Návrh vetovat možnou spolupráci s TOP 09 v ÚSK

Republikovému výboru je svěřena moc zákonodárná. Republikový výbor schvaluje stranické předpisy, programové dokumenty a může přezkoumat kandidátní listiny do voleb.

Moderátor: Jednatele

Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti republikového výboru. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Pro oznamování zbytečné byrokracie a nedostatků v předpisech využijte prosím zvláštní fórum.
  • Pokud se chcete zapojit do některého jednání RV, podejte si sem žádost. Udejte kterého jednání se chcete zúčastnit a z jakého pověření/důvodu. Pověření ideálně doložte.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Příspěvky: 12883
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: student
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 10418 poděkování
Dostal poděkování: 16235 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Návrh vetovat možnou spolupráci s TOP 09 v ÚSK

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 04 úno 2016, 00:04

Při vší své toleranci a podpoře subsidiarity jsem zásadně proti tomu, aby Piráti vyjednávali PŘEDvolební koalici s TOP 09 v krajských volbách, jak se to chystá v Ústí a navrhuji RV, aby toto vyjednávání vetoval. krajske-forum-ustecky-kraj-f407/jednani ... ml#p441540

1) Předsedou TOP 09 je Miroslav Kalousek
2) Piráti se rozhodně neprofilují ani jako antikomunistická, ani jako pravicová strana a tohle spojenectví by nás takto onálepkovalo
3) Byť může být TOP 09 v Ústeckém kraji snesitelnější než jinde, rozhodně pár peněz na kampaň nestojí za to celé krajské volby vysvětlovat, proč spolupracujeme s TOP 09.
4) Pro Kraj (pokud bychom šli v této koalici) potřebuje povolebního partnera v krajském zastupitelstvu, 20 % hlasů nestačí.

Předem děkuji členům RV, že se budou tímto podnětem zabývat.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Místní předsednictvo
Příspěvky: 4801
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: radní MČ Praha 12, běžecký trenér
Bydliště: Praha 12 – Modřany
Dal poděkování: 4484 poděkování
Dostal poděkování: 3797 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh vetovat možnou spolupráci s TOP 09 v ÚSK

Příspěvek od Lukas.Findeis » 04 úno 2016, 02:55

Pokud vím, tak to jednohlasně vetovalo 13 členů RV na zasedání v Praze.

ad3) vysvětlovat celorepublikově
ad4) TOPka se tam samostatně do zastupitelstva nedostane a očividně nemají s kým kandidovat
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvek:
Dalibor.Zahora
uvolněný radní MČ Praha 12 ☠ 4. místopředseda PMS Praha 12

Uživatelský avatar
Marek.Necada
Republikový výbor
Příspěvky: 2916
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 7994 poděkování
Dostal poděkování: 5297 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh vetovat možnou spolupráci s TOP 09 v ÚSK

Příspěvek od Marek.Necada » 04 úno 2016, 05:18

Lukáš Findeis píše:Pokud vím, tak to jednohlasně vetovalo 13 členů RV na zasedání v Praze.
Odkaz na usnesení? Já tu vidím akorát toto:
v ÚsK koalici oslovila TOP09, Doporučení RV: Koalici s TOP09 důrazně nedoporučujeme!
...což má od nějakého veta hodně daleko.
Naposledy upravil(a) Marek.Necada dne 04 úno 2016, 10:10, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvek:
Dalibor.Zahora
jednatel republikového výboru Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Republikový výbor
Příspěvky: 14943
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9478 poděkování
Dostal poděkování: 17053 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh vetovat možnou spolupráci s TOP 09 v ÚSK

