní názor je u mě ze slova demence, která vyznačuje klinické onemocnění. To to je pro mě dementní názor, jelikož když nebude plošné očkování některých nemocí, tak se vrátí zpět.

A já nehodlám být rukojmím šílených paniček co jsou posrané z pár tisícin případů alergické reakce.

Jdenou jsme stát národ někde v dálce máme příbuzné všichni, tak berme vše mužněji a prostě přetrpme menší zlo pro větší dobro.

JAKO JÁ SI VYBERU RADŠI 10 SMRTÍ NEMLUVŇAT, JAK 10 000 ÚMRTÍ NEMLUVŇAT.

Pokud dále chcete zavádět možnost volby očkování, tak jste u mě teroristi, jelikož tím začnete rozhodovat o většině, jelikož bez plošného očkování ztrácí to očkování smysl a tím jste pro mě terroristi našich životů.


A to prostě nedopustím.

Proto ti vzkazuji máš dementní názor, jelikož do budoucna do 100-200 let pokud se to zavede, tak budeš největší masová vraždkyně, jelikož na základě tvého sobeckého strachu zabiješ několik tisíc nemmluvňat, které by to přežili, kdyby nadále byl udržován status jaký je dnes.


přírodě neporučíš a viry tu budou pořád, je jen na nás abychom vlastní chytrostí se bránili. A né si ničili skrz strach svoji obranu......


Si sobec. Já bych svoje děcko dal do toho risku, abych zachránil 100 000 dětí. Pokud ty ne tak si sobec a nemáš ve společnosti co dělat......
Naposledy upravil(a) Zdenek.Frolec dne 29 dub 2016, 15:39, celkem upraveno 1 x.
Zakládající a první Předseda MS SLovácka.
Měl jsem snahu změnit politiku, bohužel lidi v ní mě zlomili.
Bacha na IVO Vašíčka. Slíbil u sebe doma, že odejde ze strany jakmile se to stane politikaření. Že to dělá JEN pro radost. A když sám přiznal že už je to politikaření, tak si naráz nevzpomíná, že něco takového vůbec říkal. A to i přes svědky Petra, Ríši, Karla, Toma a jeho Ženy. (Byl to ten den kdy jsme plánovali rozlohu oblasti MS Slovácko.)
Že jsem měl štěstí poznám, až potkám smůlu. - Já :D
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5558
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22540 poděkování
Dostal poděkování: 4545 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava znění programového bodu - Zdravotnictví

Příspěvek od Robert.Magni »

OFFTOPIC[quote="Zdenek.Frolec"][quote="Olga.Richterova"]Návrh změny podporuju mj. z toho důvodu, že mám osobní / rodinné zkušenosti s nepříjemnými autoimunitními onemocněními a bohužel je dnes přes různé zveřejněné dokumenty zjevné, že řada těch, které náš stát platí jako nezávislé odborníky, paralelně přijímá peníze od farma firem. Nemám tedy důvěru, že dnešní systém založený na strachu z pokut a represivních opatření je motivovaný ušlechtilým zájmem o veřejné zdraví.
Píšu sem ale především kvůli jiné věci: považuju za zcela nepirátské, ale i obecně odpudivé, jakými urážkami zde Lukáš Nový a Zdeněk Frolec napadají názory odlišné od toho svého. Jestli se někdo divil, proč máme malé ženské zastoupení, tak v tomhle vlákně je odpověď. Proč by tohle měl někdo dobrovolně snášet jen kvůli své snaze o diskuzi? Dokud si nevyřešíme jako piráti otázku vzájemné komunikace založené na úctě, důvěře, a samozřejmě i kritickém zkoumání, je celkem irelevantní, jaké názory si na co schválíme. Tohle je totiž základ. A bez něj nemáme jen hliněné nohy, ale bahno všude, kam se podíváš. A to se dlouhodobě nedá dobře zvládnout.[/quote]


Znovu opakuji dementní názor je u mě ze slova demence, která vyznačuje klinické onemocnění. To to je pro mě dementní názor, jelikož když nebude plošné očkování některých nemocí, tak se vrátí zpět.

A já nehodlám být rukojmím šílených paniček co jsou posrané z pár tisícin případů alergické reakce.

Jdenou jsme stát národ někde v dálce máme příbuzné všichni, tak berme vše mužněji a prostě přetrpme menší zlo pro větší dobro.

JAKO JÁ SI VYBERU RADŠI 10 SMRTÍ NEMLUVŇAT, JAK 10 000 ÚMRTÍ NEMLUVŇAT.

Pokud dále chcete zavádět možnost volby očkování, tak jste u mě teroristi, jelikož tím začnete rozhodovat o většině, jelikož bez plošného očkování ztrácí to očkování smysl a tím jste pro mě terroristi našich životů.


A to prostě nedopustím.

Proto ti vzkazuji máš dementní názor, jelikož do budoucna do 100-200 let pokud se to zavede, tak budeš největší masová vraždkyně, jelikož na základě tvého sobeckého strachu zabiješ několik tisíc nemmluvňat, které by to přežili, kdyby nadále byl udržován status jaký je dnes.


přírodě neporučíš a viry tu budou pořád, je jen na nás abychom vlastní chytrostí se bránili. A né si ničili skrz strach svoji obranu......


Si sobec. Já bych svoje děcko dal do toho risku, abych zachránil 100 000 dětí. Pokud ty ne tak si sobec a nemáš ve společnosti co dělat......[/quote]

Nečteš,nepřemýšlíš,jenom pindáš o něčem,o čem víš úplný hovno.Navíc v debatě o koze pořád mektáš o voze.OFFTOPICZměň dealera nebo psychiatra a pak se vrať

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Zdenek.Frolec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 592
Registrován: 28 říj 2013, 16:02
Profese: IT technik pro MU Kyjov.
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 217 poděkování

Re: Úprava znění programového bodu - Zdravotnictví

Příspěvek od Zdenek.Frolec »

Robert.Magni píše:OFFTOPIC[quote="Zdenek.Frolec"][quote="Olga.Richterova"]Návrh změny podporuju mj. z toho důvodu, že mám osobní / rodinné zkušenosti s nepříjemnými autoimunitními onemocněními a bohužel je dnes přes různé zveřejněné dokumenty zjevné, že řada těch, které náš stát platí jako nezávislé odborníky, paralelně přijímá peníze od farma firem. Nemám tedy důvěru, že dnešní systém založený na strachu z pokut a represivních opatření je motivovaný ušlechtilým zájmem o veřejné zdraví.
Píšu sem ale především kvůli jiné věci: považuju za zcela nepirátské, ale i obecně odpudivé, jakými urážkami zde Lukáš Nový a Zdeněk Frolec napadají názory odlišné od toho svého. Jestli se někdo divil, proč máme malé ženské zastoupení, tak v tomhle vlákně je odpověď. Proč by tohle měl někdo dobrovolně snášet jen kvůli své snaze o diskuzi? Dokud si nevyřešíme jako piráti otázku vzájemné komunikace založené na úctě, důvěře, a samozřejmě i kritickém zkoumání, je celkem irelevantní, jaké názory si na co schválíme. Tohle je totiž základ. A bez něj nemáme jen hliněné nohy, ale bahno všude, kam se podíváš. A to se dlouhodobě nedá dobře zvládnout.

Znovu opakuji dementní názor je u mě ze slova demence, která vyznačuje klinické onemocnění. To to je pro mě dementní názor, jelikož když nebude plošné očkování některých nemocí, tak se vrátí zpět.

A já nehodlám být rukojmím šílených paniček co jsou posrané z pár tisícin případů alergické reakce.

Jdenou jsme stát národ někde v dálce máme příbuzné všichni, tak berme vše mužněji a prostě přetrpme menší zlo pro větší dobro.

JAKO JÁ SI VYBERU RADŠI 10 SMRTÍ NEMLUVŇAT, JAK 10 000 ÚMRTÍ NEMLUVŇAT.

