Spící členové forever - proč?

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Spící členové forever - proč?

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Snad každý si všiml (a zanadával na to), že minimálně v JmK máme spoustu spících členů, spoustu lidí kteří při přijímání do strany jsou plní elánu co vše budou dělat, ale pak nechodí na schůze, nehlasují na fóru, nedělají nic.

Víme vlastně proč?

Nějaká deziluze je přirozená, když se u člověka střetnou ideály s realitou. Ale ne ta, kdy z 54 členů KF je aktivních tak 20.

Proto navrhuji udělat anketu/dotazník na zjištění co členy u Pirátů (de)motivuje a získat tak zpětnou vazbu. Oznámení o anketě bych poslal mailem na všechny členy - IMHO mailing list na KF se dá používat častěji než doteď, např. i pro oznamování členské schůze. U té poslední se to ukázalo jako prospěšné - fórum moc lidí nečte, maily jo.

Možné otázky / body do dotazníku:
  • kolik hodin měsíčně věnuješ aktivitám přímo se týkajících Pirátů?
  • kolik hodin měsíčně bys dlouhodobě byl ochoten věnovat Pirátům (ale něco ti v tom brání: motivace, tech.prostředky, organizace,..)?
  • kolik hodin týdně bys byl ochoten věnovat Pirátům v předvolební kampani (např. po dobu 1 měsíce)?
  • co ti brání se víc zapojit? Na stupnici od 1 (nebrání mi vůbec) do 5 (naprosto mi znemožňuje se zapojit) vyber pro každou možnost:
    • motivace (nevím proč bych měl něco dělat)
    • technické prostředky
    • komunikace mezi členy
    • organizace (nikdo mi neřekl s čím mám pomoct)
  • slovně popiš, co ti brání se víc zapojit
  • jak často chodíš na fórum (denně, každý týden, měsíčně, míň často)? Co ti brání častěji (čas, trollové na fóru, nic se tu neřeší, slovy vlastní možnost)?
  • jak často chodíš na schůze (za poslední rok aspoň 10krát, 5-9, 1-4, vůbec)? Co ti brání chodit častěji (nevhodný termín, daleko, nedozvím se o schůzi, nic se tam neřeší, slovy vlastní možnost)?
Je to jen první nástřel, samotnému se mi moc nelíbí, protože je moc defenzivní / obviňující tázaného z toho že nic nedělá. Ale myslím že idea je zřejmá.

Co tak něco takového připravit (na google docs? survio.com? existuje něco interního? nebo něco jiného?) a poslat?


Trochu off-topic ale možná relevantní: pořád si stěžujeme, že nemáme seznam tel.čísel na lidi, nevíme kdo co umí apod. Nejlepší co je, je seznam čísel schovaný v mobilu Toma Vymazala, celkem bída. Co tak přidat k dotazníku pár otázek na toto (s čím jsi ochoten pomoci, kontakty na tebe)? Anebo udělat druhý dotazník aby se to nepletlo (a někdo mohl být anonymní u motivace), jen to poslat zaráz jedním mailem?
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21719
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5231 poděkování
Dostal poděkování: 12560 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spící členové forever - proč?

Příspěvek od Lukas.Novy »

Tretina aktvnich je normalni, vzdycky a vsude to tak bylo.

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2340
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2649 poděkování
Dostal poděkování: 3147 poděkování

Re: Spící členové forever - proč?

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

Nápad není Pavle špatný, jen bych vynechal otázky typu "kolik hodin". To totiž nikdo neví jaký čas a v jakou dobu bude mít. Také otázka kolikrát byl na schůzi je divná. Za prvé existují prezentační listiny a těžko ti někdo bude jezdit přes půl kraje na schůzi která je někdy zajímavá a někdy o ničem.
Co by tam mělo být je dle mého názoru otázka, jestli je ochoten být na kandidátce a chlubit se tím mezi svými kamarády a případně kolik si myslí, že je schopen ovlivnit lidí.
No ale to narážíme na otázku, jestli jsou ochotni jen na samostatnou nebo jen na koaliční, případně je mu to jedno.
Nakonec od toho se rozvíjí i zapojení do kampaně.

Největší problém ovšem je, že by kampaň měla být transparentní a veřejná tj. ne k rukám 2-3 jedincům (třeba z PKS) ale k sdělením ostatním pirátům na fóru.
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spící členové forever - proč?

Příspěvek od Michael.Polak »

Jako fakticky by mi zajímal seznam členů (v celé ČR), kteří se účastní méně, než třeba 10% všech dostupných, formálně závazných hlasování za rok (tedy ne nezávazných anket).. vyvstává logicky otázka, proč potom vlastně mezi členy strany patří, že.

(a zajímá mi to i v případě, že bych zjistil, že se na tom seznamu ocitnu i já sám :-)

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Spící členové forever - proč?

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Díky za zpětnou vazbu.

Počty hodin anebo i účast na schůzi jsem zčásti myslel i jako formu sebereflexe dotazovaného, aby si uvědomil, že vlastně nic nedělá a jeho svědomí jej zaktivizovalo :D . Schůze jsem tam chtěl mít i z důvodu "úplnosti", aby bylo vidět kolik lidí je naprosto pasivních či jestli třeba někdo chodí jen na schůze ale ne na fórum apod. - je navíc jednodušší přidat jednu otázku, než pročítat svodky a dělat si čárky.

Asi je fakt zbytečné ptát se na počet hodin v kampani, která bude nejspíš až za rok, kdy nikdo neví co bude.

Otázka na přítomnost na kandidátce je dobrá, taky forma zapojení (která navíc často impikuje větší zapojení v kampani). Neřešil bych sólo či koaliční, to je imho detail. Jde o vůli za Piráty kandidovat, a této vůle se na společné kandidátce stejně dostane míň lidem než na kandidátce samostatné (ale je dobré mít volbu "možná"/"záleží na situaci", někdo chce třeba na komunál ale ne do Brusele apod.)

A nápad zveřejnit výsledky: jsem pro :) ať je to trochu bič na lenochy :D (just a joke, každý ať se zapojí jak chce a může) (ale neztrapníme se tím, že na sebe práskneme že nic neděláme? :) )
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
ItoldYouSo7227
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2710
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Bydliště: London
Dal poděkování: 3183 poděkování
Dostal poděkování: 2614 poděkování

Re: Spící členové forever - proč?

Příspěvek od ItoldYouSo7227 »

Mě by spíš zajímalo, kdo ty spící členy zmanipuloval, aby hlasovali pro opětovné zbytečné hlasování - Zdeněk? Kromě hlasů pro, který dal Novej, a Zdeněk, to máme ještě 7 hlasů. Jakože really? Věděli vůbec, že se chystá 15.10. hlasování, kde se o tom stejným - bude hlasovat tak i tak? S upřesněnýma podmínkama?
Ví, že ty možnosti co tam dal Zdeněk jsou totální hovadiny? Který i kdyby PKS stokrát chtělo, tak to prosadit nemůže... Zajímá je to vůbec?

Jak zajistit aby to příště věděli? Dá se to vůbec? Tady narážíme vlastně na to, jestli je (polo)přímá demokracie uskutečnitelná. Bojím se, aby to nedopadlo tak, jak už jednou Roj naznačil. A to, že my si ten svůj program vyvrátíme sami na sobě - myslel přímou demokracii.

A aplikace přímé demokracie ve stylu - rozhodování neinformované menšiny - to je podle mě teprve průser. Že se nám spící členové chovají jako stádo, a automaticky předpokládají, že když jim nějaký Zdeněk napíše slova manipulace, spiknutí, nátlak, vydírání v dostatečném počtu, tak reaguji jak na rozkaz a automaticky uplatňují presumpci vinny. Pak se ale ptám, proč by měl kdokoliv v něčem Pirátům pomáhat, když na něho bude automaticky uplatňována presumpce viny? Stačí aby jeden křikloun dostatečně opakoval nějaké fráze, a hlasy neinformovaných se ihned najdou, bez jakékoliv snahy o dotazy. (Nezaznamenal jsem jediný dotaz od lidí, kteří na schůzi nebyli, ale přitom teď evidentně hlasovali. Ví co je demokratické minimum?) Funguje teda přímá demokracie vůbec? Já teda už začínám pochybovat..

Každopádně, lets see on Friday!
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21719
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5231 poděkování
Dostal poděkování: 12560 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spící členové forever - proč?

Příspěvek od Lukas.Novy »

Jindrich.Bartek píše:A aplikace přímé demokracie ve stylu - rozhodování neinformované menšiny - to je podle mě teprve průser. Že se nám spící členové chovají jako stádo, a automaticky předpokládají, že když jim nějaký Zdeněk napíše slova manipulace, spiknutí, nátlak, vydírání v dostatečném počtu, tak reaguji jak na rozkaz a automaticky uplatňují presumpci vinny. Pak se ale ptám, proč by měl kdokoliv v něčem Pirátům pomáhat, když na něho bude automaticky uplatňována presumpce viny? Stačí aby jeden křikloun dostatečně opakoval nějaké fráze, a hlasy neinformovaných se ihned najdou, bez jakékoliv snahy o dotazy. (Nezaznamenal jsem jediný dotaz od lidí, kteří na schůzi nebyli, ale přitom teď evidentně hlasovali. Ví co je demokratické minimum?) Funguje teda přímá demokracie vůbec? Já teda už začínám pochybovat..
Ted sem zmatenej, myslis tim ten podnet na me odvolani z TO?

Jo ustavovani skupiny clenu neni hlasovani. Nicmene samozrejme souhlasim, ze skupina clenu by se nemela schanet anonymne, jsou chvile kdy je proste vhodne se toho, kdo pro navrh "hlasoval" a bere si ho tedy castecne na sve triko, zeptat, proc souhlasill a jestli ma dostatek a pravdive informace. Jinak to zkonci lyncovanim.

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21719
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5231 poděkování
Dostal poděkování: 12560 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spící členové forever - proč?

Příspěvek od Lukas.Novy »

Jindrich.Bartek píše:Jak zajistit aby to příště věděli? Dá se to vůbec? Tady narážíme vlastně na to, jestli je (polo)přímá demokracie uskutečnitelná. Bojím se, aby to nedopadlo tak, jak už jednou Roj naznačil. A to, že my si ten svůj program vyvrátíme sami na sobě - myslel přímou demokracii.
Muzes napriklad podporit tohle podani, ktere by to melo (krom jinych veci) castecne vyresit. podatelna-administrativniho-odboru-f227 ... 30153.html

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
ItoldYouSo7227
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2710
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Bydliště: London
Dal poděkování: 3183 poděkování
Dostal poděkování: 2614 poděkování

Re: Spící členové forever - proč?

Příspěvek od ItoldYouSo7227 »

Pokud jsem někdy u tebe v tvém případě zformuloval, že by se na tebe měla uplatňovat presumpce viny, tak to sorry. Já vycházel z infa ve vlákně co poskytl Petr Vileta. Dále co jsem četl v rozhodčím nálezu. Na základě těchto zdrojů (čili např. výpovědi přímých účastníků) si tvořím názor, a podobně když uděláš něco, co ostatních technicky nemůžou. To mne vytáčí do běla. ;)
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
Uživatelský avatar
Zdenek.Frolec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 592
Registrován: 28 říj 2013, 16:02
Profese: IT technik pro MU Kyjov.
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 217 poděkování

Re: Spící členové forever - proč?

Příspěvek od Zdenek.Frolec »

Nwm proč pořád na mě snažíš zhodit nějaké spící členy. Na schuze skrz z.stav jsem moc nechodil, čili kromě MS Slovácka nikoho osobně skoro neznám. Znám Brňáky uplně stejně jako znám, tebe, Roberta, Tomáše atd.... Čili mě přestaň osočovat, že znám nějaké spící duše. Neznám žádné spící duše. Ty znáš ostatní déle jak já.

Prostě většina KF zřejmě nebude chtět koalici a jen se to osobně bojí vyjádřit. A proto asi v anonymitě nehlasujou s tebou, ale proti tobě. Nebo tu má někdo jiný ty duše a ten je oslovuje. Ale říkám ti pro mě nebylo, jak nabrat ty vaše duše. Minulej rok až do teď jsem byl pouze na foru aktivní. Jediné duše, které bych mohl pobrat jsou z fora, ale pokud odvozuješ spící duše od toho, že nechodí na forum, tak mi řekni jak já bych mohl nějaké mít? VždyŤ já neznám ani osobně Znojemáky. Na Znojemsku jsem byl naposled asi před 8 lety se souborem Kyjovánek. Tak mi řekni, jak já bych ty duše mohl asi oslovit...... Vůbec nechápu tvoji logiku. Prostě lidi chcou hlasovat je si vubec koalice, nebo jen solo. V případě, že budou chtět solo, tak přeci je ztráta času jakékoliv dohody v koalici dělat :D

Logicky napřed odhlasujem je si je vůbec vůle jít čistě v podstatě v koalici. Protože je si je větší vůle jít solo, tak jakékoliv smlouvy s koalicí a dohody jsou úplně zbytečné:D Jo provás jsou podstatné, jelikož je chcete těma smlouvama překecat :D Mě je to jasné:D Ale buď me dospěli a konečně Kandidujme jako dospělí samostatný celek. :D Koalice si můžeme dělat vždy po volbách.
A navíc nikdy nebude rovnováha výhod mezi dvěma. Vždy z toho vztahu bude těžit více jeden jak druhý. Tak proč špinit jméno strnou která udělala tolik průserů?
Kde je naše plujem proti proudu, jsme jiní? Proč naráz jdem dělat jejich praktiky? Jen skrz korýtka?

Proto mě přestaň osočovat, že mám někde spící duše, jelikož jsem neměl aní fyz. možnost si jít nějaké udělat, jak ty o mě tady pořád míníš. Jediné koho znám víc jak tebe je MS Slovácko. A to rozhodně nedělá ty tvoje spící duše, jelikož skoro celí MS znáš i ty....

Tak přestaň na mě kydat lži. Děkuji :D
Zakládající a první Předseda MS SLovácka.
Měl jsem snahu změnit politiku, bohužel lidi v ní mě zlomili.
Bacha na IVO Vašíčka. Slíbil u sebe doma, že odejde ze strany jakmile se to stane politikaření. Že to dělá JEN pro radost. A když sám přiznal že už je to politikaření, tak si naráz nevzpomíná, že něco takového vůbec říkal. A to i přes svědky Petra, Ríši, Karla, Toma a jeho Ženy. (Byl to ten den kdy jsme plánovali rozlohu oblasti MS Slovácko.)
Že jsem měl štěstí poznám, až potkám smůlu. - Já :D
Odpovědět

Zpět na „Jihomoravský kraj“