Příspěvek od Roman.Kucera » 04 úno 2016, 07:57

Pač jsem si nevšim, že by se zápis dával jinam než na pad a byl jsme zapissovatel, dělal jsme si zálohy.
Tady je, aby nevznikly pochybnosti:
OFFTOPIC[quote]Pořad schválený na fóru
10:30 realny zacatek
10:30 - 11:00: uvodni formality - prezence, cinovnici, porad
11:00 - 11:30: zjednodušení evidence placení členských příspěvků (usneseni)
11:30 - 12:30: rozpočet.(bez usneseni)
12:30 - 13:30: obed
13:30 - 14:00: PaRo (bez usneseni)
14:00 - 15:00: shrnuti situace v krajich, možnost zřídit Volební štáb na úrovni RV/RP, popr. placeni zastupitelu, celostatni nakup a distribuce materialu (bez usneseni)
15:00 - 17:00: program krajskych voleb (bez usneseni)
17:00 - 17:30: senatni volby - situace, nominace CF (bez usneseni)
17:30 - 18:00: Celostatni lidr PSP (bez usneseni)
18:00 ocekavany konec

Zapisovatelé F. Kopřiva, Roj

Presence:
RV (16): Alex Mansurov, František Kopřiva, Martin Jiránek, Michal Gill, Martin Rédr, Vašek Fořtík, Martin Shánil, Ljuba Poláková, Barbora Přibylová, Lenka Kozlová, Ivan Mikoláš, Giuseppe Maiello, Lukáš Findeis, František Navrkal (od 11:19)
Ondřej Češík, Lukáš Bartoň
Hosté: Roman Kučera, IvoVašíček, Ivan Bartoš, Martin Hrdlička, Lukáč Černohorský, Vojtěch Pikal, Jakub Michálek, Standa Štipl, Miki Ferjenčík.

Předsedající - Alex Mansurov (konsensus)

Úpravy pořadu? Žádné. Schváleno
*
*1. zjednodušení evidence placení členských příspěvků (usneseni)
Republikový výbor žádá Republikové předsednictvo o vypracování metodiky, zadání vytvoření technického řešení i s odhadem případných nákladů na jeho vytvoření (i nákladů na koupi profesionálního řešení, pokud vytvoření není v našich silách) a předložení změny vnitřních předpisů pro přechod na plně automatizovaný systém sledování platby členských příspěvků, automatického upozorňování na lhůty a automatického ukončení členství nereagujícímu členovi. Návrh na řešení prosíme vypracovat do dalšího zasedání RV.

