Piráti podporují elektromobilitu

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Piráti a elektromobilita

jsem pro
51
70%
jsem proti
11
15%
zdržuji se
11
15%
 
Celkem hlasujících: 73 - Celkem hlasů: 73

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti podporují elektromobilitu

Příspěvek od Michael.Polak »

K těm 1 kW elektrokolům se ke mě z mých zdrojů dostalo toto:

Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 168/2013 ze dne 15. ledna 2013 o schvalování dvoukolových nebo tříkolových vozidel a čtyřkolek a dozoru nad trhem s těmito vozidly Text s významem pro EHP
http://www.eurlex.cz/dokument.aspx?celex=32013R0168

TYPOVÉ SCHVALOVÁNÍ ELEKTRICKÝCH KOL
Prováděcí pravidla pro schvalování typu byly stanoveny nařízením Evropského
parlamentu a rady 168/2013 (kompletní text hVp://goo.gl/bG6QgF )

Elektrická kola jsou zařazena do kategorie
L1e , která je rozdělena na:

L1e‐A (motokola)
‐ jízdní kola určená ke šlapání vybavená pomocným pohonem s max. jmenovitým výkonem 1000 W, jehož hlavním účelem je pomoc při šlapání, a jež je vyřazen z činnos3, když dosáhne rychlos3 25 km/ h (týká se i 3 a 4 kolových vozidel) L1e‐B (dvoukolové mopedy)

L1e‐B (dvoukolové mopedy)
– vozidla s max. konstrukční rychlosí vyšší než 25 km/h, maximálně však 45 km/h a s max. jmenovitým výkonem 1000W – 4000W

To, o čem jsem psal, je tedy podle EU kategorie L1e‐B a jednotlivé státy mají toto nařízení za úkol implementovat do svých zákonů a vyhlášek do roku 2017.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvek:
Petr.Bajgar

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Piráti podporují elektromobilitu

Příspěvek od Petr.Bajgar »

My Piráti bychom mohly a jako doufám i měly být lídry propagátory a podporovately moderních efektivních a pro budoucnost přínosných řešení. Elektromobilita je pro ekonomiku impulz jako let na měsíc To jistě není nic nového. Nové však je to, že by náš stát mohl začít od příštího roku tuto modernizaci podporovat. Jenže my Piráti jak je vidět z dosavadního vývoje zatím bohužel zůstáváme více méně ve světě virtuálním a to ještě spíš v jeho minulosti než abychom byly schopní vnímat a podporovat účelný budoucí vývoj. Souboj s konzeravtivními silami tedy stále prohráváme svou dosebezahleděností a malostí svých vizí.
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti podporují elektromobilitu

Příspěvek od Robert.Magni »

Můžeme vydat jedině TZ,že to podporujeme,nic jiného mi nenpadá

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Piráti podporují elektromobilitu

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Robert.Magni píše:Můžeme vydat jedině TZ,že to podporujeme,nic jiného mi nenpadá
Milý Roberte doufám že se neurazíš když ti na tvůj příspěvek odpovím: "To že tě nic nenapadá ještě neznamená že je to tak". Určitě by bylo lepší kdyby jsi se s námi podělil až tě naopak něco přínosného napadne.

Já si dovolím uvést ověřenou zkušenost, že je dobře(vyplací se) "Uvažovat globálně a jednat lokálně" tedy podle svých možností se zapojovat do užitečného vývoje.

Jsem přesvědčen že my češi jsme v tomto se svou kreativitou v jisté výhodě a že máme světu co nabídnout. Jako například Češi vyvinuli unikátní 3D lithiové baterie.

Co v tomto můžeme dělat my Piráti je podle mě jasné: Pracovat s informacemi a sdílet co kde a jak se v tomto směru daří. Je třeba abychom se v tomto směru jasně profilovaly jako podporovatelé inovativního řešení levné a čisté formy dopravy, která může mít pro naše hospodářství zajímavé sinergické efekty.

