Evidence kontaktů a schůzek

Informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.


Zamčeno
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Roman.Kucera »

Minulý týden mě kontaktoval předseda UNASO Zdeněk Barták, že jeden z členů sdružení je terčem jednání ze strany Rady P3 a jejího šéfa bezpečnostní komise, které je podezřejé a vypadá jako možná korupce. Poradil jsem jim, ať příslušné dokumenty přinesou na zítřejší zastupák a před tím je můžou poslat mně, abych klukům vše předžvejkal. Bohužel mi do teď nic nepřišlo. Takže ani nevím, jestli přijdou nebo ne.

EDIT:
Teď mi volali, že přijdou s fasciklem dokumentů, který si můžeme ponechat k prostudování :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Filip.Krska, Petr.Vileta, Tomas.Vymazal
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5501 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Psal jsem neformálně předsedovi středočeských Svobodných Honzovi Matyáskovi (známe se z Mladé Boleslavi, máme vřelé vztahy), zda hodlají stavět v Mělníce senátního kandidáta, a že mi sháníme širší podporu pro Ondřeje Šteffla. Odpověděl, že budou stavět svého člena s podporou koaličních partnerů - Soukromníků. Dodal, že Šteffla nám závidí a snažil by se prosadit podporu do druhého kola. Tak jsme si popřáli hodně štěstí a vypnuli Messenger. Vyřízeno za pět minut přes Facebook, miluju politiku 21.století. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvky (celkem 8):
Ivo.Vlasaty, Jakub.Nepejchal, Filip.Krska, Petr.Vileta, Alexandr.Mansurov, Lukas.Findeis, Jan.Lipavsky, Lenka.Kozlova
Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

V sobotu 23. ledna jsem byl Svatomírem Mlčochem (lídr kandidátky Společně pro ČB, čestný člen SZ) nalákán na sjezd zelených, kde se se mnou chtěla seznámit místostarostka Tábora za sdružení JINAK! (SZ, Piráti, nezávislí) Michaela Petrová. Krom již zmíněných mne očekávala velká část jihočeské delegace: Jiří Guth (krajský předseda Jč SZ), Ondra Šanda (Hnutí Duha, SZ, Kaplice), Filip Holzer (SZ, Třeboň) a seznámil jsem se také s Pavlem Himlem (možný kandidát SZ do Senátu v českokrumlovském obvodu).

Tématem byly nadcházející krajské a senátní volby. Zelení zjišťovali, zda skutečně není možné jít do krajských voleb společně. Snažil jsem se vysvětlit situaci v kraji - máme platné usnesení, že do voleb jdeme sami, část členské základny by se v případě koalice neúčastnila kampaně - a svůj postoj: nebudu usilovat o zrušení usnesení, namísto plýtvání energie na přesvědčování a vyjednávání bychom se měli snažit, aby uspěly obě strany a že koalice odradí velkou část potenciálních voličů Pirátů. Jako jedinou možnou cestu jsem nabídl vstoupit na území našeho fóra a pokusit se přesvědčit členskou základnu. V senátních volbách existuje oboustranný zájem spolupracovat. S Michaelou Petrovou se řeč dotkla spolupráce na táborské radnici, prý se jí s našimi členy spolupracuje dobře.

S Ondrou Šandou jsme řešili TTIP, shodou okolností se Duze podařilo zorganizovat besedu s Pavlem Buršíkem na termín den po besedě pořádané odbory s ProAltem. Obával se, že jim to sníží účast. Později na chvíli přisedla Dana Kuchtová (SZ, Český Krumlov). Během přestávky se u našeho stolu s večeří vystřídali oba vážní kandidáti na předsedu SZ, Štěpánek a poté i Stropnický :D

Přijaté výhody: půlka večeře Sváti Mlčocha :D
Poskytnuté výhody: rada, ať to zkusí na Pirátském fóru

edit: Jo. A taky si píšu s kamarády angažovanými kolem Královy vily v Prachaticích, kterým fandím a i ve straně za ně lobbuju, jestli by mi trochu nepomohli s Pirátským veřejným setkáním v Prachaticích (kvůli potenciálním novým členům nebo kandidátům do krajských voleb).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 8):
Frantisek.Kopriva, anonym2064, Filip.Krska, Petr.Vileta, Alexandr.Mansurov, Lukas.Findeis, Marek.Necada, Petr.Bajgar

