KF Jčk 4/2016 primárky do krajských voleb[rozprava]

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Odpovědět
Lukas.Kolarik
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 195 poděkování
Dostal poděkování: 786 poděkování

Re: KF Jčk 4/2016 primárky do krajských voleb[rozprava]

Příspěvek od Lukas.Kolarik » 08 dub 2016, 11:18

Na základě pověření přebírám předsedání tohoto jednání.

Jelikož nikdo nevznesl žádnou proceduální námitku a žádný další kandidát se nepřihlásil, vyhlašuji druhé hlasování o lídrovi kandidátní listiny

Hlasovat můžete zde

Hlasování potrvá 48 hodin a protože se jedná o personální otázky je tajné. Volbu není možné v průběhu měnit.

Prosím všechny členy Jčk aby věnovali tomuto hlasování pozornost.
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------
Předseda Jihočeského kraje.
Předseda MS Strakonicko.
tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil

Lukas.Kolarik
Poslanec Parlamentu ČR

Příspěvek od Lukas.Kolarik » 10 dub 2016, 18:00

Výsledky druhé volby lídra kandidátní listiny:

Michal Horák - 5 hlasů
Oldřich Máca - 9 hlasů
Jan Novák - 9 hlasů

hlasujících - 21

Ani na podruhé nikdo z kandidátů nebyl zvolen.

Další volba bude vyhlášena v pátek 15.4.2016 do té doby se může přihlásit další kandidát, pokud se někdo ze stávajících kandidátu rozhodne z volby o lídra odstoupit, může tak oznámit v této rozpravě. V tomto čase můžete také klást otázky kandidátům, případně se mohou kandidáti pokusit objasnit, proč právě oni by měli dostat hlas.
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
Předseda MS Strakonicko.

Vaclav.Urban
Místní předsednictvo
Profese: redaktor, publicista a nakladatel
Dal poděkování: 486 poděkování
Dostal poděkování: 1036 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav.Urban » 11 dub 2016, 16:29

Olda vzkazuje, že ho vaše podpora těší, ale dnes odlétá na týden do Ugandy. Pokud máte dotazy, musíte volat do Afriky +420 777 166 282. Jinak bude zpět až v sobotu.

Za sebe musím říct, že Olda je člověk s velkým přehledem v oblasti financí, práva, ekonomiky a zemědělství. V oblasti krajského zdravotnictví mu vypomůže náš kolega Ondřej Lešetický, který je tajemníkem Institutu zdravotnických služeb na vysoké škole.

Dovolím si připomenout Oldův výsledek v obecních volbách, kde získal 7,79 procent platných hlasů, tedy víc jak dvojnásobek průměru kandidátky.

Tady je volební web, který jsme tvořili prakticky jen s Oldou.
http://otevrenyhradec.cz

Jan.Novak
Kontrolní komise
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 1712 poděkování
Dostal poděkování: 1406 poděkování

Příspěvek od Jan.Novak » 11 dub 2016, 20:05

Počkat, Václave, počkat. Tohle myslíš vážně? Krajský program není lídra, ale všech jihočeských pirátů. Ondra Lešetický má pomoci nám všem (ne jednomu konkrétnímu lídrovi), nějakým způsobem se již snažíme dávat dohromady krajský program na všech úrovních, nápady k vylepšení programu měly být již dávno sdíleny se zbytkem. Mimochodem před pár dny končilo připomínkování společné části krajských programů, proč se k tomu Ondra nijak nevyjádřil a nepřispěl nějakými poznámkami (mimochodem to není chyba Ondry Lešetického, pravděpodobně o tom vůbec netušil, ale Ty jsi ve straně již několik let a moc dobře víš jak funguje, proč jsi ho tam nenasměroval)? Takhle celý Tvůj příspěvek vypadá, že čekáš na to jestli bude Olda lídr a bez něj část ke zdravotnictví nebude. Nebo jak si máme ten tvůj příspěvek, Václave, vykládat?

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: učitel
Dal poděkování: 1106 poděkování
Dostal poděkování: 1038 poděkování

Příspěvek od Ludek.Blaha » 11 dub 2016, 22:48

Počkat, Honzo, počkat. Nehodlám být vykladačem Václavových slov, tak jen, jak jsem je pochopil já. Ani by mne nenapadlo, že by tu padlo slovo nebo náznak, že by se tvořil nějaký speciální lídrovský program, ale že by se případnému lídrovi pomohlo zorientovat se i v oblasti, v které se neorientuje až tak moc. Což není žádná nepatřičnost. Ve všem, co se kde šustne se u nás orientují výhradně a jen prezidenti.
Takže Václav může klidně zůstat v klidu. U mne dobrý.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Urban, Ivo.Vlasaty
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...

