KF Pha 12/2016 Nominace KS do republikového předsednictva

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha

Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec
Dal poděkování: 4973 poděkování
Dostal poděkování: 17379 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace krajského sdružení do republikového předsednict

Příspěvek od Jakub.Michalek » 17 úno 2016, 19:48

Děkujeme Petře za názor - myslím, že všichni na krajském fóru jsme s Ivanem v každodenním kontaktu - já například posledních více než 6 let - a zvládneme si na něho udělat samostatný názor, zvážit jeho přednosti i nedostatky. Nikdo není dokonalý, ale určitě bych Ivanovi nepodsouval to, že se na Pirátské straně snaží léta zviditelnit. On je zkrátka dobře viditelný díky svému zevnějšku, způsobu vyjadřování i emočnímu naladění a to je zrovna jeho přednost, kterou musíme jako strana využít, nikoliv jeho nedostatek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 7):
Ondrej.Polansky, Tobias.Esner, Mikulas.Peksa, Dominika.Michailidu, Olga.Richterova, Barbora.Pribylova, Robert.Magni
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Petr.Bajgar
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: ,
Dal poděkování: 6874 poděkování
Dostal poděkování: 3401 poděkování

Příspěvek od Petr.Bajgar » 17 úno 2016, 20:40

Jakub.Michalek píše:On je zkrátka dobře viditelný díky svému zevnějšku, způsobu vyjadřování i emočnímu naladění a to je zrovna jeho přednost, kterou musíme jako strana využít, nikoliv jeho nedostatek.
Asi jsem se nevyjádřil dostatečně srozumitelně, proč považuji tuto vaši nominaci za chybu. Proto se pokusím své vyjádření upřesnit. Nemám nic proti tomu aby PP-CZ využila potenciál I.Bartoše a jeho celoživotní snahu o sebezviditelňování. To může dál a účelně rozvíjet jako vedoucí MO nebo tiskový mluvčí(žvanihlav).

Zásadním nedostatkem I.Bartoše pro funkci předsedy je především v jeho nespolehlivosti, bezkoncepčnosti, velice špatné vizi pro PP-CZ jako partě kámošů a velice špatném vedení, řízení a určování priorit při vedení PP-CZ, tak jak to předváděl za jeho předsednictví v minulých letech.
I.Bartoš nedokáže být nad věcí a spojovat lidi, kteří chtějí pracovat pro PP-CZ, pokud zárověň nechtějí být jeho kamarády, poskoky nebo něco podobného. Od jeho prvního zvolení naprosto trestuhodně promarňoval potenciál mnoha lidí a našich příznivců a hlavně dobových příležitostí, které mohly a měly pomoci k růstu PP-CZ ke skutečně silné a mnoha různých vyjednávání v mnoha městech a institucích schopné strany. I.Bartoš opravdu trestuhodným způsobem degradoval PP-CZ na partičku jeho kamarádíčků a pak ty ostatní podle jeho projevů viditelně až nežádoucí otravy, kteří jsou podle něj zbyteční protože nejsou jen stádem vzhlížejícím k jeho osobě. Pokud chceme, aby naše PP-CZ byla někdy v budoucnu silnou stranou je pro výše uvedené a mnoho dalších indícií nemožné spoléhat že toho dosáhneme, když si zvolíme předsedou I.Bartoše.

Pokud se předvede lépe při dalším vedení MO, velice rád si na něj opravím názor a on třeba získá tolik potřebné zkučenosti pro vedení celé PP-CZ. Zatím toho, ale opravdu moc nepředvedl a tedy nemohu souhlasit s vaším návrhem. Přesto vám nemíním brát právo I.B. nominovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvek:
Ivan.Bartos

Tobias.Esner
Administrativní odbor
Profese: člen Oblastní výkonné rady ČČK Praha 7
Dal poděkování: 5005 poděkování
Dostal poděkování: 3751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tobias.Esner » 17 úno 2016, 21:26

Já nepovažuji za chybu Ivanovu nominaci.
Ať je Ivan jakej je, lid si ho žádá a narozdíl od jiných jenom nekrafe a něco dělá.

Petře ostatně, jakým jsi přínosem pro Pardubice? Že tam ted bylo pár ukončení členství????
Nabízí se otázka, kolik voličů dovedl Ivanuv obličej a Kolik třeba Ty? Nebo jak jinak jsi přínosem straně?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tobias.Esner za příspěvek:
Olga.Richterova
778 7O2 713,
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich

Frantisek.Kopriva
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec
Dal poděkování: 4675 poděkování
Dostal poděkování: 2732 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Kopriva » 18 úno 2016, 13:12

Dobrá, tak to rozhýbáme - chce Ivan krajskou nominaci nebo skupinou členů? :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvky (celkem 2):
Lenka.Kozlova, Olga.Richterova
sněmovní profil |< >| veřejný kalendář |< >| Facebook |< >| Twitter

* člen výboru pro evropské záležitosti a výboru pro obranu
* delegát PS PČR v Parlamentním shromáždění Rady Evropy
* jednatel republikového výboru Pirátů

Ondrej.Marek
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: IT administrátor/tiskař
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1434 poděkování

Příspěvek od Ondrej.Marek » 18 úno 2016, 14:30

Zcela zásadní je zaujmout a obhajovat striktně racionální přístup k populistickému tématu nacionalistů jako je uprchlická krize. Není možné stát se tzv. sluníčkáři a popírat racionální výhrady odpůrců uprchlíků jako je nesmyslnost pozvánky Angely Merkelové pro uprchlíky včetně ekonomických, není možné také přehlížet obavy občanů pod vlivem tohoto strašení a vysmívat se jim, není ani možné neodsoudit absurdní nacistická prohlášení Konvičky. Racionální veřejnost od nás očekává, že tyto problémy JAKO JEDINÍ jasně pojmenujeme a nabídneme lidem věcné řešení.
THIS

a jinak, lid si nežádá Ivana, ale PANA ŽABÁKA, čímž ho nominuji na post ideologického předsedy strany

j/k

v RP bych si velmi dovedl představit/rád viděl mix (předminule to bylo zhusta pražské, posledně čistokrevně nepražské)
tvář/mozek/nohy/tělo/ruce (jmenovaní prominou, pokud se cítí dotčeni, vzal sem si při psaní rukavice)
Ivánek (praha, slunce) + Fořtík (praha, trochu konzerva) + Ferda (aktivista, harmonika) + JMichálek (byro/právo/střed) + někdo z oblasti draků pro komunikaci mimo prahu, ideálně diplomat

/2c
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Marek za příspěvek:
Ondrej.Profant
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU

Ivan.Bartos
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4075 poděkování
Dostal poděkování: 14912 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 19 úno 2016, 14:00

Kdo je to pan Žabák?
Včera jsem krátce vystoupil na KS Praha, neb téma nominace tam vynesl jako jeden z bodů jakub Michálek. Není žádným tajemství, že po témeř dvou letech práce převážně v mediálním odboru, ale i v dalších oblastech, bych se chtěl o pozici předsedy v nadcházejících volbách ucházet. Mnoho se za tu dobu změnilo a Piráti a s nimi i průběžně přicházející členové o něco zestárli, nabrali rozumu a nebo také ne:-)

K Ondrovi:
S tím "sluníčkářstvím" je to ošemetné. Obecně vystupujeme jako strana racionálně a ji já kromě nějakých vyloženě vyhrocených momentů, racionálně vysvětluji. V určitých momentech se nebojím provokace a vyseknu třeba 5O triček pro fanoušky. Ostatně ostřejší rétoriku jsem si mohl dovolit, neb kromě MO jsem pohý člen a u těch, jak víme z opačného příapdu je to někdy dost drsné, přesto tolerované. každopádně si myslím, že ani v tomto jsem nikde vyloženě neulít a v oficiálních vystoupeních na téma jsem se vždy pokoušel prezentovat domělý nebo potvrzený konsensus strany.

Historicky jsem se účastnil i v době předsedniství demonstrací proti rasismu, kde jsem vždy vysvětloval, proč jsem tam hlavně já jako Bartoš. Ačkoliv se to bohužel v optice lidí stírá, je vždy z mého projevu jasné, zda je odpověď za Piráty nebo za mě. Což je v rámci konsensu většinou totožné. Pokud strana nemá názor, toto zdůrazňuji a hovořím pouze za sebe. Např. u posledního EET my bylo některými vyčítáno, že jsem po Kalouskovi mluvil stále Piráti a my, čímž jsem celkové vyznění drobet otupil, oproti postupu, kdybych mluvil v ich formě. Ale se vším umíme pracovat.

S tím "Praha" nevím. Republiku objíždím furt stejně, jak na různorodá zasedání, tak na podporu akxí. Jen na tenhle čtvrtrok máme zatím co vím Chotěboř (22.duben) - veliká diskuse a promítání filmu os Snowdenovi, nebo třeba 8.3. Svitavy - ženská energie pro politiku apod...
K věci. Nemám nyní připraven nějaký veliký projev, protože jsem T-12 od veliké demonstrace, na které s týmem lidí pracujeme, ale věřím, že mě lidé z Prahy znají a vědí, že mě mohou konfrontovat kdykoliv a klidně převážně mimo fórum :-)

Podrobnější žádost, pokud bude potřeba připravím po 21.2.2016

Tímto bych vás chtěl požádat o krajskou nominaci do volby předsedy pirátské strany, která proběhne za zasedání CF v dubnu v Olomouci.
Díky za Váš čas.
Ivan
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Jakub.Michalek
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Ivan.Bartos
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4075 poděkování
Dostal poděkování: 14912 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 12/2016 Nominace KS do republikového předsednictv

Příspěvek od Ivan.Bartos » 03 bře 2016, 18:22

Dobrý den celý den. Ačkoliv jsem zde oficiálně zanechal žádost o svou nominaci, nominační žádost-řeč se mi podařilo doručit až dnes.
Pro možnost diskuse je nyní zde:
praha-f78/zadost-o-nominaci-v-nadchazej ... 32875.html
Díky za výš čas
Ivan
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Olga.Richterova
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9496 poděkování
Dostal poděkování: 17084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 03 bře 2016, 19:25

Každý potenciální nominant si vytvoří své vlákno, nebo se to píše sem?
Šetřím, takže sem:
Budu rád, když mě můj kraj nominuje do RP na místopředsednickou pozici. Myslím, že s možným předsedou Ivánkem budeme spolupracovat dobře, i když to teď možná krátkodobě tak nevypadá. Chci, aby RP bylo těleso lidí v každodenním kontaktu a jsem připraven podle toho v RP pracovat.
Je před námi ohromné množství práce jak směrem ven piráti -> veřejnost, tak i uvnitř strany, kde byrokracie bují nade všechny meze a dusí jakýkoliv náznak aktivity. Nechci, aby se piráti dělili na ty, co v tom umí chodit, a ty ostatní, co tápou, nikdo jim nepomůže a když něco zkusí, ještě za to sklidí peskování. I proto jsem obhajoval pozici v Rozhodčí komisi, což je poměrně nevděčná role, ale byl jsme připraven tam "řadové členy" hájit positivním výkladem předpisů. Ve prospěch bezmocných, ku prospěchu mocných.
V případě mého zvolení by se moje místo v RK uprázdnilo, ale nyní jsou již v kontrolních orgánech strany dle mého názoru "rozumní" lidé, a sám jsem si na vlastní kůži vyzkoušel, že tyto orgány fungují. Takže se nemusíme bát ani já, ani vy ;-)
Rozsáhlejší "program" bych představil až v případě, že budu nominován, ale pochopitelně ptát se můžete už teď, já na všechno odpovím :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Kopriva, Simona.Skorepova, Mikulas.Peksa
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Frantisek.Navrkal
Předseda rozhodčí komise
Profese: datový inženýr/vědec
Dal poděkování: 8272 poděkování
Dostal poděkování: 4748 poděkování

Příspěvek od Frantisek.Navrkal » 04 bře 2016, 09:47

Jakub.Michalek píše:Předseda musí být viditelná mediální tvář. Ivan by neměl mít na starosti žádné úřední úkony ani organizování akcí, ale měl by se soustředit na mediální vystupování, vedení členů, program a strategické věci, ostatně nemůže toho mít moc, když nebude uvolněný. Ivan často zbytečně píše příspěvky na fórum, kterými se zbytečně shazuje, je třeba zůstat na věcné úrovni a nereagovat na všechno.
Baví mě, jak Jakub v podstatě už předjímá, že Ivan bude předseda. To už je to dohodnutý? :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Petr.Bajgar
Flamewar does not determine who is right - only who is left.

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9496 poděkování
Dostal poděkování: 17084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 04 bře 2016, 10:03

Frantisek.Navrkal píše:Baví mě, jak Jakub v podstatě už předjímá, že Ivan bude předseda. To už je to dohodnutý? :D
Ne, to jen někdo s přirozenou autoritou podpořil někoho jiného. To je normální. Můžeš to zkusit taky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Ulip, Olga.Richterova
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“