Ukončení spolupráce se senátorem Michálkem

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Jsem pro projednání ukončení spolupráce s Liborem Michálkem

Ano
52
47%
Ne
47
43%
Zdržuji se
11
10%
 
Celkem hlasujících: 110 - Celkem hlasů: 110

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: Ukončení spolupráce se senátorem Michálkem

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Adam.Skorepa píše:
Dalibor Zahora píše:Ztráta nominace do příští volby může působit jako planý nátlak, vzhledem k tomu, že po něm mohou sáhnout jiné strany a on už má dnes výhodu minimálně známosti.
A Piráti nemají rovnoceného protikandidáta. Tedy pokud se to myslí vážně, začněte hledat lepšího kandidáta v obvodě, který ho může reálně ve volbách ohrozit.
Krom "nesvaté trojice" (my, druidi, černoprdelníci) skutečně moc jiných možností (s reálnou šancí na úspěch) nemá. Ledaže by zkoušel nominaci ANO, což by bylo... opravdu olol.
Myslíš, že nedokáže vyhrát na vlastní triko?
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: Ukončení spolupráce se senátorem Michálkem

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Mikulas.Peksa píše:
Adam.Skorepa píše:
Dalibor Zahora píše:Ztráta nominace do příští volby může působit jako planý nátlak, vzhledem k tomu, že po něm mohou sáhnout jiné strany a on už má dnes výhodu minimálně známosti.
A Piráti nemají rovnoceného protikandidáta. Tedy pokud se to myslí vážně, začněte hledat lepšího kandidáta v obvodě, který ho může reálně ve volbách ohrozit.
Krom "nesvaté trojice" (my, druidi, černoprdelníci) skutečně moc jiných možností (s reálnou šancí na úspěch) nemá. Ledaže by zkoušel nominaci ANO, což by bylo... opravdu olol.
Myslíš, že nedokáže vyhrát na vlastní triko?
Nechci odhadovat. Jen říkám, že i pro jeho osobní integritu, na které si zakládá, je daleko lepší výchozí pozice obhajovat svůj mandát s podporou všech subjektů, kterou dříve získal. Každý konflikt v jeho zázemí jeho šance na úspěch samozřejmě snižují, ale vždy záleží i na dalších faktorech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvky (celkem 4):
Mikulas.Peksa, Ondrej.Profant, Frantisek.Kopriva, Dalibor.Zahora
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15004 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení spolupráce se senátorem Michálkem

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Ivo: Problém je jak to vyznělo. I to je v politice problém.

Mimochodem pokud vím a pokud jsem dobře hledal, tak Piráti nevydali jediné stanovisko nebo tiskovou zprávu k EET. Na Pirátských listech jsem vydal já 1 článek: ANO přiznává EET není bezpěná OFFTOPIC(naneštěstí se na wiki i na pirátských listech dost blbě hledá, čili jsem mohl něco přehlédnout). Já jsem ještě navštívil parlamentní podvýbor pro soukromí, kde jsme EET rozcupovali. Strana Zelených vydala Stanovisko Strany zelených k EET, které je sice proti, ale dosti opatrným způsobem. Zároveň KDU-ČSL je (naneštěst) vládní stranou.

Čili jsme to sice senátoru vysvětlili, ale oficiální instrukce nedostal. Což je chyba komunikace, kterou se snažíme řešit. Připravujeme výběrko na styčného důstojníka, u nových senátorů toto ošetřujeme rovnou.

Čili bych požádal ty, které jsou tak vehementně pro přerušení spolupráce (apod), aby nejdřív udělali pořádek u nás. Připravili kvalitní TZ, připravili např. i doprovodné články a ideálně zkusili udělat nějakou rozumnou kampaň (třeba virální).

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Ukončení spolupráce se senátorem Michálkem

Příspěvek od Jan.Novak »

Adam.Skorepa píše:
Dalibor Zahora píše:Ztráta nominace do příští volby může působit jako planý nátlak, vzhledem k tomu, že po něm mohou sáhnout jiné strany a on už má dnes výhodu minimálně známosti.
A Piráti nemají rovnoceného protikandidáta. Tedy pokud se to myslí vážně, začněte hledat lepšího kandidáta v obvodě, který ho může reálně ve volbách ohrozit.
Krom "nesvaté trojice" (my, druidi, černoprdelníci) skutečně moc jiných možností (s reálnou šancí na úspěch) nemá. Ledaže by zkoušel nominaci ANO, což by bylo... opravdu olol.
Dovolil bych si to rozvést: Vzhledem k tomu, že se nejedná o nijak výraznou osobnost (mluvil bych přímo o opaku) a tomu, že protikorupční vlna na které se svezl již není aktuální (respektive si jí přisvojil Kebabiš) a tomu, že kauzu která ho vynesla do senátu si již většina občanů (/voličů) nepamatuje bude mít i tak setskramenský problém obhájit. Někdo by mu měl vysvětlit, že další kampaň bude potřebovat hodně nadšené podporovatele - Piráti by se tak ke svému prvnímu senátorovi určitě chovali tak jak by bylo vhodné. Někdo by mu ovšem měl vysvětlit, že ho ale Piráti musí považovat za svého.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 5):
Adam.Skorepa, Janek.Wagner, Milan.Muller, Dalibor.Zahora, Lenka.Kozlova

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2134
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1775 poděkování

Re: Ukončení spolupráce se senátorem Michálkem

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Roman.Kucera píše: A nakonec mu to bude houvno platné:
http://www.zivnostenskelisty.cz/clanky/ ... rizeni-ibm
Veřejnou zakázku na technické řešení EET, která byla vypsaná na začátku března, firma IBM bez výběrového řízení nezíská. Včera to zamítla Rada vlády pro informační společnost. A to je pořádná čára přes rozpočet Babišova ministerstva.
OFFTOPICNó, zaplať Velký režisére!
Mě od samýho začátku vrtalo hlavou, jak, při vědomí obrovského prů_eru při spouštění "registru vozidel", to chce ten Babiš ajťácky poskládat?!?