Lukáš Bartoň předkladatel:
Motivem bylo přetížení AO. Měli bychom stanovit zodpovědný orgán a deadline. Kdo neplatí a nereaguje, automaticky vyškrtnout.
Vojta: Termín by měl být součást usnesení. Jak je to s tou automatizací? Je to vázáno na fční evidenci členů.
Standa: Existuje funkční prototyp. Musíme upravit předpisy ohledně způsobu evidence.
Miki Ferjenčík: Jsem proti, aby se členství ukončovalo bez vzetí na vědomí. Výzvy by měly být veřejné / telefonické (maily nechodí).
Ivan Bartoš: V praxi to nefunguje, někteří lidi jsou aktivní i po nezaplacení. Mohla by se mu třeba odebrat hlasovací práva, sám by to pak začal řešit.
Lukáš Bartoň: Počítal jsem s tím, měl by "zmrazené členství".
Vojta Pikal: Musel by se zavést statut "zmrazeného členství" do předpisů. PKS by si to mělo hlídat. Problém je v evidnci členských příspěvků.
Ivan Bartoš: Znemožnení hlasování by byla nejúčinnější notifikace pro neplatiče. Bordel je i v PaRo (nečlenové-řešitelé).
Ivo Vašíček: Vzetí na vědomí není hlasování, je to formalita. Nelze nevzít na vědomí.
Lukáš Bartoň: PKS nemusí vzít na vědomí.
Vojta Pikal: Mělo by stačit prohlášení předsedy KS/MS. Toto by bylo zrušitelné.
Kuba Michálek: Problém je v tom, že se PKS nedokážou scházet.
Ivan Mikoláš: Někdo mi slíbil, že za mě zaplatí a nezaplatil, mně žádná upomínka nepřišla. Mohla by se zavést "členská karta" - newsletter (roční), výzva ke kontrole údajů.
Vašek Fořtík: Problém začíná už u přijímání. Mohlo by se zavést přijetí do strany bez příslušnosti ke KS/MS.
Vojta Pikal: To vyžaduje změnu stanov.
Lukáš Bartoň: Automatické zasílání upozornění hodně kanály, aby si toho člověk všimnul.
Vašek Fořtík: Placení příspěvků na kalendářní rok (členové by byli bombardováni začátkem nového roku).
Lukáš Bartoň: Ano, zjednodušit to tak, aby bylo jednotné datum, které si budou všichni pamatovat. Příspěvky např. platit k jednomu dni.
Ivan Bartoš: Nedochází k evoluci procesů. Není problém změnit stanovy. Pojďme vytvořit seznam vyžadovaných změn stanov a předejme CFku.
Vojta Pikal: Někdo ty změny stanov musí naformulovat.
Kuba Michálek: Členství bez příslušnosti ke KS je marginalita. Není to reálný problém. V KS Praha máme pár členů, kteří žijí v zahraničí. Problém bývá začleňování, ne přijímání.
Lukáš Bartoň: Představuje druhý návrh usnesení: republikovy-vybor-f248/rv-1-2016-sestav ... 31981.html
Kuba Michálek: Navrhujeme tu několik řešení na jeden problém. Nebyly zváženy důsledky, které to bude mít na chod strany. Vidím tu riziko zneužívání - nátlak členů k 1. 1.
Ivo Vašíček: Také mám výhradu. Zavání to tím, že kašleme na členy. Vymýšlíme věci, které by měl vymýšlet AO.
Alex Mansurov: OK, přeformulujeme usnesení, rozdělíme ho na dílčí.
Miki Ferjenčík: Udělejme kompromis. Usnesení typu "Pokud nebude do nějakého data funkční způsob evidence příspěvků, potom to řešit zaúkolováním RP." Pozor na odstrašující příklad Svobodných, kteří s placením za kalendářní rok mají problémy - manipulace sjezdů atd. To my nechceme.
Kuba Michálek: Děkujeme Lukášovi, že na to upozornil. Je to samozřejmě problém. Důležitá je i retence.
Alex Mansurov: Usnesení vypadá jako zjednodušení, ale je to jen záplatování, které by to celé zesložitilo. Přijde mi to komplikovanější.
Ivan Mikoláš: Když bude automatický systém, je jedno, jak to bude. (Souhlas v sále)
Lukáš Bartoň (závěrečná řeč): Rozdělíme usnesení. RV dává RP za úkol zastřešit řešení systému evidence členských příspěvků. Automatické odesílání upozornění.

nový návrh A: Republikový výbor ukládá úkol Republikovému předsednictvu o vypracování metodiky, zadání vytvoření technického řešení i s odhadem případných nákladů na jeho vytvoření (i nákladů na koupi profesionálního řešení, pokud vytvoření není v našich silách) a předložení změny vnitřních předpisů pro přechod na plně automatizovaný systém sledování platby členských příspěvků, automatického upozorňování na lhůty. Návrh na řešení prosíme vypracovat do 31. března 2016.

HLASOVÁNÍ:
Alex Mansurov, Fr. Kopřiva, Martin Jiránek, Michal Gill, Martin Rédr, Vašek Fořtík, Martin Shánil, Ljuba Poláková, Barbora Přibylová, Lenka Kozlová, Ivan Mikoláš, Giuseppe Maiello, Lukáš Findeis, František Navrkal, Ondřej Češík, Lukáš Bartoň
-> PRO návrh: jednohlasně přijato

návrh B:
Republikový výbor ukládá úkol Republikovému předsednictvu o vypracování metodiky, zadání vytvoření technického řešení i s odhadem případných nákladů na jeho vytvoření (i nákladů na koupi profesionálního řešení, pokud vytvoření není v našich silách) a předložení změny vnitřních předpisů pro přechod na plně automatizovaný systém sledování platby členských příspěvků, automatického upozorňování na lhůty a automatického ukončování členství. Návrh na řešení prosíme vypracovat do 31. března 2016.

