Rozpuštění strany 2015.

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Projednat navrhované usnesení?

Anketa končí za 07 led 2016, 14:43

Ano.
12
24%
Ne.
36
72%
Zdržuji se.
2
4%

Celkem hlasujících: 50 - Celkem hlasů: 50

Zdenek.Frolec
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: IT technik pro MU Kyjov.
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 199 poděkování

Rozpuštění strany 2015.

Příspěvek od Zdenek.Frolec » 08 pro 2015, 14:43

Usnesení:
Navrhuji projednat celostátním fórem usnesení o rozpuštění České Pirátské strany a zároveň vyplacení každému členu, který byl členem i před volbami částku, která se rozpočítá ze státních příspěvků na volební kampaň.

Odůvodnění:

Důvod 1 Praha!!!
Dozvěděl jsem se, že v Praze se snaží spolčit s TOP09 do nějaké malé koalice. Nwm jak v Praze, ale celá republika nesnáší TOP09 a vinní je za zadlužení státu většího, než těm z ČSSD a ODS.
Strana v Praze místo, aby nechala všechny vykoupat ve vlastním bahně a jen jim do bahna přilévala, tak naopak se chce s nimi okoupat též. Pro voliče to má dopad pohledu, že Piráti pospíchají ke korytům a tím hlavně Moravu stavíte do šílené pozice. Nwm jestli jste studovali, jak dopadají volby mimo Prahu, ale celá Morava nesnáší TOP 09 víc jak ČSSD a ODS dohromady.

Proto vytvoření vaší menší koalice ničí práci a jméno strany do budoucna. A já nechcu mít v historii nějakou skvrnu, že jsem se upsal straně, které jsem věřil za její ideály a pár jedinců tu to pěknou vizi svrhlo kvůli honu ke KORYTŮM. Já vám to nemám za zlé, možná to myslíte v dobrém pro stranu, ale JSME politická strana a musíme brát ohled na politiku a tohle nás v očí voličů poškozuje.
Moje rada je, neslučujte se tam v menší koalici, ale naopak je v tem vymáchejte a nepospíchejte na koryta, ty za svoji práci máchání pak dostanete. Pokud nechcete tak učinit, tak dle mého názoru jste se oddělili od záměru nastolit konečně spravedlnost do politiky a tím by měla být ukončena strana, která měla dobrou myšlenku, ale jedinci ji zatáhli do neskutečných sra.......

Důvod 2 Brno!!!
V JMK jsme měli usnesení o solo kandidátce pro krajské volby 2016. Na schůzi kde se mělo HLASOVAT O LÍDROVI a dalších členech kandidátky, skupinka lidí v čele Jindřichem Bártkem a Ivo Vašíčkem vsunula revokaci usnesení. Na schůzi, kde měl každý z kandidátů na lídra připravenou kandidátskou řeč oni vloží Revokaci.

Vše by bylo v pořádku, kdyby tu něco nesmrdělo:

Proč nic neříkali před tím a přímo na schůzi ani né 30 min před hlasování vloží Revokaci o které nedají ani hlasovat celým KF JMK v 2 denním hlasování?
Jak je možné zrušit usnesení celého KF JMK, které probíhalo v hlasování 2 dnů, revokací u které se nehlasovalo ani hodinu?

Jaktože členové Strany Zelených mohli přesvědčovat v sále členy jiného politického subjektu, že revokace je správná volba, aby mohli jít s námi na kandidátku.
Proč člen ŽÍT BRNO přednesl, že Žít Brno neuvažuje o podpoření v medii dvou samostatných subjektů a podpoří jedině mediálně subjekt Piráti a Strana Zelení dohromady?
Od kdy může být vydírána strana jinou stranou a jiným politickým subjektem?

Od kdy jsou Piráti tak slabí, že pod výhrůžkou člena Žít Brno revokují usnesení o samostatné kandidátce na schůzi svolané se záměrem volby kandidátů?

