[Rozprava] Postup v přípravě na krajské volby 2016

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihomoravsky kraj

Zamčeno
Lukas.Dubec
Místní předsednictvo
Profese: projektant a CNC programátor
Dal poděkování: 1259 poděkování
Dostal poděkování: 223 poděkování

Re: [Rozprava] Postup v přípravě na krajské volby 2016

Příspěvek od Lukas.Dubec » 07 říj 2015, 14:26

v tisku už mají jasno, jak to bude :D
http://brnensky.denik.cz/z-regionu/volb ... n9x#anketa
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dubec za příspěvky (celkem 3):
Ivo.Vasicek, Jindrich.Bartek, Robert.Cuma
Předseda MS Znojemsko
+420605770332
lukas.dubec@pirati.cz

Robert.Cuma
Krajské předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 1145 poděkování
Dostal poděkování: 2467 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Cuma » 07 říj 2015, 16:15

1. nadpis je zavádějící a perex je úplně mimo... i kdybychom se dohodli na spolupráci, bude to koalice dvoučlenná (Piráti/SZ) s podporou ŽTB. z vyjádření zástupců jednotlivých subjektů navíc zcela jednoznačně vyplývá, že nic dohodnuté není - pouze vyjednáváme.
2. nevím, kde p. redaktorka vzala, že "vyjednávání pokročilo", já jsem si vědom toho, že jsem jí řekl, že vyjednáváme.
3. což je veřejně dostupná informace, protože PKS bylo pověřeno vyjednáváním na veřejné schůzi KS Jmk a poté znovu v internetovém hlasování.
4. xkrát jsem jí upozornil, že Piráti se píše s velkým P. naposledy dnes, když jsem ten článek viděl.
5. že neumí napsat správně ani moje jméno, i když jí ode mně přišlo x emailů s podpisem, to mi vadí ze všeho nejméně.
6. bohužel k autorizaci se posílá běžně jenom přímá řeč (citace), takže nemám vliv na ten balast, do kterého zabalila moje 3 věty.
7. stejná paní redaktorka se mě před pár měsíci ptala, kolik máme v kraji členů. písemně jsem autorizoval svou odpověď, že přes padesát. napsala, že je nás patnáct a trvalo jí cca týden, než to změnila. hafo se pak omlouvala, že článek psala napůl s kolegyní atd.

mám sto chutí jí příště odkázat na naše fórum, kde najde odpovědi na všechny své otázky a mnohem (ale fakt mnohem) víc, ale nevím, jestli by to ve výsledku nebylo ještě horší než když překroutí význam pár vět v nepříliš sledovaném médiu. navíc nic není starší než včerejší noviny..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Cuma za příspěvky (celkem 6):
Lukas.Dubec, Tomas.Kolacny, Matouš Vencálek, Ondrej.Kotas, Vojtech.Pikal, Ivo.Vasicek
Róbert Čuma - předseda KS JmK, 1. místopředseda MS Brno

Zdenek.Frolec
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: IT technik pro MU Kyjov.
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 199 poděkování

Příspěvek od Zdenek.Frolec » 08 říj 2015, 10:19

Přečtěte si názor politologa. Nwm, ale zdá se mi, že narážíí přesně co jsme říkal já úplně ze začátku o tem, že kraj není jen BRNO :D Snažil jsem se včera do toho netahat emoce, abych zbytečně neniči stranu i když si myslím, že vy chcete ničit jméno do budoucna.

http://hodoninsky.denik.cz/zpravy_regio ... 51008.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Frolec za příspěvek:
Ivo.Vasicek
Zakládající a první Předseda MS SLovácka.
Měl jsem snahu změnit politiku, bohužel lidi v ní mě zlomili.
Bacha na IVO Vašíčka. Slíbil u sebe doma, že odejde ze strany jakmile se to stane politikaření. Že to dělá JEN pro radost. A když sám přiznal že už je to politikaření, tak si naráz nevzpomíná, že něco takového vůbec říkal. A to i přes svědky Petra, Ríši, Karla, Toma a jeho Ženy. (Byl to ten den kdy jsme plánovali rozlohu oblasti MS Slovácko.)
Že jsem měl štěstí poznám, až potkám smůlu. - Já :D

Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 10549 poděkování
Dostal poděkování: 11098 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 08 říj 2015, 10:47

Zdenek.Frolec píše:Přečtěte si názor politologa. Nwm, ale zdá se mi, že narážíí přesně co jsme říkal já úplně ze začátku o tem, že kraj není jen BRNO :D Snažil jsem se včera do toho netahat emoce, abych zbytečně neniči stranu i když si myslím, že vy chcete ničit jméno do budoucna.

V pohodě. Vůbec to není jednoznačné, já tě chápu - v Kyjově měli Zelení cca 1% a my 2%, takže tam koalice moc nepomůže, jenže v Brně je všechno jinak a celkově je to složitější (různé vztahy mezi Piráty a Zelenými v jednotlivých regionech a pověst Zelených v těch místech. Šak o tom bude ještě diskuse.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Zdenek.Frolec

Příspěvek od Zdenek.Frolec » 08 říj 2015, 11:54

Ivo.Vasicek píše:
Zdenek.Frolec píše:Přečtěte si názor politologa. Nwm, ale zdá se mi, že narážíí přesně co jsme říkal já úplně ze začátku o tem, že kraj není jen BRNO :D Snažil jsem se včera do toho netahat emoce, abych zbytečně neniči stranu i když si myslím, že vy chcete ničit jméno do budoucna.

V pohodě. Vůbec to není jednoznačné, já tě chápu - v Kyjově měli Zelení cca 1% a my 2%, takže tam koalice moc nepomůže, jenže v Brně je všechno jinak a celkově je to složitější (různé vztahy mezi Piráty a Zelenými v jednotlivých regionech a pověst Zelených v těch místech. Šak o tom bude ještě diskuse.
Já to spíš myslím jako popichující k tomu, že většinou krajská schůze až na tu poslední se svrhne na schuzku Brna. :D A když tam předloží někdo problém v jiné části jak v brně, tak se strhne půlka členů do volné diskuze a ten co chtěl přednést problém někde jinde nejde skoro ani slyšet přes ten debatní kroužek :D

Tak tu je to stejné. Například jako kraj můžeme sehnat dotaci pro Kyjovskou nemocnici na Magnetickou rezonanci. Je tu největší v okolí ani Hodonín nemá tak velkou nemocnici a stejně tu nemáme magnetickou rezonanci. A to ČSSD tu slibovalo hory doly a dali i na post ředitelky přívrženkyni Haškovců. A hovno se stalo. Třeba toto bych chtěl za Kyjov jako hlavní bod volebního programu např na 7 příčku. Pokus o zajištění EU dotaci na MR do Kyjova. Aby všichni z okoli nemuseli valit 70 km do Brna, ke už je tak přetlak.
Dále kraj může měnit všechny ředitele a přikazovat audity. Jaktože Kyjovská nemocnice je zas v Rudých číslech od dob co tam dali tu z ČSSD? To byl jako zlatej padák nebo co? A takové otázky by PKS mělo vyžadovat od každého co není v Brně, aby dali do programu.

Ptali jste se nás vůbec na to? Ne neptali. Proto budu tvrdit jak ten politolog, že Brno je zahleděné do sebe. Ano děláto skoro polovinu hlasů, ale pořád potřebujete vesnice a města, kde vás podporují nejvíce. Když se podíváme zpět na EU volby, tak si mi Ivoši poslal mapku, kde male vesnice byli černé, zatím co ostatní města byli spíše modré nebo oranžové.

Pořád říkám. Předci začali skupinou tlupama, kmenama, vesnicema, městama, velkoměstama. Naší prioritou by mělo oslovovat od základů a né od konce. Toho budu pořád kritik. Chápu vás jako brňáky, že máte jinej úhel pohledu, ale někdy je třeba nahlížet i na pohled z venku. Ne jenom zevnitř. A proto vám říkám. Napřed ukažte nějaký program voleb, ten si odsouhlaste. S tím si pak běžte zkusit vyjednávat koalice a pak dejme hlasovat o koalicích nebo solo Kandidátce. Abychom měli na porovnání čistě Pirátský program vs Pirátskozelenžit program. Když neuděláme napřed Testovací vzorek, tak podle jakých kriterii pak budem rozhodovat, jestli bude pro nás lepší koalice, nebo solo kandidátka?