HLASOVÁNÍ:
Alex Mansurov, František Kopřiva, Martin Jiránek, Michal Gill, Martin Rédr, Vašek Fořtík, Martin Shánil, Ljuba Poláková, Barbora Přibylová, Lenka Kozlová, Ivan Mikoláš, Giuseppe Maiello, Lukáš Findeis, František Navrkal, Ondřej Češík, Lukáš Bartoň
-> PRO návrh: Lukáš Bartoň
-> PROTI návrhu: Alex Mansurov, František Kopřiva, Martin Jiránek, Michal Gill, Martin Rédr, Martin Shánil, Ljuba Poláková, Barbora Přibylová, Lenka Kozlová, Lukáš Findeis, František Navrkal, Ondřej Češík
-> nehlasují: Ivan Mikoláš, Vašek Fořtík, Giuseppe Maiello

*2. Rozpočet

Ivo Vašíček představil rozpočtový výhled RP jako zdůvodnění návrhu rozpočtu RP.

Vojta Pikal představil návrh RP rozpočtu strany na rok 2016:
KS se uvolňují všechny prostředky jim připadající. Chtějí-li, aby měly rezervu na další roky, tak ať se ozvou.

Ivan Bartoš: Na spor ohledně sledujuserialy můžeme udělat fundraising.

Vojta Pikal pokračuje v představování rozpočtu.

Ivan Mikoláš: Nerozdělovat peníze z centra KS, ale využít centrálně peníze na profesionalizaci strany (mzdy). Návrh přidat do rozpočtu odborů peníze na mzdy.

V rozpočtu FO chybí náklady na odměnu vedoucího FO.

Ivan Mikoláš: 10 000 na správu PiCe na měsíc. [sloučeno s následujícím návrhem]

Jakub Michálek: 50 000 na rok pro správu PiCe. 60 000 z centra + 60 000 z Prahy na asistenta pro senátora Michálka. Na mzdových nákladech se bude podílet i KS Praha. Jsou také potřeba prostředky na senátní volby.

Miky Ferjenčík: Schvaluji systém rozdělení dle počtu voličů, ale počítal jsem s větší celkovou částkou. Ovšem kampaně mají velké fixní náklady. Zejména KVK by mohl mít problémy. Ubrat peníze větším krajům.

František Navrkal: Návrh rozdělit peníze krajům proporcionálně k odmocnině počtu voličů.

Miky Ferjenčík: Trvá na ad hoc přerozdělení.

Kuba Michálek & Ivan Mikoláš: Koordinátor OVK - administrace voleb (AO)
+ Vytvořit pozici průběžného kooridnátora AO (náklady-strop 150 000 ročně).

Ivan Bartoš: V kauze sledujuserialy bychom neměli využívat služby Filipa Hajného. Navrhuji spoulupráci s právnickou kanceláří. Bude potřeba fundraising.

Ivan Bartoš: Odměny jsou nedostatečné. Co je definice správce PiCe?

Vojta Pikal: Má jít o administrativního pracovníka.

Jakub Michálek: Zvládneme i s menší částkou. Jako KS Praha máme PiCe na starosti. Potřebujeme příspěvek na administraci z centra (pošta, archiv, skenování).

Alexandr Mansurov: Pokud není nikdo proti, přerušíme jednání kvůli obědu. (Schváleno konsensem.)

Václav Fořtík: Asistent senátora musí být dobře řízen.

Jakub Michálek: Adam Skořepa řeší Václava Lásku. Pro Michálka asistenta nemáme. Chceme asistenta pro něj. Ztrácíme politický kapitál. Má lobbovat a dělat PR. Asistenta by mělo řídit KS Praha.

Ivan Bartoš: Podřízení MO nemusí být.

Jakub Michálek: Asistent bude mít na starosti zpracovávat návrhy a v součinnosti s MO medializovat.

Alexandr Mansurov: Vymýšlíme ad hoc. Měli bychom řešit zaměstnace uceleně.

Jakub Michálek: Vypracoval jsem návrh pro placené úkoly. Mělo by být transparentní (kdo je za co konkrétně placen).

Alexandr Mansurov: Orgány si musí specifikovat agendy a co je třeba platit.

Miki Ferjenčík: Přidat Karlovarskému KS 50 000

Václav Fořtík: Vypsat ceny za návrhy pro základní příjem, legalizaci konopí apod. Tento rok bych řešil jen základní příjem s náklady 100 000 Kč.

Ivan Bartoš: V PaRo děláme hlouposti. Je potřeba, aby se účastnily subjekty mimo stranu.

Miky Ferjenčík: Strana všechny projekty posílá do PaRo. PaRo je pro projekty, které nejsou konsensuální. Jde o prevenci konfliktů. Paralelně musí existovat stranické projekty. Nemme se schovávat za PaRo. Jako strana máme definovat cíle a prosadit je jako stranické projekty.

Alexandr Mansurov: Měly by chodit oběžníky, že probíhá PaRo, že se hlasuje o PaRo projektech.

Ivan Bartoš: Externí řešitel by nekomunikoval se stranou.

Vašek Fořtík: Nechci nabourávat PaRo. Měli bychom to ale tímto způsobem zkusit. Měli bychom ty návrhy v ruce. Řešil bych to.

Kuba Michálek: PaRo je nadužívané, přestalo plnit účel, vznikají tam pofidérní projekty. Je moc kol, snížit počet kol, snížit rozpočet.

Bára Přibylová: V Ústeckém KS potřebujeme 50 000 na senát + kraj.
Michal Havránek: Značku si zaregistrovala B desítka. Pro!kraj má hodně osobností, kteří se tam musí dostat, šance Pirátů jsou nejisté.
Jakub: Zvolte si něco, co vás bude odlišovat. Žádné PRO (prahu) se u nás nedostalo.
Bára: Náš kraj má jen 13 členů, aktivní jen 3. Dlouho jsme diskutovali, zda půjdeme Zelení+Piráti společně.
Lukáš Bartoň, budete schopni těch 50 tisíc navrátit zpět.
Bára: je tam potenciál zisku milionu korun. Čili ano.
---Konec Ústí---
Pokračuje Ivoš s potenciálním požadavkem Brna na 60k Kč.
Standa Štipl. Potřebujeme se dostat na částku 200k, pokud dojde ke snížení, nebudeme na to mít.

Miki: Chtělo by to nějaká pravidla, aby kraje ty peníze vracely. Pro všechny stejná.

Jakub. PaRo by měl mít jen dvě kola ročně, čtyři je moc.
Miki: Udělat totální obrat mi nepřipadá šťastné.

*3. PaRo

Vojta Pikal představuje návrh změn PaRo.

Václav Fořtík: Neměly by se kvůli nedostatkům krátit plnění PaRo projektů. Řešitelé se musí sankcionovat až ex post.

Miky Ferjenčík: Projekty, které jsou úspěšné, ale nezahájí se, by se měly předat jinému řešiteli.

Ljuba Polková: Vyhodit požadavek na zmínku o státním příspěvku.

Ivan Bartoš: Mělo by se využít jen heslo #PaRo.

Jakub Michálek: Za RK jde o bagatelní věc.

Alexandr Mansurov: Co přesně musí být výstupem projektu.

Vojta Pikal: Musí být dílo nebo záznam řešení projektu. Take musí být zpráva o řešení projektu.

Vojta Pikal: Je potřeba vyřešit vyhlašování kol.

*4. Shrnuti situace v krajich, možnost zřídit Volební štáb na úrovni RV/RP

František Kopřiva: Potřebujeme od Prahy nebo centra pomoc s webem. Máme slušnou šanci.

Bára Přibylová reportuje za Ústecké KS: V Ústeckém kraji jdeme 4 subjekty v koalici (Piráti, SZ, Hnutí za harmonický rozvoj, Pro kraj). Jedničkou za Piráty budu já, celkově na 4. pozici. Máme velkou šanci získat mandáty, peníze se nám vrátí. Na poslední chvíli nás oslovila TOP09, budeme vyjednávat, bude to hardcore. Jako Piráti máme právo veta, zřejmě to vetujeme (nepřineslo by to výhody, Dominik Feri by nás přeskákal). Budeme mít volebního manažera.

Doporučení RV: Koalici s TOP09 důrazně nedoporučujeme!


Standa Štipl reportuje za Hradecké KS: Schvalte nám prosím rozpočet. Jdeme do koalice se SZ, máme dobré podmínky. Finance napůl a 2. a 3. místo na kandidátce.

Ivo Vašíček reportuje za Jihomoravské KS: Jdeme se SZ. Lídr bude nezávislý Jiří Hlavenka. Financování bude zřejmě rovnoměrné. Primárky teprve budou. 2. a 3. místo na kandidátce máme my.

Vojta Pikal reportuje za Olomoucké KS: Vytrollili jsme SZ. Změna, Pro region, nezávislí by mohli jít s námi. Půjdeme zřejmě samostatně s podporou těch menších subjektů. Primárky běží.

Kuba Michálek: Vymyslet, jak pořešit OVK v krajích s koalicí. Zeptat se koaličních partnerů, jak to chtějí řešit.

Ondra Češík reportuje za Pardubické KS: Jednáme se SZ a Změnou.

Ljuba Poláková za Jihočeské KS: Půjdeme sami. Žádná změna.

Zlínské KS: Půjdou se SZ.

Liberecké a Karlovarské a Plzeňské KS samostatně, Vysočina zřejmě také.

Vašek Fořtík: Potřebujeme vyzobat lidi např. ze Změny. Přetáhněme je jako u nás ve Středočeském KS schopného zeleného!
https://piratenpad.de/p/RV-23-01-15

*5. Celostátní volební štáb:


Krajské volební štáby https://redmine.pirati.cz/issues/1961

Vašek Fořtík: Rozmysleme si, které osobnosti-Piráty v krajích promovat (aby přeskákali koaliční kandidáty).

Kuba Michálek: Používejte Redmine. Volební štáb se musí zřídit už teď. Brzy budou weby pro kraje. Praha brzy zprovozní web.

Miki Ferjenčík: Udělali jsme v Praze pilotní projekt na koordinátora dobrovolníků. Stejnou pozici bych chtěl celostátně. Pomůže to zapojit dobrovolníky.

Vašek Fořtík zaštítí ustavení volebního štábu.

Odměňování zastupitelů:
Vašek Fořtík: Stanovme si odměny od nuly až po pražský model. Buďto odměňujme zastupitele anebo jejich asistenty.

Kuba Michálek: Vizte můj návrh na placené pozice.

Martin Shánil: Určeme odměnové podmínky před sestavením kandidátky. Kandidáti by měli vědět předem. Ušetřilo by se tím handrkování po volbách.

Kuba Michálek: V Praze jsme měli povolební strategii, viz vzor zde https://redmine.pirati.cz/issues/2562#note-2 Díky ní se dá předejít sporům o peníze. Máme šablonu. Systém odměňování: Od strany (podle odpracovaných hodin + mimořádné prémie za úspěchy) a od města za uložené úkoly (fixní + náhrady za výbory atd.).

Viz: https://github.com/pirati-cz/KlubPraha/ ... dmeny/2015
V krajských volbách je fixní odměna a náhrady http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-129#p46-4

*6. Program krajských voleb

František Navrkal: Až na dílčí věci je program z předchozích voleb do krajských zastupitelstev je povětšinou stále aktuální. Diskuze: vnitrostranicka-diskuse-f75/spolecny-pr ... 31679.html

Jakub Michálek: Je potřeba se zaměřit jen na několik málo témat, aby byla dobrá PR. Program je dlouhý dokument, který není určen pro většinu voličů.

Lukáš Černohorský: V programu by měla být podpora místní ekonomiky.

Ivo Vašíček: Podporovat místní směnné systémy.

Vašek Fořtík: Tam, kde lze personálně zajistit, se zabývat tématem lokálních kreditů.

Ivan Mikoláš: Jsem ochoten zúčastnit se tvorby bodu programu k lokální ekonomice.

Jakub Michálek: Jako zastupitelé HMP můžeme program pro krajské volby připomínkovat. Kampaň musí mít hlavní témata, která ji budou nést; a nabalit na tyto témata místní problémy.

Vašek Fořtík: Téma bude také vzdělávání (inkluze, víceletá gymnázia). Vyrobit prohlášení k inkluzi.

Návrh sebrat podklady pro aktualizaci programu do 1. března. RV by mělo mít redmine pro úkolování svých členů. Ať každý kraj pošle volebnímu štábu (organizace kolem Vaška Fořtíka) svá témata.

