Pimprdlové divadýlko

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 5593 poděkování
Dostal poděkování: 5825 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pimprdlové divadýlko

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Martin.Kucera píše: A mimochodem, zatímco v té hromadné nominaci někteří lidé dostatečnou podporu nezískali, tak všichni, kdo měli založena individuální vlákna (ať už si je založili sami nebo je založil někdo jiný), nominaci získali. Nepřijde mi tedy, že by ta hromadná nominace měla negativní dopad na další kandidatury.
Coz, kdyby bylo pravidlo, tak je take spatne. Pokud je nejaky psychologicky rozdil mezi hromadnou a samostatnou nominaci, tak bychom ho meli eliminovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvek:
Antonin.Zapletal
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2159 poděkování
Dostal poděkování: 23850 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Já si to vysvětluju tak, že zatímco hromadná nominace byla založena prostě pro většinu členů dosluhujícího RV, bez ohledu na jejich aktivitu (takže hlasující pak klikali jen na některé, dle svého uvážení), tak v individuálních nominacích se objevily výraznější osobnosti (za nimiž je kus práce pro stranu), které většinou (ve 3 z 4 případů - nepočítám Frantu Navrkala, který si své nominační vlákno založil ještě před tím hromadným) někdo jiný považoval za přínosné pro RV, založil jim nominační vlákno a podpora se nasbírala. Zatímco těm, které nikdo za přínosné pro RV nepovažoval, prostě nikdo nominační vlákno ani nezaložil.

Je pravda, že zůstává otevřená otázka, zda by všichni, kdož získali nominaci v hromadné anketě, by ji získali i v individuální.
Takže ten proces nominace bychom skutečně měli upravit tak, aby měli všichni co nejrovnější podmínky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Simona.Skorepova, Rostislav.Reha, Antonin.Zapletal, Vojtech.Pikal
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Mikulas.Peksa
Poslanec Evropského parlamentu
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7099 poděkování
Dostal poděkování: 9750 poděkování

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Simona.Skorepova píše:Milý Mikuláši, pokud jsou škatulky na lidi tvým řešením, jak se potřebuješ vyrovnat s reálným světem, je to tvá svobodná volba.
I já mám o některá témata zájem a tím pádem se snažím do nich vstupovat. Dělám to po svém, ať si každý vybere, co z toho mu vyhovuje.
Proto mám právo říct svůj názor - ne, nelíbí se mi hromadné nominace, pokusit to změnit a v případě, že to není možné, rozhodnout se nehlasovat.
Nejsem sice programátorka, ale svou profesí se živím docela dobře a dlouho i v čase 21.století, což si myslím, že vzhledem k mému věku není zas tak špatné.
Milá Simono, já jsem s reálným světem vyrovnán a nemám s ním problému :)
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!

Simona.Skorepova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: maminka
Dal poděkování: 995 poděkování
Dostal poděkování: 1383 poděkování

Příspěvek od Simona.Skorepova »

Tak to je fajn. A prosím tě, kdy tedy uvidíme ty fotky z Larpu Dějin, který již byl proplacen, případně seznam účastníků, jak jsi slíbil.

Mikulas.Peksa » 25 lis 2015, 02:29
Neřekl bych, že by výsledky projektu bylo nutno připojovat k žádosti o proplacení, IMO to z žádného předpisu neplyne. Každopádně, na zveřejnění fotek z akce v tuhle chvíli čekám, budu to urgovat. Nicméně vzhledem k jejich povaze není možné, aby na nich zmínka o PaRo byla. Z hlediska označení je dostupným výstupem hlavní stránka projektu, která požadavek splňuje, viz http://konecdejin.rolling.cz/

Podpisový arch - jsem schopen do závěrčné zprávy dodat rozdělení rolí v rámci LARPu, to je v zásadě ekvivaltní informace.

Díky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simona.Skorepova za příspěvek:
Antonin.Zapletal

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 8106 poděkování
Dostal poděkování: 2981 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Martin.Kucera píše:Já si to vysvětluju tak, že zatímco hromadná nominace byla založena prostě pro většinu členů dosluhujícího RV, bez ohledu na jejich aktivitu (takže hlasující pak klikali jen na některé, dle svého uvážení), tak v individuálních nominacích se objevily výraznější osobnosti (za nimiž je kus práce pro stranu), které většinou (ve 3 z 4 případů - nepočítám Frantu Navrkala, který si své nominační vlákno založil ještě před tím hromadným) někdo jiný považoval za přínosné pro RV, založil jim nominační vlákno a podpora se nasbírala. Zatímco těm, které nikdo za přínosné pro RV nepovažoval, prostě nikdo nominační vlákno ani nezaložil.

Je pravda, že zůstává otevřená otázka, zda by všichni, kdož získali nominaci v hromadné anketě, by ji získali i v individuální.
Takže ten proces nominace bychom skutečně měli upravit tak, aby měli všichni co nejrovnější podmínky.
Nemyslím, že ti, co nebyli v hromadné nominaci, by měli nějak hrubě menší šanci, naopak, jejich ankety nebyly resetovány, tudíž měli /asi ne všichni/ delší čas na sbírání podpory a hlavně, nepřišli o hlasy těch, kteří chodí na forum zřídka, zahlasovali před resetem a řekli si - mám odhlasováno a dál se o nominace nezajímali. Tolik ke konkrétnímu případu.