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Honza Hodic z Pražské TOP 09 mě požádal, zda-li bych nedohodnul někoho od Pirátů, kdo vystoupí na demonstraci proti Babišovi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Profant, Filip.Krska, Frantisek.Kopriva, Petr.Bajgar
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4042
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2916 poděkování
Dostal poděkování: 5340 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Martin.Smida »

31. 1. v restauraci Na pekárne v Brodku u Přerova jsem se sešel s Honzou Horkým ze Změny ohledně krajských voleb.
S největší pravděpodbností bude koalice tak, jak byla navržená už dříve, akorát odpadli Nezávislí.
veškeré pití si platil každý sám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvek:
Filip.Krska
Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

16.1. jsme se potkali s jihomoravskými zelenými v rámci programového workshopu, jehož výstupem byly podklady pro tvorbu programu případné koalice.
2.2. jsme se v užším kroužku potkali znovu ve věci rozpočtu případné koalice a sladění představ o provedení kampaně.
Prozatímní (dosud neschválené) výstupy možno nahlédnout ZDE a ZDE.

Za piráty jsem se účastnil zejména já, Ondra Kotas, Róbert Čuma, Tom vymazal a v prvním případě ještě Ivoš Vašíček, Majka Vašíčková a Jindra Bartek

v obou případech přijaté i poskytnuté výhody - nula
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Kotas, Filip.Krska, Ivo.Vlasaty, Frantisek.Kopriva

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2445
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Jan.Novak »

Dnes jsme se se Simonem Kostadinovem setkali s Davidem Slepičkou, předsedou ČSSD v Týně nad Vltavou (mj. předsedá kontrolnímu výboru města ve kterém sedím), schůzku inicioval on jako reakci na náš článek, který se vymezil proti prosazování zájmů podnikatelů nad potřebami běžných občanů města. Upozornil nás, že část které jsme se věnovali je na celém problému to nejmenší. Poměrně podrobně nám vysvětlil situaci kolem městské průmyslové zóny a situací okolo pozemků s ní. Zjednoduše řečeno je to kulišárna na kterou doplatí okolní obyvatelé OFFTOPIC(napojení vládnoucí koalice a byznysu, který z toho bude těžit asi nemusím zdůraznovat), město má postavit komunikaci dohromady za cca 47 mega (bez jakýchkoliv dotací) a oficiální záměr je téměř nerealizovatelný - velmi pravděpodobně se pak bude využívat cesta, která vede obytnou částí města a doplatí na ni obyvatelé. Dohodli jsme se na vzájemném informování a případné pomoci, předběžně jsme se bavili o možnosti společnému potupu proti těmto záměrům.
Poté jsme se dostali ke kontrolám KV, zj. v oblasti pronájmu městských pozemků (rozdílné ceny pro drobné podnikatele a násobně menší pro zdejší byznys - překvapivě se jedná o podobná jména jako u výše uvedené průmyslové zóny).
Suma sumárum - jednalo se informačně velmi výživnou schůzku, která nám dala podklady pro další postup ať již samostatně za Piráty, či případně postupu Tejnské opozice jako celku.
Pokud bude situace někoho zajímat blíže v neděli je schůze MS Českobudějovicko, tam celou situaci odprezentujeme více (případně tedy doporučuji sledovat zápis z ní)
Přijaté výhody - byla mi nabídnuta káva na kterou jsme v horlivém hovoru zapomněli.
Poskytnuté výhody - Simonův okouzlující úsměv. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 5):
Ivo.Vlasaty, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal, Lukas.Findeis, Filip.Krska

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Simon.Kostadinov
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 244
Registrován: 13 lis 2015, 11:38
Profese: Technik JE
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 132 poděkování
Dostal poděkování: 212 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Simon.Kostadinov »