Předpokládám, že stát který má z PHM značné daňové přijmy podporou elektromobility nebude zrovna hýřit a pokud nějakou podporu přece jen uvolní mohla a měla by podle mého jistě naivního mínění významně přispět k rozvoji například malých inovativních českých firem zabývajících se výrobou nebo přestavbou na elektromobily. Ropáci kteří dnes žijí ze závislosti dopravy na ropě budou jistě bojovat ze všech jejich sil proti elektromobilitě která by je připravila o jejich každoroční pohádkové zisky.

Pokud tedy jak doufám jde také dalším kolegům Pirátům o svobodu nejen na internetu je elektromobilita pro nás jasnou cestou, kterou je třeba společnýmy silamy dláždit aby nám mohla začít sloužit lépe naž stávající otroctví ropným kartelům.
Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: Piráti podporují elektromobilitu

Příspěvek od Jan.Kohler »

Petr.Bajgar píše:
Robert.Magni píše:Můžeme vydat jedině TZ,že to podporujeme,nic jiného mi nenpadá
Milý Roberte doufám že se neurazíš když ti na tvůj příspěvek odpovím: "To že tě nic nenapadá ještě neznamená že je to tak". Určitě by bylo lepší kdyby jsi se s námi podělil až tě naopak něco přínosného napadne.

Já si dovolím uvést ověřenou zkušenost, že je dobře(vyplací se) "Uvažovat globálně a jednat lokálně" tedy podle svých možností se zapojovat do užitečného vývoje.

Jsem přesvědčen že my češi jsme v tomto se svou kreativitou v jisté výhodě a že máme světu co nabídnout. Jako například Češi vyvinuli unikátní 3D lithiové baterie.

Co v tomto můžeme dělat my Piráti je podle mě jasné: Pracovat s informacemi a sdílet co kde a jak se v tomto směru daří. Je třeba abychom se v tomto směru jasně profilovaly jako podporovatelé inovativního řešení levné a čisté formy dopravy, která může mít pro naše hospodářství zajímavé sinergické efekty.

Předpokládám, že stát který má z PHM značné daňové přijmy podporou elektromobility nebude zrovna hýřit a pokud nějakou podporu přece jen uvolní mohla a měla by podle mého jistě naivního mínění významně přispět k rozvoji například malých inovativních českých firem zabývajících se výrobou nebo přestavbou na elektromobily. Ropáci kteří dnes žijí ze závislosti dopravy na ropě budou jistě bojovat ze všech jejich sil proti elektromobilitě která by je připravila o jejich každoroční pohádkové zisky.

Pokud tedy jak doufám jde také dalším kolegům Pirátům o svobodu nejen na internetu je elektromobilita pro nás jasnou cestou, kterou je třeba společnýmy silamy dláždit aby nám mohla začít sloužit lépe naž stávající otroctví ropným kartelům.
No, nevím kdo se v této problematice pohybuje, takže jen tak od boku první co mne napadne je
- dojezd (jaké jsou výhledy s ohledem na vývoj technologií a jejich sériové výrobě?)
- cena (dnes a výhledově do budoucna při nárůstu počtu elektromobilů?)
- doba nabíjení (sice existuje rychlonabíjení, ale mám dojem, že se tím ničí baterie, takže je to spíše nouzovka...?)
- životnost baterií..? (každá technlogie má asi své limity, jsou nějaké cesty, které v budoucnu mohou překonat ty dnešní?)
- existují nějaké normy a standardy, nebo má každý stát jiné přípojky, napětí, proud....
- co hmotnost (pokud se zvedne, tak se tím teoreticky mohou zvednout náklady na údržby silnic, v opačném případě snížit)
- dopady výroby eletřiny (abychom nepálili uhlí na výrobu elektriky a pak to neládovali do aut jako něco křišťálově čistého)

Takže souhlas s tím, že bez informací si tady jen tak planě můžeme vydávat TZ s obecnými frázemi, že podporujeme. Dnes už podle mne má většina velkých automobilek nějaký alternativní model (to mluvím i o plynu, abych se přiznal).