Jakub Michálek: Musí existovat silné téma, které bude kraje spojovat.

OT: https://redmine.pirati.cz/projects/republikovy-vybor

Franta Kopřiva: Každý kandidát by měl mít "své" téma, bude se podepisovat pod TZ / stanoviska na toto téma a bude ho primárně tlačit. Mělo by to u voličů vyvolat pocit, že ten kandidát je konzistentní a rozumí tomu.

Jakub vyzývá k tomu, by krajská sdružení dodala svoje 2 až 3 prioritní témata volebnímu štábu, aby vybral společné priority. (Vašek Fořtík je obešle.)

Ivan Mikoláš: Silné téma je také dopravní obsužnost. Hromadná doprava po kraji pro nezaměstnané zdarma.

Resumé: Vašek Fořtík udělá štáb. Františkové Navrkal a Kopřiva aktualizují společný krajský program na základě připomínek, které do 1. března obdrží ve vlákně: vnitrostranicka-diskuse-f75/spolecny-pr ... 31679.html

*7. Senátní volby

Jakub Michálek: V Praze budou 2 kandidáti: Renata Chmelová (Praha 10).

Ivan Mikoláš: Renata je šéfka sdružení Vlasta; bojovalo proti kolaici ODS, ČSSD a ANO. Má velkou podporu. Půjde s společnou nominaci (koalice Vlasta: LES, KDU-ČSL a nezávislí). Jsou s ní dobré zkušenosti. Odhadovaná 40% podpora. Nominovat bude asi KDU-ČSL.

Jakub Michálek: Další koaliční (Hnutí pro Prahu 11) kandidát bude na Praze 11: Láďa Kos. Hnutí pro Prahu mělo cca 40 % v komunálkách.

Ve Středočeském KS bychom mohli postavit senátora, pokud bude široká podpora.

V Ústeckém KS: Postavíme senátora se SZ a KDU-ČSL.

Olomoucké KS: SZ nás oslovila.

Jihočeské KS: Snažíme se někoho oslovit.

Vojta Pikal: V rozpočtu je 400 tisíc na podporu zajímavých senátních kandidátů. Fungovalo by to podobně jako PaRo. Přihlásit se mohou kandidáti, kteří mají nominaci KS.


*8. Celostátní lídr do sněmovních voleb:
Alexandr Mansurov: Máme v podatelně diskuzi o našem úkolu změnit VŘ kvůli volbě celostátního lídra pro volby do PS PČR. (Dále představil varianty řešení rozporu volby lídrů v krajích a celostátního lídra.)

Vašek Fořtík: KF by měla nominovat své kandidáty do volby celostátního lídra. Co když bude lídr v rozporu se zbytkem poslaneckého klubu?

Jakub Michálek: Bude se řídit schválenou povolební strategií.
Do VŘ se definuje role lídra (bude se řídit schválenou povolební strategií).
Jakub Michálek: Měli bychom vycházet z výsledku voleb. Je jedno, že se lídr nedostane do sněmovny. Novým lídrem se pak stane ten, kdo obdržel pluralitu preferenčních hlasů.
[/quote]

Zvýrazněno mnou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2784
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: rastaman & barman
Bydliště: Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 2980 poděkování
Dostal poděkování: 2575 poděkování

Re: Návrh vetovat možnou spolupráci s TOP 09 v ÚSK

Příspěvek od Vit.Konecny » 04 úno 2016, 08:47

Člen vyjednávacího týmu Vladimír Charvát chce tento návrh spolupráce vetovat - nevím jak moc může nebo nemůže sám v rámci zatím vyjednávané koalice. Ale stále nechápu proč v krajském sdružení nikdo nereflektuje výsledek hlasování o koaličních partnerech. Toto hlasování nebylo nijak vyvráceno ani opakováno, takže ho považuji za platné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Konecny za příspěvek:
Dalibor.Zahora
facebook / tel.: 773 774 8nula5

Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 7638
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 13024 poděkování
Dostal poděkování: 7162 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh vetovat možnou spolupráci s TOP 09 v ÚSK