Já nechci abychom dopadli, tak že řeknete no neudělali jsme před tím žádný volební program čist pirátský, ale za to jsme udělali zrovna s zelenýma a žít brnem. No nic naplat, jelikož jsme s nima to sepsali, tak věřim v přátelské dohodě a proto podmě do koalice.
Tak přesně tohoto scénáře se bojím, že uděláte. Nikde nemáme napsané za čím KF stojí a co chceme vubec od Krajských voleb. Místo toho se ženete na MED straně, která je špinavá jak měsíc staré trencle a někdy mě příjde, že někteří si spletli stranu, nebo lezou do řitě jiným stranám. Přitom Piráti a naše vize by měla být hlavní. A né se podřizovat skrz nějaké průzkumy a jisté sedadílek u korýtek.... To to je vše špatné. Ale říkám vám. Jednou každý padne na hubu. A jak uděláte průser, tak s euž neočistíte a my co jsme tu ječeli a protestovali budeme mít co dělat abychom ty vaše srance uklidili co napácháte. A věřte mi, že když vemete na novej smeták špinavou hadru, tak výsledek nebude čistý, ale taky né špinavý, ale pošpiněný. A to přesně pro budoucnost děláte.

Teď nekoukejte na mě emocionálně, ale zamyslete se. Opravdu vám v měřítku 20 let stojí za to za každů cenu jít s čistým bílím kabátem do divadla se špinavou šálou u které hrozí, že vám zasviní celý kabát?
Bacha na IVO Vašíčka. Slíbil u sebe doma, že odejde ze strany jakmile se to stane politikaření. Že to dělá JEN pro radost. A když sám přiznal že už je to politikaření, tak si naráz nevzpomíná, že něco takového vůbec říkal. A to i přes svědky Petra, Ríši, Karla, Toma a jeho Ženy. (Byl to ten den kdy jsme plánovali rozlohu oblasti MS Slovácko.)

Zdenek.Frolec

Příspěvek od Zdenek.Frolec » 09 říj 2015, 13:18

Jinak, ta anketa mluví za vše.... http://brnensky.denik.cz/z-regionu/volb ... p3m#anketa

Vždy to bude tak, že zelený volič přežije i sloučení s Piráty. Ale Pirátský volič nikoliv........
Lomikare, Lomikare do roka a do dne.... :D Snažíte se skrz korýtka vymanévrovat do strašných sra.... Na změnění kurzu je ještě dost času....
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Frolec za příspěvek:
Jiri.Kaderavek.sen

Jindrich.Bartek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Idealistický pragmatik
Dal poděkování: 3128 poděkování
Dostal poděkování: 2555 poděkování

Příspěvek od Jindrich.Bartek » 09 říj 2015, 13:39

Chápu Zdenku, že ti jde o marketing a prosazování Pirátské značky. Proto jsem ale k Pirátům nepřišel. Přišel jsem kvůli programu, který bych chtěl pomoci prosazovat.

Značka vs. prosazení programu. Vidím, že sis už vybral.

edit: Na anketu klikají lidi, kteří nesnáší jak nás tak zelený.
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu

Lepší sebeřízení vede člověka nejen k větší produktivitě, ale i k mnohém větší míře seberealizace a tudíž i většímu pocitu štěstí.

Zdenek.Frolec

Příspěvek od Zdenek.Frolec » 09 říj 2015, 13:59

Jindrich.Bartek píše:Chápu Zdenku, že ti jde o marketing a prosazování Pirátské značky. Proto jsem ale k Pirátům nepřišel. Přišel jsem kvůli programu, který bych chtěl pomoci prosazovat.