Otázka je, jaké by mohly být konkrétní kroky k podpoře elektromobility, aby cílem bylo zpřístupnění pro širokou veřejnost, tím pádem rozšíření, při splnění současného komfortu u palivových automobilů...resp. je třeba vytvářet podmínky, pak to lidstvo přijme a koupí..., informování podle mne nestačí, je třeba dostat hmotné použitelné komfortní výrobky mezi lidi, jinak to bude takové komunitní sebemrskačství...:) O což se snaží kolik firem zabývající se touto a podobnou problematikou?

Nebo ta podpora elektromobility byla myšlena formou dotací ze státního rozpočtu na vědu, pro ty firmy, jiné úlevy....?

A možná myslet i na to, že budou tendence danit jinak energii pro auta, než elektrika do domácností, takže by se rozdíl nákladů na provoz mohl snižovat....
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kohler za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Mikulas.Peksa, Alexandr.Mansurov
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti podporují elektromobilitu

Příspěvek od Petr.Vileta »

Zrovna dnes jsem narazil na článek k tématu.
http://ihned.cz/c1-64827820-legendarni- ... icky-skutr

Za více než 300 tisíc si elektroskútr rozhodně nekoupím. Raději tři ojeté Fábie s podvodným dieslem. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Josef.Kadlecek

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Piráti podporují elektromobilitu

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: Piráti podporují elektromobilitu

Příspěvek od Jan.Kohler »

Petr.Vileta píše:Zrovna dnes jsem narazil na článek k tématu.
http://ihned.cz/c1-64827820-legendarni- ... icky-skutr

Za více než 300 tisíc si elektroskútr rozhodně nekoupím. Raději tři ojeté Fábie s podvodným dieslem. ;)
300tis bez daně...

Tohle je právě ten kámen úrazu, a věřím, že to není nenasytností výrobců, ale cenou komponentů (baterie, motory, atd...)
od Petr.Bajgar » 06 lis 2015, 08:16
7 důvodů pro elektromobily
Jen shrnu můj první názor na tyto body
1) Budu kupovat elektriku no....tenhle důvod je zavádějící a nikdo mi nezaručí, že až se to rozjede, že budu utrácet méně za elektriku
2) V tomto bodě vidím velkou výhodu (i když aktuálně je na druhé straně malá hustota komerčních nabíjecích stanic - ale prostor pro podnikatele, pokud budou i levnější varianty dobíjecích stanic, tak bych si taky u baráku postavil samoobsluhu a přividělával - to si ale zase maluji jak hurvínek válku)
3) Prostý holý fakt a logické doplnění, protože taky můžu jezdit na uhlí a jiné fosílie? Zase by toto mohlo vést k rozvoji domácí fotovoltaiky a tím k dalšímu snížení zátěže neobnovitelných zdrojů
4) To je asi pravda....a pak tedy velké plus
5) Ano (když se mi nevybije mimo dosah dobíjecí stanice :D)
6) Momentálně ano, s nástupem a rozvojem elektra by se ceny mohly srovnat (pravděpodobně zásahem státu)
7) tak to je taková omáčka, to si užiju i ve 105|L, automatické řazení mne zrovna neláka, časem si člověk zvykne (je to úplně to samé, když si člověk koupí nové auto, tak je z toho taky pár týdnů nadšen)
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti podporují elektromobilitu

Příspěvek od Roman.Kucera »

Elektromobil? To je Segway! Nikdy!!!
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Piráti podporují elektromobilitu

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Roman.Kucera píše:Elektromobil? To je Segway! Nikdy!!!
Není nad to poznávat s kým máme tu čest.

Je skvělé když R.Kučera jako lobbysta blikácich okrádadel, dává víše uvedeným prohlášením najevo, že lobbuje taky za další formy okrádání občanů tentokrát Ropáckými oligarchickýmy kartely.
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“