Jan.Novak
Kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Novak » 12 dub 2016, 09:13

Luďku, ono je to napsané "jemně", ale jasně z toho vyplývá pomoc jmenovitému lídrovi. Nikoliv pomoc někomu jinému. Je tam jasně napsáno "mu" a ne "nám". Nadále zůstává otázka proč Václav, který je u Pirátů - jestli se nemýlím - více jak 5 let, neudělal něco pro rozvoj všeobecného krajského programu. Ostatně to, že už nějak na programu pracujeme a v tomto ohledu se neobjevilo ještě nic také něco napovídá.

Josef.Krajc
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: technik stavební přípravy
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 85 poděkování

Příspěvek od Josef.Krajc » 12 dub 2016, 09:32

Čau všichni, zopakuji, co jsem psal do vlána volby. Psal jsem to do špatného vlákna a tímto se všem zúčastněným omlouvám :)

Měl bych k této volbě procesní námitku. Jde o to, že do každého kola by se měli kandidáti hlásit sami. CF hlasuje pokaždé s novým přihlášením kandidátům, tudíž je tento postup nezvyklý jak na CF, tak u nás. Něco takového u nás ještě nebylo aplikováno a žádám o posouzení.

Chtěl bych navrhnout, aby se každý kandidát do jednotlivých voleb musel sám přihlásit. Jde možná o procesní zdržení a práci navíc, přispívá to však transparentnosti a odpovídá vážnosti primárek do krajských voleb.

Předchozí postup byl podle mě zjevně neadekvátní a v rozporu s běžně zavedenými postupy. Jakákoliv volba provedená tímto způsobem je tedy napadnutelná a právě z toho důvodu dávám tento návrh. Tento návrh napravuje rozpor s běžnými postupy... Důvod, proč s tím přicházím až teď je ten, že jsem si celou věc musel rozmyslet a také nastudovat postup.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Krajc za příspěvky (celkem 3):
Jan.Novak, Martin.Cryo.Broz, Michal.Reinis

Vaclav.Urban
Místní předsednictvo
Profese: redaktor, publicista a nakladatel
Dal poděkování: 486 poděkování
Dostal poděkování: 1036 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav.Urban » 12 dub 2016, 11:04

Vaclav.Urban píše:Olda vzkazuje, že ho vaše podpora těší, ale dnes odlétá na týden do Ugandy. Pokud máte dotazy, musíte volat do Afriky +420 777 166 282. Jinak bude zpět až v sobotu.

Za sebe musím říct, že Olda je člověk s velkým přehledem v oblasti financí, práva, ekonomiky a zemědělství. V oblasti krajského zdravotnictví mu vypomůže náš kolega Ondřej Lešetický, který je tajemníkem Institutu zdravotnických služeb na vysoké škole.

Dovolím si připomenout Oldův výsledek v obecních volbách, kde získal 7,79 procent platných hlasů, tedy víc jak dvojnásobek průměru kandidátky.

Tady je volební web, který jsme tvořili prakticky jen s Oldou.
http://otevrenyhradec.cz
Budu reagovat jen na to podstatné. Jak jsem sdělil výše, Olda Máca je do soboty v Africe, takže odmítněme tyhle intriky kolem volby a přihlašování. Jestli chcete mít lídra, který budí respekt, tak mu dejte šanci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Urban za příspěvek:
Vaclav.Fortik

Jan.Novak
Kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Novak » 12 dub 2016, 13:14

Podívejme se na to pomalu.

1) Jméno Oldřich Máca se v komunálních volbách 2014 z možných 7 903 obálek (počet lidí, kteří se dostavili k volbám) objevilo v 526 (tj. z počtu všech voličů ho volilo 6,6% nikoliv Václavem uváděných 7,8%), Cryo získal 1016 preferenčních hlasů (tj. 11,38%), Michal Horák získal 627 hlasů (tj. 7%), Jindra Matlachová 922 (9%), Martin Kákona dostal 404 hlasů (14,8%)! Co z toho plyne? Máme tu lidi, kteří získali hlasů víc jak kvantitativně, tak v procentech.
Kompletní rozbor jihočeských komunálek zde.
2) Argument o komunálním zisku hlasů je silně zkreslený, protože je ovlivněný hlasy pro celou stranu/koalici/uskupení, preferenčními hlasy a jedná se jen o teoretický hrubý údaj kolik lidí bylo danou osobu ochotno volit v odlišném volebním systému (! naprosto odlišném proti krajskému volebnímu systému), v odlišné době a v odlišném typu voleb. Preferenční hlasy se nejblíže blíží realitě u samostatných kandidátek, jinde lídrům přidaly hlas voliči koaličních uskupení.

Prosím předsedajícího, aby napomenul Václava Urbana za zkreslování informací ohledně komunálních voleb, na půdě KF to udělal již několikrát. Podávat opakovaně zavádějící informace je nepřípustné.

Teď k samotnému Oldovi Mácovi a našim primárkám. Rovnou napíšu, že proti Oldovi nic nemám, příjde mi jako zajímavý člověk, který v životě opravdu něco dokázal. Působí na mě i slušně a poctivě (v tomhle ohledu věřím Václavovi Urbanovi, že sem nenatáhl nějaké podvratné živly). Mám zde ovšem jeden velký problém: Nikdo ho nezná. Osobně jsem ho viděl jednou na jedné krajské schůzi. Neznám jeho názory, nevím o něm vůbec nic. Netuším jak se bude v kampani chovat, jaký má názor na náš program, programové priority. Např. vůbec netuším jak se postaví k případné podpoře Temelína.
Přemýšlel jsem proč někdo volí někoho koho nezná, inu tak jsem poptal pár lidí. Dozvěděl jsem se, že Václav obvolává/píše lidem, které považuje za vhodné o tom jak je Olda Máca skvělej kandidát, vychvaluje jeho životopis a jeden z argumentů je prý i jak by skvěle a důstojně vypadal na plakátech (dobře na plakátu bude vypadat Michal, já, i Olda Máca, nebo třeba Ljuba - každej hold bude působit na jiné lidi). Tady se zastavím - Václav Urban, který před dvěma lety několik z nás (vč. mě osobně) osočoval, že nejsme správní piráti a že nejednáme transparentně nyní neveřejně lobbuje místo kandidáta samotného. Příjde to někomu transparentní?
Celkově tu máme jeden ohromný problém - existují tu čtyři MSka a pak tu máme shluk členů, kteří v žádném MS nejsou. ČB, Písek a Strakonicko se snaží nějak kooperovat a začlenovat se. Skřípe to, máme různé nespory a nevyřízené účty, ale snažíme se. Společně tvoříme program, snažíme se vymýšlet akce, setkáváme se a podobně, mimo dosah MSek se také členstvo snaží. Jde to pomalu a ztuha, ale nějak to jde. Pak tu máme Hradecký Msko, které zde vede jeden ze služebně nejstarších Pirátů. Tohle MSko se od svého vzniku uzavřelo do sebe. Nekomunikuje, nevysílá (každý pirát je vysílač! nebo by spíš měl být), přitom má nejlepší odborné předpoklady k tomu náš program rozvést dále. Zcela evidentně porušuje stanovy ("každý pátek bude v hospodě schůze a tímto jsou všechny řádně vyhlášeny" je nepřijatelné), nezveřejnuje zápisy ze schůzí, nevíme o nich nic. Web, kterým Václav argumentuje, má poslední aktualizaci v květnu 2015. Není zde žádné sdílení, žádná další spolupráce se zbytkem, prostě nic. Teď z tohodle ohromného neznáma vykročí Olda Máca, je navržen na lídra a místo transparentní diskuze a ukázky toho jak to hodlá vést, jaký má plán na kampaň, či rozvedení čehokoliv relevantního nevidím. To je to s čím mám ohromný problém.

Z principu nesouhlasím s tím, aby lídr naší stranické kandidátky byl většině členstva KF neznámý. Jeho zcela netransparentní prosazování v pozadí největším jihočeským bojovníkem za transparenci je smutné a reálně poškozuje kandidáta samotného.

Za rok a půl budou volby do sněmovny. Pokud za ten rok a půl Olda Máca, nebo kdokoliv jiný bude z hradecka (či od kudkoliv jinud!) komunikovat, zapojí se do dění na fóru, udělá kus práce, bude makat na kampaních, nabídne nějaký plán kampaně, či se bude snažit ve stranických funkcích (a něčeho v nich dosáhne) budu pro něj hlasovat hned. Chci vidět aktivitu, chci vidět snahu, ne si na fóru přečíst od Václava Urbana, že je Olda Máca super a že mu Ondra Nešetický pomůže s nemocnicema a programem do nich. Rozvést zdravotnictví a vést o něm na fóru diskuzi s někým relevantním by mělo být samozřejmostí - a mělo se to již dávno dít. Absolutní ignorace ze strany Hradecka, které se do ničeho nezapojuje se mi nelíbí a nesouhlasím s ní. Dokud od nich neuvidím činnost a rozvoj pirátů nemohu hlasovat pro kohokoliv z nich. Dle demokratického minima by to tak měl mít i zbytek z nás!
Takhle to vypadá, že si Václav nabral lidi, aby měl ve vnitrostranických hlasováních hlasy "navíc", nebo že jde o to posílit si preference před komunálníma volbama v Hradci.

Je možné, že dle Vás jsem pro piráty udělal málo, nezvládl bych být lídrem, či cokoliv jiného. Dobrá, možná máte pravdu. Nicméně prosím všechny, aby zvolili lídra, který pro Piráty něco udělal, soustavně pro ně pracoval/pracuje, znáte ho osobně a víte co od něj čekat. Ne zajíce v pytli. Chci lídra, který je schopen komunikovat s většinou člnů KF, chci lídra, který to již dělá! Tím lídrem nemusím být já - podpořím klidně Ljubu, nebo Ivoše, či kohokoliv jiného kdo má zájem, sílu, chuť, čas a vím co od něho čekat, znám jeho plány (kampaně, v rozvoji pirátů, jeho pirátské ideály!) a budu vědět, že když bude někam zvolen, že s ním budu moci bez problému řešit potřebné věci.

Na závěr se vyjádřím k Peenově námitce a Kolisovi reakci na ni: Jednání MF se řídí analogicky pravidly CF. Pokud se podíváme na CF, tak se vždy kandidát hlásí do volby sám. Na případě dovolby KK a diskuzi o přípustnosti nominace pro první volbu do dovolby lze jasně deklarovat, že je běžné postupovat samostatným přihlášením do další volby, pokud kandidát v první volbě neuspěl. Druhá volba tedy proběhla nestandardně a je napadnutelná (nikdo neuspěl, takže to nikdo dělat nebude). Nelze tedy hlasovat o přípustnosti námitky, protože je přípustná a je zjevné, že postup v druhém kole byl chybný. Lze navrhnout ovšem navrhnout další alternativu postupu, který je ovšem přípustný, což udělám nyní já:

Navrhuji, aby jsme jednali dle zvyklostí KF i CF, tedy aby se do každého hlasování musel kandidát přihlásit sám. Zároveň navrhuji, aby byla prodloužena lhůta pro přihlašování do soboty 20:00. Důvodem je, aby i Oldřich Máca dostal možnost se přihlásit do volby.

Tímto se hlásím do opakované volby lídra kandidátky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 8):
Josef.Krajc, Zuzana.Drazdova, Alexandr.Mansurov, Renata.Zdarkova, Simon.Kostadinov, Tomas.Durco, Josef.Soumar, Martin.Cryo.Broz

Lukas.Kolarik
Poslanec Parlamentu ČR

Příspěvek od Lukas.Kolarik » 12 dub 2016, 15:48

Takže abychom z toho nedělali kovbojku.

Prosím všechny kandidáty z minulé volby aby potvrdili svojí kandidaturu a zájem ucházet se o pozici lídra v následujícím hlasování. Registruji opětovné přihlášení Jana Nováka. Prosím kandidáty, kteří chtějí svoji kandidaturu stáhnout, nechť tak učiní nyní.

Prodlužuji lhůtu pro navrhování kandidátů do pondělí 18.4.2014 do 24:00. Další volba na pozici lídra kandidátky bude vyhlášena 19.4.2016 v 9:00.

O posunutí termínu vyhlášení volby spolu s výzvou kandidátům, aby svou kandidaturu potvrdili budu informovat všechny členy soukromou zprávou.

Žádám přítomné členy, aby se zdrželi projednávání záležitostí, které přímo nesouvisí s věcí, ve které jednáme, tedy primárními volbami a neřešili si na půdě KF své osobní spory.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kolarik za příspěvek:
Ludek.Blaha
Předseda MS Strakonicko.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“