Je vidět, co je ten pán za mimozemšťana, který vyrábí z kila masa dvě kila uzené kýty či likviduje pole konkurenta Roundupem. Nedokáže si dát dohromady, že ho ti ajťáci vydojí až do morku kostí, protože jejich oboru nechce ani nikdy nebude rozumět. Teď ještě Čapí hnízdo. Ústavní stížnosti na Kontrolní hlášení a teď i EET.
Já myslím, že se voda na svini už pomalu začíná vařit... Nechtěl jet někdy touhle dobou do Neapole?
Snad to my, živnostníci, soukromníci, stihneme přežít.

Podstatným znakem psychopata je, že se diví, čemu se MY divíme...
Ten pán přeci nedělá nic jiného, než že se diví, všimněme si, prosím.


Tak to bude na setkání s LM pěkně veselo...
On partnery postavil před hotovou věc? Nesignalizoval to předem? Podraz?
Odvolatelnost politiků v přímém přenosu...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvek:
Milan.Muller
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Ukončení spolupráce se senátorem Michálkem

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Vrátil bych se k podstatě vlákna - ukončení spolupráce s LM. Nebyl jsem nadšeným obdivovatelem LM a tedy nyní s některými nemusím být aktivistickým zatracovatelem :). Dal jsem nevím/zdržuji se a dle průběhu anketky bych prosil aktivní odvolavatele, aby respektovali vyrovnanost hlasování a tedy si odpustili hysterii a zbrklost.

celá kauze totiž vůbec není o EET a LM, ale o tom, že si nedokážeme vnitřně průběžně opatřovat názory členské základny / RegP. / našich voličů a následně svým zástupcům sdělit doporučení. Doporučení dávají jen jedinci a často nikoli jednoznačné.
Takže navrhuji zřídit mechanismus zjišťování názorů u témat neutrálních nebo jen vzdáleně příbuzných s našimi programovými prioritami (EET je rozporuplné z různých úhlů pohledu z programu jednoznačně postoj neplyne, jak se mylně mohou domnívat různé strany sporu - mmochodem i já pokládám za blbost hlasovat PRO, já bych se zdržel, ale to opravdu není důležité). Následně se dohodněme na mechanizmu hlasování jednotlivců nebo skupiny našich zástupců, které BY MĚLO kopírovat názory voličů/ členů ...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 8):
anonym2064, Mikulas.Peksa, Ondrej.Profant, Robert.Magni, Alexandr.Mansurov, Dalibor.Zahora, Ondrej_Marek, Michal.Nikitinsky
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Ukončení spolupráce se senátorem Michálkem

Příspěvek od Jan.Novak »

To zjišťování by mohlo fungovat např. pomocí různých kratších online vnitřních výzkumů (krátkých dotazníků). Jde spíše o to jak to dostat "do hejna".

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení spolupráce se senátorem Michálkem

Příspěvek od Roman.Kucera »

Průšvih je, že nás Adam Skořepa málo informuje, co se předjednalo nebo ne. Pač já jsem v úterý v první chvíli myslel, že je to nějaká předem dohodnutá taktika a v zásadě můžu říct, že jsme tam všichni zírali s otevřenými držkami jako trubky a nechtělo se nám věřit svým uším. Kdybych věděl, že se nic neprojednalo, kdybych COKOLIV věděl, a mohl tak mluvit z pozice informovaného, byl bych vůči LM o dost rasantnější než jsem byl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Milan.Muller
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15004 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení spolupráce se senátorem Michálkem

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Roman.Kucera píše:Průšvih je, že nás Adam Skořepa málo informuje, co se předjednalo nebo ne. Pač já jsem v úterý v první chvíli myslel, že je to nějaká předem dohodnutá taktika a v zásadě můžu říct, že jsme tam všichni zírali s otevřenými držkami jako trubky a nechtělo se nám věřit svým uším. Kdybych věděl, že se nic neprojednalo, kdybych COKOLIV věděl, a mohl tak mluvit z pozice informovaného, byl bych vůči LM o dost rasantnější než jsem byl.
Adam Skořepa je asistentem Václava Lásky, nikoliv Libora Michálka. Informuje nás pravidelně na schůzích PKS a kraje, spolupracuje s MČ P5 (Josef Matoušek), i P13 (Tomáš Murňák, ...). Spolupracuje na kandidátech v Praze i SČK. Pokud máš výhrady, tak je řekni tam, kde patří - na schůzi PKS. A ideálně nikoliv výhrady, ale jasný plán (který je, jen jaksi není dost lidí na zprocesování - jak jistě víš). To co předvádíš je jen snaha házet horkou bramboru, co nejdál od tebe. A je to ubohé.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 3):
Tobias.Esner, Robert.Magni, Dalibor.Zahora

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: Ukončení spolupráce se senátorem Michálkem

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Ondro, a ty si myslíš, že kdybychom oficiální stanovisko vydali, tak by Michálek hlasoval jinak?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“