Zakázat fyzické tresty dětí, ano, či ne?

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.


Pravidla fóra

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.

Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. V anketách zde může hlasovat úplně každý, kdo má účet včetně robotů a nepříznivců strany.
Dodržujte prosím jeho pravidla a pravidla slušného chování.
Pro lepší diskuzi doporučujeme si založit účet.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakázat fyzické tresty dětí, ano, či ne?

Příspěvek od Michael.Polak »

Mikulas.Peksa píše: Švédsko 1.91 dítěte na ženu. Dánsko 1.73. Finsko 1.80.
Česko 1.45. Slovensko 1.34. Polsko 1.30.
Já zažil osobně dva hlavní důvody: zatím chtějí brát drogy, zatím chtějí dělat kariéru, nejdřív chtějí honosné rodinné sídlo na venkově a plné materiální zabezpeční rodiny. případně, vůbec nechtějí děti (což si myslí většinou do třiceti).

Generace, ke které patřím, měla pocit, že musí dohnat 70 let cool aktivit mládeže na západu (od cestování přes noční život po sexuální experimenty) a prostě mít děti a založit rodinu nějaký čas nebylo v módě (u lidí kolem mě).

Já fakt nevím, ale třeba u mě to, že nemám děti, jednoznačně souviselo s rozhodnutím žen - v dnešní době je to na nich, muž si to stěží vynutí (resp. fakt to není zvykem, aby se toho dožadoval muž - je naopak zvykem, že muž absenci rodinných povinností využije např. k založení firmy, politické straně, cestování po světě... :-)

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Zakázat fyzické tresty dětí, ano, či ne?

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Michael.xChaos.Polak píše:
Mikulas.Peksa píše: Švédsko 1.91 dítěte na ženu. Dánsko 1.73. Finsko 1.80.
Česko 1.45. Slovensko 1.34. Polsko 1.30.
Já zažil osobně dva hlavní důvody: zatím chtějí brát drogy, zatím chtějí dělat kariéru, nejdřív chtějí honosné rodinné sídlo na venkově a plné materiální zabezpeční rodiny. případně, vůbec nechtějí děti (což si myslí většinou do třiceti).

Generace, ke které patřím, měla pocit, že musí dohnat 70 let cool aktivit mládeže na západu (od cestování přes noční život po sexuální experimenty) a prostě mít děti a založit rodinu nějaký čas nebylo v módě (u lidí kolem mě).

Já fakt nevím, ale třeba u mě to, že nemám děti, jednoznačně souviselo s rozhodnutím žen - v dnešní době je to na nich, muž si to stěží vynutí (resp. fakt to není zvykem, aby se toho dožadoval muž - je naopak zvykem, že muž absenci rodinných povinností využije např. k založení firmy, politické straně, cestování po světě... :-)
S dovolením vytáhnu z té tabulky ještě několik dalších čísel

Itálie 1.43; Španělsko 1.32; Portugalsko 1.28; Kypr 1.39; Malta 1.43

Tyhle země si IMO neužívají nově nabyté svobody. Při tom je vysoká religiozita (tradiční rodina, voe!!!) zjevně před nízkou porodností nechrání...tak kde je zakopán pes? Já kategoricky nevím, ale příčina by mě zajímala. Tady se pořád žvaní o "potravinové udržitelnosti", "vyrovnaných rozpočtech" atp. Přemýšlel někdy někdo nad demografickou udržitelností, tj. aby neubývali lidé?
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Zakázat fyzické tresty dětí, ano, či ne?

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Proč by nemohli lidi ubývat? To je jenom taková umanutá představa, že musí obyvatel pořád přibývat. Extenzivní rozvoj je dávno překonaný.
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Zakázat fyzické tresty dětí, ano, či ne?

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Jiri.Janecka píše:Proč by nemohli lidi ubývat? To je jenom taková umanutá představa, že musí obyvatel pořád přibývat. Extenzivní rozvoj je dávno překonaný.
1) Hlasuje-li se demokraticky, rozhoduje počet hlasů. Připomeň si, jak jsi se roztrpčoval nad imigranty v jiných vláknech.

2) Práce obecně ubývá, proto propagujeme Základní příjem. Což nic nemění na tom, že některé profese jsou nedostatkové, čeští doktoři prchají do Německa, Rumunští do Česka a tak dál. Vsadím se, že když řeknu "berme Syrské doktory", že Ti to radost neudělá. Dokážeme fungovat tak, že lidí bude akorát tolik, aby pokryli ty nedostatkové profese? Zvládne se každý školák stát špičkovým chirurgem nebo inženýrem nanotechnologií? Nebo je nutný převis, aby systém fungoval?
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Zakázat fyzické tresty dětí, ano, či ne?