Proč nejsou členové JMK dostatečně informováni o probíhajícím jednání se SZ v rámci nadcházející příprav koalice?
Proč PKS JMK nedbá na náměty členů o další informace a vše jen tutlají, místo toho aby byli TRANSPARENTNÍ?
To i já mohu vyhrožovat mediama, že jim povím jak netransparentně jednají a povyprávět jim co se vše událo, jen abych otáčel kolektiv pro můj záměr?
Notabene, že i u SZ je to prý na ostří nože.

Jaktože se někdo prohlašuje za našeho kandidáta, když ještě ani neproběhlo závazné hlasování?
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 51205.html
(že by další nekalí nátlak vydaný skupinkou okolo JB?)

Jediné co vidím, je hon za korytem a to ze všech stran po celé straně.

Kde je to pirátské plujem proti proudu a děláme vše jinak jak pošpiněné strany? Od kdy se necháme vydírat jinými politickými subjekty? Od kdy skupinka lidi nedbá na ostatní a jede přes mrtvoly i za cenu pošpinění Pirátské vlajky?

Slovo závěrem:
Já vstoupil do strany s přesvědčením, že jsme jiná strana. Plující proti korupci, proti spolčování, proti nekalým praktikám. Ale jak můžeme kázat vodu a sami pít VÍNO? Jak můžeme kázat transparenci a sami ji nekonat? Jak je možné že PKS JMK několikrát napadlo MS Slovácko, že nekomunikuje, když už jsme podali několik topicku na získání informací o jakém si SZ paskvilu a nebylo nám odpovězeno. Jaktože MS Slovácko nahrává zvuk a archivuje, tak svoje schůze, zatím co JMK tak nečiní i po výzvách, aby tak začali?

Od kdy můžou někteří kecat, jak jsou transparentní a když mají začít nahrávat a archivovat schůze JMK, tak hledají milióny problémů proč to tak nejde. V MS Slovácko to jde, tak by to neměl být problém i pro Kraj.

Nejdeto skrz to, že někteří si spletli stranu a snaží se točit kormidlem na útesy. A já nechci být historicky raněn špínou co oni možná provedou. A taky nechcu opouštět loď skrz několik jedinců, co si z toho začínají dělat byznys.

Nejsem Troll ani Aktivista.OFFTOPICMožná se tímto podáním stávám. Nwm nemohohu posoudit Považuji se za politika a jednání některých subjektů ve straně vidím pro budoucnost strany šedě. Proto dávám hlasovat 30 dní. Vím, že to zřejmě neprojde.
Minimálně ovšem uvidíme kolik členů strany je nespokojeno s tím co se děje.

Děkuji za přečtení.

OFFTOPICanketa byla upravena dle pravidel. Tobias
Naposledy upravil(a) Zdenek.Frolec dne 08 pro 2015, 16:47, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Frolec za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Olga.Sklenarova
Zakládající a první Předseda MS SLovácka.
Měl jsem snahu změnit politiku, bohužel lidi v ní mě zlomili.
Bacha na IVO Vašíčka. Slíbil u sebe doma, že odejde ze strany jakmile se to stane politikaření. Že to dělá JEN pro radost. A když sám přiznal že už je to politikaření, tak si naráz nevzpomíná, že něco takového vůbec říkal. A to i přes svědky Petra, Ríši, Karla, Toma a jeho Ženy. (Byl to ten den kdy jsme plánovali rozlohu oblasti MS Slovácko.)
Že jsem měl štěstí poznám, až potkám smůlu. - Já :D

Michal.Horak
Místní předsednictvo
Profese: IT (database & system administrator)
Dal poděkování: 221 poděkování
Dostal poděkování: 610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpuštění strany 2015.