Dne 12.2.2016 mě a Honzu Nováka odchytl Mgr. Milan Šnorek (ODS, starosta města Týn nad Vltavou) při neformální události a to na maturitním plese. Důvod odchytu byl ten, že chtěl zareagovat na náš článek, který je zmíněn v příspěvku výše. Podle něj jsme prý špatně informovaní. Po pár slovech, kterými jsme se ohradili proti Průmyslové zóně nás začal přesvědčovat o tom, jaká je to dobrá injekce týnskému průmyslu. Honza reagoval tím, že si prý spletl stranu, protože takové investice podporují sociální demokrati (nutno dodat, že se jedná o silnici, kterou pravděpodobně bude hradit celou město).
Byla nám nabídnuta osobní konzultace, která by se konala po radě města. na kterou nás prý nevezmou.
Za celou dobu nedokázal odpovědět rozumně ani na jeden argument a měl stále pocit, že jsme jednali s panem Bezpalcem, který nám prý nalil do hlavy špatné informace (s panem Bezpalcem nikdo z nás nikdy nekomunikoval.
Po pěti minutách odešel naštvaný s tím, že musí být taky s rodinou.
Přijaté výhody: žádné
Poskytnuté výhody: žádné
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simon.Kostadinov za příspěvky (celkem 5):
Ivo.Vlasaty, Lukas.Findeis, Vojtech.Pikal, Filip.Krska, Milos.Zmeskal
Bc. Simon Kostadinov
Zastupitel Týn nad Vltavou
739928808
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12339
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5384 poděkování
Dostal poděkování: 20692 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Všechny schůzky, jednání a kontakty v rámci pověření vyjednáváním v prezidentské kampani budu evidovat přehledně v seznamu schůzek v projektu prezidentské volby na redmine. Vzhledem k tomu, že vyjednávání je zatím na počátku, jde o spíše povšechné informace.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Marek.Necada

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Lukas.Blazej
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 775
Registrován: 24 lis 2010, 18:04
Bydliště: Ústí nad Labem - centrum
Dal poděkování: 888 poděkování
Dostal poděkování: 1369 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Lukas.Blazej »

Ahoj,
podle nedávného výkladu RK se povinnost zapisovat do registru vztahuje i na moji činnost, takže to zkusím nějak paušálně.

Působím jako tajemník v Pro!Ústí. Pro!Ústí je značka, pod kterou kandidovali Zelení, Piráti a STAN v komunálních volbách v Ústí nad Labem, máme podepsanou smlouvu o spolupráci atd. Za svoji činnost dostávám 5000 Kč měsíčně, na tuto částku se skládají jednotliví lidé z Pro!Ústí. Na této částce nejsem existenčně závislý, ale tvoří významnou část mého celkového příjmu. Při rychlém pohledu do evidence musím konstatovat, že podstatnou část tohoto příjmu tvoří příspěvky od členů SZ.

Denně si s lidmi z Pro!Ústí vyměním zhruba 10 e-mailů a protelefonuju 15 minut, ale při nějaké události to může být klidně 60 e-mailů a 4 hodiny telefonování. S lidmi z Pro!Ústí - zejména našimi zastupiteli - se setkávám téměř každý den. Podle výkladu RK bych zde měl referovat o každém z těchto kontaktů, ale to není v mých silách. Prohlašuji tedy, že jsem pod dlouhodobým „lobbistickým“ vlivem lidí, kteří působí v Pro!Ústí, zejména zastupitelů (Bc. Jana Bohuňková, Mgr. David Daduč, Jaroslav Haidler, Mgr. Jana Hájková, Martin Hausenblas, MBA, Ing. arch Jan Hrouda, Mgr. Martin Krsek, MUDr. Irena Moudrá Wünschová).

Při veškeré komunikaci vystupuji buď jako fyzická osoba, nebo z titulu mé činnosti jako tajemníka. O případech, kdy bych vystupoval za Piráty (např. předvolební vyjednávání) a případech, kdy bych se cítil lobbován („hele, co kdybyste u Pirátů zavedli ...“) sem samozřejmě napíšu, ale snad po mě nikdo nebude chtít, abych sem psal, že mi před pěti minutami Honza Hrouda potvrdil, že schůzka s Manažerem ITI Ústecko-chomutovské aglomerace je zítra v 16:00 a že David Daduč chvíli před tím navrhl, abych svůj bod „Závažná pochybení v příspěvkových organizacích města Ústí nad Labem“ přejmenoval na „Informace o výsledku auditu Muzea města Ústí nad Labem, p.o.“, protože to zní méně konfliktně. Takové informace dle mého názoru - navzdory stanovisku RK - do této evidence nepatří, protože bych sem psal zhruba 15 příspěvků denně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Blazej za příspěvky (celkem 7):
Jiri.Ulip, Filip.Krska, Mikulas.Ferjencik, Ivo.Vlasaty, Vit.Konecny, Olga.Richterova, Rene.Vanecek
Tel. 778702712
Zamčeno

Zpět na „Povinně zveřejňované informace“