Zpráva o stavu v KS ÚsK

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpráva o stavu v KS ÚsK

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Nemohli byste jak ty Radku (Víťo a další), tak Bára (Lukáš, Vladimír a další), přijet 20. února do Prahy na Demonstraci za svobodný Internet (viz post441939.html#p441939 )? Nabízí vám hodinu a půl svého života na pokus dospět k dohodě, jak tu situaci vyřešit, tak aby se nikdo necítil poražený a zhrzený.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Kopriva, Vojtech.Pikal, Jan.Novak

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2806
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: vedoucí skladu
Bydliště: Nučice-Praha-Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 3018 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování

Re: Zpráva o stavu v KS ÚsK

Příspěvek od Vit.Konecny »

20.2. jsem pracovně vytížen bez možnosti změny

Poslední Radkův bod je špatně popsán. Šlo o pět pirátských témat do krajských voleb. Odpověď nepadla. V chatu krajského sdružení již v srpnu na pět pirátských témat upozorňuje i Vladimír Charvát, aby si je kandidáti či vyjednavači připravili. Pak mne po otázce na poslední schůzi přerušoval, že pět pirátských témat v krajských volbách neexistuje. Oni ale exsitují - transparence, limity, egovernment, open source a referendum. Ke školství, kultuře, sportu a vědě bychom taky určitě na krajské úrovni měli co říci. Je toho nakonec dost a určitě mnohem více než mne napadlo.

Lukáši, já se například ne v jednom vlákně vyjádřil, že se mi nelíbí, že ačkoliv oproti tvrzení a ujišťování, že po volbách si můžeme jít jakoukoliv cestou v zastupitelstvu, nakonec bude plánována i povolební spolupráce a je zatím i v koaliční smlouvě. Není to zavazující? Nemůže pak jeden náš člen oproti jim ostatním dlouhodobě spolupracujícím být v nevýhodě?
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpráva o stavu v KS ÚsK

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Vit.Konecny píše: Lukáši, já se například ne v jednom vlákně vyjádřil, že se mi nelíbí, že ačkoliv oproti tvrzení a ujišťování, že po volbách si můžeme jít jakoukoliv cestou v zastupitelstvu, nakonec bude plánována i povolební spolupráce a je zatím i v koaliční smlouvě. Není to zavazující? Nemůže pak jeden náš člen oproti jim ostatním dlouhodobě spolupracujícím být v nevýhodě?

V té verzi smlouvy, co jsem četl bylo napsané, že pokud budete mít dost lidí na klub, můžete si založit klub. Pokud budete mít jediného člena zastupitelstva, tak by mělo být samozřejmostí, aby byl v koaličním klubu, jednotlivec v zastupitelstvu nezmůže nic.

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2806
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: vedoucí skladu
Bydliště: Nučice-Praha-Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 3018 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování

Re: Zpráva o stavu v KS ÚsK

Příspěvek od Vit.Konecny »

Jo, máš pravdu, je tam tahle formulace: "Každá ze stran koalice má po předchozím projednání s ostatními stranami právo na vytvoření vlastního klubu, pokud to personální složení zastupitelstva dovolí."Chtěl bych tedy implicitně jmenovat možnost, že máme právo založit vlastní klub, ale pokud to personálně nebude možné nebo budeme chtít pokračovat ve spolupráci, tak se můžeme spolčit do společného klubu. A taky je tam něco o vytvoření rady s extremistickými stranami - v závorce je KSČM, DSSS - co kdybych tam chtěl mít i ODS, ČSSD, ANO a další strany podílející se v minulosti na té mafii s tím, že ANO jsou nebo budou lidé ze všech těch stran. Vidím tady dva členské podněty na úrovni kraje. Jenom to nějak zformulovat.
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.
Simona.Skorepova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1731
Registrován: 18 bře 2012, 14:16
Profese: maminka
Dal poděkování: 995 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Re: Zpráva o stavu v KS ÚsK

Příspěvek od Simona.Skorepova »

Stačilo mi krátké setkání na narozeninách Jakuba a je mi zcela jasné, že tato osoba je naprosto nevhodná k roli lídra kandidátky. No koneckonců její cv na webu hovoří za vše. A Blažej /to stéblo ve větru kymácí se zřejmě má rád baroko, ovšem pokud mi řekne, že je teď právě placený z jiného politického hnutí a během 24 hodin si bleskově převlékne kapucku za Piráty, aby zůstal ve hře, no co si o něm máme myslet, že jo/.
Kdysi jsem se posmívala "popelářům" ze Žatce, ale když teď vidím ty prospěcháře, zlatý kluci.
Zvolte si duo Blažej+Vidlička a máte první Piráty, kteří se nebudou štítit ničeho.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simona.Skorepova za příspěvek:
Michal.Schmidt
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Zpráva o stavu v KS ÚsK

Příspěvek od anonym2064 »

hele - co s tím jako máme dělat?
jako člen RV děkuji za zprávu a beru to na vědomí. Jestli chcete aby RV něco projednalo, řekněte co a jaký máte máte návrh. Pravomocí RV je třeba zatrhnout kandidátku, nebo rozpustit místní sdružení, ale lidi si musíte vybírat, odvolávat a volit sami. Neházejte RVčku na hrb váš boj o koryta.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvek:
Frantisek.Kopriva
Janek.Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3215
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3870 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpráva o stavu v KS ÚsK

Příspěvek od Janek.Wagner »

Lukas.Blazej píše:2. Koaliční smlouvu jsem dával 21. 1. na krajský facebookový chat, ve kterém je 15 lidí, prakticky všichni aktivní ústečtí Piráti. Poprosil jsem o připomínkování a úpravu, neobdržel jsem jedinou reakci. Není tedy pravda, že by koaliční smlouva byla „postavena jako hotová věc, bez možnosti cokoliv měnit“. Její podoba stále není finální, pokud má kdokoliv jakékoliv připomínky k její podobě, rád je uslyším. Do dnešního dne jsem neslyšel ani jednu.
Si děláš prdel, ne?
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpráva o stavu v KS ÚsK

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Technická poznámka:
V úvodním příspěvku je napsáno, že členům byla předložena koaliční dohoda k hlasování a nebylo k ní možné vznášet připomínky. A že je to špatně. Není jinak to vůbec není možné.
Jednání o dohodě se zúčastní obě strany a tam je prostor na diskuse připomínky a změny. Jakmile je vytvořen finální text a schválen vyjednavači, tak je "zafixován" a předložen k hlasování členům koaličních stran. Dohodu lze potom přijmou či nepřijmout, ale nelze ji měnit.
Jediný možný způsob změny je možný jen zopakováním koaličních jednání všech zainteresovaných a vytvoření nové dohody, která je znovu předložena k hlasování.
Pokud tedy někdo řekne "Teď už nelze nic měnit, měli jste se účastnit vyjednávání", tak je to naprosto v pořádku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Barbora.Pribylova
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Klara.Rychtarikova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 107
Registrován: 11 zář 2014, 10:03
Profese: student
Bydliště: Kadaň
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování

Re: Zpráva o stavu v KS ÚsK

Příspěvek od Klara.Rychtarikova »

Radek.Holodnak píše:Zpráva o stavu v KS ÚsK

Vážení členové republikového výboru,

vzhledem k tomu, že jsou většině z vás předkládány jednostranné informace, které doposud vedly k tomu, že mezi mnohými z vás panuje podezření z rozkladu ústecké krajské buňky, z vnitřní bitvy, rozvracení a boření kandidátky a primárních voleb, a tento problém je vám prezentován jakožto snaha o puč, usoudil jsem, že je třeba sepsat tuto zprávu a nabídnout vám pohled přímo od těch, kteří jsou těmi, které by možná mnozí z vás na základě výpovědí Báry Přibylové, označili za "pučisty".
Z toho je přece jasně vidět, co po kom kdo chce. Jen ukázat i druhou stranu mince a informovat o našich názorech, protože z Báry strany to může být zkresleno a neúplně podáno.
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2076 poděkování

Re: Zpráva o stavu v KS ÚsK

Příspěvek od Radek.Holodnak »

A Bára stále lajkuje, ale nevyjádří se.
Tobias tu rozjel cosi u brečení u RV... Vůbec ne. Nikdo tu u RV nebrečí. Kdo začal brečet u RV a manipulovat jej, jak vidíme na příkladu p. Kopřivy, je Bára.
Jediným cílem je uvést její lži na pravou míru. Nevím, jaké dohody by s ní bylo možno dospět. Bára neprojevila jakýkoliv zájem se zlepšit nebo v čemkoliv vyhovět.
Jediné, čeho se obávám, tak je to, že v případě odvolání Báry jako lídra kandidátky se RV bude snažit kandidátku zrušit nebo tam Báru zpět dosadit.
Mikuláši, cením si nabídky tvé půlhodinky, ale myslím, že když jsme se nedohodli za poslední půl rok ani za 3 hodiny naposledy v Žatci, asi se nedohodneme ani za půl hodiny v Praze. My jsme jasnĚ formulovali, co chceme. Bára není ochotna zde ani zareagovat.

Po RV se NIC NECHCE. Vše si vyřešíme v rámci kraje. Jsem rád, že už někteří z vás deklarovali, že RV nebude nijak intervenovat, protože to je interní záležitostí kraje. To jsem si myslel také až do chvíle, kdy jsem zjistil, že jsme před RV očerňováni jako pučisté, zrádci a rozvraceči.
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“