Značka vs. prosazení programu. Vidím, že sis už vybral.

edit: Na anketu klikají lidi, kteří nesnáší jak nás tak zelený.

Zas lžeš a překrucuješ.
Jaká bude možnost něco prosadit v budoucnu když teď zaserete náš čistej kabát? Jaká?
Ano teď se tam možná dostanete něco málo protlačíte. Ale pro budoucnosti 20 let to poserete. Jelikož v budoucnu bychom měli samostatný a silnější mandát.

Čili to ty deš proti prosazování. Tobě jde teď o 5% programu prosazení. Mě de v budoucnu o 70% jenže skrz vaši netrpělivost,vlezprdelství,korýtkochtivosti, zapříčiníte budoucnost NEDOSTUPNOU. Už si to uvědomte......

A stou anketou je populismus cos řekl. Mohli to dát klidně i voliči pirátů.... A tim spíš, jelikož tyhle články většinou čtou voliči tého subjektu. Čili 70% to budou voliči Pirátu, jelikož voliči ano atd... nemají zájem ani sledovat članky mrňavejch stran pro ně...

Už si uvědom, že zničíš lepší budoucnost prosazování věcí. Jelikož v budoucnosti budeme mít rozhodně silnější mandát.
A pamatuj. Že všechny věci co poserete, tak vám budu každý den mlátit ohlavu a říkat. Vidíš jak si zkur... budoucnost JMK Pirátů. Vidíš co my mladší a nový příchozí budem muset čistit. Do jakých srač... si navezl JMK Piráty. A věř, že když pujdeš se špinavou stranou do koalice před volbama, tak stoprocentně se stane průser. A pak já budu jak na koni. To si pamatuj.

Zapomínáš na první zásadu. V první řadě zastupovat Piráty a když není jiná možnost, tak až pak se spojovat. V tomhle případě koalice před volbama je tou nejhorší možností pro budoucnost.

Jindrich.Bartek
Profese: Idealistický pragmatik
Dal poděkování: 3128 poděkování
Dostal poděkování: 2555 poděkování

Příspěvek od Jindrich.Bartek » 09 říj 2015, 14:32

lol ...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jindrich.Bartek za příspěvek:
Ondrej.Kotas
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu

Lepší sebeřízení vede člověka nejen k větší produktivitě, ale i k mnohém větší míře seberealizace a tudíž i většímu pocitu štěstí.

Pavel.Moravec
Profese: IT
Dal poděkování: 9743 poděkování
Dostal poděkování: 4757 poděkování

Příspěvek od Pavel.Moravec » 09 říj 2015, 19:22

Zdenek.Frolec píše: Čili to ty deš proti prosazování. Tobě jde teď o 5% programu prosazení. Mě de v budoucnu o 70%
Piráti NIKDY nebudou mít 70%. Piráti neprosazují líbivý populistický program, který jako jediný může oslovit široké masy.

Uvědom si Zdeňku, že polovina lidí má podprůměrnou inteligenci a jánevím pětina nějakou "momentální zaostalost". Takoví lidé hodí hlas spíš tomu, kdo jim dá koblihu, než tomu kdo jim slibuje svobodný Internet. A z těch co se neřídí jen populistickými kecy, tam je spousta voličů kteří s naším programem zkrátka nesouhlasí a nikdy nebudou.

Smiř se s tím, že teoretický volební zisk - i kdyby strana byla vedena sebelíp - je tak deset, patnáct procent (ale nechci se hádat o konkrétní čísla). Víc jedině kdyby nás government cenzuroval tak, jako se to děje na Islandu a kde PP-IS právě díky tomu vede v předvolebních průzkumech (proč si taky myslíš, že ŽTB mělo takový úspěch? vše odstartovala cenzura Onderky FB stránek ŽTB..).

S trochou dramatičnosti: Takže můžeme desetiletí budovat značku, abychom se dostali na stabilních jánevím 10 či 15%. Mezitím nám implantují Big-Brother-čipy a šmitec.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 2):
Jindrich.Bartek, Jiri.Ulip
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihomoravský kraj“