Pokud dále chcete zavádět možnost volby očkování, tak jste u mě teroristi, jelikož tím začnete rozhodovat o většině, jelikož bez plošného očkování ztrácí to očkování smysl a tím jste pro mě terroristi našich životů.


A to prostě nedopustím.

Proto ti vzkazuji máš dementní názor, jelikož do budoucna do 100-200 let pokud se to zavede, tak budeš největší masová vraždkyně, jelikož na základě tvého sobeckého strachu zabiješ několik tisíc nemmluvňat, které by to přežili, kdyby nadále byl udržován status jaký je dnes.


přírodě neporučíš a viry tu budou pořád, je jen na nás abychom vlastní chytrostí se bránili. A né si ničili skrz strach svoji obranu......


Si sobec. Já bych svoje děcko dal do toho risku, abych zachránil 100 000 dětí. Pokud ty ne tak si sobec a nemáš ve společnosti co dělat......[/quote][/ot]
Nečteš,nepřemýšlíš,jenom pindáš o něčem,o čem víš úplný hovno.Navíc v debatě o koze pořád mektáš o voze.OFFTOPICZměň dealera nebo psychiatra a pak se vrať[/quote]

Nehodlám ti tvůj intelekt napadat, jelikož bys to mohl vzít jako urážku. Ale prostě někteří lidi nedokážou prohlédnout kam tim majka míří, že chce aby prošla tahle změna. Já se za to na tebe nezlobím. Neměli bychom se smát těm hloupějším.
Zakládající a první Předseda MS SLovácka.
Měl jsem snahu změnit politiku, bohužel lidi v ní mě zlomili.
Bacha na IVO Vašíčka. Slíbil u sebe doma, že odejde ze strany jakmile se to stane politikaření. Že to dělá JEN pro radost. A když sám přiznal že už je to politikaření, tak si naráz nevzpomíná, že něco takového vůbec říkal. A to i přes svědky Petra, Ríši, Karla, Toma a jeho Ženy. (Byl to ten den kdy jsme plánovali rozlohu oblasti MS Slovácko.)
Že jsem měl štěstí poznám, až potkám smůlu. - Já :D
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1652 poděkování

Re: Úprava znění programového bodu - Zdravotnictví

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Zdenek.Frolec píše: přírodě neporučíš a viry tu budou pořád, je jen na nás abychom vlastní chytrostí se bránili. A né si ničili skrz strach svoji obranu......
Ano, to máš pravdu, ale to neznamená, že to nejchytřejší, co jsme doposud objevili je povinnost očkovat.

Majka svůj záměr zcela transparentně uvedla v úvodu tohoto vlákna. Můj cíl je, aby se Piráti vyjádřili, zda podporují myšlenku dobrovolnosti v otázkách očkování. Jediné co to může přinést je uvolnění napětí, které vládne ve společnosti. A také možnost svobodného šíření informací. A tím jenom kopíruji základní program strany, který zřejmě pořád nejsi ochoten a tudíž schopen uchopit.

Majka má jediný cíl, tím je, aby měl každý možnost dozvědět se jak je možné předcházet onemocněním, jakými jsou černý kašel, spalničky, záškrt, obrna, mor, ......prostě nemoci, které na jednu stranu známe a část populace se jich bojí v podstatě jenom díky úspěšnému marketingovému zásahu farmaceutických firem, které mají výjimku v zákoně o reklamě. Ptám se: Z jakého důvodu ta výjimka, pokud u nás člověk, který nevystudoval nějakou VŠ nějak související s medicínou je dle slovníku Z.F. dement? Jak se může dementní člověk rozhodovat na základě reklamy? Vždyť tady máme armádu vzdělaných lidí, kteří vědí lépe než my dementi, jak to je a jak to doma máme? Protože jaký jiný důvod má taková reklama pro dementa, než ho prostě zmanipulovat....? Kdo má prostředky na to, aby lidi manipuloval? Z jakého důvodu to potřebuje?
Pokud jsou jeho úmysly čisté a prospěšné, k čemu potřebuje manipulaci?