Příspěvek od Michal.Horak » 08 pro 2015, 16:22

Já jsem již na jiném místě psal, že kamarádíčkování pražáků s TOP09 a hlavně medializace tohoto spojení dost poškozuje i nás na jihu Čech, nicméně si myslím, že tyto problémy bychom si měly vyřikat a vyřešit, néé hned rozpouštět stranu. Pražské KS má pocit, že je to jen jejich věc, jenže si neuvědomují, že na Prahu prostě vidí celá republika. U nás, když se Honza Novák paktoval s TOP09 v Týně nad Vltavou, tak kromě nás o tom skoro nikdo nevěděl, ale i tak se jen tak tak vyhnul ukamenování, jenže Praha je sakra něco jinýho než Týn nad Vltavou, to by si mělo KS Praha uvědomit!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Horak za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Olga.Sklenarova
Předseda Piráti Písecko

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 23049 poděkování
Dostal poděkování: 10922 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 08 pro 2015, 17:42

Opakovaný vtip není vtipem. :) (Prostě už to tady bylo.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, Ondrej.Profant
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Marek.Necada
Jednatel republikového výboru
Profese: silozpytec
Dal poděkování: 8439 poděkování
Dostal poděkování: 5711 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Necada » 08 pro 2015, 17:50

Nebude-li z návrhu zřejmé, kolik dostanu ze zůstatku na stranických účtech, nemohu jej podpořit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Ulip, Simona.Skorepova, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal
jednatel republikového výboru Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Simona.Skorepova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: maminka
Dal poděkování: 995 poděkování
Dostal poděkování: 1383 poděkování

Příspěvek od Simona.Skorepova » 08 pro 2015, 17:55

Marek.Necada píše:Nebude-li z návrhu zřejmé, kolik dostanu ze zůstatku na stranických účtech, nemohu jej podpořit.
Teď jsem to chtěla napsat, byls rychlejší. ;) Tak kolik to bude?

Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Profese: manager
Dal poděkování: 3154 poděkování
Dostal poděkování: 3457 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Fortik » 08 pro 2015, 18:02

Navrhuji, aby to nebylo rozpočítáno na současné členy, ale mezi nás 30, co jsme byli při zakládání v Průhonicích (a jsou aktuálně členy) :).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Marek.Necada
Jednatel republikového výboru
Profese: silozpytec
Dal poděkování: 8439 poděkování
Dostal poděkování: 5711 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Necada » 08 pro 2015, 18:07

Vaclav.Fortik píše:Navrhuji, aby to nebylo rozpočítáno na současné členy, ale mezi nás 30, co jsme byli při zakládání v Průhonicích (a jsou aktuálně členy) :).
Účast na hlasování CF sice bývá mizerná, ale se 30 hlasy se vám stranu rozpustit nepodaří.
Ale kdyby se částka vážila dobou členství, možná bych o tom uvažoval.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvek:
Dalibor.Zahora
jednatel republikového výboru Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Jiri.Janecka
Člen KS Středočeský kraj
Profese: právník
Dal poděkování: 414 poděkování
Dostal poděkování: 2209 poděkování

Příspěvek od Jiri.Janecka » 08 pro 2015, 18:10

Vaclav.Fortik píše:Navrhuji, aby to nebylo rozpočítáno na současné členy, ale mezi nás 30, co jsme byli při zakládání v Průhonicích (a jsou aktuálně členy) :).
Tento návrh jsem ochoten podpořit. Ovšem zadarmo to nebude.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Fortik, Dalibor.Zahora

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22482 poděkování
Dostal poděkování: 19156 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 08 pro 2015, 18:11

Zásadně nesouhlasím. :evil: Rozpočítat mezi členy z doby zasedání v Albrechticích.

Ale jinak souhlas s pohledem na TOPku. U nás na venkově (čti: všude mimo Prahu) je ODS považována za sice mizernou, nicméně relativně mrtvou stranu, kdežto TOP09 pořád ještě kope. :P A nezapomínat, kdo je teď jejich předseda ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Robert.Magni
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Dal poděkování: 13319 poděkování
Dostal poděkování: 7280 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Profant » 08 pro 2015, 18:28

Zdenek Frolec: Pokud dané problematické otázky chcete řešit, tak je řešte. Obdobnými hysterickými kroky nevyřešíte vůbec nic. Věci se musí řešit, tam kde mají.

Ad Praha: Postupujeme v souladu s krajem schválenou povolební strategii. Zatím jsme učinili výzvu, ale nic není uzavřeno. A pokud by něco mělo být uzavřeno, tak to nejdříve schválí krajské forum.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Moravec, Tobias.Esner, Vojtech.Pikal, Ondrej.Kotas
profant.eu, poslanec

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“