Pomoc v oblasti trestních stíhání

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Navykove chovani

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru meziresortního týmu Návyková chování. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc v oblasti trestních stíhání

Příspěvek od Petr.Vileta »

Lukas.Novy píše:V teorii her ses slabej, to vime.
Tsipras (i jiní) byl v teorii her dobrej a nebylo mu to nic platný. :D Jedno přísloví říká, že "Šedá je teorie, zelený je strom života". Teoreticky by to mělo fungovat, ale v praxi to zdaleka tak nebývá a moje zkušenosti jsou právě takové, že si musíš zvolit způsob řešení konkrétního problému a toho se držet. Tedy pokud jednáš s lidmi. Když opravuješ nějakou věc a nejde to kleštěmi, může to jít kladivem, tam změna metody nevadí, naopak je většinou přínosem. Ovšem při jednání s lidmi jsi buď hodný, nebo zlý, buď neústupný, nebo prosebníček o malé ústupky, buď jsi všeználek, nebo hraješ blbce. Každý z těch způsobů se hodí na něco, ale jak je v jednom jednání začneš střídat, jsi za "magora, co neví, co vlastně chce".

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4046
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2917 poděkování
Dostal poděkování: 5340 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc v oblasti trestních stíhání

Příspěvek od Martin.Smida »

tak zpět k tématu
Jiri.Stuna píše:Chápu to kluci správně, že musím počkat na vyhlášení nového kola, abych to mohl dát do PaRo ? V této fázi netuším, kdo by mohl být kontrolórem projektu, resp. rád bych tímto někoho požádal.
Prosím nešlo by to bez těch invektiv? Petře měli bychom si o tvé frustraci pohovořit.
ideálně někdo z kraje. až budete kompletovat podpisy pod ty smlouvy, at to máte logisticky jednoduchý. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvek:
Jiri.Stuna
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4794
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5608 poděkování

Re: Pomoc v oblasti trestních stíhání

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Jiri.Stuna píše:Chápu to kluci správně, že musím počkat na vyhlášení nového kola, abych to mohl dát do PaRo ? V této fázi netuším, kdo by mohl být kontrolórem projektu, resp. rád bych tímto někoho požádal.
Ahoj Jirko, s resenim toho pripadu urcite necekej do dalsiho kola PaRo. Daleko lepsi bude predstavit tu kauzu RP uz ted a v PaRo si na to jen pak ziskat penize, ktere ti nebude ochotne dat primo RP. Porad nevim, o jakem pripadu se bavime, takze nevim, jestli by ti RP cokoliv poskytlo a taky nevim, jestli by RP svolilo takovy projekt treba vubec resit. Prislusnym organem sice asi muze byt i garant pres psychotropni latky, ale uz nekolikrat se stalo, ze si RP konopny PaRo projekt sebralo pod sebe.

Jinak souhlasim s Martinem Smidou :)
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Miroslav.Kminek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 649
Registrován: 24 dub 2009, 12:39
Profese: novinář, fotograf, námořník ...
Bydliště: Puerto del Rosario, Canarias, Spain
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 319 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc v oblasti trestních stíhání

Příspěvek od Miroslav.Kminek »

Ahoj zdravím Piráty ze svého majáku.
Podpořím Vás ve svých novinách a na FB.
Mohu přidat i další kauzy o který vím.
Míra Kmínek, jeden ze zakladatelů České pirátské strany ... nyní Pirát na majáku
Uživatelský avatar
Jiri.Stuna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 171
Registrován: 03 úno 2012, 17:59
Profese: velitel městské policie, psychoterapeut
Bydliště: Chrudim
Dal poděkování: 205 poděkování
Dostal poděkování: 203 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc v oblasti trestních stíhání

Příspěvek od Jiri.Stuna »

Zjistil jsem, že tento konkrétní případ Romana Zahradníka ještě není ke konkrétním právním krokům. Takže to zatím není aktuální. Žádal jsem ho, ať o sobě něco napíše. Jedná se mě o to, zda-li jako strana jsme ochotni pomoci lidem, kteří sebe nebo druhé léčí konopím a dostali se do potíží ze zákonem? Jednak radou zkušenějších z nás a jednak, bude-li to třeba právní pomocí. Asi tedy budu uvádět konkrétní případy s představením ohrožených osob.
Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2919
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3763 poděkování
Dostal poděkování: 6001 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc v oblasti trestních stíhání

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Já se tady s dovolením vložím svým příspěvkem z vlákna "Přijetí uprchlíků v HK"
Janka.Michailidu píše: Já se omlouvám, že sem vstoupím do konkrétního tématu s obecnou úvahou (protože to samé mě napadá u pomoci bezdomovcům, lidem žijícím v chudobě, lidem stíhaným za přechovávání/pěstování, apod.).. Příjde mi zbytečně sekulární a nehezké vybrat si jeden případ, o kterém jsme se náhodou dozvěděli, a na něm si "honit" politické body. Od toho jsme "politické" hnutí, protože chceme tyhle věci řešit komplexně, koncepčně, systémově.. Zabředávání do jednotlivých kauz mi pak příjde jako falešné, negativní vůči těm ostatním, kterým jsme nepomohli, a vůbec ne prospěšné pro stranu jako takovou. OFFTOPICAno, i tohle jsem si mimojiné odnesla z řešení (velice neúspěšného) kauzy growshopy.

díky za pozornost
poznámka:
Je to jen jeden osobní postoj, který vychází z mého chápání naší činnosti a zároveň mých zkušeností s těmihle konkrétními snahami o pomoc. Chtěla jsem ho tu vyjádřit, neboť jsem jeden z článků pracovní skupiny Psychotropní látky a nechci, aby to tady vypadalo, že mě to nezajímá. Zajímá, ale snažím se pomoct jinou cestou.

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4794
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5608 poděkování

Re: Pomoc v oblasti trestních stíhání

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

V navaznosti na to, co pise Janka, musim uznat, ze by bylo daleko lepsi udelat obecnou poradnu (at uz zivou ci pouze textovou nebo video-poradnu), kde se kazdy, kdo se mota kolem konopi, dozvi vsechny potrebne informace, aby se nedostal do problemu. To by aspon pomahalo plosne.

U Dusana jsme k tomu soudnimu sporu smerovali, protoze tam byla sance z nej vytriskat precedencni rozsudek, ale pokud tam neni ani tahle sance, tak je asi fakt lepsi lidi jen vybavit informacemi a nechat je at si radej sami, kdyz uz se dopousti nelegalnich cinu (ac pro pomoc ostatnim).

Zaroven si nemyslim, ze bychom meli proste v klidku pripravovat nove zakony a neresit lidi, co jsou v pruseru, protoze -- jak uz jsem tu rekl -- velice casto to byli prave ti nelegalne jednajici lide, kteri vytvorili podhoubi legalizace v tyhle zemi. Honit politicky body by urcite nemel byt nas cil. Vedle toho, pokud nekdo chce nasi pomoc (obecne kvuli nasemu programu), tak je na miste zviditelnit ten fakt, ze se nasel dalsi clovek, co potvrzuje, ze nas program resi realny problemy.

Jak si to, Jani, predstavujes ty? Jako, jak bys resila lidi, co stanou pred soudem za masticky? Je jich tolik, ze se neda pomoct vsem?
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2919
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3763 poděkování
Dostal poděkování: 6001 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc v oblasti trestních stíhání

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Pokud by se našel někdo, kdo by to zvládl udělat komplexně, plošně a dobře, tak proti tomu samozřejmě nic nemám. Ale zároveň chci jasně deklarovat, že já na to přemýšlecí, energetickou ani časovou kapacitu v současnosti nemám. (A té kapacity bude fakt potřeba hodně, poněvadž se to opravdu nesmí posrat. Tudíž to musí být co nejvíc perfektně vymyšlené už od začátku)

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Odpovědět

Zpět na „Návykové chování“