Mám takové heslo: Dobré se prodává samo. Pokud je očkování tak bezpečné a super, jak to, že je vůči němu tak silný celosvětový odpor?

Můj dementní vhled mi říká, že pokud bude u nás povinnost ať už v čemkoliv, tak je to prostor pro nárůst "zhoubného nádoru", kterému budu říkat pracovně politický autizmus - tzn. emoce zde hrají větší roli, než rozum.
Emoce říkají: máme strach z toho co neznáme, nerozumíme tomu. .. Rozum říká, - máme různé vědecké výsledky. Reklama říká - budeme prezentovat to, co přinese zisk.

Chápu, že jsi ochoten obětovat to co nemáš, a vyplývá mi z toho, že málo čteš pohádky, ve kterých tátové, aby se dostali domů, obětují to, o čem neví, že je doma čeká.

P.S. A toto se děje v distribuci vakcín
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvek:
Robert.Magni

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Uživatelský avatar
Petr.Kopecny
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 1933
Registrován: 23 dub 2009, 11:19
Profese: Automatizační Inženýr a Astronom
Bydliště: Ostrava-Dubina
Dal poděkování: 778 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava znění programového bodu - Zdravotnictví

Příspěvek od Petr.Kopecny »

Maria.Vasickova píše: Pokud je očkování tak bezpečné a super, jak to, že je vůči němu tak silný celosvětový odpor?
CO? Kde? Těch pár skupin ovlivněních lidí protiočkovací lobby rozhodně nejsou celosvětový odpor. Vždyť jen lidí co mluví klingonsky je více :-D
Maria.Vasickova píše: Můj dementní vhled mi říká, že pokud bude u nás povinnost ať už v čemkoliv, tak je to prostor pro nárůst "zhoubného nádoru", kterému budu říkat pracovně politický autizmus - tzn. emoce zde hrají větší roli, než rozum.
Emoce říkají: máme strach z toho co neznáme, nerozumíme tomu. .. Rozum říká, - máme různé vědecké výsledky. Reklama říká - budeme prezentovat to, co přinese zisk.
Ano. Máš strach z toho co neznáš a protože tomu nerozumíš tak přisuzuješ očkování věci které jsou nereálné a hloupé. Vidíš v tom jednoduché vzory, které ti dávají smysl kvůli omezenosti znalostí a možná i logiky. Říkáš si, že je to tak prosté, jaktože to ostatní nevidí? Ano, jsi ovlivněna emocemi a nevnímáš logiku. Už ses rozhodla, že tvůj názor je ten zprávný a nezměníš ho, ani kdyby ti to milionkrát vyvrátili. Nezměníš ho, protože se bojíš, jaký další názor budeš muset měnit.

Pokud jsme tě urazil, tak se omlouvám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kopecny za příspěvek:
Zdenek.Frolec
Petr Kopečný
Člen KS Moravskoslezský, správce Pirátského kalendáře
GSM: +420 731 552 845
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5558
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22540 poděkování
Dostal poděkování: 4545 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava znění programového bodu - Zdravotnictví

Příspěvek od Robert.Magni »

Petr.Kopecny píše:]
Vidíš v tom jednoduché vzory, které ti dávají smysl kvůli omezenosti znalostí a možná i logiky. Říkáš si, že je to tak prosté, jaktože to ostatní nevidí? Ano, jsi ovlivněn emocemi a nevnímáš logiku. Už ses rozhodl, že tvůj názor je ten zprávný a nezměníš ho, ani kdyby ti to milionkrát vyvrátili. Nezměníš ho, protože se bojíš, jaký další názor budeš muset měnit.
Tohle platí stejně tak o tobě. Nuda

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Petr.Kopecny
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 1933
Registrován: 23 dub 2009, 11:19
Profese: Automatizační Inženýr a Astronom
Bydliště: Ostrava-Dubina
Dal poděkování: 778 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava znění programového bodu - Zdravotnictví

Příspěvek od Petr.Kopecny »

Robert.Magni píše:Nuda
Kdyby to mělo být zábavné, tak tam napíšu smajlíka.
Petr Kopečný
Člen KS Moravskoslezský, správce Pirátského kalendáře
GSM: +420 731 552 845
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1652 poděkování

Re: Úprava znění programového bodu - Zdravotnictví

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Petr.Kopecny píše: Ano. Máš strach z toho co neznáš a protože tomu nerozumíš tak přisuzuješ očkování věci které jsou nereálné a hloupé. Vidíš v tom jednoduché vzory, které ti dávají smysl kvůli omezenosti znalostí a možná i logiky. Říkáš si, že je to tak prosté, jaktože to ostatní nevidí? Ano, jsi ovlivněna emocemi a nevnímáš logiku. Už ses rozhodla, že tvůj názor je ten zprávný a nezměníš ho, ani kdyby ti to milionkrát vyvrátili. Nezměníš ho, protože se bojíš, jaký další názor budeš muset měnit.

Pokud jsme tě urazil, tak se omlouvám.
Řekla bych, že si to špatně pochopil, Petře. Názor vnímám jako soud, osobně bych použila spíše, že mám svůj postoj. A ten je jednoznačný. Usiluji o dobrovolnost. Protože povinnost nutí soudit a to já nerada. Mám zkušenost, to je vše a té se nebojím, protože tu znám 8-) To, čeho se obávám je projev násilí a tím je snaha společnosti sankcemi přinutit jedince udělat něco proti sobě. A to je to, čemu budu odolávat. Sama, nebo společně s členy strany.
OFFTOPICAle fakt, že se mi omlouváš za něco, na co nemáš, mne naplňuje nadějí, že přece jenom něco začínáš rozumět ;)

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1652 poděkování

Re: Úprava znění programového bodu - Zdravotnictví

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Myslím, že toto je hodně na hraně.
http://www.szu.cz/eiw2016
Tvrdit, že dostane dítě tetanus podáním ruky je fakt úlet. :o
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvek:
Robert.Magni

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Uživatelský avatar
Zdenek.Frolec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 592
Registrován: 28 říj 2013, 16:02
Profese: IT technik pro MU Kyjov.
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 217 poděkování

Re: Úprava znění programového bodu - Zdravotnictví

Příspěvek od Zdenek.Frolec »

Maria.Vasickova píše:Myslím, že toto je hodně na hraně.
http://www.szu.cz/eiw2016
Tvrdit, že dostane dítě tetanus podáním ruky je fakt úlet. :o

pro neznalé medicíny. Pokud to dítě bude pořezané byť o papír podá ruku babičce, která se teď rýpala v záahoně, která ho chytí za tu ruku a dá mu pusu. tak ano je docela velká šance že do rany se mu dostane tetanus.

Kamarád táty takto umřel jelikož si nedal tetanovku a popichal se o růže a doma si to nevydenzifikoval. šak velký hrdina. Do měsíce bylo po něm.

Dítě se může o cokoliv pořezat nebo si udělat drobné ranky, které okem ani nevidíme. A tetánie díky naším předkům a hlavně obchodům s krávama je všude přitomná.




Když si už nestudovala, tak zapni wikipedii přečtisi jak se tetanus šíří a proč vůbec vznikl a pak použi hlavu a popřemýšlej jak by k té situaci mohlo dojít.

Tu hlavu nemáš jen aby ti tam nepršelo.....
Zakládající a první Předseda MS SLovácka.
Měl jsem snahu změnit politiku, bohužel lidi v ní mě zlomili.
Bacha na IVO Vašíčka. Slíbil u sebe doma, že odejde ze strany jakmile se to stane politikaření. Že to dělá JEN pro radost. A když sám přiznal že už je to politikaření, tak si naráz nevzpomíná, že něco takového vůbec říkal. A to i přes svědky Petra, Ríši, Karla, Toma a jeho Ženy. (Byl to ten den kdy jsme plánovali rozlohu oblasti MS Slovácko.)
Že jsem měl štěstí poznám, až potkám smůlu. - Já :D
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“