Zpráva o stavu v KS ÚsK

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zdenek.Stepanek
Místní předsednictvo
Profese: IT Expert
Dal poděkování: 1474 poděkování
Dostal poděkování: 2902 poděkování

Re: Zpráva o stavu v KS ÚsK

Příspěvek od Zdenek.Stepanek » 11 úno 2016, 11:15

Co to tady zase je?

Ksakru, Radku, nebráním ti psát si své slohové práce, ale kde bereš tu odvahu to nazvat "Zpráva o stavu v KS ÚsK"???

Je to tvůj osobní pohled se kterým, jak jsis jistě mohl přečíst, plno lidí nesouhlasí.

Takže, namátkou: Vkládáš Báře do úst, že nechtěla či dokonce odmítala primárky. To je prachsprostá lěž! Jediný, kdo aktivně vystupoval s tím, že primárky považuju za zbytečné jsem byl já. A to z toho důvodu, že nesestavujeme čistě pirátskou kandidátku, ale jako vyjednávací tým jsme spolu s dalšími vyjednávacími týmy seděli u stolu a dlouze jsme se nad jednotlivými lidmi bavili.

Mým cílem je též uvést lži na pravou míru... A troufnu si myslet, že díky mé přítomnosti na většině jednáních mám k pravdivým informacím poněkud blíže než ty, který jsi se vůbec neúčastnil a teď jenom kopeš kolem sebe.
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 776 189 619
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner

Frantisek.Kopriva
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec
Dal poděkování: 4704 poděkování
Dostal poděkování: 2761 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Kopriva » 11 úno 2016, 11:16

Prosím jednatele o zamknutí přesunutí tohoto vlákna, tohle do podatelny RV opravdu nepatří.

EDIT: Netřeba zamykat, stačí přesunout ke zdi nářků do podpalubí. :) Ale zkrátka mimo podatelnu RV.
Naposledy upravil(a) Frantisek.Kopriva dne 11 úno 2016, 11:28, celkem upraveno 2 x.
sněmovní profil |< >| veřejný kalendář |< >| Facebook |< >| Twitter

* místopředseda výboru pro evropské záležitosti
* jednatel republikového výboru Pirátů

Radek.Holodnak
Člen KS Ústecký kraj
Profese: filozofický antropolog
Dal poděkování: 1373 poděkování
Dostal poděkování: 1955 poděkování

Příspěvek od Radek.Holodnak » 11 úno 2016, 11:26

Prosím, aby toto vlákno NEBYLO ZAMČENO, protože je jediným místem, kde je schopen někdo jakž takž komunikovat. Nehodí-li se to do podatelny RV, prosím o přeložení diskuse jinam. Přesto prosím o zachování původního příspěvku ve vlákně zde v podatelně RV.

Zdeňku, proč lžeš, že je to můj osobní náhled? Za tím, co jsem napsal, nás stojí 11.

Pokud jsi stále nepochopil, že problémem není to, že se někdo neúčastnil vyjednávání, ale to, že vyjednávací tým jednal celou dobou na vlastní pěst bez jakékoliv oficiálně projevené vůle KF, tak je mi to líto, ale nemám zapotřebí tě o tom donekonečna přesvědčovat.

Aktualitka: Bára prý osobně obepsala některé členy RV soukromou zprávou. Je možno tuto informaci potvrdit?
Byl by to další geniální příklad toho, jak Bára obchází své krajské sdružení, odmítá s ním komunikovat a raději vede zákulisní jednání s RV. Těžko si představit pro ni více symptomatické jednání. Místo toho, aby se zodpovídala jedenácti Pirátům z jejího vlastního kraje, hraje zákulisní hry s RV. TO je přesně důvod, proč vzniklo toto vlákno.
Oznámení moderátora:
Bylo přesunuto z podatelny RV.
Až vyperete, dejte RV na vědomí co po RV vlastně chcete. Tato diskuze se nikterak RV netýká

Simona.Skorepova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: maminka
Dal poděkování: 995 poděkování
Dostal poděkování: 1383 poděkování

Příspěvek od Simona.Skorepova » 11 úno 2016, 12:00

Jaká podatelna, je to v sekci vnitrostranická diskuze.
Jo a proč se nevyjadřuje - to je snadné?: co by nám asi tak řekla? Na narozkách se taky statečně krčilo duo blažej+bára v koutku a ani nemukli. Ty woe, matka od tří malej dětí a v hlavě totálně prázdno a to chce dělat politickou činnost? :o
Jo, a ty Zdeňku by sis taky měl vytáhnout paměť z prdele a vzpomenout si na pirátský tábor.
Takže laskavě si kandidátku převolte, a pokud si tam znovu dosadíte ty dva, vaše volba, takhle je to absolutní obejití části členů, kteří pro stranu udělali víc nežli výlet za stranické prachy na hranice.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simona.Skorepova za příspěvek:
Michal.Schmidt

Radek.Holodnak
Člen KS Ústecký kraj

Příspěvek od Radek.Holodnak » 11 úno 2016, 12:02

Milý moderátore, prosil jsem, aby byl úvodní příspěvek zachován v podatelně RV, neboť je zprávou podepsanou jedenácti Piráty k rukám republikového výboru. Má čistě informativní hodnotu. Přesto do podatelny RV patří a měl by tam být nadále k dispozici - bez diskuse. Prosím o přesunutí úvodní statě zpět do podatelny RV, nebo tam příspěvek budu nucen vložit znovu sám. Je velmi důležité, aby si toto sdělení přečetli všichni členové RV.

Zdenek.Stepanek
Místní předsednictvo
Profese: IT Expert
Dal poděkování: 1474 poděkování
Dostal poděkování: 2902 poděkování

Příspěvek od Zdenek.Stepanek » 11 úno 2016, 12:35

Chce se mi věřit, že všech těch tvejch 11 lidí ten text vidělo dříve než zde na fóru...

A pevně doufám, že všech těch 11 lidí přijede v sobotu na schůzi, aby si mohli sami udělat obrázek...
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 776 189 619
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner

Radek.Holodnak
Člen KS Ústecký kraj

Příspěvek od Radek.Holodnak » 11 úno 2016, 12:50

Zdenek.Stepanek píše:Chce se mi věřit, že všech těch tvejch 11 lidí ten text vidělo dříve než zde na fóru...

A pevně doufám, že všech těch 11 lidí přijede v sobotu na schůzi, aby si mohli sami udělat obrázek...
Pochopitelně, že těch 11 lidí to vidělo dříve, než zde na fóru. Jak bych je jinak pod to asi mohl podepsat?

Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Profese: manager
Dal poděkování: 3091 poděkování
Dostal poděkování: 3444 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Fortik » 11 úno 2016, 14:56

Bude to znít blbě, ale je dobře, že tato situace vznikla, neboť podobných ohnisek sporů může být více (trochu zaděláno je v JMK) a je potřeba probrat mechanizmy jak to řešit.
RV určitě nemá řešit konkrétní spory, ale pozorováním děje může přijít s nějakými pravidly schopnými omezit negativní dopady pro dané místo i pro stranu.
Jinak takových situací bude přibývat spolu s tím, jak budou přibývat % a podíl na moci/rozhodování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 6):
Jan.Kochert, Michal.Schmidt, Mikulas.Ferjencik, Radek.Holodnak, Lenka.Kozlova, Maria.Vasickova

Lukas.Findeis
Komunální zastupitel
Profese: radní MČ Praha 12, běžecký trenér
Dal poděkování: 4490 poděkování
Dostal poděkování: 3797 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Findeis » 11 úno 2016, 15:03

Vaclav.Fortik píše:Jinak takových situací bude přibývat spolu s tím, jak budou přibývat % a podíl na moci/rozhodování.
Tohle jsou IMHO osobní animozity a ideovej spor. Obě strany intrikují, snaží se dostat co nejvíc lidí v kraji na svou stranu a myslí si, že těmi intrikami získají strategickou výhodu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvky (celkem 3):
Jan.Kochert, Michal.Schmidt, Vojtech.Pikal
uvolněný radní MČ Praha 12 – sociální věci, zdravotnictví, sport ☠ 4. místopředseda PMS Praha 12
findeis.lukas@praha12.cz ☠ 773 569 014

Jan.Kochert
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: pirate
Dal poděkování: 1159 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování

Příspěvek od Jan.Kochert » 11 úno 2016, 15:18

Radek.Holodnak píše:Za tím, co jsem napsal, nás stojí 11.
11 a půl.
Nepodepsal jsem, protože:

- text jsem dostal relativně pozdě před postnutím na fórum
- nesouhlasím s některými částmi, s mnoha výrazy a celkově emotivním zabarvením
- spoustu věcí, které jsem vyjednávacímu týmu vytýkal, mi vysvětlil Vláďa Charvát v soukromém chatu a většinu kroků jsem pochopil.

ale

- chápu proč "zpráva o stavu" vznikla
- nemyslím si, že by ji měl někdo bagatelizovat nebo zamést pod stůl s tím, že jde o Radkovo iniciativu
- ...a už vůbec ne lidi, kteří mají jen zprostředkované, neúplné nebo jednostranné informace
- není pravda, že nikdo neměl výtky vůči postupu ve vyjednávání. Nebudu mluvit za druhé, ale osobně jsem vyjádřil nesouhlas s podobou smlouvy (která se, díkybohu, od té doby částečně změnila) a zejména pozicí Pirátů v koalici (jasně nejhorší, finančně i posty na kandidátce). Reagoval jsem tam, kde jsem se o smlouvě dozvěděl, tedy na krajském FB chatu (a byl bych raději, kdybychom takhle důležité věci řešili na fóru a ne na hračce soukromé společnosti a přilehlých špionážních agentur :) ).
- nelíbí se mi, že se musíme na situaci doptávat
- nelíbí se mi, že cca od září není v lobistických kontaktech ani jeden (!) záznam a jednání proběhlo.. deset?
- nelíbí se mi, že hodně věcí bylo smeteno ze stolu s tím, že je to tajné, nebo že by transparentní zveřejnění něco nebo někoho ohrozilo

Ze všeho nejvíc se mi nelíbí snaha vše řešit (opět, jak je v Pirátech bohužel čím dál častěji zvykem) takříkajíc "na sílu", tzn. sice piráto-byrokraticky správně, ale bez ohledu na fakt, že se něco (a je jedno co) skoro půlce lidí, doprdele, nelíbí.
Už jsem to psal a napíšu to znovu: jediná šance je domluvit se. Ano, jedna strana může vyhrát a přehlasovat o jeden nebo dva hlasy tu druhou stranu. Ale ve výsledku ji takové "vítezství" bude k ničemu, protože druhá půlka se na celou kampaň vykašle a naší úžasní placení koordinátoři nebudou mít koho koordinovat a výtvory kreativního týmu kdo lepit a rozdávat.

Takže asi tak, žádné překvapení: pravde je jako obvykle někde uprostřed.

DOPORUČENÍ:
Vyjednávací týme:
Začni o všem, sám od sebe, transparentně a bez odkladu informovat krajské forum. To znamená o svých krocích, výsledcích vyjednávání a dalším plánu. Ptejte se členů a krajského fóra na názor a berte jej v potaz. Máte svolení vyjednávat, ne papežem posvěcené, po přeslici dědičné právo, které nesmí nikdo kritizovat, tak kolem sebe nekopejte. Neshánějte podporu v soukromých zprávách jednotlivcům, ale vysvětlujte všem.

Opozičníci:
Když někdy nedostanete informaci až pod nos, tak se taky neposerte a prostě se zeptejte. Nestalo se mi, že by mi na přímou otázku třeba právě Vladimír neodpověděl. Pokud je pro vás Bára absolutně nepřijatelná, další eskalace situace nemá smysl - buď ji lze odvolat (podat návrh je právo kohokoli), anebo přijďte s návrhem kroků, které se musí učinit, abychom táhli za jedno lano.

OFFTOPICČili jsem právě nejspíš nasral úplně všechny. :twisted: Nemáme to my, neutrálové, lehké.. :D
I'm not „future”. You're retro.
Profil !

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“