Přejmenování strany na Pirátští sluhové USA a Muslimů.

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Projednat navrhované usnesení?

Souhlasím.
17
23%
Nesouhlasím
53
72%
Zdržuji se.
4
5%
 
Celkem hlasujících: 74 - Celkem hlasů: 74

Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Přejmenování strany na Pirátští sluhové USA a Muslimů.

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Nerozumím řeči tvého kmene - já píšu o ZLPS a ty o zákonem a jejich porušování. Listina je o svobodě a jejím pojetí, lze pozušovat svobodu jedince mnoha způsoby (jdoucími proti duchu ZLPS) a přitom nijak neporušovat zákony.
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4111
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: Přejmenování strany na Pirátští sluhové USA a Muslimů.

Příspěvek od Ondra.kl »

Asi by jsi si tu LZPS měl přečíst:

"Každý může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá."
"Povinnosti mohou být ukládány toliko na základě zákona a v jeho mezích a jen při zachování základních práv a svobod."
"Meze základních práv a svobod mohou být za podmínek stanovených Listinou základních práv a svobod (dále jen "Listina") upraveny pouze zákonem."
"Zákonná omezení základních práv a svobod musí platit stejně pro všechny případy, které splňují stanovené podmínky."

krátce řečeno: LZPS je pouze deklarativní dokument, hranice jejích ustanovení určuje zákon. Říci tedy že hranice nejsou napsané znamená tvrdit že zákony nejsou napsané. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Novy, Vojtech.Pikal, Alexandr.Mansurov
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přejmenování strany na Pirátští sluhové USA a Muslimů.

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Antonin.Zapletal píše:OFFTOPICPodání je legitimní, jako trolling poněkud slabé, ale je fakt, že dost lidí vnímá vymizení liberálního křídla strany jako problém. Sluníčkáři nejsou nálepka, je to styl života (lépe řečeno, styl nemrtvých zombií) Václav místopředseda Fořtík je krásným příkladem, když zmiňuje LZPS. Normální člověk vůbec netuší, co je LZPS. Ani že to je paragraf 4 ústavy, ani co je to ústava, ani že paragrafy 1 - 3 říkají cosi o svébytném samostatném státě (pod dobrovolně a svobodně akceptovanou vládou unie) vzešlém z vůle lidu a doplněném o LZPS z vůle Havla, dnes již zemřelého.

Lidem je vcelku šumák, jestli muslim podepsal nějaký papír, tajak podepisujícím je jedno, že něco podepisovali. Slabost a vyčichlost Pirátů odráží oslabenost lidí. Bez víry, bez sebevědomí, bez většího majetku nejsou ani vládci nad obsahem své popelnice a Brusel se jim chodí dívat do kamen, jestli náhodou netopěj bankovkama nebo něčím takovým.

Takovým lidem muslim, který je bhem požehnán od praotce Ismaele, může nakukat cokoli a nebude to ani hřích.


Shrnuto do srozumitelné podoby - obnovte liberální křídlo a najděte nacionální témata.
Chápu ten oxymorón správně jako návod na vznik nacionálních liberálů? :)
To už dávají větší smysl nacionální bolševici a ti už exitují, možná jednoduší změnit palubu. :D
Naposledy upravil(a) Dalibor.Zahora dne 22 dub 2016, 16:48, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 5):
Marek.Necada, Lenka.Kozlova, Jiri.Ulip, Vojtech.Pikal, Alexandr.Mansurov

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Přejmenování strany na Pirátští sluhové USA a Muslimů.

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Roman.Kucera píše:Na občanství není nárok.
Když už ho máš, nemůžou Ti ho vzít (to dělali komunisti...). Je legitimní bavit se o tom, za jakých podmínek ho lze získat...
Roman.Kucera píše:Nepodání ruky je výraz pohrdání ženou. Pohrdání je PROTI LZPS
Chceš žít ve společnosti, kde za Tebou bude běhat právník a kontrolovat, jestli správně ženám podáváš ruce a otevíráš dveře, aby ses náhodou nedopustil pohradání/sexuálního obtěžování? Napíšeme si do zákona, že pouštět do dvěří se NESMÍ a třepat rukou MUSÍ? To je ta naše debyrokratizace? Sry, ale tohle je stejná liga jak arcifeministky nejstřelenější...
Vaclav.Fortik píše:Listina předpokládá rovnost lidí, pokud někdo deklaruje pohrdání pohlavím, sex. orientací, věkem ... jedná proti duchu LZPS, NEJSOU nikde psané hranice, co je ještě tolerovatelné a co už nikoli. Právě proto se na tom točí dobroserové a umožňují zneužití LZPS k nesvobodným aktivitám a následně nesvobodným koncům...
Povinnost podávat ruku není v LZPS nijak zakotvená (pokud teda vím) a připadá mi blbost jí tam zakotvovat.
nevím, ž ebych o tomto psal - asi nesleduješ média, tedy ti uniká kontext...
Česká média jsem skutečně v zájmu udržení vlastního psychického zdraví přestal sledovat, takže mi kontext mírně uniká. Bavíme se o tomto?