Příspěvek od anonym2064 »

Jiri.Janecka píše:Proč by nemohli lidi ubývat? To je jenom taková umanutá představa, že musí obyvatel pořád přibývat. Extenzivní rozvoj je dávno překonaný.
nutno ale dodat, že společnost založená na růstu ekonomiky má problém s úbytkem daňových poplatníků a hlavně spotřebitelů. takže? :)
#základnípříjem a nebudete ze stresu mlátit budoucí spotřebitele.
(ale udržet se když ten váš debil píše domácí úkol a je tupej a blbej a když mu něco vysvětlujete tak přitom myslí na kraviny - to je makačka)
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1652 poděkování

Re: Zakázat fyzické tresty dětí, ano, či ne?

Příspěvek od Maria.Vasickova »

hodně fyzických trestů - facek, pohlavků, ve výjimečných případech i ten pásek, to není o nedostatku argumentů, ale protože jde o geneticky (vývojově) podmíněný "výchovný" proces - bylo tu zmíněno přecházení silnice, horká kamna, nevím zda nebezpečné zacházení s ostrými předměty...
Hm...to, že dítěti "napadne chytat rozpálená kamna" je důsledek toho, že rodiči chybí čas na to, věnovat se mu dostatečně, tedy aby neměl důvod zkoumat, jaké to je, když popálí kamna. Zrovna jsme dnes povídaly se sestřenicí, máme stejně staré děti, i když ona má také vnoučata, které jsou stejně staré jako naše nejmladší. Povídaly jsme o tom, jaký má dopad důchodová reforma. Když bylo běžné, že šla žena do důchodu zhruba v mém věku, bylo také zvykem, že pečovala o děti svých dětí. Měla na ně čas i síly...Pamatuji také jaké to bylo, když ženy byly v domácnosti. Když dožiju důchod bude mým nejmladším dětem 15-16. Při dnešním trendu, kdy žena poprvé rodí po třicítce a průměrný věk ženy je 80 let, nemá ani má sestřenice šanci pečovat o vnoučata. Pokud do 15-let neprosadíme základní příjem, tak další a další generace budou vychovávány k větší a razantnější agresivitě. A bude nás také razantně ubývat.
V téhle diskuzi je potřeba jasně vymezit, co je přiměřený trest (tedy pokud něco takového existuje) a to jak moc do toho má kecat vláda. Mě osobně se moc nelíbí představa zákazu fyzických trestů, protože vidím (ad absurdum), jak superliberální matky v parku sledují ty ostatní, přísnější a udávají je za týrání dětí.
Ano, toto je podstatné pro nás, kdo se pokoušíme nějak ovlivňovat systém. Pokud jsou rodiče natolik zaměstnaní, že nemají čas na své děti, ale zároveň nemají dostatek prostředků aby měli na chůvu, nelze od nich požadovat dokonalost ve výchově. Za nedostatek argumentů považuji nedostatek času, z toho plynoucí nervozita a následná agrese.
Podotýkám, že žádný trest není přiměřený. Přiměřené je předcházení situacím, vedoucích k následným trestům.

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Zakázat fyzické tresty dětí, ano, či ne?

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Jinak, poznámka směřovala k tomu, že by lidi neměli ani přibývat, ani ubývat.O extenzivním rozvoji jsem nemluvil, pouze o udržitelnosti.
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakázat fyzické tresty dětí, ano, či ne?

Příspěvek od Marek.Necada »

OFFTOPICProč by neměli ubývat? Od padesátých let se počet lidí zhruba ztrojnásobil. Proč by měl zrovna tento počet být lepší, než ten v padesátých letech?

Vzpomněl jsem si na xChaose, který tu někde nedávno rozebíral odstíny zeleni. Ať žije tmavě zelená.
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakázat fyzické tresty dětí, ano, či ne?

Příspěvek od Roman.Kucera »

Když se dítě řítí pod auto a mě "dojdou argumenty", rači ho nechám přejet, než bych ho fyzicky "znásilnil". Nakonec, Země je přelidněná.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
trinitrofenol
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2090
Registrován: 04 úno 2012, 17:01
Profese: chemik
Bydliště: Praha 20
Dal poděkování: 1339 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakázat fyzické tresty dětí, ano, či ne?

Příspěvek od trinitrofenol »

Roman.Kucera píše:Když se dítě řítí pod auto a mě "dojdou argumenty", rači ho nechám přejet, než bych ho fyzicky "znásilnil". Nakonec, Země je přelidněná.
Ale no tak, to je falešná hra. Vždyť může přežít s trvalými následky. Pak mu můžeš vysvětlit, co udělalo špatně. Fajnšmekři mohou zkusit dodatečnou výchovu citovým vydíráním ex post. Tak to prosím hned nehoňme do extrémů.
SMRT MODERACI
Free your hate.
6nula7 547 3nula9
Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“