Obecně jsem pro narovnání podmínek také, ale nejsem pro samostatná vlákna, hromadná anketa je usnadněním pro hlasující.
Z toho plyne, že by ale musela být určena lhůta pro navrhování a přihlašování se, po uplynutí by AO založilo hromadnou anketu se všemi navrženými a přihlášenými.
Ne jako dosud, kdy se může přihlásit, nebo být navržen každý kdy chce, dokud se nepřistoupí k volbě.

Jo a tímto děkuji M. Nečadovi, za rozcestník, který založil a aktualizoval.

Simona.Skorepova

Lenka.Kozlova píše:
Martin.Kucera píše:Já si to vysvětluju tak, že zatímco hromadná nominace byla založena prostě pro většinu členů dosluhujícího RV, bez ohledu na jejich aktivitu (takže hlasující pak klikali jen na některé, dle svého uvážení), tak v individuálních nominacích se objevily výraznější osobnosti (za nimiž je kus práce pro stranu), které většinou (ve 3 z 4 případů - nepočítám Frantu Navrkala, který si své nominační vlákno založil ještě před tím hromadným) někdo jiný považoval za přínosné pro RV, založil jim nominační vlákno a podpora se nasbírala. Zatímco těm, které nikdo za přínosné pro RV nepovažoval, prostě nikdo nominační vlákno ani nezaložil.

Nemyslím, že ti, co nebyli v hromadné nominaci, by měli nějak hrubě menší šanci, naopak, jejich ankety nebyly resetovány, tudíž měli /asi ne všichni/ delší čas na sbírání podpory a hlavně, nepřišli o hlasy těch, kteří chodí na forum zřídka, zahlasovali před resetem a řekli si - mám odhlasováno a dál se o nominace nezajímali. Tolik ke konkrétnímu případu.

Obecně jsem pro narovnání podmínek také, ale nejsem pro samostatná vlákna, hromadná anketa je usnadněním pro hlasující.
Z toho plyne, že by ale musela být určena lhůta pro navrhování a přihlašování se, po uplynutí by AO založilo hromadnou anketu se všemi navrženými a přihlášenými.
Ne jako dosud, kdy se může přihlásit, nebo být navržen každý kdy chce, dokud se nepřistoupí k volbě.

Jo a tímto děkuji M. Nečadovi, za rozcestník, který založil a aktualizoval.
add1 aha
add2 aha 2
add3 aha + aha2
A tímto děkuji L.Kozlové za vysvětlení, které je zásadní a aktuální. Díky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simona.Skorepova za příspěvek:
Antonin.Zapletal

Antonin.Zapletal
Profese: pracující
Dal poděkování: 364 poděkování
Dostal poděkování: 245 poděkování

Příspěvek od Antonin.Zapletal »

Taky by mě zajímaly fotky z toho LARPu. Vždycky když někde děláme akci a pak to dáváme na web, tak dřív než texty dorazí obvykle velké množství fotek, co lidi naflákají z mobilů. Obvykle kolem tisícovky i víc. Ale u LARPu nic. To mě zaujalo, protože to fakt není obvyklé, aby nebyly fotky. Každý se rád na svoje fotky koukne.

Ondrej.Marek
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: IT administrátor/tiskař
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1436 poděkování

Příspěvek od Ondrej.Marek »

mobil neumi castit firebally ani healovat, od toho potrebujes klacek +3 nebo smotany ponozky +2
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Marek za příspěvek:
Lukas.Novy
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 5593 poděkování
Dostal poděkování: 5825 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Ondrej.Marek píše:mobil neumi castit firebally ani healovat, od toho potrebujes klacek +3 nebo smotany ponozky +2
Misto argumentacnich faulu bys mel radeji prijmout nominaci do KK :)
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

Simona.Skorepova

Ondrej.Marek píše:mobil neumi castit firebally ani healovat, od toho potrebujes klacek +3 nebo smotany ponozky +2
Sice vtipné, ale málo. Pokud vím, Piráti se rádi fotí, takže by zcela stačilo foto skupinové, kde bychom viděli účast těch 50 lidí na zámku Veltrusy.
Hele, mě je fuk, zda se akce uskutečnila či se z toho udělal jen internetový výstup, co mě vadí je způsob, který nám poprvé natvrdo předvedl Ivan v kampani do EU a to je: co si vůbec dovolujete po mě něco chtít dokladovat nebo dokonce předkládat nějaké účty, jste hnusní štouralové.
A důvody, které tak nějak nahrávají mým představám: na stránkách zámku Veltrusy žádná zmínka, na stránkách larpové komunity žádná zmínka, na zámku není žádná možnost přespání, ani tělocvična, jak píše M.Peksa (velice dobře to tam znám). Prostě někde udělali soudruzi larpisti chybu a to například: akce zrušena pro nezájem, malá účast, nebylo to ve Veltrusích, případně to nebyl příspěvek na zmíněný larp. Stále fuk, jen to stačí přiznat a nikdo včetně mě s tím nebude mít problém.
Takže pokud budou fotky nebo seznam, je vše ok. Nebo pokud někoho napadne jiná zpětná vazba, nebráním se.
Jo a na emoční výkřiky typu - ty to děláš schválně zato že...následuje různý počet a seznam, proč to dělám, nehraju.

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“