http://www.basellandschaftlichezeitung. ... -130173852

Jak jsem to pochopil, podání ruky mají ve školním řádu a ředitel školy jim dal výjimku. Za což dostal pojeb od místního sdružení učitelů a Basilejské vlády. Cca týden zpátky se proláklo, že tatík si požádal o občanství. Vypukl mediální cirkus a úřady si rodinku pozvaly na kobereček, s tím že je budou důkladně kontrolovat, jestli umí všichni v rodině Německy, jsou integrovaní atp.

http://www.basellandschaftlichezeitung. ... -130209248

Máš nějaký zdroj, který by říkal, že to řízení stáhli? Našel jsem to pouze v českých zdrojích, německy mluvící zdroje říkají, že případ je otevřený a detaily nebudou sdělovat s ohledem na ochranu osobnosti. Tolik ke stavu situace.


Nejsem odborník na školtství. Nebudu posuzovat, jestli má mít ředitel právo nařídit plošné povinné "ošmatávání" (ať už rukou nebo čehokoli jiného). Myslím si, že ministerstvo školství by plošně podobné věci (povinné potřásání rukou, školní uniformy, povnné rozvičky,...) nařizovat spíš nemělo. IMO, když se do takových věcí derou politici, smrdí to průšvihem. Pokud už někdo něco takového vymyslí, ředitel školy by měl mít právo udělit výjimku dítěti, které je alergické/autistické/věřící/... Ale klidně. Pokud si jako strana myslíme, že škola má vyrobit z lidí "spořádané občany", dokážu s tím žít. Klidně můžeme postupovat systémem "nehodící se škrtněte". To každopádně ať rozhodnou naši odborníci na školství.

Z hlediska utopií - považoval bych za proveditelné opatření, že získání občanství pro rodiče je vázáno na dobré známky z chování dětí, souhlas školy nebo tak něco (a povinnou docházku). Neřekl bych, že toto nebo další drakonická opatření něco vyřeší, ale žíly mi zásadně netrhá. Pro ilustraci dodávám článek o lidech, kteří se narodili ve Švýcarsku nebo tam alespoň dlouho žili, mluví výborně Neměcky, ale Švýcaři nejsou, protože prostě neprošli byrokratickou mašinérií. Je to drahé a složité, takže radši žijí jako lidé druhé kategorie.

http://www.20min.ch/schweiz/news/story/ ... --25362459

Volně přeložím alespoň první větu "98 % cizinců, kteří by v současnosti mohlo získat švýcarské občanství, se toho vzdává". Řekl bych, že to je typicky naprostý opak toho, čeho chceme jako Piráti dosáhnout....

Co bych vypíchl je, že mi připadá dementní ten princip, že Konvičky kolem nějaké takové blbosti (podávání rukou) rozjedou mediální hysterii a pak byrokratickou šikanu nějakého ubožáka. Pokud ty kluci dostali od ředitele výjimku, tak měli výjimku. Podělal to ten ředitel. Tečka. Prohlídka řitních otvorů celé rodiny, aby byli "slušní spoluobčané" uspokojeni, že vláda vyvíjí aktivitu, je pitomost.

Abych teda argumentoval příkladem z Českého prostředí, nemyslím si, že by "besorgten Bürger" měli právo vyrazit Eman Ghaleb z té Teplické školy, protože nosí šátek. Podvolovat se těmhle akcím není realistické, spíš mi to přijde slabošské....
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 3):
Rostislav.Reha, Dalibor.Zahora, Robert.Magni
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přejmenování strany na Pirátští sluhové USA a Muslimů.

Příspěvek od Roman.Kucera »

Mikulas.Peksa píše:Je legitimní bavit se o tom, za jakých podmínek ho lze získat...
&
Mikulas.Peksa píše:Chceš žít ve společnosti, kde za Tebou bude běhat právník a kontrolovat, jestli správně ženám podáváš ruce a otevíráš dveře, aby ses náhodou nedopustil pohradání/sexuálního obtěžování?
Pokud po té společnosti něco žádám, třeba občanství, pak ano.
A nebo to lze debyrokratizovat a vyhlásit, že občanství nedostane NIKDO. Krásně čistě a transparentně. Za mě cajk.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Zdenek.Frolec
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5255
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7643 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přejmenování strany na Pirátští sluhové USA a Muslimů.

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Roman.Kucera píše: A nebo to lze debyrokratizovat a vyhlásit, že občanství nedostane NIKDO. Krásně čistě a transparentně. Za mě cajk.
A az ho budes CHTIT (fakt MOC chtit) nekomu dat, tak budes v ....
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvek:
Mikulas.Peksa

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Přejmenování strany na Pirátští sluhové USA a Muslimů.

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Roman.Kucera píše:A nebo to lze debyrokratizovat a vyhlásit, že občanství nedostane NIKDO. Krásně čistě a transparentně. Za mě cajk.
To je dost nepraktickej princip. Copak neznáš nikoho, kdo by si vzal Slovenku? (Ukrajinku, Rusku,...) Výjimky potřebuješ, minimálně z těch mezinárodních svateb by ses zbláznil.

A jako jo, v tomhle se neshodneme. Znal jsem jednoho chlapíka, byl to Němec, vzal si Číňanku, se kterou se poznali kdysi na studiích, a usadili se spolu na Novým Zélandu, protože tam dotyčnej dostal profesuru (fakt prestižní místo, odstěhoval se kvůli tomu z Německa). Děti mluvily na střídačku německy, čínsky a anglicky a byly fakt chytrý. Přišel mi to jako fakt super chlapík a chtěl bych tu takový mít na školách jako je Karlovka. Asi bych pro ně chtěl mít v zákoně díru...ale to se prostě nedá, protože tady jsi Čech, Čech, Čech, musíš si toho vážit a každý, kdo by přišel zvenku je prostě nekalá konkurence. Proto ti byrokrati, kteří vládnou univerzitám, vypadají, jak vypadají. Hlavní je, že si to tam vyseděli a vypolitikařili. Ujíždí nám vlak. Ona to není náhoda, že mezi 100 nejlepšími univerzitami není žádná česká...a pak se divíme, že jsme montovna.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 7):
Rostislav.Reha, Marek.Necada, Dalibor.Zahora, Robert.Magni, Dominika.Michailidu, Michal.Klus, Alexandr.Mansurov
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přejmenování strany na Pirátští sluhové USA a Muslimů.

Příspěvek od Marek.Necada »

Občanství by se hlavně nemělo dávat narozením, nýbrž jen na žádost. Hezky stejné podmínky pro všechny.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Ondra.kl, Alexandr.Mansurov
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Přejmenování strany na Pirátští sluhové USA a Muslimů.

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Jo, ještě jednu drobnost - dobrý inženýr (softwarový, polovodičový, elektrotechnik, strojař,....) si v Londýně, Kodani, New Yorku nebo Berlíně přijde třeba taky na 200 000 až 300 000 CZK hrubého měsíčně. V Praze, když se zasnažíš, tak jsi třeba na 80 000 CZK/měsíčně. Když budeme ještě nově příchozím jako bonus kontrolovat řitní otvory, nemyslím si, že tu někomu bude chtít usazovat. Max. lidi, co tu jsou, prostě zdrhnou ;).

Ono se tady ve straně stalo zvykem nadávat na to, že jsme montovna a kolonie Západu. Jenže kybersoudruzi, přiznejme si to, takto tu vzdělanostní ekonomiku nevybudujeme. Podotýkám, že tato diskuse probíhá na kompech, které byly vyvinuty a vyrobeny mimo ČR. Sice část těch peněz, co jsme za ně zaplatili, spadla do rukou kapitalistům, ale ty inženýři, co dělají vývoj, tak ty dostali svůj podíl a utrácejí ho někde jinde. Roji, i ty chceš, aby ho utráceli tady a cpali do Tvých automatů (no offense, man, just joking :) )

Tohle není jen o kompech a elektronice, to je biotechnologicíh, nanotechnologiicíh, moderních materiálech obecně. Taková ekonomika se nadá provozovat s uzavřenými hranicemi a otázka je prostě, jak nastavit rozumná pravidla pro legální migraci, aby to fungovalo. Jedna věc je budovat na zelené louce za drahé peníze technologické parky a druhá věc je osázet je lidma. A to nám prostě nejde.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Marek.Necada, Robert.Magni, Ondra.kl, Alexandr.Mansurov
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Antonin.Zapletal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 411
Registrován: 10 zář 2015, 12:17
Profese: pracující
Dal poděkování: 360 poděkování
Dostal poděkování: 262 poděkování

Re: Přejmenování strany na Pirátští sluhové USA a Muslimů.

Příspěvek od Antonin.Zapletal »

Dalibor Zahora píše:Chápu ten oxymorón správně jako návod na vznik nacionálních liberálů? :) To už dávají větší smysl nacionální bolševici a ti už exitují, možná jednoduší změnit palubu. :D
Ne, bohužel nechápeš. To není oxymoron. O existenci nacbolů vím dost, děkuji, možná by sis taky mohl u nich střihnout roční stáž. Od Pirátů se názorově skoro neliší, liší se pouze větší akceschopností a méně zbytnělým egem. No však uvidíš, já ti to dohodnu.
Uchopení nacionálních témat je strategická záležitost. Konývkáři už po nich sahají a kdo sáhne později, ten bude tahat za kratší konec.
Posílit liberální křídlo strany je taktická záležitost, protože odstřihne rekony od zdrojů a dá Pirátům lepší vyjednávací pozici. S rekony budeme jen přicmrndávači koblihářských mátoh. Bez nich nám bude líp.

Thats all, na nějakou politiku nemáme reálnou sílu, tak teď nezbývá než taktizovat a z toho bahna zkusit vybruslit. Napadlo tě někdy, že tou úžasnou transparencí v záhadném plýtvání prachama na nás mají rekoni takovou páku, že nás můžou kdykoli zaplácnout?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonin.Zapletal za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Zdenek.Frolec, Ivan.Mikolas
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“