Příspěvek od Ondrej.Profant » 04 úno 2016, 09:21

Ještě bych rád doplnil jeden bod. Je ohromný rozdíl mezi předvoilební a povolební koalicí. Před volbami v rámci koalice ukazujete strach, finanční nouzi a názorové propojení. OFFTOPICSám jsem několik předvolebních koalic vyjednal a občas je to ok. Po volbách děláte obvykle koalici, protože takové karty jste dostali.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 5):
Pavel.Hajek, Mikulas.Peksa, Frantisek.Kopriva, Jan.Kochert, Dalibor.Zahora
profant.eu, poslanec

Ljuba.Polakova
Kontrolní komise
Příspěvky: 483
Registrován: 18 dub 2011, 16:11
Profese: obchodník
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1771 poděkování
Dostal poděkování: 395 poděkování

Re: Návrh vetovat možnou spolupráci s TOP 09 v ÚSK

Příspěvek od Ljuba.Polakova » 04 úno 2016, 09:36

Miki ještě by to chtělo návrh usnesení, tak si ho kdyžtak uprav.
Republikový výbor zakazuje podle §16 volebního řádu jednání o volební spolupráci Pirátů s TOP09 v Ústeckém kraji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ljuba.Polakova za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Ferjencik, Vojtech.Pikal, Dalibor.Zahora
ljuba.polakova@pirati.cz, +420 775 405 125

Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Místní předsednictvo
Příspěvky: 4801
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: radní MČ Praha 12, běžecký trenér
Bydliště: Praha 12 – Modřany
Dal poděkování: 4484 poděkování
Dostal poděkování: 3797 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh vetovat možnou spolupráci s TOP 09 v ÚSK

Příspěvek od Lukas.Findeis » 04 úno 2016, 10:21

Barbora nás na RV výslovně žádala o veto a já myslím, že jsme o tom hlasovali. Vím, že si v hospodě hned po zasedání někomu stěžovala, že je chyba v zápise.
uvolněný radní MČ Praha 12 ☠ 4. místopředseda PMS Praha 12

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 9789
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4075 poděkování
Dostal poděkování: 14911 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh vetovat možnou spolupráci s TOP 09 v ÚSK

Příspěvek od Ivan.Bartos » 04 úno 2016, 10:27

RV vyslovilo nedoporučení. O hlasování nevím. Každopádně, pokud jsme v souladu nevyjedávat, explicitní VETO asi netřeba, protože my jsme cajk a TOPce se zodpovídat nemusíme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Kopriva, Jan.Kochert, Vojtech.Pikal
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 2157
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: poslanec
Bydliště: Mladá Boleslav / Praha
Dal poděkování: 4628 poděkování
Dostal poděkování: 2709 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh vetovat možnou spolupráci s TOP 09 v ÚSK

Příspěvek od Frantisek.Kopriva » 04 úno 2016, 11:11

Zapisoval jsem to já. Buďto jsem byl v tu chvíli mimo, nebo jste hrozně sklerotičtí (Mikuláš a Lukáš). :D

Co si pamatuju já: Bára během reportování řekla, že Topka bude asi žádat o vstup do již sjednávané koalice. Sama řekla, že ona má právo veta, a pokud Topka fakt požádá, vetuje to v rámci "přípravného výboru" té koalice.
Zároveň chtěla od RV tento krok posvětit, aby se na RV mohla případně odkázat (aby měla oporu v zádech, kdyby jí to někdo vyčítal nebo to veto zpochybňoval).

V sále panovala shoda na tom, že potenciální koalici nebudeme vetovat ex ante. Tak jsme se shodli, že žádné usnesení přijímat nebudeme ale do zápisu zaneseme "důrazné doporučení" (ještě jsem se na to ptal!).

Nevím, jak se situace vyvinula od té doby. Ale přijde mi, že tenhle návrh je mírně paranoidní, protože řeší ještě nenastalou situaci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvky (celkem 4):
Alexandr.Mansurov, Lenka.Kozlova, Vojtech.Pikal, Dalibor.Zahora

Odpovědět

Zpět na „Podatelna republikového výboru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů