PaRo XX/2015 Vyosení Písek

Moderátor: Tobias.Esner

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal.Horak
Místní předsednictvo
Příspěvky: 630
Registrován: 29 říj 2013, 17:57
Profese: IT (database & system administrator)
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 211 poděkování
Dostal poděkování: 586 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PaRo XX/2015 Vyosení Písek

Příspěvek od Michal.Horak » 03 lis 2015, 12:40

Ahoj všichni, včera jsem neměl čas, takže se vyjádřim až nyní, v podstatě je to tak, jak to popisuje Martin, v minulosti mi sem tam přistála v SZ žádost o podporu toho či onoho projektu PaRo, to že to posléze AO zakázal jsem při "přehlednosti" našeho fóra samozřejmě nezjistil, takže jsem netušil, že dělám něco špatného, když pošlu upozornění, že naše akce je přihlášená v PaRo a že je možno ji tedy podpořit.
Poslal jsem to samozřejmě do Jč a potom do Stč, Plzně a Prahy, protože odtud tu lidé byli a protože se akce vesměs líbila, byla tam naděje na podporu.
Formulaci "nevyžádaný spam" jsem použil jako ironizující odlehčení, to snad z kontextu bylo poznat.
Míra kriminalizace tohoto činu mi přijde poměrně neúměrná až hysterická, myslím si, že pokud byl někdo odhodlán našemu projektu hlas nedat, tak ho určitě nezlomila moje SZ.
Na závěr chci říci, že se samozřejmě nesnížim k tomu, abych tu naprášil, kdo ještě jiný podobné žádosti o podporu rozesílá, nicméně, že s tím má problém opět jen Písek, mi přijde už poměrně paranoidní :)
Předseda Piráti Písecko
4.místopředseda PKS Jč

Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: PaRo XX/2015 Vyosení Písek

Příspěvek od Jan.Kohler » 03 lis 2015, 15:28

Tak asi tady se to řeší, tak sem přenesu i reakce z podatelna-kontrolni-komise-f233/oznamen ... ml#p423985
Martin.Kucera píše:Takže věc se odvíjí od toho, že v 1. letošním kole PaRo někteří účastníci v průběhu hlasování lobbovali prostřednictvím skupinových SZ u členské základny pro své projekty (jelikož technicky měli možnost posílat SZ skupinám, ale tato možnost jim samozřejmě byla zpřístupněna pro výkon jejich funkce). Čímž samozřejmě získali neoprávněnou výhodu oproti jiným účastníkům - řadovým členům, kteří takovou možnost technicky nemají (navíc je to i zapovězeno).

Proto AO už při 2. kole (a opětovně při 3. kole) účastníky varoval, že spamování během hlasování může mít za následek zneplatnění hlasování.
post405870.html#p405870
post422420.html#p422420

Během 2. kola k žádným takovým incidentům nedošlo (respektive o žádných nevím), zato během 3. kola tohoto varování nedbal Michal Horák a skupinovou SZ lobbující za jejich projekt rozeslal. (Zprávu mohu samozřejmě KK poskytnout.)
Martine vše chápu, ale neodpovídá mi to na všechny mé dotazy.
Z vnějšího pohledu to vypadá, že se tady začínala rozpalovat trouba z pří, naštěstí Michal Horák poslal hromadnou SZ a řešení, resp. důvod k vyřazení se nabídl sám.


Vysvětlení M. Horáka, zde výše, taky chápu, v žádném případě nechci nic jen tak omlouvat, fakticky to chyba byla, ale pro odsouzení a popravu projektu nemám dost informací. A ty které mám mi dávají pocit, že je to moc drsné.
Sice se kolem toho popisují další problémy s tímto projektem spojené (i nepravdivé tvrzení, že projekt byl přihlášen až po akci), ale pokud se udá důvod vyřazení jako spamování SZ, které navíc ani není asi nařízené, ale je to nástroj zpracovatelů přihlášek, tak je to moc drsné.
Jediné co mne zase vede k důvodům vyřazení je to, že toto spamování byla poslední kapka a bylo využito toho podmínečného připuštění projektu (to by pak mělo být součástí odůvodnění vyřazení). To ale nikde nebylo řečeno při vyřazení, takže se držím rozesílání hromadných zpráv, jako důvodu k vyřazení.
Každopádně jsme za náš kraj vyjádřili případnou pomoc s dofinancováním, takže v případě, že krachnou jiné cesty, tak vyřazení napiště k nám do kraje
OFFTOPICjen mi musíte slíbit, že nad piráty nezlomíte hůl.....taky mám někdy tendence ji zlomit, ale sám sebe označím za sraba a zkouším to dál ;)

Petros.Michailidis píše:
Martin.Kucera píše:To už je na pořadatelích, zda budou mít k dispozici nějaké doklady, které proplatit lze.
Martine, ty jsi ale vtipálek. To jakože je vyzýváš, aby "zkreslili" doklady? Protože si nedovedu představit doklady, které se vztahují k akci konané 9.10. s datem po schválení projektu, který byl přihlášen dlouho po termínu jeho konání.

Nechci mít v podatelně KK zase jednu zbytečnost, která už teď vypadá na to, že bude napadena. Takže ti doporučuji, abys to stáhl dříve, než se rozhoří válečné ohně.
Nevnímám to jako výzvu ke zkreslování. (možná ti to z toho logicky plyne, protože máš více informací, ale může to být jen holé faktické konstatování)
Možná to vyřeší následující dotaz:
Nejsem si jistý, jestli to dobře chápu s těmi daty na dokladech.
Není povoleno dávat k proplacení doklady, které mají datum vyšší, než je datum, kdy byly prostředky využity? (sám jsem dokládal faktury cca 35 dnů po akci, protože jsem čekal na jejich dodání, sice měly datum z období akce, ale běžně se vystavují faktury po realizaci projektu, nebo kde je problém s fakturou vystavenou v listopadu na akci konanou v říjnu?)
Je to někde v pravidlech a předpisech jasně uvedeno? Nebo je to ze zákona? (já jen, jestli mám hledat dál....a klidně prosím do SZ, ať to tady neplevelíme...?)


Závěrem:
Je vůbec nějaká možnost opravného prostředku? Jaký může mít tato diskuze výsledek nebo cíl? (kromě rad jak jinak sehnat finance)
Nebo se tu, kromě důvodu vyřazení, vede diskuze nad doplňování dalších nedostatků, který projekt měl a to že neznalost zákona neomlouvá a že je povinnost číst fórum, a další, z nichž většina se se prostě důvodu vyřazení projektu absolutně netýkají, nebo to v tom nevidím.

Osobně bych se na PaRo za řešitele vykašlal a šel jinou cestou, viz diskuze...rozpočty MO a KS...

ps. Většina akcí má své reakce, takže tvrzení, že to není můj problém nebo nějakého orgánu je sice asi holá pravda,,,,,,ale aby z toho nebyl ten výsledek, že celé PaRo postupně upadne a bude ubývat přihlášek. Protože nejhorší je, když děláte něco dobrovolnicky s pocitem konání dobra, a pak narážíte na bezcitnost....kurňa máme víceméně společné cíle, pravděpodobně jsme na jedné palubě, děláme to proto, že chceme, tak trochu empatie, protože pak by to měl být problém nás všech a hledat řešení. Prostý zákaz s odkazem na fluidní pravidla, zavření dveří, vyjádření nezájmu, že to není můj problém a nařízení odchodu z místnosti si nepředstavuji jako OK.

Momentálně je cíl to proplatit (alespoň já tento cíl vnímám), nebo má někdo pochybnosti o proplatitelnosti i z jiných zdrojů, kromě PaRo?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kohler za příspěvek:
Martin.Cryo.Broz
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |

Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 6994
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9131 poděkování
Dostal poděkování: 9145 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PaRo XX/2015 Vyosení Písek

Příspěvek od Martin.Shanil » 03 lis 2015, 15:56

cílem komise není něco proplatit, ale rozhodnout, zda za takovýto spam je adekvátní nezaplacení projektu, nebo jiný trest. např. ban na 12 hodin, jako tomu u podobných prohřešků v minulosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Jan.Kohler

Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Místní předsednictvo
Příspěvky: 436
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 351 poděkování
Dostal poděkování: 436 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PaRo XX/2015 Vyosení Písek

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz » 03 lis 2015, 20:51

Ivan.Bartos píše:Ježiš maria. Tak to pojďte vyřešit a ne se s tím tady patlat. Poučení do budoucna je...předjendat si to.
Prosím tedy :
a) kolik je poptáváno celkem eálných nákladů na které jsou doklady (jiné nebudou proplaceny) --- Viz příloha!
b) kolik může přispět kraj --- Nevím, zatím jsem nezjištoval.
c) kolik se chce po MO (popřípadě možná i po někom, kdo by pomohl)
--- Nevím, zatím jsem nezjištoval.

Zde uvádím náklady na celé Vyosení. S tím že to co se vybralo do flašky tak zůstatek po zaplacení jedné lepenky, občerstvení (pouze pro kapely) a klučiny co byl u vstupu a hlídal šatnu a tu flašku zůstalo 376,- Kč. Celkem se vybralo cca 2000,- Kč
Přílohy
Harmonogram2015.xls
(44 KiB) Staženo 26 x
Martin Brož - Cryoman (Zastupitel v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Příspěvky: 3673
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 4460 poděkování
Dostal poděkování: 4588 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PaRo XX/2015 Vyosení Písek

Příspěvek od Rostislav.Reha » 03 lis 2015, 22:13

Muze me prosim nekdo nasmerovat k ideovemu duvodu takove prodelecne akce?
- ukazat, ze se jde takhle bavit (nejde, nevydela se na tom, nikdo by to normalne nedelal)
- podporit ty kapely mimo OSA (v tom pripade nechapu, proc jim za to jeste platime, kdyz je to jejich PR)
- prezentace CPS - to jedine by mi sedlo, ale nevim, jestli se tak deje?
Nejaky duvod to mit musi.

Kdyz se podivam na jine Vyoseni, tak tam se kapely neplati, resp. se mezi ne rozdeluje to co se vybere...ale prohlizel jsem si jen asi dvoje. Tady ten naklad na kapely dela vic nez pul rozpoctu. No offense.
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 931
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: učitel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1035 poděkování
Dostal poděkování: 996 poděkování

Re: PaRo XX/2015 Vyosení Písek

Příspěvek od Ludek.Blaha » 03 lis 2015, 22:19

Jen bych rád připodotkl, že vyřazením Vyosení Písek mi v tomto kole PaRo propadlo pár hlasů.
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...

Uživatelský avatar
Tobias.Esner
Administrativní odbor
Příspěvky: 7810
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Profese: člen Oblastní výkonné rady ČČK Praha 7
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5005 poděkování
Dostal poděkování: 3751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PaRo XX/2015 Vyosení Písek

Příspěvek od Tobias.Esner » 03 lis 2015, 22:21

už sem to psal jinde, překopírovávám
Michal.Horak píše:Ahoj všichni, včera jsem neměl čas, takže se vyjádřim až nyní, v podstatě je to tak, jak to popisuje Martin, v minulosti mi sem tam přistála v SZ žádost o podporu toho či onoho projektu PaRo, to že to posléze AO zakázal jsem při "přehlednosti" našeho fóra samozřejmě nezjistil, takže jsem netušil, že dělám něco špatného, když pošlu upozornění, že naše akce je přihlášená v PaRo a že je možno ji tedy podpořit.
Poslal jsem to samozřejmě do Jč a potom do Stč, Plzně a Prahy, protože odtud tu lidé byli a protože se akce vesměs líbila, byla tam naděje na podporu.
Míra kriminalizace tohoto činu mi přijde poměrně neúměrná až hysterická, myslím si, že pokud byl někdo odhodlán našemu projektu hlas nedat, tak ho určitě nezlomila moje SZ.
Na závěr chci říci, že se samozřejmě nesnížim k tomu, abych tu naprášil, kdo ještě jiný podobné žádosti o podporu rozesílá, nicméně, že s tím má problém opět jen Písek, mi přijde už poměrně paranoidní :)

Sice to nepříjde do tohoto vlákna, ale již minulé kolo bylo předsedajícím avízováno, že jakékoli spamy mohou mít za následek....
v tomto kole bylo opět předesedajícím avizováno, to že nečtete a nad stranickou byrokracíí ohrnujete nos, ale není problém předsedajícího ani vedoucího AO.

Navíc jste zrealizovali akci, bez předchozích souhlasů hospodáře (nebo sem je alespon nenašel, a požadujete zpětné proplacení skoro 20 tisic. Pokud si dobře vzpomínám, tak Libor Špaček za něco podobného musel hradit ze svého. Šlo o senátorskou kampaň. Takže se to netýká pouze písku. Ale AO ví pouze o Písku.

A jelikož jsem rozhodnutí nedělal já, ale vedoucí AO, asi bych nemluvil o Hysterii. Zvláště pak, když po ukončení hlasování minulého kola se dlouho řešilo spamování v JMK .

Forum je stále hlavní kanál České pirátské strany, to že vy ho nečtete, není věc AO. Neznalost zákona neomlouvá.

Kdyby jste před podáním přihlášky se dotázali MO, jestli Vám na to něco přidá, nebo se přihlásily do kola minulého, bylo by to taky něco jiného. Ale zaprvé chcete do projektu zařadit věc, která již proběhla a součástí projektu nebyla jediná faktura a navíc je pro mě nepochopitelné, jak chcete realizovat projekt, jehož začátek by měl být až po hlasování. Další věcí je, pokud chcete podpořit projekt, má splňovat nějaké podmínky https://www.pirati.cz/rules/paro#reseni_projektu
V přihlášce sem nevšiml doložení daného. atd atd atd.... A i přesto byl Váš projekt připuštěn. Nehledě na možné porušení PraH .....

No Tak jste zaspamovali, nejenom vaše MS, ale i jiné kraje...... Promiň Michale, stále nevím co Ti na tom připadá hysterického a šikanozního a paranoidního....
Kde není soudce, není kat. O jiných AO neví...
778 7O2 713,
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11498 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PaRo XX/2015 Vyosení Písek

Příspěvek od Lukas.Novy » 03 lis 2015, 22:22

Vileta to vymyslel, od ty doby nas to stalo dobryho pul milionu, efekt zadny.
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek

Uživatelský avatar
Tobias.Esner
Administrativní odbor
Příspěvky: 7810
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Profese: člen Oblastní výkonné rady ČČK Praha 7
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5005 poděkování
Dostal poděkování: 3751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PaRo XX/2015 Vyosení Písek

Příspěvek od Tobias.Esner » 03 lis 2015, 22:24

Klara.Rychtarikova píše:Jen dotaz - když v minulém kole chodily tyhle zprávy od Ivana a ostatních, tak se v tom taky někdo takhle ryl?


Prezentace na Million Marihuana March - PARo půl hodiny

Odesláno: 05 kvě 2015, 09:13
Od: Ivan.Bartos
Komu: KS Kralovehradecky kraj KS Praha KS Moravskoslezsky kraj KS Pardubicky kraj KS Jihomoravsky kraj KS Vysocina KS Olomoucky kraj KS Jihocesky kraj KS Liberecky kraj KS Ustecky kraj KS Karlovarsky kraj KS Plzensky kraj KS Stredocesky kraj

Ahoj. Koukám, že SZ se vesele spamují...budu tedy také Machiavellista
Chtěl jsem vás požádat o maximální podporu projektu. Chybí cca 30 hlasů
V nastavení nešlo žádat o míň (viz rozpočet stage), protože se to buď zaplatí a nebo musíme heldat peníze jinde.
V pátek máme mít na MillionMarihuanaMarch politickou stage, kde budou debatovat zástupci politických stran a halsuje strašně málo lidí.
Je to celostátní prezentace Pirátů před desítkou a více tisíc lidí. Hlasování končí za pár minut Please...
hlasovani-celostatniho-fora-f475/partic ... 4.htmlDíky
Ivča
Ano ryl, proto se zavedlo to co se zavedlo

každá akce vyvolává reakci, když se dítě poprvé spálilo o kamna nikdo nevěděl co s tím.... když se spálilo podruhé něco se zkusilo a pak se to zavedlo. V jmk byli varováni, v Písku už potrestáni. Přirozená evoluce
778 7O2 713,
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich

Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 931
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: učitel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1035 poděkování
Dostal poděkování: 996 poděkování

Re: PaRo XX/2015 Vyosení Písek

Příspěvek od Ludek.Blaha » 03 lis 2015, 22:26

Lukas.Novy píše:...efekt zadny.
Jak to víš?
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...

Odpovědět

Zpět na „Ročník 2015“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů