Zpráva o stavu v KS ÚsK

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Radek.Holodnak
Člen KS Ústecký kraj
Profese: filozofický antropolog
Dal poděkování: 1373 poděkování
Dostal poděkování: 1955 poděkování

Zpráva o stavu v KS ÚsK

Příspěvek od Radek.Holodnak » 10 úno 2016, 20:22

Zpráva o stavu v KS ÚsK

Vážení členové republikového výboru,

vzhledem k tomu, že jsou většině z vás předkládány jednostranné informace, které doposud vedly k tomu, že mezi mnohými z vás panuje podezření z rozkladu ústecké krajské buňky, z vnitřní bitvy, rozvracení a boření kandidátky a primárních voleb, a tento problém je vám prezentován jakožto snaha o puč, usoudil jsem, že je třeba sepsat tuto zprávu a nabídnout vám pohled přímo od těch, kteří jsou těmi, které by možná mnozí z vás na základě výpovědí Báry Přibylové, označili za "pučisty".

V této zprávě se pokusím zformulovat problémy, které se nyní v našem kraji řeší, a hlavní terče kritiky, které vzcházejí od nezanedbatelného počtu členů KS. Činím tak zejména proto, že Bára, jak jsme nedávno zjistili, RV velmi vydatně zásobuje informacemi, které nejsou známé ani samotnému KS, a také proto, že Bára se několikrát alibisticky odvolala na to, že "neví, jaká je kritika, tak že na ni nemůže reagovat." Já tuto kritiku tedy nyní sepisuji.
Ještě uvedu, že si myslím, že absolutně není potřeba řešit naše krajské záležitosti prostřednictvím republikového výboru. Bohužel se ale Bára rozhodla, že bude obcházet své krajské sdružení, a podporu, kterou tam nenachází v dostatečné míře, si bude nalézat jinde, u jiných stranických orgánů. Proto je třeba, abychom i my "kritici" podali, o co tu vlastně jde.

1. Bára Přibylová je nekompetentní k výkonu jakékoliv stranické funkce, což dokázala během svého předsedování KS ÚsK, během kterého se nebyla schopna naučit JdŘ, VŘ a neoplývá dosud ani znalostí stanov strany. Během svého výkonu funkce nebyla schopna vyhlašovat hlasování krajského fóra a starat se u adminstrativní agendu kraje. Nezná základní postupy při přijímání členů, při vyhlašování jednání apod. Na opakovanou více než půl roku trvající kritiku v této věci nikdy nezareagovala. Nikdy bohužel nepadl třeba slib, že se tyto pro takto zodpovědnou osobu důležité předpisy naučí.
Pokud se krajská předsedkyně není schopna naučit ani vnitřní legislativě své vlastní strany, ba že nezná stanovy této strany, lze jen těžko předpokládat, že se toto chování změní v případě, že bude zvolena do krajského zastupitelstva. Opravdu si nepřejeme, aby se do zastupitelstva, pokud máme možnost tam dostat Piráta, dostal člověk, který bude porušovat jednací řád, nebude znát jasně své kompetence, nebude umět držet pravidla rozpravy; který se bude chovat jako současná místopředsedkyně sněmovny za ANO, která ani po době, která utekla od parlamentních voleb, není schopna sama bez neustálého kibicování kolegů vést jednání Sněmovny.
Není-li někdo, kdo se chce dostat na vrcholnou pozici, schopen ani po urgencích a prosbách svého elektorátu naučit se základní pravidla, je z podstaty věci pro výkon funkce nekompetentní.
Takové jednání je navíc v přímém rozporu s demokratickým minimem, které musí jako kandidátka podepsat. Bohužel ve chvíli, kdy bude zvolena, je demokratické minimum nevymahatelné a Bára se mu může smát tak, jak se doposud směje všem, kteří ji vyzvali, aby se seznámila s předpisy strany.

2. Bára Přibylová staví svou kompetenci k tomu, být krajský lídr, na dvou věcech: Že má čas vyjednávat koalici, a že se účastní koaličních jednání. To je vše.
Pro koaliční vyjednávání se ustanovil vyjednávací tým (Přibylová, Charvát, Blažej), který byl všeobecně přijat krajským fórem, ačkoliv neformálně. Vyjednávací tým se však v podstatě od počátku jednání začal chovat jako nekontrolovatelný autokratický orgán se 100% pravomocí bez jakékoliv možnosti kontroly.
Představoval bych si, že vyjednávací tým tlumočí názory krajského fóra, pod nějž spadá, a že se bude krajského fóra ptát, jak si přeje, aby tým vyjednával - jaké požadavky má tlumočit při vyjednávání v koalici. Na základě toho by také mohlo být jasně určeno, co je pro krajské fórum přijatelné, a co už ne. Nic takového však neproběhlo.
Vyjednávací tým se pasoval do role vůdců sdružení, aniž by se sdružení na cokoliv ptal.
V prvních měsících bylo z důvodu dvojakého jednání (separátně a tajně mezi Piráty a Zelenými a zároveň mezi Piráty a PRO!Krajem) vydáno v podstatě informační embargo na jakékoliv výstupy z jednání. Tím pádem nedocházelo k informování krajského fóra a o tom, co se kde vyjednává, vědělo pouze několik vyvolených. Vždy, když jsem toto jednání napadl, jakožto tehdejší člen KS, jsem byl označen za rozvraceče kolektivu a bořiče koalice - za toho, který dělá vše pro to, aby Piráti neuspěli. Základním problémem však bylo, že se ke členům strany nedostávaly ŽÁDNÉ informace, které měl vyjednávací tým.
Vyjednávací tým tak půl roku fungoval bez jakékoliv kontroly orgánem, který jej "zřídil". Výzvy k podání informací byly většinou odmítnuty s tím, že "je moc brzo", že "je to neopodstatněné" a že se "vše ještě změní." Znovu připomínám, že ke krokům vyjednávacího týmu se nemohl vyjádřit nikdo z krajského fóra, neboť tyto kroky neznal.
Tato praxe se trochu zlepšila v cca prosinci minulého roku, kdy se začaly po tvrdém nátlaku z mé strany objevovat první zápisy z jednání. Doporučuji vám je vyhledat si je. Jsou chaotické, nicneříkající. Nejsou doplněny o žádná vysvětlení, o kontext, nic.
Vyjednávací tým se vždy k věci stavěl takto:
"Tak jsme teda byli na jednání, vyjednali jsme tohle a tohle. To je nejlepší, co jsme mohli vyjednat. Tak, pojďte to odhlasovat."
Nikdo se ovšem nikoho z nás členů nezeptal, co si MY myslíme, že je nejlepší. Byla tak dojednána předběžná verze koaliční smlouvy, která byla před členy fóra postavena jako hotová věc, bez možnosti cokoliv měnit. Univerzální odpovědí na veškerou kritiku (týkající se např. zastoupení Pirátů na kandidátce, rozdělení peněz po volbách apod.) bylo odpovězeno následovně: "Tak jste tam měli jet vy, na ta jednání!"
To ale přece není žádný argument. Nikdo, nebo alespoň většina z nás, nerozporuje, že vyjednávací tým má mandát jednat. Měl by však jednat v souladu s tím, co po něm chce krajské fórum. Tak se nedělo. Neustále jsme byli stavěni před hotovou věc. Nikdo vyjma vyjednávacího týmu neměl možnost se vyjádřit k podmínkám, jaké by měl tým vyjednávat.
Způsob takového vyjednávání je dle mého názoru nepřípustný. Vyjednávací tým nemůže být výkonným orgánem.
Mezi dalšími musím také uvést příklad nekompetence k vyjednávání (pokud vám neznalost vlastních předpisů nestačí) na příkladu Míši Schwarzové, která byla původně určena dle genderového klíče na 4. místo kandidátky. Míša toto rozdělení pouze na základě toho, jestli něco má nebo nemá mezi nohama, a podle toho, že je z Chomutova, odmítla a řekla, že nebude kandidovat je proto, že je žena z Chomutova. Bára namísto toho, aby se snažila Míše vysvětlit, že toto 4. místo bylo určeno pouze nezávazně a že se od genderového klíče ustoupilo, řekla, že "vyjednala, co se dalo," a že "chválí vyjednávací tým". Předpokládal bych, že předsedkyně kraje a lídr kandidátky se bude snažit přesvědčit dlouholeté členy krajského fóra (dlouholetější, než je sama Bára) přesvědčit o tom, aby kandidovali - ne z genderových nebo lokálních důvodů, ale proto, že jsou kvalitními a přínosnými dlouholetými členy strany. Nic takového se bohužel nestalo. Nezbývá, než se pak domnívat, že ve chvíli, kdy byla Bára zvolena lídrem, ji už to, kdo je na pozicích níže, nezajímá. Proč taky, že?
Pomocí screenů, bude-li zájem, můžu také ukázat jeden z hezkých případů absolutního nepochopení toho, jak má vyjednávání fungovat. Bára Přibylová tehdy sdělila, že je domluvená kandidátka, že jsou sepsána jména, a že tedy pojďme to nahlasovat. Kandidátka byla sestavena na základě genderové a místní příslušnosti. Naštěstí se od tohoto modelu nakonec ustoupilo.
Přesto však ostatní členové tehdejšího PKS nebyli s to pochopit, že není možné neuspořádat u nás naše vlastní kandidátky. Trvalo mi několik hodin, než jsem vysvětlil, a byl jsem mezitím několikrát označen za zrádce a rozvraceče, což je pro Bářinu rétoriku typické, naznačovat, že "kdo nejde s námi, jde proti nám", že provést primárky nám ukládají naše vlastní předpisy, a že naše primárky se musí řídit našimi vlastními pravidly. A přes to vlak nejede.
Nakonec to Bára i další pochopili, ale ilustruje to její představu o tom, jak by mělo vyjednávání vypadat: "Já si tam dojedu, vyjednám si to, ukážu vám to, a vy mi to schválíte."
Zejména pokud jsem kandidátem strany prosazující transparenci a evidenci lobbystických kontaktů, je třeba se přece v první řadě podle těchto zásad CHOVAT! Nemůžu vést tajná vyjednávání a tajit informace před vlastními členy ve strachu, že je někdo zveřejní. Nemůžu vést jednání na vlastní triko, nepodat o tom informace, a postavit člen před hotovou věc, že "buď takhle, jak jsme to vyjednali, nebo si sestavte kandidátku sami."
Hlavním předmětem naší kritiky je, že vyjednávání proběhla a dosud probíhají bez informování a možnosti participace členů krajského sdružení.

3. Bára nemluví pravdu. Neustále tento konflikt, který se bytostně týká její osoby a toho, že ona jakožto osobnost je pro část KS nepřijatelná za lídra, podává jako puč členů KS proti koaliční kandidátce s PRO!Krajem, případně Zelenými. NENÍ TOMU TAK. Na tom, že Piráti budou kandidovat v koalici, je všeobecný konsenzus. Předmětem kritiky není shodit koalici nebo kandidátku, ale donutit lídra, aby kritiku reflektoval, a ne se ji vysmíval s tím, že "já vím, že jsem nejlepší, budu tvrdošíjně stát za svým", v čemž ji vy, někteří členové RV, či ty, Ivane Bartoši, utvrzujete, aniž by se KDOKOLIV Z VÁS ZEPTAL NĚKOHO Z NÁS.
Další z jejích lží, či snad lépe řečeno bludných představ, spočívá v tom, že já, Radek Holodňák, jsem agentem Lukáše Nového, který prostřednictvím mně a Michala Ketnera, mj. vyštvaného člena sdružení, manipuluje s cílem rozvrátit koaliční kandidátku. Už jen vypustit takovou domněnku vypovídá o duševní nezpůsobilosti kandidátky. Až se stane terčem kritiky v zastupitelstvu, řekne Bára, že se nebude bavit s agenty židozednářského spiknutí?
K tomu musím přidat ještě jednu věc: Bára se neustále snaží tento spor, kdy jí značná část krajského fóra vyjádřila nedůvěru, zakrývat tím, že jej označuje "za spor vykonstruovaný Klárou Rychtaříkovou, která ji prostě nenávidí." Možná, že tuto verzi jste už také slyšeli. Ale ani tato věc se nezakládá na pravdě.

4. Bára všechny své kritiky označuje za zrádce, za rozvraceče kolektivu, za nekolegiální ne-Piráty. Neustále se ohrazuje univerzálním spojením, že do toho "házíme vidle" a tvrdí, že neexistuje jiné řešení. Jiná řešení byla navrhnuta, a to například na schůzi v Žatci, kde část členů vyjádřila prosbu na Vladimíra Charváta v tom smyslu, že by byl jako lídr univerzálně přijatelný. Vladimír to odmítl. Konsenzus také, je-li mi známo, panuje na tom, že jako akceptovatelný lídr by byl také Lukáš Blažej. Ten na místě nebyl. Jako potenciální kandidát na náhradního lídra se přihlásila Michaela Schwarzová, což bylo vyignorováno. Další variantou je hledat lídra dál, do voleb je ještě dost času, dokud se nenajde někdo, kdo by byl schopen kompetentně reprezentovat Piráty a zejména pirátské krajské sdružení, které lídra deleguje.
Není tedy pravda, že bychom pouze bořili a nepřicházeli s jiným řešením. Bára umí dobře vyjednávat s každým, kromě svého vlastního krajského fóra, které se snaží i prostřednictvím získávání vlivu u vás, republikový výbore, obcházet.

5. Bára byla vyzvána, aby se pozice lídra vzdala, a aby se zopakovaly primární volby. Bára a další se začali rozčilovat, že přece byla zvolena demokraticky.
Ano, byla. Nikdo to nerozporuje a je to zřejmě důvod, proč ji taky ještě nikdo silově neodvolal. Byla zvolena demokraticky v ohlášeném hlasování, které jsem sám vedl. Přesto je třeba si uvědomit, že byla zvolena, tuším, osmi hlasy, tedy o jediný hlas, a to navíc z celkových 25 členů sdružení. Její lídrovství je tedy kryté necelou třetinou krajského fóra. Odvažuji se tvrdit, že minimálně stejné hodnoty dosahuje nyní číslo počtu těch, kteří Báru nyní kritizují. Bára uvedla, že byla demokraticky zvolena, a že odstupovat nebude. Je ale evidentní, že si po této vlně kritiky není jista tím, že bude znovu zvolena. Byla vyzvána, aby pozici lídra obhájila v nových primárkách, to odmítla. Myslím si, že lídr by měl být natolik suverénní, že by se neměl bát kdykoliv svou důvěru nechat ověřit krajským fórem.
Jediným legitimním prostředkem tak, zdá se, je Báru z pozice lídra odvolat stejně demokraticky, jako na tuto pozici byla zvolena. Dosud tak ale nikdo neučinil, protože jsme Báře chtěli dát prostor na to, aby na kritiku zareagovala, aby ji reflektovala a pokusila se vyjít vstříc těm, kteří s ní nesouhlasí, navrhnout kompromis, cokoliv. Nic z toho se nestalo. Bára, s vidinou sebe jakožto krajské zastupitelky, hrdé pirátské mámy, si stojí za svým a nesleví ze své pozice ani o píď.

6. Na schůzi byla tázána, aby jmenovala 5 bodů pirátského programu, čehož nebyla schopna, což byl mj. v minulém roce důvod pro nepřijetí Čestmíra Zemana za člena KS ÚsK.

podepsaní:

Radek Holodňák, předseda MS Žatec
Michaela Schwarzová, Chomutov
Klára Rychtaříková, Kadaň
Jan Kranda, Žatec
Martina Sejkorová, Žatec
Vít Konečný, Kadaň
Josef Steiner, Kadaň
Michal Schmidt, RegP Žatec
Tomáš Weidisch, místopředseda MS Žatec
Ilja Roudný, Žatec
Tomáš Štoger, RegP Žatec
Naposledy upravil(a) Radek.Holodnak dne 11 úno 2016, 11:28, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Schwarzova, Josef.Steiner, Simona.Skorepova, Janek.Wagner

Lukas.Blazej
Republikový výbor
Profese: Asistent v advokátní kanceláři
Dal poděkování: 482 poděkování
Dostal poděkování: 698 poděkování

Re: Zpráva o stavu v KS ÚsK

Příspěvek od Lukas.Blazej » 10 úno 2016, 21:05

Vzhledem k tomu, že se mě část příspěvku týká, dovolím si za sebe z pozice člena vyjednávacího týmu reagovat.

1. Veškerá jednání jsem konzultoval s PKS, které dohlíží nad volebním vyjednáváním. Vše, co vyjednávácí tým pod dozorem PKS dohodne, je pro stranu až do odhlasování a podpisu smlouvy nezávazné. Není tedy pravda, že by se vyjednávací tým pasoval do role vůdců sdružení, ani že by se sdružení na nic neptal.
2. Koaliční smlouvu jsem dával 21. 1. na krajský facebookový chat, ve kterém je 15 lidí, prakticky všichni aktivní ústečtí Piráti. Poprosil jsem o připomínkování a úpravu, neobdržel jsem jedinou reakci. Není tedy pravda, že by koaliční smlouva byla „postavena jako hotová věc, bez možnosti cokoliv měnit“. Její podoba stále není finální, pokud má kdokoliv jakékoliv připomínky k její podobě, rád je uslyším. Do dnešního dne jsem neslyšel ani jednu.
3. Vyjednávací tým by měl být nekompetentní kvůli tomu, že Míše Schwarzové nevysvětlil, že své nezávazné místo na kandidátce nezískala na základě pohlaví. Poté, co Míša na fóru místo na kandidátce odmítla, jsem jí napsal následující soukromou zprávu: „Ahoj, nechceme tě na kandidátku kvůli tomu, co máš mezi nohama a kde bydlíš. Chceme tě tam, protože jsi pirátka. Přijdeš na krajskou schůzi? Rádi bychom nedorozumění vysvětlili osobně.“ Na základě stručného zápisu vzniklo nedorozumění, které jsem se ale snažil vysvětlit. Nevím, proč by to mělo svědčit o nekompetentnosti vyjednávacího týmu, kterého jsem součástí.

Vnímám závažnost toho, že část KS nemá důvěru k vyjednávacímu týmu. Velká část této nedůvěry je ovšem způsobena tím, že se většina členů o vyjednávání nezajímá. Kdybych měl odhadnout, kolikrát jsem požádal o připomínkování, kontrolu či doplnění nějakého materiálu souvisejícího s předvolebním vyjednáváním, tipnul bych si něco kolem sta. Nepamatuju si, že by na moji žádost bylo byť jen jedinkrát reagováno. Jediný, kdo se na chvíli aktivně zapojil do vyjednávání, byl Víťa Konečný, který s námi sepisoval aktivní členy, abychom měli podklad pro jednání Kreativní skupiny ProKraje. Bohužel se dále už neúčastnil.

Toto je čistě moje soukromá reakce k věcem, které se týkají mě. Věřím, že volební tým či PKS se jako kolektivní orgán vyjádří později k celému prohlášení.
Tel. 778702712

Radek.Holodnak
Člen KS Ústecký kraj

Příspěvek od Radek.Holodnak » 10 úno 2016, 21:12

Lukas.Blazej píše:Vzhledem k tomu, že se mě část příspěvku týká, dovolím si za sebe z pozice člena vyjednávacího týmu reagovat.
(...)
Toto je čistě moje soukromá reakce k věcem, které se týkají mě. Věřím, že volební tým či PKS se jako kolektivní orgán vyjádří později k celému prohlášení.
1. Nikde nikdy neproběhlo žádné jednání či hlasování PKS týkající se čehokoliv ad volby či volební vyjednávání.
Navíc PKS bylo v podstatě stejné, jako vyjednávací tým, až na mou osobu. Proto je tento argument nedostačující. Pokud si vyjednávací tým legitimizoval své jednání PKS, tedy stejnými osobami, a to navíc bez jakéhokoliv oficiálního jednání, je to spíš další chyba, kterou kritizovat.

2. To není pravda. Byly x-krát vzneseny připomínky a byly by vzneseny doložitelně, kdyby o tom bylo zahájeno jednání krajského fóra. Žádné takové jednání nikdy nebylo, ve kterém by se mohli členové vyjádřit tak, jak mají - na fóru, které je jednací platformou strany. Nebudu se opakovat, ale stručné: připomínky ke kandidátce - Málo Pirátů v TOP10 v porovnání se Zelenými, nevzetí na vědomí věc, že máme výrazně vyšší preference, než Zelení, nespravedlivé rozdělení povolebních peněz. Nakonec ale většina z nás došla k tomu, že naším společným cílem je dostat tam ASPOŇ JEDNOHO PIRÁTA, takže ty podmínky by mnozí z nás asi nakonec překousli. Ale pokud tam má jít jeden jediný Pirát se šancí na zvolení, musí to být ten nejlepší a musí mít plnou důvěru kraje.

3. Máš pravdu. Jako obvykle jsi byl jediný, který byl ochotný věci řešit, reflektovat kritiku, vysvětlovat a podílet se na diskusi. Taky není tajemstvím, že si tě za to vážím.

Pokud kdy platilo, že se kraj o dění nezajímal, tak se myslím Báře podařilo kraj aktivizovat tak, jak nebyl aktivní za poslední rok, a nyní se o to zajímá velmi intenzivně.

Frantisek.Kopriva
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec
Dal poděkování: 4720 poděkování
Dostal poděkování: 2768 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Kopriva » 10 úno 2016, 21:18

Páni, to je ale... ehm, elaborát. A co se tedy chce po RV? Pokud po nás chcete, abychom podnikli konkrétní kroky, prosíme o upřesnění podnětu. Pokud to má mít pouze informativní charakter, děkujeme.

Dále myslím, že nejsem z RV jediný, kdo pro příště poprosí o větší věcnost podání - tedy především zmenšit rozsah textu, zvýšit objem informací (bez nutnosti obalovat je do komplikovaných rétorických obratů) a text vybavit závěrem s navrhovanými východisky či požadavky. Doporučuji pročíst například tento článek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvky (celkem 3):
Simon.Kostadinov, Frantisek.Navrkal, Tobias.Esner
sněmovní profil |< >| veřejný kalendář |< >| Facebook |< >| Twitter

* místopředseda výboru pro evropské záležitosti
* jednatel republikového výboru Pirátů

Radek.Holodnak
Člen KS Ústecký kraj

Příspěvek od Radek.Holodnak » 10 úno 2016, 21:29

Frantisek.Kopriva píše:Páni, to je ale... ehm, elaborát. A co se tedy chce po RV? Pokud po nás chcete, abychom podnikli konkrétní kroky, prosíme o upřesnění podnětu. Pokud to má mít pouze informativní charakter, děkujeme.

Dále myslím, že nejsem z RV jediný, kdo pro příště poprosí o větší věcnost podání - tedy především zmenšit rozsah textu, zvýšit objem informací (bez nutnosti obalovat je do komplikovaných rétorických obratů) a text vybavit závěrem s navrhovanými východisky či požadavky. Doporučuji pročíst například tento článek.
Tvůj názor na věc známe. Ačkoliv jsme se teda nikdy neviděli, všiml jsem si tvé averze vůči KS ÚsK už jinde. Je to další krásná ukázka toho, jak funguje Bářin vliv v RV. Díky za příkladnou ukázku.
Toto prohlášení slouží k informování RV deseti ústeckými Piráty. Pokládám za důležité, aby RV dostávalo informace ze všech možný zdrojů, a aby s těmito informacemi nenakládalo s předem ujasněným názorem a odsouzením jedné strany na základě jednostranných informací.
Jak jistě dobře víš, není krajská situace nikterak v kompetenci RV, proto tvou otázku na to, jaký je účel tohoto textu, považuji za bezpředmětnou. Stejně tak, jako považuji špinění realizované Bárou u RV. Když už do toho ale Bára RV zatáhla, je třeba to uvést na pravou míru.

Za tvé doporučení ti děkuji, myslím, že text je vcelku srozumitelný, a činí-li ti potíže jej pochopit nebo dočíst do konce, doporučuji pročíst například: http://im9.cz/iR/importprodukt-orig/237 ... a4ed2b.jpg.

Frantisek.Navrkal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: datový inženýr/vědec
Dal poděkování: 8349 poděkování
Dostal poděkování: 4839 poděkování

Příspěvek od Frantisek.Navrkal » 10 úno 2016, 21:47

Radek.Holodnak píše:Myslím si, že lídr by měl být natolik suverénní, že by se neměl bát kdykoliv svou důvěru nechat ověřit krajským fórem.
Já si zase myslím, že případný alternativní lídr by měl předvést, že dokáže sesumírovat členský podnět, kandidovat a pozici získat.
Radek.Holodnak píše:Jediným legitimním prostředkem tak, zdá se, je Báru z pozice lídra odvolat stejně demokraticky, jako na tuto pozici byla zvolena. Dosud tak ale nikdo neučinil, protože jsme Báře chtěli dát prostor na to, aby na kritiku zareagovala, aby ji reflektovala a pokusila se vyjít vstříc těm, kteří s ní nesouhlasí, navrhnout kompromis, cokoliv. Nic z toho se nestalo.
Tak kde je ten členskej podnět?
Obrázek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Kopriva, Radek.Holodnak
Flamewar does not determine who is right - only who is left.

Lukas.Findeis
Komunální zastupitel
Profese: radní MČ Praha 12, běžecký trenér
Dal poděkování: 4536 poděkování
Dostal poděkování: 3857 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Findeis » 10 úno 2016, 21:53

Radek.Holodnak píše:Ještě uvedu, že si myslím, že absolutně není potřeba řešit naše krajské záležitosti prostřednictvím republikového výboru.
Děkuji za report, ale RV dění ve vašem kraji neřeší. Ani to není v našich kompetencích. Dle Čl. 9 (5) stanov můžeme z relevantních věcí jen v odůvodněných případech zasáhnout a provést změny v kandidátní listině, kterou jste si schválili. Nemůžeme a nechceme jako orgán bránit pokusům o změnu současného stavu v rámci vašeho kraje ani nijak jinak zasahovat.

Jsem si vědom pokusu o napadení primárek (mirror) u KK, ale předložený důvod není dostatečný. Takové vynucené porušení VŘ se dělo i ve starších volbách a kvůli chybě v předpisech je nesmyslné zpochybnit primárky ve všech krajích. To je i názor členů KK. Brzy doufám chybu opravíme. Už to řešíme a RV to měl udělat dávno.

ad2. Souhlasím s tím, že vyjednávací tým by měl informovat o zásadních obratech ve vyjednávání členy kraje a že by měl jednat v souladu s vůlí KS.
ad6. Jako účastník schůze bych si formulaci tohoto bodu dovolil rozporovat.

Jak jsem ale psal, tak RV v této věci nejedná a pokud nechcete, aby RV zasáhlo do stávající podoby kandidátní listiny, tak je bezpředmětné řešit spor v podatelně RV
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvky (celkem 6):
Frantisek.Kopriva, Frantisek.Navrkal, Radek.Holodnak, Tobias.Esner, Barbora.Pribylova, Lenka.Kozlova
uvolněný radní MČ Praha 12 – sociální věci, zdravotnictví, sport ☠ 4. místopředseda PMS Praha 12
findeis.lukas@praha12.cz ☠ 773 569 014
běžecký trenér

Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Profese: manager
Dal poděkování: 3155 poděkování
Dostal poděkování: 3458 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Fortik » 10 úno 2016, 22:00

Také si přisadím :) a to z pozice UL rodáka.

Pokud tvůj příspěvek je jen o tom )a tak to vypadá), že Bára nemá být jediným pirátským krajským zastupitelem, tak to moc neberu, mám pochybnost, že se do zastupitelstva vůbec dostanete a pokud se tam koalice dostane, že se tam dostane Bára (odhaduji překroužkování od Zelených + nějaké osobnosti ze zadních pozic). Nevšiml jsem si domluvy, co se stane, když bude Bára (i kdokoli případně mimo ni jako náhrada) překroužkována, kde je vliv Pirátů na krajskou politiku atd. Nic z toho není.

Opakuji svůj názor - setavte vlastní samostatnou kandidátku a i když dostanete 2,5 % budete za kingy, myslím,že by v takovém případě bylo možné dostat i 4% nebo i 5,5 a to už by byl pořádný výsledek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 3):
Radek.Holodnak, Frantisek.Kopriva, Rostislav.Reha

Radek.Holodnak
Člen KS Ústecký kraj

Příspěvek od Radek.Holodnak » 10 úno 2016, 23:00

František Navrkal: Věřím, že k tomu dříve nebo později dojde.

Lukáš Findeis: Naprosto s tebou souhlasím a děkuji za tvá slova. Myslím, že je důležité, aby toto zaznělo.

Václav Fořtík: Je to názor do pranice; já si nemyslím, že by koaliční kandidátka byla chybou.

Tobias.Esner
Administrativní odbor
Profese: člen Oblastní výkonné rady ČČK Praha 7
Dal poděkování: 5005 poděkování
Dostal poděkování: 3751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tobias.Esner » 10 úno 2016, 23:25

Já si nemužu pomoct, ale mě to příjde jako poměřování pindíků. Místo spolupráce a interních dohod, byť emocionálněvypjatých, si tady poměřujete ego přes RV.
Tohle se mi vubec nelíbí. Až bude hotová nějaká spolurpáce, odhlasovaná KF, pak se mužeme bavit dál, ale takhle zbytečně ubíráte čas ostatním.
Kdyby si se přišel vyplakat každej, tak tu nebude nic jiného, než zeď nářků.

Radku, vem rozum do hrsti, vemte si dovolenou zavřete se někam do hospody a jednejte. Brečíte na FB, brečíte na foru, brečíte u RV.... To chcete dělat vysokou politiku?

Zkuste se podívat na 4 kluky v ZHMP. Brečí? nebo makaj? vyjednávaj? apak se podívejte, kdo má jaký uspěchy a včem...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tobias.Esner za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Kopriva, Barbora.Pribylova
778 7O2 713,
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“