Průběžná komunikace

Fórum pro diskusi a hlasování krajského předsednictva

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Uživatelský avatar
Vaclav.Urban
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 779
Registrován: 04 čer 2010, 11:34
Profese: redaktor, publicista a nakladatel
Bydliště: U Nádraží 783/II, 37701 Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 555 poděkování
Dostal poděkování: 1152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Průběžná komunikace

Příspěvek od Vaclav.Urban »

Ještě jednou tedy navrhuji předsednictvu následující postup.

U běžných provozních věcí, u kterých se nevyžaduje hlasování, někdo formuluje návrh řešení, které ostatní členové předsednictva schválí palcováním, které bude považované za schválené, pokud někdo nevznese námitku nebo protinávrh. Zdůvodnění: Je to nejrychlejší nalezení shody na určité věci, nemusí se člověk prokousávat vláknem, co kdo kdy řekl. Je jasné, že v té věci byla shoda.
Pokud souhlasíte s tímto postupem, vyjádřete se prosím palcem (lajkem) u tohoto příspěvku
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Urban za příspěvky (celkem 3):
Ivo.Vlasaty, Josef.Krajc, Lukas.Kolarik
"Snad nic není pro politiku, ale i pro život tak důležité jako poznávat lidi. Poznat ty pravé a povolané, ale také prokouknout ty nesprávné a neprávem se deroucí na veřejnost." TGM
Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2230
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8747 poděkování
Dostal poděkování: 3660 poděkování

Re: Průběžná komunikace

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

1. @Václav, Jindra: Můžete zkusit najít i jiný termín, já jsem docela přizpůsobivý. Rád bych, abychom se tam nejpozděj v druhém týdnu v únoru zase sešli, tentokrát radši na Skypu a snad už bez technických problémů...

2. Při pořádání schůzí jsem samozřejmě radši, když tam můžeme být za útratu. Otázka je, jestli dokážeme udělat útratu podle představ provozovatele...

3. @Václav: Radši ty lidi nejdřív poznám a pak až budu hodnotit charakter. Mám tam pár známých, Lydie Bartošová a Miki Ferjenčík taky, atd. Na tom chci stavět především, že v těchhle případech budeme vědět, o koho jde. Rozhodně si to nepředstavuju tak, že bychom měli inzerovat stylem "nabíráme straníky", jestli se bojíš tohohle, ale dát o sobě vědět můžeme.
Co se inzerce týče, tip jsem dostal akorát na http://prachatickonews.cz/

Připravujeme schůzi našeho MS v Trhových Svinech, koho to zajímá, pište si do kalendáře 14. únor.

A 20. února je definitivní datum pro Prachatice.

5. @Jindra: Ano, v rozpočtu zbyde dost.

6. @Jindra: Pověřit stránkami někoho mimo PKS by bylo fajn, ale che to někdo dělat? Máme s výzvou obesílat MS další zprávou?
Asi bychom měli členskou základnu třeba jednou do měsíce obesílat oběžníkem, co že se to zrovna řeší a koho/co sháníme, abychom je trochu lákali na fórum. Vzal by si to někdo z vás na bedra?

(Když přičtu bod 9., ono by možná fakt mělo smysl založit krajský MO, jen kdybych věřil, že to potáhne někdo mimo PKS. Co ty na to, členská základno?)

P.S.: Přemýšlel jsem, zda nevstoupit na území nepřítele a nepublikovat některé výsledky mé prokrastinace na FB na blogu třeba na idnesu... Zatím jsem to neudělal, měl bych?

7. Grubhoffer taky není úplně můj šálek čaje a nevím, jestli by nám spíš neublížilo, kam by nás to profilovalo, ale kdyby kandidaturu zvažoval, lze se o tom bavit. Rozhodně má větší šanci, než Pavel Himl. Jestliže kandidujeme do kraje samostatně, měli bychom dávat co nejméně záminek k tomu, aby z nás dělali béčko zelených nebo jiné "sluníčkáře". OFFTOPICJelikož si myslím, že o uprchlících za KS mluvit jen pokud jsme tázáni, a jelikož krajská a senátní kampaň by měla být provázaná, postoj k nim by neměl být mezi hlavními argumenty, proč někoho podpořit.
K táborským senátním prosím pokračujte zdeOFFTOPIC(pokud někdo přehlédl).

9. Na mumblu vzešel nápad sjet Vltavu a spojit to s happeningem k utopeným miliardám v "zesplavnění" Vltavy. Jedeme všichni? :D
Ještě jedna trochu netradiční věc mě napadla. Proč vydávat jeden volební program, když můžeme vydat tři? Pandy a pandury do každé rodiny už jsou ohrané, co aby si každý mohl sestavit program dle libosti? ;) Vážně míněný by byl samozřejmě jen jeden, ostatní by si spíš dělaly srandu z různých populistických řečí ze všech stran a z předsudků o nás. Což by pomohlo ten opravdový program prezentovat jako rozumný a s trochou štěstí by to mohl být mediální či virální zásah. To je ale asi nápad, o který bychom se měli podělit s celou stranou, žejo...

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Josef.Krajc
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 62
Registrován: 31 led 2012, 15:30
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 86 poděkování

Re: Průběžná komunikace

Příspěvek od Josef.Krajc »

Chci se zeptat, 14. února je pevný datum? nebude hlasování tady na fóru? 13. - 20. jsem na horách
Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2230
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8747 poděkování
Dostal poděkování: 3660 poděkování

Re: Průběžná komunikace

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Kolegové, trošku iniciativy do toho umírání. Máte čas příští středu na Skype? Já jen jestli pro to vůbec mám připravovat nějaké podklady...

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Vaclav.Urban
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 779
Registrován: 04 čer 2010, 11:34
Profese: redaktor, publicista a nakladatel
Bydliště: U Nádraží 783/II, 37701 Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 555 poděkování
Dostal poděkování: 1152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Průběžná komunikace

Příspěvek od Vaclav.Urban »

Nastavil jsem práva na FB takto, pokud nemáte námitky, tak palcujte, nebo si řekněte, jak by to mělo být jinak se správcovstvím. Další lidi z toho seznamu mně přidat nejdou.

Václav Urban
Správce

Ivo Vlasatý
Správce

Lukáš Kolis Kolářík
Správce

Josef Krajc
Editor

Jindra Matlachová
Editor
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Urban za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vlasaty, Josef.Krajc
"Snad nic není pro politiku, ale i pro život tak důležité jako poznávat lidi. Poznat ty pravé a povolané, ale také prokouknout ty nesprávné a neprávem se deroucí na veřejnost." TGM
Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2230
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8747 poděkování
Dostal poděkování: 3660 poděkování

Re: Průběžná komunikace

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Kdo se hlásí? (Nemusí být člen PKS.)
Dovoluji si upozornit i na návrh prezidentského programu, kterým se má výběr kandidáta řídit.
Jakub.Michalek píše:Ahoj, předsednictvo mě pověřilo, abych prozatím vedl vyjednávání o prezidentských volbách. Svoji představu jsem shrnul zde a příslušný projekt jsem založil zde.

Naším hlavním cílem je skutečně zvolit prezidenta, nikoliv se jen účastnit voleb jako marginální strana, a chceme, aby tento náš prezident co nejlépe naplňovat naše hodnoty: dobře a důstojně republiku zastupoval v zahraničí, nerozděloval společnost, nebyl závislý na zahraničních penězích a vlivu, byl reálně schopen dobře vykonávat svěřený mandát (např. jmenovat dobré soudce apod.), byl by naladěn na evropské hodnoty humanismu, lidských práv a svobod. Strategií k tomu je vytvořit širokou občanskou síť aktivistů, slušných podnikatelů, politiků menších nezprofanovaných stran, která takového kandidáta společně vybere, díky své šířce vybere i peníze a udělá mu kampaň. Vedu teď různá jednání (viz projekt) se zástupci občanského sektoru, zítra mám jednání s Matějem Stropnickým, aby se nám tuhle myšlenku podařilo provést. Pokud se vydáme tímto směrem, kandidáta, způsob výběru nebo nějakou formální strukturu bude schvalovat celostátní fórum.

A teď k tomu, o co mi teď jde: Pro účely tvorby sítě jako základu fungování téhle široké občanské platformy potřebuji mít kontakty na krajské spojky, tedy lidi, kteří nás budou reprezentovat v téhle síti na krajské úrovni, budou se podílet na formulování požadavků občanů z kraje na nového prezidenta, budou na krajském sdružení referovat o společných aktivitách v prezidentských volbách a dají Pirátům v krajském sdružení možnost zapojit se do kampaně. Hledám zkrátka lidi, kteří budou reprezentanty Pirátů v téhle síti. Nerad bych vysával naši sílu pro sněmovní volby, takže půjde spíš o menší aktivitu. Samozřejmě si uvědomuji, že aby byl kandidát u nás akceptován, tak se na jeho výběru chceme také sami aktivně podílet. ;)

Prosím krajská předsednictva, aby mi sem nebo soukromou zprávou zaslali kontaktní údaje na jednu osobu za každý kraj (jméno, telefon, e-mail), která bude za nás krajskou spojkou. Pokud vás nikdo nenapadá z fleku, proberte to prosím telefonicky nebo na nejbližší schůzi a dejte mi co nejdřív vědět. :)

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Josef.Krajc
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 62
Registrován: 31 led 2012, 15:30
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 86 poděkování

Re: Průběžná komunikace

Příspěvek od Josef.Krajc »

Čau,

omlouvám se, minulej tejden jsem byl na horách, takže bez aktivity na netu... jak to vypadá s tim Skypem? Nějak jsme teď usnuli, chtělo by to nějaký aktuality z kraje :) máte něco? Jak to probíhá na bojišti v Soběslavi? Jinak posílal jsem Honzovi Nováků takovej nástřel bodů do krajskejch voleb, který bychom rádi zahrnuli do programu krajskejch voleb. Dali jsme to dohromady na schůzi MS Písecka. Přidám ho sem a chtěl bych Vás požádat o vyjádření k jednotlivým bodům, popřípadě připomínkám a samozřejmě i možnému doplnění toho, co byste tam rádi viděli.

Doprava – problém dostupnosti menších měst, problematika likvidace konkurence na trasách Student Agency, problematika omezování osobní dopravy ČD, špatný stav tratí (kromě koridoru ČB – Praha).

Slučování středních škol – nesystematické, problémové; snižuje úroveň vzdělání (příklad: sloučení Obchodní akademie a Střední zemědělské školy Písek)

Temelín – podpora dostavby zbývajících 2 bloků JETE; dokumentace, EIA, vyjádření obcí – vše už je připravené a byla by škoda to shodit ze stolu

Decentralizace kraje – v současné době je čerpání peněz a podpora krajského úřadu až příliš soustředěna pouze na město (region) Českých Budějovic, větší podpora ostatních částí kraje a venkovských oblastí

Šumava – podpora návratu k původnímu hospodářství, podpora projektů obnovy mokřadů, původních lesních smíšených porostů, navrácení původních živočichů zpět do přírody, rekultivizace a obnova Šumavy

Splavnost a stav řek – motivace povodí a dotčených orgánů k lepší péči a starosti o toky a povodí, čistění koryt, protizáplavová opatření, obnova původních koryt

Podpora sportu – jihočeský kraj je jediným krajem v republice, který nemá prvoligové družstvo ve fotbale nebo hokeji (nejsledovanější sporty v ČR, generující největší finanční objemy). Funguje zde pouze nejvyšší soutěž ve volejbale (ČB), vodním pólu (Strakonice), házené žen (Písek), basketball (Jindřichův Hradec), což jsou v našich poměrech bohužel pouze okrajové sporty. Z podpory sportu by se mohl zlepšit turistický ruch.

Mějte se ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Krajc za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Kolarik, Ivo.Vlasaty
Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2230
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8747 poděkování
Dostal poděkování: 3660 poděkování

Re: Průběžná komunikace

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Před třemi týdny nám psal Václav Fořtík, že zakládá "neformální volební štáb" a chtěl, ať někoho pověříme komunikací s ním. Žádné návrhy tu nepadly a psal mi Honza Novák, že o to má zájem.

Navrhuju tedy pověřit Honzu Nováka komunikací s tímto neformálním volebním štábem.

Palcujte prosím.

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2230
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8747 poděkování
Dostal poděkování: 3660 poděkování

Re: Průběžná komunikace

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Dále nás Jakub Michálek žádal o krajskou spojku pro prezidentskou kampaň (aktuálně hlavně hledání kandidáta). NIkdo se mu neozval, takže mi volal a souhlasil jsem s tím, že zatím to na zodpovědnost budu mít já. Velmi rád to předám, pokud se obejví ochotný zájemce/zachránce.

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Zamčeno

Zpět na „Krajské předsednictvo Jihočeský kraj“